• Thriller

Pojď za tátou (2019)

Keď vidím Kanada, bojím sa. V spojení s Novým Zélandom to ale nemohlo priniesť nič poriadne. Prvú hodinu tomu aj tak skutočne je. Potom príde nečakaný zvrat a v rýchlom slede to ide až do konca. Nechutnosť za nechutnosťou až do opäť sentimentálneho záveru. Dobrý námet, na Bčko to bohato stačilo. 2 z 5

Tunel (2019)

Nórsky thriler, ktorý stojí a padá na detských klišoidných chorobách. Bez toho, s lepšie využitým časom na napätie a akciu by to bola plná palba. Nemalo to tendenciu skĺzať do amerických alebo ruských gerojstiev, držalo si to ten severský spôsob tvorby napätie, postavy boli príjemné, len tie dejové barličky to neskutočne kazili. Rozhodne ale pozeratelné. 3 z 5

Divize (2020)

Brazílci poukazujú na problém zvláštnym štýlom. Strácal som sa každých 10 minút v spleti toho, kto s kým je, kto je proti komu a kto koho korumpuje. Nepomáha tomu ani to rozvláčne tempo a momenty, kedy neviete, či to čo robia je vyšetrovanie alebo korupcia. A záver som nepoňal vôbec. Film, ktorý si zaslúži americký, devedesiat minútový, akčný remake pre tupounov, lebo toto nesadne každému. 3 z 5

Mank (2020)

Na toto potrebujem ešte asi jednu VŠ alebo väčšiu mentálnu kapacitu, neviem. Nepochopil som o čo tam ide, prečo sa to deje a hlavne, načo to kurva bolo natočené? Začínam mať silnú alergiu na moderné filmy odeté v čiernobielom šate. Toto je asi len pre niekoho, koho zaujíma holyúd v tých rokoch a dvojhodinová úmorná nuda. Plus ešte nejake artové vychytávky. Vidieť to v kine, podpílim ho. 1 z 5

Půlnoční nebe (2020)

Džordžo si natočil vyplakávačku o chorľavom vedcovi, zničenej planéte a snahe zachrániť aspoň niekoho. To celé ale na pozadí pekných vesmírnych animácií, čo ja môžem. Bez toho by to bolo ale veľmi zlé. 3 z 5

Operace Eichmann (2018)

Tak sľubnú karieru mal pred sebou v miestnej štruktúre náckov, mohol viesť z úzadia Argentínu, ale on ne. On si musel otvárať hubu, dávať rozhovor za rozhovorom a ani sa len nepokúsiť o útek. Nemecká presnosť a dochvíľnosť sú hold niekedy na škodu. Film je to fajn, aj keď z veľkej časti je to prikrášlené a domyslené. Herci na pohodu, držia to tam. Dokonca ani to židovské vyplakávanie mi tu až tak neliezlo na nervy. Dobre, zase o niečo málo múdrejší. 3 z 5

Rebeka (2020)

Rebeka je všetko iné, len nie dobrý film. Nudí, snaží sa rozbehnúť, zaujať, všetko zahmlievať a potom odhaľovať aby prišla mrštná záverečná 15 minútovka, čo by kľudne vydala aj na samostatný diel a bol koniec. Nebavilo ma to, nezaujalo. Určite si tam kajnšmetkeri nájdu prerody postáv, oddanú lásku a kameru, ale ja to nebudem. 3 z 5

Dospěláci v místnosti (2019)

Politický film, ktorý nesadne každému. Pre náročnosť témy, ktorú paradoxne nemusíte sledovať. Skôr sa Gréci pokúsili natočiť film, ktorý ich má ospravedlniť pred EU. Dobre výkony, nahliadnutie do zákulisia veľkých rokovaní. Vlastne je to ukážka toho, čo by asi nikto normálny robiť nechcel. Veľká politika. Hlavne keď idem do filmu s dabingom neočakávam, že budem 80% času čítať titulky. 3 z 5

Jááánošííík po tristo rokoch (2016) (divadelní záznam)

Konečne radošinci, ktorý ma bavili zasmial som sa, malo to ako taký zmysel a rozumnú minutáž. 3 z 5

Pokoj (2019)

Nápad veľmi fajn, dokonca aj prevedenie sa podarilo. Druhá polka je už žiaľ veľmi prvoplánová a zvraty nemajú tú správnu údernosť. Je to ale pozerateľné. 3 z 5