Johnny.ARN

Johnny.ARN

Ján Lenčák

okres Svidník
historik, cyklista, turista ale hlavne filmový fanúšik

homepage
Skype: knihomol1488

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43
    • 24.6.2017  09:05
    Špína (2017)

Neprekročilo to tieň tých útrapných, slovenských drám. Ja len nerozumiem, prečo si tvorcovia myslia, že všetcia diváci budú veľmi silno empatickí a počas tých dlhých, dokumentárnych záberoch bez hudby na tvár hlavnej hrdinky kráčajucej niekam do piče, budú presne vedieť, čo v tej chvíli prežíva, čo si myslí a čo si cíti. No proste nie, ja nie som empatický a nvm, čo sa jej vtedy preháňa hlavou. Veď je to žena, to ani za bežného provozu človek nevie, čo chce a čo si myslí, nie keď prežije to, čo prežila! To, že to miestami bola nuda a miestami nelogické, to už ani neriešim. Zistil som ale, že herectvo Šiškovej mi v tomto filme neskutočne liezlo na nervy. Pri Morávkovej som od Pírka presne vedel, čo očakávať. A dostal som to. Nie rozprávky, ale ťažké dramatické postavy, najlepšie teeniek, to jej treba, to jej ide. Celé je to ale postavené na dvoch silných scénach, trefných a vtipných ( aj keď niekedy to asi nebol zámer ) dialógoch a na snahe medzi riadkami poukázať na problémy spoločnosti a ich chybné riešenia. Či? Dám tomu zatiaľ tak a uvidím časom. Slabé 3 z 5 ( Kino Dukla Svidník )

• 21.6.2017  22:26

Trapošina, kde to zaujímavé je odbité za 40 minút a kde potom hodinu pozeráte na žralokov, ako žerú ľudí. 2 z 5

• 21.6.2017  20:12
    Cyberbully (TV film) (2015)

Dá sa pred týmto nejak chrániť? V dnešnej dobe? One man show jednej teenky, ktorá sa hodinu rozpráva s hackrom a snaží sa z toho nejak dostať. Či úspešne, či nie, to nám už tvorcovia nedopriali. 3 z 5

• 20.6.2017  22:07
    Zakladatel (2016)

Ono je to strašne pekné, keď sa na to pozeráte a vidíte, ako to rastie a všetko funguje. Koľko je ale za tým práce, driny a iných keksov, to ani najlepší film s najlepším režisérom a obsadením nedokáže zachytiť. Toto ale od toho nebolo ďaleko. Film, ktorý vás veľa naučí, z ktorého sa veľa dozviete a ktorý ukazuje americký sen jedného českého migranta, ktorému sa páčilo, ako to znie. 4 z 5

• 19.6.2017  22:08

Nikdy som tejto sérií neprišiel na chuť. Mrte zombíkov, nezničiteľní hrdinovia, zbrane, benzín, príšery a momenty, pri ktorých sa mal divák akože báť. Nie ďakujem. A či vzhliadnem reboot, to je otázne. Dovidenia. 1 z 5

• 17.6.2017  00:44
    Smrtihlav (2017)

Presne toto americký divák potrebuje. Trochu násilia, trochu sexu, dobrú hudbu, známe herecké tváre a príbehovú nitku, najlepšie z vojny a z krajiny, o ktorej nemajú šajn, že vôbec existovala. To celé pekne zaobalené v pozlátku akčnej, vojnovej drámy. Fury pri tomto vyznieva ako skvost!!! Dve hodiny som bol permanentne vytočený. Kto toto dokázal natočiť a pustiť do kín v Európe, by si zaslúžil kreslo, elektrické. Jedna slabučičká len za ten nemecký uniformovaný komparz a pár kusov techniky. Kto nemusí, nech do toho radšej neide. Nestojí o za tie love. 1 z 5 ( Kino Stropkov )

