Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Akční

Recenze (4 768)

plakát

Přerušený krok čápa (1991)

Tento recky film ma daleko od te recke letni idylky, kterou zna drtiva vetsina ceskych turistu a dovolenkaru. Jen to recke tempo zustalo, ktere da asi nejednomu divakovi zabrat. Vcetne me malickosti. Diky nametu jsem se na film tesil, cekal jsem sice neco trochu jineho, ale vylozene zklamany byt nemohu. Uzasna kamera, dlouhe zabery, pekna hudba a ta ponura filmova atmosfera me snad nikdy neprestane bavit.

Hora pokušení (1956)

Je to takove pionyrske, presto vyborne. Zajimave charakteristicke rysy dvou bratru, kteri si jsou podobni jako ohen a voda. Bavilo me to, krasne prostredi, napeti, jednoduchy a trosku naivni dej a pak Spencer Tracy, ktery je vytecny snad vzdy.

Ivan Hrozný II. (1945)

Rusove vzdy umeli tocit vypravne historicke velkofilmy. Ivan Hrozny neni vyjimkou. Ejzenstejn tomu dodal jen uzasnou, az demonickou atmosferu!

Matrix Reloaded (2003)

Ja se ani nedivim, ze tato trilogie je mezi divaky tolik oblibena. Pro me je to ale temer nestravitelne, i kdyz se na zacatku snazim, po par minutach ztracim zajem a pozornost, opakovane...

plakát

25 lat niewinności (2020)

Pokud se vzijete do postavy hlavniho hrdiny, nebude vam pri sledovani filmu uplne nejlip... Ale je to velky filmovy zazitek plny emoci... Vyborne zpracovany namet, ktery je sileny sam o sobe. Presvedcive herecke vykony, skvela atmosfera. Jeden z nejlepsich filmu roku 2020 vubec!

Pan Nikdo (2009)

Misty uz trochu otravne, s prepalenou stopazi. Ale jinak zajimavy pocin, vcetne nekolika velmi dobre zpracovanych flashbacku. Leto je muj oblibeny herec a nezklamal ani zde. Asi ne uplne pro vsechny, ale zabavny namet to ma...

Sobibor (2018)

Ja si myslim, ze jde ve vsech smerech o dobry film. At uz nametem, zpracovanim, postavami, atmosferou a hereckymi vykony. Asi to neni film, ktery bych si chtel dokola poustet, ale ma co nabidnout.

Pan Bobr (2011)

Zajimavy namet. Mel Gibson nepatri mezi me herecke oblibence, ale tady byl vyborny a prakticky ctvrtou hvezdicku davam diky nemu, a diky bobrovi.-).

plakát

Keď hviezdy boli červené (1990)

Namet filmu me oslovil a tesil jsem se na jeho zhlednuti. Je zde par dobrych a zajimavych momentu, celkove to je ale dejove nesourode a zklamala me i technicka stranka. Kdyz uz to bylo ve francouzske koprodukci, mohli sehnat alespon lepsiho osvetlovace.

plakát

Letuška (2020) (TV seriál)

Dejove mozna prekombinovane, ale celou dobu si serial drzi slusne tempo, napeti a atmosferu. Remeslne dobre zvladnute, solidni herecke vykony. Cuoco to v hlavni roli sedne, velmi atraktivni letuska.-).