Johnny.ARN

Johnny.ARN

Ján Lenčák

Nizozemsko
historik, cyklista, turista ale hlavne filmový fanúšik

homepage
Skype: knihomol1488

<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51
    • 8.4.2018  04:06

Veľmi predvídateľne. Inak to má ale všetko, čo by taká poriadne sci-fi road movie mala mať. Skvelých hercov, rozumnú minutáž, pútavý dej a veci na zamyslenie sa. 3 z 5

• 7.4.2018  22:01
    Expres na západ (TV film) (2011)

Bud fandíte bielemu alebo čiernemu. Nič medzi tým. Kecavá sranda o zmysle života, smrti, Bohu a týchto kokotinách, ktorá ale končí presne tak ako má. A našťastie to nemá útrapné 2 hodiny, to je veľké plus pri tomto filme. 3 z 5

• 2.4.2018  23:09

V dobe vzniku to bola rozhodne pecka. Skvelý námet, ktorý sa pri akčňáku nevidí, prestrelky natočené s prehľadom a patričnou dynamikou ( o efektoch sa nebavme ), ústredné duo hraje tak ako keby nebolo zajtrajšku. Po úvode ktorý vás vtiahne sa film skutočne rozbehne. To ale trvá do času, následne chytíte taký pocit mierneho zakolísania snáď všade. Viete odhadnúť, čo sa bude diať, postavy trochu vypadnú zo skvelo napísaných rolí a divák čaká, ako sa z príbehu vymotá Cage, aby sme sa nejak dopracovali k záveru, lebo v tých daných momentoch to tak nevyzerá. Dej opäť ožije nejakých 20 minút pred koncom a potom sa to už len vezie na tejto vlne. Má to veľa chýb, má to veľa nepochopiteľných činov a scén. Ale rozhodne to stojí za pozretie, zaspomínanie si, ako Cage a Travolta vedeli kedysi hrať a ako sa dá natočiť inteligentný akčňák. 4 z 5

• 26.3.2018  13:46

Nie v žiadnom ohľade. 1 z 5

• 26.3.2018  12:26

Ďalšia tuctovka s pekným obsadením a zopár vtipnými momentami. 2 z 5

• 26.3.2018  10:38

Konečne sme sa dočkali adekvátnej odpovede DC-čka na Marvelácke filmy. LS ponúka divákom všetko to, čo chcú vidieť. Akciu, správne rozvrhnutý dej, prácu s postavami, konštantného záporáka a ešte niekoľko ďalších bonusov. Celé to ale padá na nelogickom príbehu s niekoľkými závažnými trhlinami. Ako tímovka to funguje, neviem si predstaviť Aquamana v sólovke, ale rozhodne je to jeden z tých fakt lepších DC-čiek, bez odporného CGI, bez preplácaných efektov a hlavne bez toho tmavého filtra. Takže som spokojný, čakajme na ďalšie počiny. Len preto, že ma to bavilo viac ako Thor a bola tam Wonder Woman tak dám ultraslabé 4 z 5

• 25.3.2018  09:53

Ako by som to povedal jemne a slušne. Trojka Thora je absolútny suterén Mááááárvelu, čo pri ich tvorbe nie je tak ťažké dosiahnúť a predsa sa to dá. Nie vážne. Ćíra plochosť, či postáv, či príbehu, čo sa opäť očakávalo, ale v predchádzajúcich filmoch sa to snažili aspoň nejak maskovať, tu už ani to. Hnusne CGI preplácané, bez jediného dobrého vtipu, bez jediného dobrého súboja, bez štipky inovácie. Trojkový Thor je najslabší z trilógie a Marvel tu šlapol vedľa, ale poriadne. Ultraslabé 3 z 5

• 3.3.2018  16:47

Dalo sa to pochopiť aj bez titulok, ale na dokonalé porozumenie chce ešte jednu projekciu. Keď Plumerovi sošku nedajú, na ďalšiu už nominovaný byť nemusí, takže som zvedavý. 3 z 5

• 3.3.2018  14:14
    Roman J. Israel, Esq. (2017)

Neviem o čom to bolo. Ale pozerať sa 2 hodiny na autistického, tlustého cigáňa v obleku ma fakt nebaví. Príbeh je možno zaujímaví, ale s dabingom si to pozriem....No nebudem to hrotiť. Opäť raz nerozumiem nominačke. Nevyšlo mu to s Plotmi, tak to skúša cez toto? Hamižný dedek. ODPAD!