• 11.6.2017  18:12

Taká šablónka, ktorú prekuknete do pár minút. Postavené na nadávkach, fekálnom humore a ako inak sexe. Herecké obsadenie a prevedenie ale veľmi fajn a miestami som sa aj dobre uchechtol. Žiaľ, nič prekvapujúce, až na ten KISS. 3 z 5

• 4.6.2017  02:29

Na poslednom diele som bol ešte s frajerkou, tak to muselo byť už riadne dávno. Piráti to ale nezabalili a priplávali, znova. Dostali skvelého záporáka, prekombinovaný dej a vypapaný vizuál. Inak mi to ale prišlo hrozne pocitovo dlhé, s mrte hluchými miestami a preplácaným úvodom, pri ktorom si poviete, že to snáď ani nie je možné. Inak ale všetko funguje ako má, postavy sú sympatické, scenár je klišoidný a romantický, Depp sa snažil a kľudne môže prísť ďalší diel. O pár rokov. 3 z 5 (Kino Dukla Svidník)

• 19.5.2017  17:41

Rozpravkove,uspievane,vizualne podmanive. Nic ine sme od disneyho ani necakali, ale na par rokov dajte pokoj s kraskami a zviratami. 2 z 5 ( cinema city eurodiera )

• 14.5.2017  00:41
    Eurovision Song Contest 2017 (TV pořad) (2017)

Eurovision sa zmenila na škôlku, kde chodia stále väčší exoti, kde sú pesníčky stále viac na piču a kde rok čo rok vyhrá väčšia a väčšia pičovina. Len preto 1 z 5, ale prenos ako taký nebol zlý a niektoré krajiny poslali celkom fajn songy. Ale sklamanie z víťaza ovplivnilo celkové hodnotenie. 1 z 5

• 12.5.2017  22:25

Veď je to Ritchie, čo iné ste čakali? Fintičky, kamerové hračky, podmanivý soundtrack a pocit, že vidieť to v 3D, bol by to TOP. Neskutočné fantasy so skvelým obsadením, prvotriednymi efektami a jednoduchým, priamočiarým dejom, ale zato s prepracovanými postavami. Odporúčam. 4 z 5 ( Kino Dukla Svidník )

• 8.5.2017  22:35

Ak to poznáte z Kredenca, tak tam idete apriori na komédiu, v ktorej očakávate všetko. Čo ale nakoniec dostanete? Film, ktorý má dej ( !!! ), zápletku, solídne herecké výkony, reklamu na Bory a jeden vtípek, kerý sa isto uchytí ( Na Pleťa! ). Pomedzi to známe herecké tváre, divú sviňu Bambiho, niekoľko záderov do slovenského showbiznisu a v potitulkovej scéne ( áno, presne tak, obsahuje to potitulkovú scénu a dá sa to do nej vydržať ) si dokonca robia srandu aj samé zo seba. Ale. Človek tam ide s vidinou praštenej komédie, kde sa budú gagy sypať z rukáva a preto paradoxnejšie vyznieva fakt, že Všetko alebo nič, čo nie je komédia ako taká, vyznie vtipnejšie a funkčnejšie. Na druhej strane, je to dopozerateľné, čo pri ohlásení filmu asi nikto nečakal, videl by som tam potenciál na dvojku a keď sa to dostane na tv obrazovky, budeme sa s tým stretávať minimálne raz ročne. Pocitovo je to presne tam kde Vojtech. Neurazí, nezabaví. Pocitovo by boli dve, ale Šebovú môžem. 3 z 5 ( Kino Dukla Svidník )

• 7.5.2017  23:27

Klasická dvojka. Chcelo to byť väčšie, lepšie a zábavnejšie, pritom to ale je dlhé, nudné, málo vtipné s klasickým OP záporákom. Koho zaujímajú tie vzťahy, siahodlhé dialógy o niečom nevypovedanom a Rocketové vnútorné uvedomenie sa? Len ten vizuál a to, že neničia nejaké mesto, len to je na tom celom fajn. A Stallone, aj keď mal tri scény a 5 viet, Sly je Sly. Trojka bude o čom? O pubertálnom Grootovi, ktorý bude rebelovať alebo o hľadaní stratenej sestry a zničení tatka? Sklamanie roka, tak ako ma bavila jednotka, tak som pri tomto trpel. 2 z 5 ( Kino Dukla Svidník )

