Johnny.ARN

Johnny.ARN

Ján Lenčák

Nizozemsko
historik, cyklista, turista ale hlavne filmový fanúšik

homepage
Skype: knihomol1488

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58
    • 14.10.2018  19:43

Šándor točí ťažké filmy. Neviem pre koho sú určené, ale pre konzumného diváka sú utrpenie. Židoboľševiský mexikánec podniká s olejom, jeho žena robí šmeliny, konkurencia ho okráda a fízli dýchajú na krk. Dlhé, nezáživné s očakávaným záverom. Ja neviem, ale toto neni film na také bežné kuknutie. 1 z 5

• 14.10.2018  17:24
    Backstage (2018)

Ne. Cecky Havranovej v šiestej minúte a Sugarbabes vo finále. Inak nič. Bol to zámer alebo náhoda, že všetky ostatné crew mali lepšie hudby? Film o mladých pre mladých bez nadávok? Finálovú chorošku im robí tak teplý buzerant, že mi roztopil maslo v chladničke? Herectvo, alebo skôr neherectvo tanečníkov mi z minúty na minútu išlo viac a viac na nervy. Celé to možno pekne rozdeliť do troch sekcií. Úvod, kde sú samoúčelné tanečky na naťahovanie času a akože zoznamovanie sa s crew, stred, kde to režisérka totálne posrala a ich vzťahovky, odchody, príchody, plače a rodinné drámy ma absolútne nezaujímali a záver, ktorý bol jak cez kopirák z amíckych dance filmov. Ne. Druhá rovina filmu je práve ten backstage, ktorý pekne, aj keď nie úplne, ukazuje tú žumpu a zákulisie týchto showiek. Čím väčšia rodinná dráma a zlé sociálne pomery, tým lepšie. A aj preto to nepozerávam. Showbiz žiaľ presne takto funguje a to je smutné. Jdu blejt velebnosti. Čo sa obsadenia hereckej časti týka, to bolo celkom fajn. Havranovej za slobodna táto pozička sedela a Luknár presne vystihol toho hajzlíka, akým mal byť. Takže len za cecky ( a miestami veľmi fajn kameru a strih ) a snahu ukázať backstage 2 z 5

• 7.10.2018  23:36
    Popelka (2015)

Naša popelka je aj tak krajšia. Branagh to ale poňal rutinérsky, vytvoril si svet, kostýmy, atmošku a pekných hercov do toho. Až na toho negra sa obsadenie podarilo. Veľmi pekné spracovanie, isto si u mladej generácie nájde fanúšikov. 2 z 5

• 7.10.2018  21:57

Vyhýbal som sa tomuto filmu jak čert kríža, lebo som si myslel, že je to nejaká C-čkovina, čo sa išla zviesť na vlne WW. Nebolo tomu našťastie tak. Film je o serióznom vzniku WW. Paradoxne, snímok je viac zaujímavejší, sexi, erotický a lepšie zahratý ako celá WW. Je zaujímavé sledovať, čo, kto a ako to celé vzniklo. Po tomto filme už nikdy nebudete na WW pozerať rovnakými očami ako doteraz. 4 z 5

• 7.10.2018  20:10
    Odnikud (2017)

Nemcom to v tom Nemecku už pekne šlape na tú hlavu pojašenú. Blondska si vezme za manžela Turka, ale tak bridkého, ani doma by ho neprijali, ktorý je navyše grázel, basista a díler, vrhne mu bastarda a potom sa čuduje, keď zlí škaredí náckovia odpália pred jeho kanceláriou podomácky vyrobenú bombičku a ich to rozjebe na písek. Následne ani Bundeslandsúd jej veľmi nepomôže a tak sa rozhodne konať sama. Och Bože, prečo som toto vzhliadol, robilo sa mi nevolno z tých Nemcov a z toho, aký desný film to bol. A ešte aj málo mŕtvých to malo. ODPAD!

