Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Akční

Recenze (4 753)

V síti 18+ (2020)

Uz utekl nejaky cas, co jsem videl puvodni verzi. Mam ale pocit, ze az na par onanistu s perem v ruce tato verze 18+ nic noveho neprinasi. Nastavovana kase, jinak je tema nadale znepokojujici...

14 ostří (2010)

Takova akcni pohadka s historickymi kulisami. Hudba a choreografie slusna. Jinak si myslim, ze film krome asijskeho publika a par fanousku "kung-fu filmu" si moc novych priznivcu nenajde.

Sibel (2018)

To, ze je Turecko krasna zeme, ale s vyssi koncentraci primitivu na km ctverecni jsem vedel uz davno pred zhlednutim Sibel. A tak mi z celeho festivaloveho snimku nejvice zustane v pameti piskani a zelene oci hlavni hrdinky.

plakát

Bitva o Ostravsko 1945 (2019)

Dobre zpracovany dokument, ktery je vecny a jasny. Vyborny komentar Pavla Rimskeho. Jako mistni, ktery zna kazdou zminenou obec ci ostravsky mestsky obvod, nemuzu hodnotit jinak.

plakát

Šest dní, sedm nocí (1998)

Ve finale lepsi film, nez na prvni pohled z obsahu vypada. Mozna je to subjektivne vnimano i tim, ze mi v takovych "volnejsich" filmech sedi Ford vice, jak v nejakych "urputnych" dramatech. Sympaticke postavy, atraktivni prostredi, slunce, sranda...

Sladký kal (2006)

Vyborny namet. Kibucy snad ve svete nemaji srovnani a tak si o tomto seskupeni vzdy rad prectu. Sladky kal tedy byla jasna volba. A nelituji, trpky pribeh mladeho kluka, nekdy v polovine sedmdesatych let. Ma to atmosferu, myslenku.

plakát

Paní Piperová zasahuje (1999) (TV film)

Vseobecne moc nemusim ceske inscenace podle anglickych predloh se zachovanim nazvu a cizich jmen. V teto kriminalni komedii Zdenka Zelenky si ale vse krasne sedlo. Bohdalova ve vytecne roli, ktera ji snad byla sita na miru. Bavil jsem se od zacatku do konce!

Minari (2020)

Ja myslim, ze pekne rodinne drama o korejskych pristehovalcich v USA. Bavil me nejvice vztah mezi vnukem a babickou. Hezky film, pripadni dalsi divaci se nemusi v tomto pripade bat prebytku kyce.

plakát

Vše pro dámu (1999) (TV film)

Na jedno podivani se jedna o pohodovou bakalarskou povidku s velmi dobrym hereckym obsazenim.

The Father (2020)

Po dlouhe dobe konecne nejaky novy film, ktery me maximalne zaujal. Vytecne vyobrazeni postupne starecke demence. Snad kazda postava je vyborne zahrana, libil se mi i zaver. Bez vycitek za pet hvezdicek.