• 25.2.2018  17:37

A takto jednoducho sa dá natočiť film, ktorý obsiahne všetko, vypovie všetko, divák ma pocit, že ovláda celý príbeh a nemá to úmorných 15 hodín s rozsekaným tempom. Nerozumiem, prečo starší Franco nedostal nominačku, lebo jeho výkon pri tých porovnávačkách v závere bol perfektný. Rozhodne jedna z tých príjemnejších jednohubiek, ktoré vás motivujú a donútia kuknúť si The Room. 4 z 5

• 25.2.2018  14:11
    Válka o planetu opic (2017)

Vizuálne efekty? Kde? Kedy? Nevidel som asi ani jednu planétu opíc a myslím, že dobrovolne si ani žiadnu ďalšiu nepozrem, pokial zase nebude nominovaná. ODPAD!

• 25.2.2018  11:45
    Velká hra (2017)

Solídny snímok, s fajn obsadením, pútavým dejom a kozatou Jessicou, ktorá si to užívala. Malo to však pár hluchých miest, malo ale aj silné momenty a hlavne posolstvo. Keď sa stretnú remeselníci, dobrí herci, obstojná výprava a Elba ( zas najmúdrejší cigoš v hre ) môže to dopadnúť veľmi pozeratelne. 4 z 5

• 21.2.2018  18:21
    Wonder (2017)

Film, o ktorý by som asi nezakopol, keby nebol nominovaný. Silná myšlienka, veľké posolstvo, pekne to plynie, aj keď to mohlo byť trochu kratšie. Jediné čo mi vadilo bol ten rodičovský pár. Štefko sa ale stal režisérom emočných filmov, ktoré presne vedia kedy a ako zatlačiť bez toho, aby vás to znechutilo. Výborne, len tak ďalej. Nominačka zaslúžená. 4 z 5

• 21.2.2018  15:29

Pekná kostýmovka, pekný príbeh, skvelo zahraté. Úplne som chápal tých anglánov. keď sa im po dome motal Ind, to ich znechutenie a podobne. Proste solídny film, pri ktorom netreba veľa premýšľať, len si užívať históriu, pochopiť postavy a oddychnúť si pri ňom. 3 z 5

• 21.2.2018  12:00

Pýtam sa, prečo vznikajú tieto nové diely? Osmicu zachraňuje jedine to, že neni vykrádačka (teda, no, z väčšej časti ). Ukrutne a zbytočne dlhé, Skywalker a jeho motivácia je na vraždu, mrochta si tam len tak behá s mečíkom a hýbe kameňom, popritom skypuje s tým ušatým potkanom. Druhá dejová linka, kde cigán a šikmá zas a znova nás idú všetkých zachrániť, frajírek si myslí laký je chytrí a C3PO nemal ani jednu dobrú hlášku. Celé dokopy je to však o stupienok zábavnejšie ako sedmica a to havne kvôli tomu ryšavcovi. Záver bol ale tak odpiči, že ilúzie o kvalitnom zakončení trilógie sa rozplynuli. Preto očakávajme už len, dúfam, kvalitné spin-offi, ktoré napravia nepríjemnú pachuť v ústach po týchto dvoch nepodarkoch. Nominačky v technických kategóriách? Tak ako sorry, bavíme sa tu o Star Wars, tie keby nemali kvalitné efekty, tak to nie sú Star Wars. To je samozrejmé ako biče v 50 odtieňoch, či? A najviac čo ma asi štve, že mocné Impérium už 8 dielov nevie vyplieskať bandu povstalcov na predpotopných strojoch!!! Súcitné 3 z 5

• 20.2.2018  22:13

No to mi zjedz kokot aj s takým filmom. Byť na tom v kine, zabijem sa dvakrát a zoberem so secbou aj polku osadenstva. Ten antiherec Gosling ma teraz bude akože otravovať každý rok? Stratil som tu subjektívne tak 3 roky života, nič mi to nedalo, bolo to odpiči nudné, nezáživné, dlhé jak cesta do roboty a zanechalo to vo mne len zlé pocity. Technicky zvládnuté, možno tá kamera sa podarí, možno niečo zo zvukom, ale pozerať to ešte raz, dobrovolne pôjdem vykladať kamion. 1 z 5

• 19.2.2018  22:13

Načo sa chcel hrať? Na Spotlight? Nemastné, neslané, ukrutné dlhé, neustále čosi kecajú, čosi riešia a pritom nikoho nezaujíma že čo a ani ako to dopadne. Nezasiahlo ma to ani najmenej a na top film je to nominované asi iba preto, že sa to zaoberá USA a ich temou, zlou, škaredou minulosťou. Streep naj herečka? Vážne? Začo? Absolútne nič mi ten film nedal. Slabučké 2 z 5

