zette

okres Ostrava

<< předchozí 1 2 3 4 33 64 96 127
    • 17.6.2018  16:09
    Humoreska (1946)

Romanticke drama, ktere ve sve dobe nebylo sice nijak originalni, ale i pres svou delku je se na co divat. Myslim, ze neurazi ani hudebni vsuvky. Chvalim herecky vykon Joan Crawford, ktere jsem jeji lasku veril. Dobre napsane dialogy a zaver taky neni spatny. Kdyz romantika, tak povalecna.-).

• 17.6.2018  15:06
    Velká hra (2017)

Dobry namet, slusne herecke obsazeni a presto mi cely film prijde jen takovy prumerny, skoda.

• 17.6.2018  14:53
    Eden (2015)

Je to sice tak trochu odflaknute, hlavne po technicke a pribehove strance, ale divat se na to da s prehledem. Ac v malem casovem horizontu, je zajimave sledovat chovani jednotlivych postav. Vdecne tema, ktere jde natocit lepe, presto jsem se nenudil.

• 16.6.2018  16:55

Zda se mi to, nebo je kazdy novy film Petra Vaclava horsi nez ten jeho posledni? Stale stejna temata...specialne tento film se tvari tak vazne, az je usmevny. Kladne hodnotim zajimave postavy.

• 16.6.2018  14:42
    Grygar (2018)

Celkem podrobny popis o jedne osobe, ktera je pojmem ve svem oboru, pro divaky astronomii nepolibenymi jde vsak jen o malo zajimavy film. Myslim, ze se na filmu ta studentska prace podepsala.

• 16.6.2018  12:12
    Kazko Vlasko (TV film) (1978)

Zoufale nudna podivana, neverim, ze se najde nejake slovenske dite, ktere by chtelo tuto pohadku videt dvakrat.

• 16.6.2018  11:22
    Feet of Flames (divadelní záznam) (1998)

Hezke to je, videt to zive mohl byt zazitek, na televizni obrazovce jde ale hlavne o jednotliva vystoupeni, ktera jsou trochu propojena. Nic vic, nic mene. Proto mi prijde zdejsi hodnoceni znacne prestrelene.

• 16.6.2018  11:15
    Suspiria (1977)

Atmosferou neskutecne silny film s radou uzasnych scen, ktere jsou jak vystrizene z nejake ucebnice hororu. Bezchybna hudba, ktera desi, i kdyz se nic nedeje. Každý zaber vystylizovany do detailu. Povedl se i zaver. Mit to trosku lepsi scenar a mozna herce, jednalo by se o genialni snimek.

• 16.6.2018  10:56
    Borg/McEnroe (2017)

Po kratke dobe opet vyborny film se sportovni tematikou, natocenou podle skutecnych udalosti. Ac, zde uz by se dalo polemizovat s McEnroem, jak sam uvedl. Skvele natoceno, vyborny zvuk a i pres fakt, ze vim, jak jejich první wimbledonske finale dopadlo, pri jeho sledovani jsem byl napnuty. Slusne herecke vykony, misty jsem ale v Gudnasonovi videl spise Poborskeho.-). Film, ktery oceni i divak, ktery se na tenis nikdy nedival.

• 11.6.2018  20:13
    Příběhy 20. století (TV seriál) (2017)

Myslim, ze kazdy si najde ty "svoje" dily, ktere ho budou bavit vice nez ostatni. Dilu by se dalo natocit jeste vice. Solidni retro okenko, rada zajimavych vypraveni a spousta dobovych zaberu. Mam rad podobne dokumenty a tento me potesil.

• 10.6.2018  17:41
    Štafl (TV seriál) (2018)

Vdecne tema taxikaru nebylo v serialu vyuzito na plno. Dejove nic moc, v kazde epizode se ale najde nejaky vtipny moment a Leos Noha je opev vyborny. Vlastne muzu rict, ze jsem se tesil na kazdy novy dil.

• 10.6.2018  16:45
    Florián (1961)

Takovy pohadkovy pribeh se zdarilou satirou a velmi originalnim zpracovanim. Pres vsechna pozitiva se ale dej filmu vlece a po case prestane film bavit. Neskutecne kvalitni herecke zastoupeni.

• 5.6.2018  11:12

Nebyt dobreho hereckeho obsazeni v cele s vybornou Cate Blanchett a solidne sepsanych postav, nema film moc co nabidnout. Z takovych beckovych mysterioznich filmu jsem uz asi vyrostl, pravda, nikdy nebyly mnou nijak oblibene. Ale na jedno podivani se to da.

• 4.6.2018  09:54
    Díra (1998)

Minimalismus po vsech strankach, trosku fantasmagoricke, ale svoje kouzlo to ma. Potesily hudebni vsuvky.

• 3.6.2018  12:10
    Děda (2016)

Vdecne tema kontrastu Prazaku s vesnicany, zde obohaceno o valasske nareci. Nekolik vtipnych momentu se ve filmu najde, neurazi ani vylety do historie, skrz ctene stare dopisy. Celkove jsem se ale dost nudil, herecke vykony nevyrazne.

• 3.6.2018  03:03

Tak jednu hvezdicku za rozsireni obzoru, at nezeru.-).

