Johnny.ARN

Johnny.ARN

Ján Lenčák

okres Svidník
historik, cyklista, turista ale hlavne filmový fanúšik

homepage
Skype: knihomol1488

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44
    • 18.8.2017  12:18

Čakal som trošku drastickejší záver, nie len to suché dopovedanie. Film ale skvelý, skvelo zahraté, s dobrým napätím a silným príbehom. 3 z 5

• 17.8.2017  16:34

Do pohodky filmík, ktorý neurazí, neprekvapí, nepoteší. Traja geriatrici namiesto nacvičovania ľahania si do truhly a prikladaní hliny na telo sa rozhodnú vykradnúť banku, lebo ich fabrika, kde milion rokov pracovali, im stopla dôchodky. Sociálne istoty fuč. Pokus viac komickejší ako reálnejší, s gradujúcim finále a krásnym happyendom. Dať zato peniaze v kine, vyšklbal by som si kotlety. 2 z 5

• 16.8.2017  14:55
    Falešný příběh (2017)

Komu sú tieto výplachy určené? Prečo sa po milionty krát prevára ten istý príbeh, tá istá zápletka, ten istý happyend? Aký má toto prínos? ODPAD!

• 14.8.2017  17:11
    Viking (2016)

Subjektívne film trvajúci asi 5 a pol hodiny. Ale to je jediná chyba, ktorá sa mu dá vytknúť, ovšem, keď sa nebudeme baviť o historickej presnosti. Pokiaľ ale nemáte čo a chcete zabiť čas, máte radi históriu, nahé ženy, bradatých mužov, mŕtve kone a všade striekajúcu krv, môžem len odporučiť. Výprava je fajn, celý film je prakticky jeden veľký súboj, dozviete sa niečo o vládcoch Kyjevskej Rusi a očarí vás tá ruská špinavosť a kostýmy. 4 z 5

• 13.8.2017  18:23

Už len za prestrelku vo Watertowne si to zaslúži hviezdu. Priblíženie skutočných udalostí amíckou optikou treba vždy brať s rezervou, ale človek sa aspoň dozvie viac a na jednom mieste, ako zo správ. 3 z 5

• 13.8.2017  15:51

Drsný príbeh s drsným koncom. Chalanko s putami a bičom je tu za uznávaného doktora na detské kómy, ale keďže starého psa novým praktikám nenaučíš, popri liečbe obšťastňuje zúboženú manku a pritom sa mu rozpadá manželstvo. Chválabohu že táto linka tu nebola rozobratá. Inak to má všetky známky thrileru a dokážete do pozerať do konca bez toho, aby ste si vyšklbali kotlety. 2 z 5

• 13.8.2017  13:37

Asi som nebol cieľovka tohto filmu. Tieto rodinné, ultra ťažké psycho drámy o utrpení, chorobách, lúčení a týchto keksoch nejak neberem. 2 z 5

• 10.8.2017  21:12

Prečo sa B-čkový film hrá na niečo, načo nemá? Prešpekulovaný dej, skoro stále nejaká prestrelka, pekné fajty, pekné ženy. Ale ja od segalovky chcem priamočiary výplach, s viac fajtami, s viac výbuchmi a minimálne ruskou mafiou. Nvm, tvorcovia skúsili niečo nové, skúsili prekvapiť diváka a priniesť do segalovky špekulanctvo. Ale ozaj toto chceme? 2 z 5

• 10.8.2017  19:05

Celkom dobré na odpálenie dekla. Nie úplne, ale nemalo to k tomu ďaleko. Skvelo zahraté, so skvelou atmosférou, pochmúrmym a zložitým dejom. Silné 3 z 5

• 10.8.2017  16:51
    Wilson (2017)

Tu ma niekto asi inú predstavu o tom, čo je komédia. ODPAD!