• 14.2.2018  22:09

Toto bolo také zlatúčke. Skrátiť o 20 minút a riadne by som si to užil. Pakistánec sa snažil odľahčiť každú situáciu, čajka bola rozkošná, dialógovo to medzi nimi iskrilo a feelingovo to nebola udepkárená lovestory romanca na grcanie, ale jeden sympatický príbeh zo života so všetkým, čo tam patrí. Mna to potešilo, lebo čakal som väčšiu pičovinu. 3 z 5

• 13.2.2018  16:47
    Mudbound (2017)

Hľadal som, úpenlivo som sa snažil nájsť aspoň niečo. Nepodarilo sa. Rozhodne ale Clarke je tu lepší ako v hhhh, bavlna sa pekne zbiera, bojovky boli slabé a celkov dej je na 12 rán bičom a vybratie si medzi jazykom, očami a vajcáma. ODPAD!!!

• 13.2.2018  12:54

Len ďalšia sociálna dráma na pozadí bezstarostného života 6-ročných detí, keré si užívajú letné prázdniny a robia do prieku a zlobu kade chodia. Film tiež známy ako "Keď si dokérovaná od hlavy po päty, máš 50 kíl a rada sa pretŕčaš na Instagrame, mám pre teba hlavnú úlohu." Defó tam ani veľmi nemal čo hrať, tak bol zviazaný postavou a jej nutným konaním. A zistil som, že deti v tomto veku na Floride sú riadna oštara. A nebavilo ma to. A je to strašne dlhé, zbytočne. A preto len 2 z 5

• 13.2.2018  09:42

Vôbec ma tento priteplený Fero Mikloško nezasiahol. Ničím, nikde. Umierajúce tempo, bez vypätej scény, bez ničoho, čo by ma zdvihlo zo stoličky. Nerozumiem nominačke pre starú matrónu, nerozumiem, prečo nominačku nedostala tá mladá a Deň sa s karierou mohol rozlúčiť aj dôstojnejšie. Nehorázna strata času, kerú si pôjdu asi len sadisti a nenapraviteľní romantici. A hubári, nezabúdajme na hubárov. 1 z 5

• 8.2.2018  22:33
    Kokain (2001)

Filmoch o Medelíne nie je nikdy dosť, alebo aj hej? Kokain sa do polky drží ako solídny snímok bez zásekov. Potom ale príde jedno z mnohých zatknutí a nejak tak sa celé to tempo a hlavne dialógy rozsypú. Záver je už iba taká dohra bez patričnej iskry, okrem tej emočnej. Film obsahuje všetko, od ako sa dostať z dola nahor, cez rodinné problémy až po vývoj postáv rôznymi smermi. V danej dobe to mohla byť celkom jazda, dnes keď to porovnáte s Barry Sealsom tak bude Johnny (aj keď bol skvelý) ťahať za kratší koniec. Mocné 3 z 5

• 8.2.2018  19:47
    Já, Tonya (2017)

Krásna športová dráma podľa skutočnej udalosti. Ako sa skrz tučného kokota, vypatlaného, skončí kariera jednej špičkovej športovkyne. Kedysi dávno som tento príbeh počul a som rád, že natočili film a ujasnili sa detaily. Margotku poprosím ale namaľujte, dajte jej bejzbalku a pošlite ju do ulíc robiť zlobu a neplechu. Nie žeby nevedela korčuľovať a nezvládala dramatické scény, ale predsa, bláznovstvo jej pristane viac. Allison si na staré kolená nominačku vydupala a snáď aj premení. Bola skvelá. Nijak raz mi tam ale nerezal Stan, jeho preobsadiť, bolo by to fajn. 4 z 5

• 8.2.2018  15:43

Woody bez sošky, žiaľ. Ale keď ju minulý rok mohol dostať cigáň za 5 scén v trvaní 12 minút z dvoj hodinového filmu? Uvidíme. Rozhodne nato, aký hajp má tento film, nieje to úplna pecka. Má všetko, čo by mal dobrý film mať, všetko je pekne rozložené, všetko príde v pravý čas. A to je možno ten najväčší problém. Chýba tomu moment prekvapenia. Tvorcovia si až veľmi dali záležať na tom, aby to bolo oscarovo korektné, festivalo "strhujúce" a až v ďalšom rade aj zaujímavé pre bežného diváka, čo ale nebude. Rozhodne to je ale jeden z tých lepších a rozhodne si pri ňom nebudete nudou šklbať kotlety, ako je zvykom pri tomto žánri. Možno réžia, možno Sam, možno Frances. 4 z 5

• 8.2.2018  10:47
    Uteč (2017)

Otázka dňa znie. Môže byť horor filmom roka? Amosféricky, remeselne a pre mňa aj príbehovo veľmi dobre spravený snímok, čo som od zberača bavlny, ktorý urobil Keanua nečakal. Americká Natalia Germani si to tam užívala, čávovec sa vedel rozplakať na povel a v správnom momente prejavil aj trochu rozumu. Z komplexného hľadiska to ale malo všetky prvky tuctového hororu, od scaryjump momentov, cez odpútavanie pozornosti diváka vedľajšími postavami a podhadzovaním falošných indícií až po čítanie medzi riadkami počas dialógov. A námet sa vám tak trošku nepodobal na Nesmrtelného, len okorení skvelou dávkou rasizmu a trochu iným operačným zákrokom? Egro, film drží len tá atmosféra a čakanie na rozuzlenie. No, uvidíme na odovzdávaní, ako zamúti vodu. 3 z 5

• 7.2.2018  21:53
    Tvář vody (2017)

Len tak na okraj. Prečo Miško nemá nominačku a čierna Škoda Octavia hej? Zase? Furt sa rok čo rok nasere do nejakého filmu, mrochta. No ale k pointe. Toro si ide tieto príbehy a Odin mu žehnaj, že príde s niečim novým a nerecykluje furt to isté dokola. Monster je zaujímavý, hlavná hrdinka tiež už len tým svojím hendikepom, celé to prepojenie šesdesiatok, agentov a romantickej linky na tajnej vládnej základni dáva tomu filmu čaro. Nič sa zbytočne nevysvetľuje, nič sa nezmyselne nenaťahuje. Hudba krásne sedí. Herecké nominácie zase trochu od veci, ale v tých technických by mohlo niečo kápnuť, hlavne fakt za ten zvuk a hudbu. A pritom celý čas keď to pozeráte vám ide v hlave veta, ako sa toto mohlo dostať tak ďaleko? Akademici vážne fetujú? Len za tú originalitu námetu a nie gýčovosť príbehu zatiaľ 4 z 5

• 7.2.2018  17:05

Oldman na hrad! Teším sa, ako tento film rozoberie Dejepis Inak, čo sa historickosti týka, preto sa tomu nebudem venovať. Najtemnejšia hodina je ukecaná dráma s perfektným Garym, striktnými vedľajšími postavami, kamerou konkurujúcou Dunkirku a vynikajúcim makeupom. Nenudí to, ale sú tam momenty, kedy sa buď vcítite do aktuálneho stavu postavy alebo si zívnete. Joe sa to snažil podať najlepšie ako vedel a určite to patrí k jeho lepším filmom. Nechajme sa ale prekvapiť, čo na to povedia "odborníci" a kolko sošiek mu dajú. Lepšie 4 z 5

• 7.2.2018  14:31
    Lady Bird (2017)

Taká patlaninka s jedným zámerom, pozbierať čo najviac cien. keby to vzniklo mimo sezónu, ani pes po tom neštekne. Ani jedna nominačka sa tu nemôže stretnúť s úspechom, žiaľ, kokotkovia vedia prekvapiť. Je to síce také nenásilné, príjemné, Ronan hrá dobre, Sheldonová otravná matka je tu ešte viac vlezlá a otravnejšia a hlavne to nemá dve hodiny. Som už ale asi presýtený tými stredoškolskými príbehmi. Myšlienka v závere s tým menom bola fajn. Priemerné 3 z 5

• 7.2.2018  12:12
    Dej mi své jméno (2017)

Aha, takže černé bukvice tento rok vystriedali biele bukvice. A budeme to takto točiť do kedy? Akademici, krista boha, spamätajte sa už !!! ODPAD !!!

• 4.2.2018  21:54
    Na doraz (2017)

Síce TV film jak vyšitý s otrepanou témou, ale na moje veľké prekvapenie, pocit znechutenia nenastal. Akčné, pútavé, dobre zahrané, so svižným dejom a tempom. Škoda zopár momentov, ktoré len naťahovali čas, inak veľmi solídna podívaná. Mocné 3 z 5

<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51