• Thriller

Jurský park (1993)

Ako, v skutku jednoduchý film s pár postavami. Vyhrala to len zápletka a dinosaury. Vtedy by ma to možno oslovilo, teraz ma to nejak extra nechytilo a sám neviem prečo. 3 z 5

Nemocnica (2021) (seriál) odpad!

Dokázal som to pozerať po nejakú 25 časť. V momente, kedy som musel pri pozeraní vypiť flašu vína, aby som to zvládol a dávalo to zmysel, som s tým radšej sekol.

Letní úlet (2022) odpad!

Úlet jak kokot. Leto v dedine na východe, to je úlet, nie tieto americké depresívne píčoviny o hovne. ODPAD!

Přátelé z dovolené (2021) odpad!

Ale tak uchechtol som sa a verím, že Cena počas natáčania fúkal skutočný koks. A možno ho v ňom aj platili. ODPAD!

Triumf (2020)

Len ten záver, inak nič iné. Tuposť, nevtip, nesympatickosť. 1 z 5

Lego Masters (2022) (pořad)

Neviem, či to bude aj v ostatných dieloch, že ich výtvory sa budú ničiť, ale ak áno, tak to odmietam pozerať. Nesúhlasím s tým, aby niečo, čomu som venoval 8 hodín, vypiplal detaily, pripravil príbeh a dal si na tom záležať, moderátor rozflákal a hodnotí sa, ako efektne sa to rozfláka. To ako že ani vizuálne. Inak to nemá čo ponúknuť. Dvojice tichých bláznov niečo stavajú, hádajú sa pri tom a verdikt je tak či tak subjektívny. Edit: po druhom diely mám na to trochu lepší pohľad. Aspoň už nič neničili, tvorili príbeh, detaily a ukázali viac kreativity. Edit: Tretí diel bol konečne fajn. Technické veci, technické skúšky prezentácia Lega ako niečoho, čo fakt vydrží. Posledný edit: finále bolo veľmi fajn. Konečne predviedli, čo dokážu. Ale. Divák nevie, ako prebehla prezentácia, divák nevie, čo vedeli porotcovia, čo vedeli moderátori. Deti mali hlasovať po jednom, nie ako ovce v stáde. Tak isto aj porotcovia mali hlasovať osobitne a hlavne, absolútne sa vykašľali na budovanie napätia v závere. Nespočítavali hlasy, len vyhlásili víťaza. Dá sa ale povedať, že táto showka bola z dielu na diel lepšia. Druhá séria asi nevznikne. 2 z 5

Top Gun: Maverick (2022)

TG2 je presne ten film, ktorý by ste v dnešnej dobe očakávali. Kvóty splnené, skvelý vizuál, úderný hudobný doprovod, emócie a Tom, ktorý pije krv, lebo takto šedesátnik nevyzerá. Začína to dlhým úvodom, ktorý je žmurknutie na jednotku. Prinesie nostalgické spomienky, spomienkový optimizmus a príjemne naladí. Maverick je síce starší, ale stále je to rebel a veľmi rád to dokazuje svojim nadriadeným. Návrat na akadémiu je nie len pre neho, ale aj pre diváka náročný. Opäť treba spomínať na Goosa a Maverick sa nám tak nejak pomaličky začne meniť. Z rebela na veterána ktorý už vie, že je ho čas vo vzduchu sa kráti. Po stretnutí s Kilmerom je to už tutovka. Stred filmu je fajn, je to aj vtipné, aj dramatické a akčné. Niekam nás to posunie a naznačí, ako by mohol vyzerať záver. A ten je teda nadupaný. S presahom, s emóciou, nečakaným zvratom, proste so všetkým, čo by mala správna dvojka obsahovať. Čo teda viac dodať? Určite je to klišoidné, určite je to z časti aj vykrádačka jednotky, určite to má aj oslie mostíky a nelogickosti, ale dokáže to baviť, dokáže to strhnúť a nie je to klasická dvojka, ktorá je horšia. A pesnička od Gagy tu neskutočne pasuje. Silné 4 z 5 ( 4DX, Aupark)

Jurassic Games (2018) odpad!

Vážne sa toto niekomu môže páčiť? ODPAD!

Bigbug (2022) odpad!

Absolútne nepozerateľná píčovina. ODPAD!

Conrad & Michelle: If Words Could Kill (2018) (TV film) odpad!

Číra depresia, negativita a neherečka Bella. Ťažko to dopozerať. Bol by som radšej za lepšiu verziu, aj so súdom, ujasnením si zákonov, lebo tu sme videli len ten podnet a cestu k aktu, ale rozsudok bol na môj vkus slabo objasnený. Nič to ale nemení na tom, že je to ODPAD!