• 9.8.2017  20:28

Utrpenie celkom peknej mladej hejterky a jej rovnako pekne kamošky. Na druhej strane, väčšinu toho utrpenia si spôsobila sama, úprimne si povedzme. Našťastie, happyend nesmel chýbať. Len za ti humorné vsuvky s Woodym 1 z 5

• 9.8.2017  18:16

Krásna šablónka romantického príbehu, ktorá bola už toľko krát recyklovaná, že dejom dejom ani nedokáže prekvapiť. Preto ten vesmír a blízka budúcnosť, ktorá sa vlastne nelíšila od súčastnosti. Všimol si to niekto? Len za tú čajku 1 z 5

• 8.8.2017  15:40
    Zlato (2016)

A toto sú presne tie filmy, pri ktorých zažijete asi všetko okrem poriadnej prestrelky. Číra hojdačka, ktorá sa pod režisérovým vedením mení na niečo, čo vás vždy prekvapí, nadchne, schválne unudí aby vám vzápätí vrazila zvrat priamo do hrude. Matúško je v tejto postave niekde úplne inde. Ramiréz konečne dostal charakterovku. Kostýmy, lokácie, blato, napätie, zvraty, všetko top. Nepredvídateľné, správne natiahnuté, bez zbytočných dejových odbočiek alebo iných keksov, ktoré by rušili zážitok. Skvelé. Silné 4 z 5

• 7.8.2017  14:22
    Život (2017)

Uff, nehrajte sa vo vesmíre s formami života, ktoré nepoznáte. Vykľuje sa z toho niečo škaredé s krídlami a budete mať niekoľko dní obavu byť sám v izbe alebo otvoriť chladničku. Desivé sci-fi zahrávajúce sa s našimi zmyslami a pritom zasadené len niekoľko km nad našimi hlavami. Záver skvelý, obsadenie skvelé, efekty skvelé. Zimomriavky boli, vystrašený ešte som. Nedá sa inak. 4 z 5

• 6.8.2017  22:25
    Čára (2017)

To máte tak, keď kokotko z Partizánskeho ide točiť film o miestach a udalostiach, o ktorých nemá šajnu. Ukážte mi v Ubli takú rodinu, ktorá by tak pekne, čisto rozprávala po slovensky alebo kde by chlap na sebe nemal v kuse svk maskáče. Samotný dej je tak úzkostlivo nalinajkovaný a tak jednoduchý, že pri pozeraní viete dávno dopredu, čo sa kedy stane a neni tam ani šanca rozmýšľať nad nejakou vedľajšou príbehovou linkou. Prevádzačstvo? Pašovanie? Okrajové záležitosti, lebo všetko sa točí okolo vzťahov hádam všetkých postav so všetkými. Samotné postavy majú jasné motivácie a charaktery, ktoré sa počas celého filmu nezmenia. Žiaľ. Bebjak to celé postavil na obsadení, ktoré tam absolútne nesedelo, od Fialovej, cez vykopanú Vašáričku až po Maštalíra. A samozrejme si nemohol odpustiť boliestky slovenských drám, dlhé a nezmyselné zábery, vysvetľovacie scény a dialógy, ktoré nikoho nezaujímajú a samozrejme detaily uplakaných tvárí. Je to proste rutinér, ktorý si zobral priveľké sústo a film zarobí len vďaka obsadeniu. Ak toto pustia v Snine alebo Sobranciach, ľudia vypália kino. Zase raz som naletel, že ide do kín dobrý, slovenský film. Nie, ani tento krát to nevyšlo. Ultraslabé 2 z 5 a nikdy viac ( Kino Dukla Svidník )

• 5.8.2017  23:18

Taká zaujímavosť, ktorej strašne trvá, kým sa do nej dostanete, ale pri závere sa budete len priblblo usmievať a všetko krásne docvakne a zapadne. Bojové sekvencie dobré, krvi ako z prasaťa, kostýmy a hudba tiež. Lokácie a obsadenie vrámci možností. Niečo medzi Bondom a Wickom, ale nie so zámerom parodovať spy filmy ako to urobili Kingsmani. Vedel by som si predstaviť dvojku, možno trochu viac dynamickejšiu. Zatial 4 z 5 ( Kino Dukla Svidník )

• 4.8.2017  14:36

Pekná sci fi z veľmi blízkej budúcnosti, kde sú pekné efekt,y jednoduchý dej, záporák/nezáporák a oblečená v nahote Scarlettka, ktorá veľmi nemala čo hrať a to na tom bolo to pekné. Výplach, ktorý poteší, ale rýchlo vyšumí. 3 z 5

• 1.8.2017  21:02
    Ochránci (2017)

Skvelá odpoveď Rusákov na komicsovky Západu. Bez černých, šikmých, s peknými ženami a pritom celé to je lacnejšia verzia toho, čo produkuje Marvel pokúrovaný s DC. Sú tam tie štandardné ruské CGI efekty, OP padouch, dialógy trhajúce uši a motivácie hlavných hrdinov. Hodí sa tam dokonale veta, že Rusko dáva životu nový rozmer, lebo kto už videl medveďa s rotačákom? A poprosím spin-off pre Alexandru v tom oblečku. Pridajte ďalších, zničte Petrohrad a porazte zopár Emzákov. Marvelu vybuchnú lála. 3 z 5

• 22.7.2017  23:37
    Dunkerk (2017)

Trošku drahý, zbytočne komplikovane a zle postrihaný dokument, pri ktorom som sa nehorázne nudil a jediné, čo bolo fajn, bol zvuk. Asi tak by som zhrnul tento film v jednej vete. Prvá Nolanovka, na ktorú som sa patrične tešil a absolútne ma nezasiahla a nudila. Je to škoda, pri tom hereckom obsadení ( až na Rylanceho, toho jakživ nemôžem ) a pri tom rozpočte a režisérových skúsenostiach. IMAX produkcia by to asi ponúkla veľkolepejšie, ale po skončení by som sakramentsky ľutoval tie love, čo by som za to dal. Chcel by som to ale vidieť očami ľudí, čo sa im to páčilo a sú z toho nadšení. 3 z 5 ( Kino Dukla Svidník )

• 10.7.2017  01:55

Nijak raz som tomuto Spidimu neprišiel na chuť. Je to ako mať dva filmy v jednom, kde sledujete Spidiho začiatky ako superhrdinu ale zároveň aj jeho bežný, študentský život. Tento model fungoval v prvej trilógií, teraz už ni. Prišlo mi to tak detsky naivné, šablonovsky marvelovske, ale so skvelým padouchom v podaní Keatona, ktorého môžem. Inak to bola taká farebná marvelovka, ktorá chcela byť origin, ale velmi nevyšla. Prvá hodina je veľmi kostrbatá, potom sa to rozbehne, ale aj tak to nedosahuje nejakého štandartu, nab ktorý sme všetci zvyknutí. Preto slabé 3 z 5, ale ako súčasť Avengerov, na nejaké mihnutie sa a nejakú hlášku, tam by bol potenciál. ( CinemaCity Aupark 4DX ) P.S. 4DX dáva filmu iný rozmer, to sa vôbec nebudeme ojebávať.

• 5.7.2017  23:31

Do tých 50 minút je to taká pohodička, kde spoznávate postavy, ich problémy, ste oboznámený s celou scénou a ukončuje to scéna na izbe s trávou. A tam to mohlo kľudne skončiť. Ni, ono to pokračuje presne tým, čím nechcete. Vzťahy sa začnú rozoberať, komplikovať, všetko to chcelo mať komediálny podtón ale nevyšlo to. Kendrick mám rád, tá to tam pekne držala. Proste film z kategórie dobre sa pri ňom žehlí. Slabé 2 z 5

• 5.7.2017  21:32
    Zabij, nebo zemři (2016)

Čo si blázon? Toto v osemdesiatkách na poctivej VHS-ke by trhalo rekordy vo video požičovniach. V dnešnej dobe to ale tak maximálne obtiera dná tabuliek hodnotených filmov. A preto sa pýtam, načo to je dobre? ODPAD!

• 4.7.2017  12:33

No to by jeden pri tom zomrel. Pocitovo nekonečne dlhé, mega trápne niektoré dialógy. Paradoxne, o trošku lepšie ako jednotka, stále však vypatlanina, ktorej zápletka sa dá vyriešiť za minútu. Prišlo mi to trochu viac komornejšie, čo sa toho prepychu v jednotke týka. A k tomu soft-pornu, pravidelne dávkovanému, sa nevyjadrujem. Dakota ma ale bavila po hereckej stránke, inak je to číre zlo. Nechcem si ani predstaviť, o čom bude trojka. 1 z 5

• 27.6.2017  22:46
    Wonder Woman (2017)

Dobrý origin od DC. Takto by sa to dalo zhodnotiť veľmi jednoducho. Gadot ma v tom sexi oblečku bavila, vedľajšie postavy spravili príjemný balast, dej pekná šablónka ale kvitujem zahrávanie sa s divákmi a nečakaný zvrat v závere. V globále mi vadí DC ponímanie finálnych súbojov, plných digitálneho smogu, zásadne v noci s prepálenými efektami. Rozhodne to ale bolo lepšie ako ten minuloročný nezmysel. Teraz ju už len zapojiť do Univerza a dať dostatočný priestor. 4 z 5 ( Kino Dukla Svidník )

• 26.6.2017  23:23
    Detour (2016)

Zaujímavý počin, zaujímavo natočený. Všetko pekne klaplo, trochu sa to zahralo s divákmi aby v závere ukázalo, že vykop si hroby dva. Len tak, s chlebíkom. Veľmi fajn. 3 z 5

• 26.6.2017  21:44
    V pasti (2016)

Taká dobrá TV záležitosť k žehleniu alebo tak. 1 z 5

• 26.6.2017  19:54

Ďalšia záležitosť, čo ma nedokázala strhnúť po akejkoľvek stránke. 2 z 5

• 26.6.2017  12:20
    Čaroděj ze země lží (TV film) (2017)

Absolútne ma to nezaujalo, nechytilo a nenadchlo. Dlhá žvástarina o niečom, čo je hneď jasné. Len za herectvo 1 z 5

• 25.6.2017  22:53

Patetické. To je to správne slovo, ktoré presne vystihuje toto. Hopkins s robotickým majordómom a ich dialógy to držali nad vodou a priniesli do toho trošku humoru, čo mi v predchádzajúcom diely chýbal. A dvojníčka Megan Foxovie zastúpila ten ženský, pekný element. Inak je to stále o tom istom. A pri treťom zopakovaní, že "Ja jsem Optimus Prime...." som nad týmto definitívne zlomil palicu a povedal si, že do kina už nikdy viac. Je to veľkolepé, so skvelými zvukovými efektami a miestami efektnou kamerou, ale proste, nabudúce už nie. Kvôli tým luxusným autám sa to vážne neoplatí. Ultra slabé 2 z 5 (Kino Dukla Svidník)

• 24.6.2017  09:05
    Špína (2017)

Neprekročilo to tieň tých útrapných, slovenských drám. Ja len nerozumiem, prečo si tvorcovia myslia, že všetcia diváci budú veľmi silno empatickí a počas tých dlhých, dokumentárnych záberoch bez hudby na tvár hlavnej hrdinky kráčajucej niekam do piče, budú presne vedieť, čo v tej chvíli prežíva, čo si myslí a čo si cíti. No proste nie, ja nie som empatický a nvm, čo sa jej vtedy preháňa hlavou. Veď je to žena, to ani za bežného provozu človek nevie, čo chce a čo si myslí, nie keď prežije to, čo prežila! To, že to miestami bola nuda a miestami nelogické, to už ani neriešim. Zistil som ale, že herectvo Šiškovej mi v tomto filme neskutočne liezlo na nervy. Pri Morávkovej som od Pírka presne vedel, čo očakávať. A dostal som to. Nie rozprávky, ale ťažké dramatické postavy, najlepšie teeniek, to jej treba, to jej ide. Celé je to ale postavené na dvoch silných scénach, trefných a vtipných ( aj keď niekedy to asi nebol zámer ) dialógoch a na snahe medzi riadkami poukázať na problémy spoločnosti a ich chybné riešenia. Či? Dám tomu zatiaľ tak a uvidím časom. Slabé 3 z 5 ( Kino Dukla Svidník )

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44