• 2.5.2017  21:13

Máme byť na koho hrdí. Ľahko plynúci dokument, ktorý netlačí na pílu, ale podáva obraz o jednom Rusnákovi v americkej uniforme, z ktorého média spravili hereova. Vďaka tvorcom, že niečo také spravili. 5 z 5

• 21.4.2017  20:46

Hrdinská ( !!! ) francúzska ( ?!!! ) jednotka bojuje po boju svojich bratrancov amíkov niekde v Alsaskom lese proti tým zlým, škaredým Nemcom a oslobodzujú rodnú hrudu svojeho veliteľa. Prestrelky sa striedajú s kecavými scénami o hovne, celé je to ako fanmade home video, preto je veľmi prekvapujúce si čítať záverečné titulky a vidieť, koľko ľudí na tomto dríste pracovalo. MHWL bolo aspoň svižnejšie, s lepšími bojovkami. A celé je to ukrutne dlhé, pritom príbeh vás prestane zaujímať po prvom strete, kontakty sú ako cez kopírak a po hodine vás to prestane zaujímať úplne. 1 z 5

• 13.4.2017  22:36

Čo to moje oči práve videli? Ktorý diletant to strihal? Čakal som popcornový výplach, ktorý bude od RaZ myšlienky na hony vzdialený, ale hen toto bolo moc. Len dve veci sa tu dajú vypichnúť a síce hlášky a fórky, kerých bolo mrte a to, že aj napriek danej minutáži divák nemá pocit nudenia sa. A Charlize Theron bola najviac padúch ever. Zbytočne sa tu budem rozpisovať, ja som nad touto sériou zlomil palicu už po piatom diely. Je to dríst, kde akcia je ešte megalomanckejšia ako v predošlom diely, kde nie sú preteky a kde sú pekné ženy a dobrá hudba len na začiatku. Ďalší diel? Preboha, prosím, NIE! Objektívne slabučičké 2, ale za Theron jedna navyše. Slabé 3 z 5 ( Kino Dukla Svidník )

• 9.4.2017  20:36

Asi nejlepší príbeh z cele série. Fightov požehnane a to je základ. Boyka lieta, kope, dokonca aj strieľa a prekopal celú svoju filozofiu. Viac sa s ním asi nestretneme, ale tento diel stál rozhodne za to čakanie. 5 z 5

• 8.4.2017  21:34

Základná škola, nejaký ten 7. - 8. (??) ročník a ja každý podvečer priklincovaný pri TV, lebo JOJ-ka dáva Power Rangers. Časy síce nie tak dávno minulé, ale aj napriek tomu už opradené rúškom nostalgie. A teraz príde nejaký Israelite a túto nostalgiu vytiahne na povrch. Noví PR sú prispôsobení dnešnej dobe. Preto je aj film natočený tak, ako je. Veľa sa muselo vysvetľovať, lebo dnešné kids to už nemajú šancu poznať, tak aby pochopili. Berem. Ale to, že z troch základných PR atribútov je tam len jeden, to mu, žiaľ, odpustiť nedokážem. Efekty, dej, herci, záporák, všetko tak ako poznáme zo seriálov. Pár vecí zamrzelo, pár vecí potešilo. Je to solídne nahláškované, aj keď bez nejakej dramatickosti. O politickej korektnosti, rasovom zložení a o historickej prvej lesbičke v ich radoch sa ani neideme baviť. Na záver to zhrniem, Rozumiem tvorcom, prečo je to tak, ako to je. Mali asi najkrajšie kostýmy a videl som tam aj potenciál do budúcna. Zatiaľ asi mierne nadhodnotené 3 z 5 ( Kino Dukla Svidník )