• 7.10.2018  17:34
    7 životů (2017)

Zaujímalo ma, ako si Rapace poradí s takouto úlohou. Poradila. Solídne zrežírované a keďže prvú zápletku prekuknete ihneď, môžte si užívať herecké výkony a výpravu. Záver trochu pomotá hlavičku a urobí prekvapko, ale čo iné sa dalo čakať od fame fatale. Wilko si tu veľa nezahral, čo je škoda, ale keby áno, film by musel mať 4 hodiny. Trošku tá jeho linka ostala nedopovedaná, čo ma mrzí. Ja som sa ale bavil, neotravovalo ma to a konečne trochu iné sci-fi, ktoré poukazuje na problém už aj dnešnej doby. 4 z 5

• 7.10.2018  15:19

Už keď Espanol natočí film, tak to stojí za to. Tí sa s tým neserú. Uletené? No a čo. A čím viac, tým lepšie! Morbídne? No a čo. Čím viac tým lepšie! Že to vlastne tak trochu ani nedáva zmysel a v závere si tvorcovia uleteli a umelo naťahovali čas? Nevadí, dáme tam sexi kozatú blondsku, tá to zachráni. A len ona si zaslúži jednu hviezdu, lebo bola vážne kus. 1 z 5

• 7.10.2018  12:39

Keby sa zozbieralo všetko zlato, ktoré údajne má patriť nacistom, svetový dlh by razom zmizol. Na niečom to ale postaviť museli. Britsko-ruská posádka ide hľadať do Čierneho mora nemeckú vojnovú ponorku, ktorá má na palube zlato. Ako by sme tento film mohli brať? Ako štúdiu ľudskej hamižnosti? Ako príklad toho, že miešať posádky nieje najlepší nápad? Ako vzor obetavosti? Neviem. Rozhodne to má kúsok zo všetkého, je to pozeratelné a nie veľmi dlhé. 3 z 5

• 7.10.2018  09:22
    Borg/McEnroe (2017)

Chápem, čo chcel autor povedať. Vyrozprávať príbeh dvoch tenisových legiend, dvoch rivalov, s celým pozadím, aby sa im divák dostal do hlavy a chápel myslenie a celkovo hru a všetky kekse okolo toho. Ale prečo to natočil, pre kristove rany, tak nudne a nezáživne? Subjektívne bol ten film dlhší jak Kližanové zápasy keď otáča z 0:2 na sety. Ten zápas vyhral 3:2, bol som tam. Trvalo to viac ako tri a pol hodiny, teda skoro tak dlho ako tento film subjektívne. Zahrané dobre, ale to oceníte, až keď v závere uvidíte dobové fotečky. Na jednej strane sa niečo naučíte z histórie tenisu, na druhej strane vyštrikujete peknú vlnitú čiapku a neujde vám ani jeden game. Lepšie dať silné ako rozpačité. Preto silné 2 z 5

• 7.10.2018  04:24

Raz dávno som podobný film videl na Markíze. Proste peniaze a hurikány idú dokopy. Som rád, že to nebolo katastrofické ale akčné a že banda nesympatických mudrcov nebojovala proti prírode ale proti sebe. To je asi jediné plus toho celého. Inak je to hrozný dríst. 1 z 5

• 7.10.2018  02:36
    V utajení (2017)

Utajenie maximálneho typu. Teda aspoň tak mal film pôsobiť. A chvíľku, skutočne chvíľku aj tak pôsobil. Potom to ale prekuknete a už sa len unášate na vlne prestreliek, vypočúvaní, nahaňačiek, dvojitých agentov a nepriestrelných viest. Ale solídne, minutážou neprestrelené, točené vo východoeurópskej Prahe a s príjemným obsadením. Slušné 3 z 5

• 7.10.2018  00:49
    Siberia (2018)

Nerozumiem, prečo to chalanisko zobral. Film bez ladu a skladu, v otrasnom prostredí, s otrasnými hercami a otrasným príbehom, ktorý ma nebavil od začiatku. Pocitovo nekonečné a nezáživné. A ani ten koniec to nezachraňuje. 1 z 5

• 6.10.2018  22:54

Park sa nám zneil na svet, či ako. Aj keď je to minutážou dlhé, stále sa tam niečo deje a tie dve hodiny veľmi rýchlo ubehnú. Pokiaľ neohluchnete, dočkáte sa veľmi príjemného počinu. Už sa nebehá po ostrovoch, ale po historických sídlach obstarožných zbohatlíkov, riešia sa moderné problémy sveta a diníci sú veľmi pekne spracovaní. Jednotka však mala takú svojskú atmosféru, čo dvojke trochu chýbalo, Rozhodne je to ale obstojný nasledovateľa nie nejaký prepadák. A dokonca ani Hviezdy Lord mi tu neprekážal a miestami som mu aj fandil. Škoda, že som to nevidel v kine. 4 z 5

• 6.10.2018  20:30

Ja ti neviem. Vyzeralo to na celkom solídnu čiernu krimi komédiu z Anglicka. To by však otrasný Roth nesmel byť stále naliaty a dofetovaný, dej by musel byť trochu konzistentnejší a celé by to nemohlo pôsobiť takým rozsypaným dojmom. Neviem, ale strašne ma to nebavilo a nenaplnilo očakávania. Slabá 1 z 5

• 6.10.2018  16:05
    Pork Pie (2017)

Roadtrip po krajine Pána Prsteňov. Solídne naháňačky, pár vtípkov. Inak romantické klišé na každom kroku, príbehová šablónka a priehľadný dej. 2 z 5

• 6.10.2018  12:34
    Americká Miss India (2015)

Ešte som neprišiel na to, komu sú tieto filmy určené. ODPAD!

• 24.9.2018  01:01

Rakovinky a iné šmaky predávajú. Uvedomili si to aj Nemci a tak vykradli susedný obrovský hit na túto tému z pred pár rokov, dali tomu trochu svojej fazónky, humoru a odjebali sa za lepšími kulisami kamsi do Afriky. Stále je to však desná blbosť, ale príjemnejšia. Vtipnejšia. Vilko a zopár podobne orientovaných ľudí pri tomto isto vypustí slzu a pošle pár krvavých petrošekelov na nejakú nadáciu alebo daruje obličku alebo neviem. My ostatní sa občas uchechtneme a povieme si, že to mohlo byť kludne o 15 minút kratšie. 2 z 5

• 23.9.2018  23:00
    Pevná linka (2017)

Slečna alebo pani režisérka by sa mala hlboko zamyslieť nad svojim životom. A jej židovskí prispievatelia taktiež. A aj herci čo opakovane hrajú v jej filmoch. No pozor, teraz som urazil všetky filmy. Takže lepšie povedané v tých ultra debilných, kokotných, vypatlaných, ohavných a nechutných sračkách čo vypúšťa do sveta. Na toto je aj ODPAD! málo.

• 23.9.2018  20:51

Taký lacnejší TV film pokúrovaný s videofilmom ktorému na začiatku chýbalo logo Ubisoftu alebo EAgames. Čiže vlastne skvelá akčná hra s lepšou grafikou a reálnejšími pohybmi postáv. Asi tu veľmi ani nešlo o príbeh, skôr o všetky možné kontinenty, spôsoby nasadenia, spôsoby boja a takú tú americkú nebojácnosť a odvahu. Chlapci zo SEALs sú skutočne borci, pred ktorými treba mať rešpekt a tento film bol taká pocta všetkým padlým. 3 z 5

• 23.9.2018  18:57
    Dárek (2015)

Malo to pár príjemných momentov, ale v konečnom dôsledku ma to neoslovilo a prišlo mi to neosobné. Ano, spolužiak debílek a prenasledujúca minulosť vedia byť nepríjemné,to všetko v kombinácií so psychotickou ženou, ale neviem si predstaviť aby s to takto aj odohralo. Konanie postáv by aj odpovedalo, aj to dramatičko z úvodu bolo fajn. Asi to malo nejaký hlbší zmysel alebo ták, kerý som nepostrehol a nepobral. 2 z 5

• 23.9.2018  16:49

Presne taký ten filmík, čo vás síce nepoteší, ale máte ho aj problém dopozerať. Ceciek tam bolo viac, ale nie Bellovej, akcia príjemná ale málo. Dej prevarený, obsadenie také, aké financie dovolili. Či to bude mať dvojku? Samozrejme. Či by sme chceli dvojku? NIE! 2 z 5