• 3.6.2018  01:38
    Milada (2017)

Nechapu, proc tvurci do hlavnich roli obsadili zahranicni herce. Zpetne predabovani tech ceskych pusobi minimalne rusive. Zajimavy namet a celkove solidne napsany scenar degraduje nulova atmosfera. Pribeh je odvypraveny jako "Nedelni chvilka poezie".Divak alespon, ac nechtene ziska podobny pocit beznadeje a prazdnoty jako Milada samotna v poslednich dnech sveho zivota. Po zdejsich recenzich jsem cekal cokoliv, presto se nemohu ubranit zklamani a to predevsim z "prokaucovaneho"nametu.

• 1.6.2018  17:49
    Frekvence (2000)

Jo, zabavny a celkem zajimavy film, ktery si uzije kazdy divak, ktery nebude hledat logicke souvislosti. Nedokazu si ale predstavit, ze si ten film jeste nekdy pustim. Herecke vykony taky prumerne.

• 31.5.2018  18:21

Scena s vycpanym psem je vazne vtipna, jinak ale nechapu zarazeni do komedialniho zanru. Jinak stroze a dobre podane drama o dvou rodinach se sousedskym sporem, dejove trochu odbocuje zivot syna jedne z rodin. Rada absurdnich situaci, tvurci mohli klidne vice zatlacit na pilu, i tak jsem byl ale spokojeny. Na celkem nezname herce dobre herecke vykony, slusna kamera. Seversky rukopis citelny. Videno v ostravskem Minikine, 9 divaku.

• 28.5.2018  15:34

Jen prumerna noirovka s tezko uveritelnym scenarem.

• 28.5.2018  12:08

Po technicke strance velmi zrucne natoceny film, v katastrofickem zanru urcite solidni podivana s dobrym hereckym obsazenim. Zaver tvurci ovsem nenechali bez kyce a tak beru ctvrtou hvezdicku.

• 28.5.2018  10:22
    Svatá hora (1973)

Film, ktery dokaze sokovat i dnes, musel v dobe vzniku vyvolat velke pozdvizeni. Surrealisticky pohled na svet, zajimave zpracovani se spoustou perverznich scen, na ktere divak jen tak nezapomene. Velmi pusobiva hudba a kamera. Ne, ze bych musel film videt znova, ale jisty pozitivni dopad na me film mel.

• 27.5.2018  18:01

Film ocividne vsadil na "Bondovskou" postavu advokata a herce Milose Kopeckeho. Misty dobre koukatelne, ale celkove to vazne. Slabsi prumer, i ve sve dobe.

• 27.5.2018  12:41
    Prach (2015)

Pokud opomenu uvodni myslenku setkani rodiny, s radosti zjistim, ze jsou lide, kteri ziji jeste nudnejsi zivoty nez ja.-). Cilena artovka, ktera nezapusobi. Herecke vykony mdle, bez atmosfery.

• 27.5.2018  07:46
    Rudí prezidenti (TV seriál) (2018)

Posledni dil me utvrdil v tom, ze si tento dokument zaslouzi plne hodnoceni. Zajimavy prehled vsech nasich prezidentu v socialismu. Jednotlive "postavy" se prolinaji skrz dily, dobre zpracovani. Ja pamatuji pouze Husaka a tak jsem uvital informace o vsech techto prezidentech, spousta dobovych zaberu. Na rozdil od uzivatele Goaulda si myslim, ze je dobre, ze tento dokument nevznikl drive, ale s odstupem a bez vetsich emoci. Jeden z nasich nejlepsich dokumentu za posledni dobu.

• 24.5.2018  21:03

Me stranicke filmy z padesatych let nijak neurazi a to nadseni, ktere sala z celeho filmu je zcela uprimne. To je bohuzel vykompenzovano spatnym pribehem. Ve filmu je ale rada dialogu a hlasek, ktere jsou skutecne vtipne. Jako obraz sve doby velmi vdecne dilo.

• 20.5.2018  14:53
    Princezna za dukát (TV film) (1991)

Hloupa a naivni pohadka, ktera by fungovala daleko lepe bez strasidel, Krytinare a sneni. Zednickova jako princezna v poradku, ale nebudu kvuli ni zvysovat hodnoceni.

• 16.5.2018  00:00
    Pérák a SS (1946)

Nadcasova a velice trefna animace, temer genialni. Scenar odrazejici se v obrazu doby.

• 13.5.2018  15:08
    O chudém královstvíčku (TV film) (1979)

Nic proti papundeklovym pohadkam, tahle me v nicem neoslovila. Dve hvezdicky za princeznu Freimanovou a loupezniky. Marek Eben byl tentokrat tak na facku.

• 13.5.2018  14:32
    Brat 2 (2000)

Pokud Bratrovi promineme nerealny scenar a budeme se na nej divat s nadhledem, ceka na nas velmi zabavna a akcni podivana. Vyborne retro plne kontrastu mezi Ruskem a USA, kteremu nechybi humor, originalni prestrelky ani poradna kocka, kdy Irina Saltykova hraje sebe samou. Velmi dobre svou roli zahrala i Milauna Jackson. Velka skoda, ze reziser filmu i hlavni postava v podani Sergeje Bodrova uz maji sve dny secteny. Stejne jako v prvnim dile nezklame ani hudba.

<< předchozí 1 2 3 4 33 64 96 127