hellstruck

hellstruck

Netty Vanity

Velká Británie
Drama queen, tattoo junkie, crazy cactus lady, mother of puppies

homepage
Instagram: nettyvanity

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39
    • 5.5.2020  18:52
    Orange Is the New Black (TV seriál) (2013)

Výborná záležitost na karanténu. :) Ale začnu negativy: ústřední postava je nejdříve nemastná neslaná, postupem času se z ní stane nesnesitelná kráva, nehledě na to, že tý herečce prostě nic nevěříte, jak je afektovaná. Ačkoliv by si někdo řekl, že je to důvod to zabalit, OITNB má tolik co nabídnout co se ostatních charakterů týče, že je to v závěru jen taková malá vadička na kráse. Připadá mi, že si to i sami tvůrci uvědomují, protože postupně Piper vcelku odsunuli do pozadí. Kdo však dostává víc a víc prostoru (bohužel) je Crazy Eyes, která nejdříve baví, vyvolává lítost, ale po padesátým hysterickým záchvatu během jednoho dílu už prostě člověka šíleně irituje. Občas mi připadá, jako kdyby už taky scénáristé nevěděli co s ní. Podobně to vnímám u těch vylízaných meth heads. :) Nicméně všechny ostatní postavy jsou vymyšlené téměř geniálně. Naprosto jsem si zamilovala černošky a hispánky a jejich slovní přestřelky, kterými občas uhodí hřebík na hlavičku. Miluju ten černý, leckdy rasistický humor. :D Výborný jsou i Red s Friedou nebo Nicky a Lorna. Scéna, kdy Piper hádá, jestli umírá babička prostě nemá chybu. Jen dějově se Orange občas zadrhne a chvíli trvá, než se zase rozjede dál. Ale z dlouhodobého hlediska mě to fakt baví.

• 17.3.2020  15:45
    Talisman (2012)

Neurazí, nenadchne... taková nemastná neslaná záležitost. Co mě každopádně fakt iritovalo, byl Efron. Já toho chlapa už viděla hrát, takže jsem si jistá, že to umí... ale v tomhle filmu čuměl jak vyoraná myš, co má zaraženej kolík v zadku. I tak chodil. Fakt jsem nepochopila, co to mělo být. :D

• 4.3.2020  17:49
    I Am Not Okay With This (TV seriál) (2020)

Další pohádka o loserovi (a zase strašně nesympatickém) se zvláštními schopnostmi. Já se divím, že vás to ještě baví. Mě ne. Ne, že bych se s postavou outsidera nedokázala ztotožnit, ale tahle písnička už je prostě strašně ohraná! Až na závěrečný cliffhanger a sympaťáka Stana vlastně ničím přehnaně zajímavé. Koukatelné to je, to nepopírám. Srovnávání se ST nebo EOTFW je mimo.

• 27.1.2020  19:33
    TY (TV seriál) (2018)

Srovnání s Dexterem je sice určitým způsobem na místě, ale nadšením tolik jako u nepřekonatelně sympatického sériového vraha tedy zrovna nehýřím. You totiž postrádá vtip, ale i promyšlenost a občas i veškerou logiku. To, jak vše hraje Joemu do karet a jak uprostřed New Yorku nikdy nejsou svědci, vyloženě bije do očí. Naivita a občas i debilita Beck v první sérii bývá chvílemi vážně frustrující, až člověk prostě fandí tomu creepy/cute stalkerovi. Teda takhle - Penn Badgley na mě působil jako slizoun už v GG, takže do podobné role se mi hodí. