Johnny.ARN

Johnny.ARN

Ján Lenčák

Nizozemsko
historik, cyklista, turista ale hlavne filmový fanúšik

homepage
Skype: knihomol1488

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49
    • 18.1.2018  19:56
    Lupiči (2015)

Strašne chcú Frantíci točiť drámy, ktoré by divákom zobrali dekel. Zistili, že ked to budu točiť s imigrantmi, o kradežiach a drogách a rodinných problémoch, tak že to pôjde. Nepôjde. Akčné scény fajn, inak silná, nezaujímavá vata. Slabé 2 z 5

• 18.1.2018  18:27
    Let 42 (2015)

Zásady pri lete a USA aerolinkami. Mať na palube historika, mexikanca, čo má kombinačky vždy vo vrecku, jebu letušku, inžinierku, čo dokáže spojiť dva drátky, pár neurotikov, čo vždy chcú biť a samozrejme zopár vojakov v uniformách. A samozrejme čiernych pilotov, čo dvihnú niekoľkotonovú kurvu v plnej rýchlosti 300 metrov na zemou. Potom kľudne môžete preletieť časovou anomáliou do vojnového francúzska, odraziť útok nemeckých prúdových stíhačiek, pomôcť Britom a preletieť inou časovou anomáliou späť do svojej doby. Čo som to kurva práve videl? ODPAD!!!!

• 18.1.2018  16:38

Taylor je zmrd. Tak posrať skvelý príbeh dokáže asi len on. Rozprávačský štýl úplne od veci, 300 hodinové pytvanie postáv, aby divák "rozmýšľal" a dedukoval samostatne, zmätočné flashbacky a plno ďalších vecí. Dobre že som na tom nebol v kine ako som pôvodne chcel, odchadzal by som nasratý. Len za Haley 1 z 5

• 18.1.2018  14:35

Ďalšia dobovka od Woodyho, tento krát oživená o triky a vtipné postavy. Škoda poslednej štvrtiny, kde sa to totálne rozpadne a z pekného, uhladeného príbehu príde do finále kostrbatý mix, ktorému sa nedá veriť. Ústredná dvojka fajn, dialógy fajn, autá a prostredie veľmi fajn. Pocitovo je to však veľmi dlhé a neodsýpa to, ako by malo. Firth však hviezdi a okaňa Ema solídne sekunduje. 3 z 5

• 18.1.2018  12:51

Cafe society alebo slabší Woody. S dobrou dobovou atmoškou, nádhernými autami a už klasicky solídnym obsadením. Ale nič viac. Príbeh veľmi ňuňavý a sladký, ktorý len tak plynul, bez lepšej emočnej scény alebo solídneho hereckého výstupu. Slabé 3 z 5

• 18.1.2018  00:30

No kto iný mohol hrať autistu ako totálny neherec a ešte k tomu s tvárovou obrnou? Gavin zase raz vytiahol hovno v pozlátke a urobil z toho solídny nárez, vybustil akciu, obsadil fajn hercov a vedel, že k chipsom a cole to bude ideálny film. Dejovo priamočiare, linka s bratom moťno prekvapí, inak je to tam dosť jasné, kto je kto a kto za koho kope. Škoda možno toho rozbehu a prenikaniu do autistického sveta, čo ma nebavilo, a tiež klišoidné scény o tom, že podme sa rozprávať a povedzte mi niečo o sebe. Taktiež zamrzela naivita, ktorou černá agentka hľadala hlavného hrdinu. Ale ako vravím, akcia bola akčná, tempo bolo solídne, gradácia fajn a úkol bol dokončený. Mocné 4 z 5

• 17.1.2018  21:42
    Hollarovi (2016)

Len ďalšia z tých rodinných drám o vzťahoch, smrti, dementnom bratovi, hľadaní sa a miešania prítomnosti s minulosťou skrz staré sračky. 1 z 5

• 17.1.2018  15:34

Bez tempa a niečo, čo by dokázalo zaujať. Na druhej strane, dozviete sa, ako vznikol medvedík Pú a užijete si krásnu Margotku. A to sa oplatí. 2 z 5

• 17.1.2018  12:31

Netuším o čom to bolo, netuším prečo to vzniklo, netuším, pre koho to bolo určené. 1 z 5

• 16.1.2018  23:07

Jedna Socka (či ako sa ten seriál u nás volal ) a nový Hitman chlastajú, fetujú, jebú, režú sa aby nakoniec zistili, že to nemá význam. Posolstvo, myšlienka, emócia a dobré obsadenie. Páčila sa mi tá druhá polovica, kedy sa nevedela zaradiť do života a len tak bezcielne blúdila a bola možno zraňovaná ešte viac ako dovtedy. Neni to film pre masy a isto si pri tom niekto vyšklbe kotlety, ale keď tomu dáte šancu a štipku empatie, dotiahnete to do konca. 3 z 5

• 16.1.2018  21:05

Zaujímavý námet, pár zaujímavých "zvratov" Ale inak by som to púšťal v cele smrti. Humánnejšie ako obesenie alebo elektrina. 1 z 5

• 16.1.2018  18:17

Patnástka jebe kade chodí. A do toho všetky tie problémy, klišé a iné kekse,bez ktorých by sa to asi podľa režisérky neobišlo. 1 z 5

• 16.1.2018  16:00

Taký slubný úvod a taký dríst sa z toho vykľul. Od kedy sa do deja zamiešali židia, celé sa to rozpadlo. Hold, dobrí herci pokope nie sú záruka dobrého filmu. 1 z 5

• 10.1.2018  23:20
    Obležení (TV film) (2012)

Novozélendský Miško Šanon velí bande špecialov a normálych fízlov v boji proti zabarikádovanému maniakovi s poriadnym arzenálom. Hold, keď pestujete trávu, vždy majte v dome nejakú tu zbraň. A hlavne na tomto ostrove, kde vám na raziu prídu traja pičiaci, bez viest a zbraní, len tak, s povolením v ruke a psom v aute. Lepšie ako hraný dokument, horšie ako plnohodnotný celovečerák se vším všudy. 3 z 5

• 10.1.2018  18:31
    Ranhojič (2013)

Vymazlený historický, výpravný veľkofilm, ktorý paradoxne až tak veľkofilmovo nepôsobil. A ani nemal, lebo téma bola citlivá. Mohli si v tom Anglicku robiť s cirkvi trošku väčšiu srandu, ale čo už. Rozhodne treba vyzdvihnúť výpravu a kostýmy, taktiež snahu o čo najväčšiu vierohodnosť. Ranhojič má divákov veľa naučiť, a nie len o histórií, ale aj o ľudskej povahe, myslení a konaní. Navzdory dlhej minutáži vždy dokáže zaujať a nenudí (veľmi). Po hereckej a technickej stránke veľmi dobre. Silné 4 z 5

• 10.1.2018  13:54
    V obležení (2016)

Toto sú tie činske filmy, čo ma bavia. Žaidny komplikovaný dej s množstvom postáv s komplikovanými menami a aj tak všetcia vyzerajú rovnako. Priamočiary výplach, s veľa súbojmi, zopár postavami, jasnými motiváciami, nie až tak agresívnym CGI a plynulým dejom. 3 z 5

• 9.1.2018  23:23
    Patti Cake$ (2017)

Vypapaný Eminem v sukni ide z dola nahor. Ale je to podané tak kostrbato, s päť korunovými rýmami shitnou výpravou, že strach. Posledná štvrtina a to správne finále tento film udržalo nad hladinou. A teraz si rýchlo kuknúť 8 míľu aby si videl, ako má film o bielych raperoch z predmestia vyzerať. 2 z 5

• 9.1.2018  21:20

Tak si ich vezmi domov! A to boli "len" cigáni.... 5 z 5 (bazinga)

• 9.1.2018  18:56

Mud je proste predlhá chujovina, ktorá ma nebavila už od samého začiatku. Nezachraňuje to ani hlavná postava, ani zápletka, ani réžia. Strata času. 1 z 5

• 9.1.2018  16:12

Skvelý Redford v silnom príbehu o minulosti a súčastnosti, lebo minulosť vás vždy dobehne. Možno trošku dlhé a bez patričného tempa, o to viac postavené na postavách a súvislostiach. Dobré ako kulisa napr. 2 z 5

• 8.1.2018  23:36
    Šťastné a veselé (2014)

Poznáte tie filmy, ktorých existencia je úplne zbytočná? ODPAD!

• 8.1.2018  22:06
    Ladíme 2 (2015)

Dvojka chytila šablonkovitý ráz. Viac pesničiek, viac žien, medzinárodné porovnávačky, atď. Rozkol v kurníku, vzťahovky, ztmelenie, atď. A aj zmena režiséra bola citelná. Hlášky, vtípky a fórky však ostali v rovnakej kvalite. Objektívne by to boli už len silné 3, ale dve pitbullovky a emotívny záver to opäť vytiahli na 4 z 5

• 8.1.2018  18:55
    Ladíme! (2012)

Prečo som sa tomuto filmu tak dlho bránil, kurva? Pekné ženy, otrepaný príbeh, skvelé songy, ľahký a trefný humor, funkčné postavy, dobrá kamera, dobrý strih. Zlepší to náladu, ubehne to ako voda a treba si hneď pustiť ďalšie diely. Nezaslúži si to viac ako ultrasilné 3, ale za Pitbulla jednu pridám. 4 z 5

• 8.1.2018  16:23

Fínom chýba ešte jeden stupienok, aby točili tak dobre ako ich susedia. Nudné, dlhé putovanie od nikud nikam. Neskutočná strata času. 1 z 5

• 8.1.2018  14:08
    Carrie (2013)

Provokovať niekoho môžete iba do času, potom sa neovládne. Aneb neserte ousidera triedy, lebo nikdy neviete, akú temnú moc ovláda. Carrie je asi prvý horor, čo ma vyslovene bavil, a to nie len kvôli Moretz. Príbeh, gradácia, obsadenie, deštrukčné finále a pritom všetko podané na pozadí stredoškolského života. Postavy správne vyhrotené, žiadne nudné pasáže, žiadne zbytočné kekse a omáčky. Skvelé tempo, skvelo zahraté, skvelo zrežírované. 4 z 5

• 8.1.2018  12:01
    Laggies (2014)

Romantický dríst, kerých je hafo. Ale malo to jednu peknú repliku a síce: Nedávaj stranou to čo skutočne chceš, kvôli imaginárnej budúcnosti. A ešte aj obsadenie potešilo. 1 z 5

• 7.1.2018  20:44

V úvode som to chcel zavrhnúť. Dva tímy zvedú obrovskú prestrelku, eliťáci scípnu jak také psy a príde jeden cigán a všetkých dá dole, len tak. S chlebíkom. No to kde sme? Potom sa ale začalo hláškovať, akcia začala byť lepšia, strih dynamickejší, kamera pútavejšia, Amsterdam krásny. Samozrejme, obsahovalo to všetky tie klišé dnešnej doby, od kecavých pasáži o rodine a minulosti až po vyznávanie lásky, ale ja som sa kurva tak bavil pri tomto filme, ako už dlho nie pri podobnom žánri. Prosím dvojku. 4 z 5

• 7.1.2018  18:32

Ukecané drama od Kinga, kde pomerne rýchlo prídete do podstaty veci a potom sa už len veziete na vlne LaPagliovho herectva. Tá čúza a jej hysterické stavy ma celkom srali, ale v závere to ustála. A neskutočne mi tu chýbal rozprávač, ktorý by opisoval myslenie postáv. V knihe musel byť luxusný. Nebola to úplne mega záležitosť, ale ani prvoplánový výplach. 3 z 5

• 7.1.2018  16:15

Taký nezaujímavý žvást, ktorý vôbec neodpovedal svojmu názvu. Elgort sa radí na čiernu listinu hercov, dopozeral som to len kvôli Moretz. A tomu jeho baworčatku. Našťastie to bolo krátke, bez zbytočných vedľajších keksov. Aj keď ten rozbeh bol úmorný. Ultraslabá 1 z 5

• 7.1.2018  14:37
    Dokonalý voják (2017)

Pri týchto C-čkovinách mi mäkne mozog ešte viac ako v práci. ODPAD!

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49