Večírek (1968)

Hlavni postava mi tedy moc sympaticka nebyla, ale to vsechno kolem mi prislo neuveritelne vtipne. Na tom vecirku jsem uz chybel jenom ja.-). Takovym komediim uz bohuzel asi odzvonilo. Te scene se slonem urcite, za tu by dneska tvurci byli tahani po soudech za tyrani... Ale za me opravdu povedena komedie.

Srdce je osamělý lovec (1968)

Pekne socialni drama o ruznych predsudcich nasich predku na zapade, ktere nam rada pustila i ceskoslovenska televize. Zajimave postavy a velice zdarily zaver filmu.

Malý Bobeš ve městě (1962)

Myslim, ze tento rodinny ci detsky film oceni uz jen fanousci starych filmu. Neverim, ze by dnesni dospivajici mladez Bobse vubec dokoukala, natoz ho umela ocenit. Ale pohled na tezky zivot ocima maleho kluka je zajimavy a najde se zde hned nekolik momentu, ktere stoji za to videt.

Menu (2022)

Vyborny namet, prostredi, gastronomie jako doprovod k dabelskemu planu... Skoda, ze mi to v mnoha aspektech prijde nedotazene. Trochu zklamani, ale jako thriller uchazejici.

Slepá bába (2005)

Balabanov se vraci ke svemu oblibenemu tematu, kriminality ve velkych ruskych mestech v 90. letech minuleho stoleti. Bohuzel film nedosahuje kvalit jako treba Bratr a jeho pokracovani... Ale da se na to i pres svuj nadhled a vtip v klidu podivat.

Koncert na konci léta (1979)

Antonin Dvorak, Vlacil, Vinklar, Hlavacova... Vsechno dobry, presto vznikl film, ktery me svym tempem a vlastne i pribehem celkem dost nudil.

Noc následujícího dne (1968)

Po vizualni strance neni co vytknout, i pres americkou produkci je nadech Francie zretelny. Radost udela i herecke obsazeni a tajemna atmosfera. Bohuzel chybi vice akce a sviznejsi tempo.

Mlha (1980)

Nejakou latku napeti a mysteriozni atmosfery to ma, ale mlha me nechala jinak klidnym.

Tajemná záře nad Pacifikem (1980)

Celkem zajimavy namet a minimalne ve sve dojmy dost atraktivni. Ale potencial mi prijde nevyuzity a to vicemene ve vsech smerech. Vice jak prumer dat nemuzu.

Příběhy Cheeche a Chonga (1980)

Tato silena dvojice me pobavila. Cim vetsi kokotina, tim me to vice rozesmalo. Na me funguje i po letech.-).