• 7.4.2017  22:32
    Slnko v sieti (TV pořad) (2017)

Slovenské odovzdávanie nemá úroveň. Bruno sa to snažil ako tak držať, to je asi tak všetko. Ocenení to poväčšine odignorovali, keď prišli, tak buď boli pod parou ( ako henten jeblý češko, čo nerozumel ani slovensky, ledva stál na nohách a rozprával ) alebo to boli len zástupcovia technických kategórií, ktorí ocenenie očakávali. Potešilo ma len to, že najlepším filmom sa stala Učiteľka a nie Masaryk. Zvyšok povedal Paulovič. 1 z 5

• 2.4.2017  21:48
    Úkryt v zoo (2017)

Ultra nuda popretkávaná ultra zle napísanými dialógmi. Zase raz židovské utrpenie vo Waršave, natáčané v Čechách s česko-slovenskými hercami, kde mal Mitáš až tri vety a bol 4 krát v zábere. Jediné zaujímavé je fakt ten úvod, lebo záver je bez šťavy a predvídateľný. Ešte že tam bol Bruhl a zopár kusom nemeckej techniky. Ďakujem, nikdy viac. 2 z 5 ( Kino Dukla Svidník )

• 26.3.2017  21:31
    Masaryk (2016)

Pokus o prienik historicko-politického filmu a psychologickej drámy. Vznikol z toho mix, ktorý má tri lepšie momenty, kedy sa divákovi podsúvajú historické fakty a objasňujú dejinné udalosti. Zvyšok je pokus o rozbor Masarykovej osobnosti, aby divák lepšie pochopil jeho zákulisné ťahy a aby začal cestou domov rozmýšľať, ako a prečo zomrel. Mňa osobne to nebavilo, lebo som nemohol uveriť zázračnej pragmatickosti a vizionárskemu videniu Beneša a postoju Británie k ČSR v zlomovom momente. Na druhej strane ale rozumiem tvorcom, prečo to natočili tak ako to natočili. Nechceli priniesť nudnú hodinu dejepisu, preto ju dali na pozadie Masarykovej liečby aby tak priniesli niečo nové a snáď aj zaujímavé. Ale najviac ma bavilo, že český film a 90% času anglicky hovorené pasáže. A nerozumiem, prečo Kaiser dostal Leva. Takže zhrnutie. Dostanete poznatok o tom, ako a prečo vznikla Mníchovská konferencia, príjemnú hudbu, solídnu výpravu a fantastického Rodena. 3 z 5 ( Kino Dukla Svidník )

• 19.3.2017  17:43

Tv film s tým takým elitným slovenským obsadením tých časoch, rozprávajúci v skratke a na jednom mieste o problémoch slovenskej dediny a roľníkov. Inteligencia si zle vyložila znenie marcových zákonov a tak to aj dopadlo. Našťastie to má rozumnú minutáž a človek pri tom nechce zomreť ... veľmi. 4 z 5

• 11.3.2017  00:38

Kong po všetkých stránkach splnil očakávania, kvôli ktorým som išiel do kina. Efekty, zvuk, súboje netvorov a mocný záver. Dej presný taký, aký má byť, postavy od začiatku jasné a S.L. Jacksona proste budete nenávidieť. Ústredná dvojka sympatická, minutáž rozumná a všetko plynie ako má. A po záverečnom fighte som ostal nadšený a potešený. Preto nemôžem inak ako silné 3 z 5 a odporúčam kino, možno že až 3D. ( Kino Dukla Svidník )

• 6.3.2017  12:03

Už nikdy nedám šancu stropkovskej tvorbe. Najskôr som chcel napísať, že väčšiu pičovinu som v živote nevidel, ale potom som sa vnútorne zháčil, že nebudem predsa nadávať a používať vulgarizmy, tak to teda skúsim bez toho. Hrali tam dve pekné herečky ( boha, rozmýšľam, tí ľudia boli vôbec herci? ) A tu opis tohto "filmu" bez vulgarizmov končí. ODPAD! (Kino Dukla Svidník)

John Wick 2 (2017)

Dvojka, ktorá je lepšia ako jednotka. Akcia je megalomanskejšia, Mustang má viac priestoru, lokácie sú pútavejšie, pribudlo aj viac mŕtvol. Ale, dejovo sa to veľmi od jednotky nelíši a to je pre mňa jedno mínus. Inak je to povinná jazda pre vyznávačov prestreliek, jednotiek na hlavu, brutality a Reevesa. Nestačí to vidieť len raz. Od teraz si kupujem už len obleky s taktickou podšívkou. 4 z 5 ( Kino Dukla Svidník )

• 4.3.2017  14:54

Tie časy, keď sme jednotku pozerali na duchovných cvičeniach v Stropkove, verili sme, že je to real a báli sme sa pod perinou. Tie časy pominuli pri zistení, že to nebolo real a hlavne pri dvojke, ktorá to vzala od podlahy. Hentoto sa však nechytalo ani na jedno, ani na druhé. Malo to jeden skvelý moment s woo doo drevom a postrehol som možno druhý plán tvorcov, čo by bolo veľmi zaujímavé. Preto nech navždy v pamäti divákov ostane kultová jednotka. 1 z 5

Mlčení (2016)

Skrachovaný Spider-man spolu s vesmírnym potkanom, úderná dvojka chlapcov v sukniach, ide hľadať do japonska posledného Džedája. Do Japonska, kde dávno prekukli ich bludy a pre všetkých "pravoverných" majú pripravené rôzne mučivé pochúťky. Dve a pol hodiny je to o bahne, chujovinách o viere, mučení, odsekávaní hláv katanou, ďalších chujovinách o viere aby sa dospelo k záveru, že Japonsko je proste bažina, kde kresťanom kvietok neporastie. Vidieť to v kine, asi by som dosť pičoval. Úplne vážne treba ale oceniť obe zúčastnené strany, že si tvrdohlavo išli za svojím. A kamera veľmi fajn, aj keď výprava ešte lepšia. 2 z 5

• 4.3.2017  14:53

Matróna, o ktorú by som neoprel ani bicykel, je zmätená zo života, z výchovy syna a vlastne zo všetkého. Fajčí jednu od druhej a čuduje sa, že umre na rakovinu. Potom tam sú dve marhy, ktoré sú zmätené už len z princípu, bijú sa o miesto na plátne a snažia sa vychovať 15 ročného spratka. A on má piči a chce si len žiť po svojom. Proste, niekto nad tým scenárom sedel dlhé hodiny. Nie, ďakujem, nikdy viac. 1 z 5

• 4.3.2017  14:52

Make up? Aký? Kde? Na kom? Teda, logicky, z akého dôvodu nominačka? Ale takto nejak si predstavujem síce udepkárené filmy, plné flashbackov, ktoré sa nikam neposúvajú, ale aspoň pobavia a miestami prinútia diváka sa zamyslieť. A nie ako tie naše slovenské odpady čo natáčame a tvárime sa, aký sme európsky a ako dobre to vieme. 3 z 5>

• 4.3.2017  14:52
    Pasažéři (2016)

No a to mi povedz, prečo, kurva, si toto vyslúžilo nominačku za VÝPRAVU??? Za akú?? Hudba ok, ale výprava? Príbeh vyprahlý a nezmyslený ako sneh na Sahare, nelogické konanie, klišé na klišé, bez štipky nejakej inovácie. Celý čas som mal pocit, že som to už niekde videl. Ale dvojka to bola sympatická a teším sa na Jeniferku na Oscaroch. Ona to vždy vie dobre okoreniť. Slabučké 2 z 5

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43