Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Akční

Recenze (5 079)

Yossi & Jagger (2002)

Bakalari po Izraelsku. Uplne jsem nepochopil, co tim tvurci chteli rict? Hloupe dialogy, technicka stranka spatna. Nicim zajimave herecke vykony.

New Police Story (2004)

Typicky Jackie Chan se svym humorem, avsak v novem a modernim havu (minimalne na dobu vzniku). Akcni sceny povedene, velmi dobra kamera. Nejvetsi radost vsak udelaji gangsteri a jejich velmi povedene pasti na policajty. Ve svem zanru a pro fanousky Chana je to sazka na jistotu.

Pro větší slávu (2012)

Za me celkem zajimava podivana do mexickych dejin prvni poloviny dvacateho stoleti. Na do te doby nejdrazsi mexicky film bych mozna cekal lepsi vypravu a daleko lepsi akcni momenty, ktere jsou nekdy usmevne... Asi to ma sklony k nejake pekne telenovele, ale je to jejich styl a budme radi, ze vsichni netoci stejne. Pribehem me film oslovil.

Smečka (2020)

Predevsim jsem rad, ze vznikl film o mladezi a o zajmovem krouzku zvlast. Tyto filmy z nasi kinematografie zmizely jako mavnutim kouzelneho proutku. Sikana v hokejovem klubu je vdecne tema. Bohuzel je to dejove slabe, herecke vykony nevyrazne a kompars typu Zaruba, Hostak, Hasek byla spise usmevna. Film, na ktery se velmi rychle zapomene.

Žlutá ponorka (1968)

Psychedelicka dobova jizda, o ktere se mohlo mym rodicum jenom zdat.-). Vizual je natolik napadity, ze si clovek rychle vzpomene, ze uz tento film pred mnoha lety videl. Dejove me to ale moc neoslovilo a cekal jsem i silnejsi zapojeni tohoto znameho kvarteta. Krome prave Beatles, uz nema film co nabidnout. Otazka je, zda tomu uz tak nebylo i v dobe vzniku.

Pod vlivem lásky (2008)

Co napsat? Za me vyborne drama o lasce, za kterou se vyplati jit az na konec sveta. A i tento zpusob by byl jednodussi nez ten, ktery nam ukaze Sion Sono. Nevim do jake miry cerpal podle skutecnych udalosti, ale film jako celek nema obdoby. Pokud si na nej udela divak cas a bude bez predsudku, dostane se mu odmeny. Akcni sceny byly sice navic, ale nakonec bych na tomto filmu nic nemenil, vcetne stopaze. Velmi dobre herecke vykony. Musim si tohoto rezisera nastudovat!

Bitva o Británii (1969)

Po technicke strance neni co vytknout, slusna rekonstrukce boju ve vzduchu. Jednotlive postavy a dialogy me vsak neoslovily a nebudu citit potrebu si film jeste nekdy pustit.

Zastihla mě noc (1985)

Osobita rezie Juraje Herze me v tomto pripade nechala klidneho. Stripky a vzpominky ze zivota Jozky Jaburkove maji sve silne momenty, ale celkove to nedrzi pohromade. Tvurci vsadili na emoce, mene uz na epicke vypraveni. Kocabova hudba se ne vzdy hodi, ale do filmu z poloviny osmdesatych let jako experiment dobry. Zajimave herecke obsazeni.

Mořští vlci (1980)

Za takove filmy jsem byl jeste v polovine devatesatych let vdecny. Hlavne diky zanru, hereckemu obsazeni a atraktivite mista. Musim tedy ponechat prumerne hodnoceni. Jinak uz ale nema film dnesnimu divakovi moc co nabidnout. Spatny scenar, nestastne dialogy, zanrove nevyhranene.