• 22.9.2018  22:42

Celý čas mi v tom filme čosi chýbalo. Potom prišiel záver, ja som pochopil, že čo a dostal som to. Veľmi, ale že veľmi solídne pokračovanie Dannyho parťákov, so všetkým, čo pôvodné filmy obsahovali. Dievky to elegantne prevzali a vylepšili svojou krásou. Maximálna spokojnosť, skvelý scenár, skvelý záver, skvelo zahraté. Prosím dvojku, ale dajte si na tom záležať, nespiechejte, nech mi to zase odhodí dekel ďaleko do kúta. Ďakujem. Silné 4 z 5

• 22.9.2018  20:08

Nekonečne dlhý, nekonečne nudný a nekonečne ..... zbytočný film. ODPAD!

• 22.9.2018  18:37

Film, kde sa Kurylenko nevyzlečie, nestojí za moju pozornosť. Prečo to však zobral Banderas, mi je záhadou. Najslabší West akého som videl. 1 z 5

• 22.9.2018  16:58
    Virový faktor (2012)

Tieto čínske nezmysli sú v poslednej dobe ešte viac nezmyselné ako kedysi. Absolútny dríst, kde šikmáči sú nesmrtelní, nezastavíš ich slzákom, elektrikou, granátmi, ničím. Majú neobmedzené náboje, niekoľko životov, všetci vyzerajú rovnako a každý každého chce zabiť. Z toho vyplýva len to, že od začiatku do konca je to jedna veľká akcia so zopár dialógovými scénami. Záveru som už ani nevenoval pozornosť. Načo? Vedelo sa ako to skončí a ako vravím, nehorázna píčovina. ODPAD!

• 17.9.2018  20:28
    Hot Dog (2018)

Skvelá akčná komédia. Pekne to odsejpalo, bez nejakých vážnejších zádrhelov. Vtipných momentov bolo požehnane aj keď dej výrazne neprekvapil. 3 z 5

• 16.9.2018  20:53

Prečo sú tieto bokovky lepšie ako hlavné filmy? Solídna akčná nakladačka, ktorá dokaže baviť, vždy sa niečo deje a keď si odmyslíte pár klišé, tak je to strávitelné. Mne to celkom sadlo a rozhodne viac zaujalo ako posledné dva hlavné filmy. 4 z 5

• 16.9.2018  18:22

Horúčka nehorúčka, kostýmovo veľmi pekné. Aj pekne zahraté. Dej je taktiež v pohodičke, len štýl rozprávania mi nejak nevyhovoval. Pôsobí to ako taká rozprávka ale bez čarovných tvorov a podobne Film chcel obsiahnúť dve silné dejové linky a síce milostnú a obchodnú. Obe sú ale ale tak výrazné, žeby si zaslúžili väčší priestor. Preto 3 z 5

• 16.9.2018  16:27

Clint to režíruje tak svojsky. Spočiatku možno budete hromžiť, prečo toto a hento, ale v konečnom dôsledku si uvedomíte, že natočiť celovečerný film len o útoku vo vlaku tak ako sa stal bolo nemyslitelné. Pokial by tam nehral Neeson, vtedy sa to dá. Rozhodne je to ale pozeratelné, gradujúce a vôbec mi nevadilo, že chalankovia sú skutoční hrdinovia a nie herci. Aspoň to bolo prirodzené. A veď ani nemali čo hrať, takže v pohode. Terorizmus je zlo a my sme počernejším vymeteným bradáčom otvorili dvere. Tak teraz sa nečudujme. 3 z 5

• 15.9.2018  22:38
    Taxi 5 (2018)

Už štvorka lízala okraj hrany pozeratelnosti, ale hen táto pičovina to prekonala tak tri krát. A žiadna bazuka? Desný dej, desný herci, desné vtipy a desné strihy pri naháňačkách. Frantíci to natočili v štýle aktuálnej vlny a myslia si, že je to vtipné a trendy. A toto ma byť reštart série? To jebte na to, nechceme taký reštart ani takú sériu s autami na gombíky. Ťažko sa mi hľadajú pozitíva. Žabožrútsky Diesel a možno prvá naháňačka po meste. Inak je to číre zlo. 1 z 5

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58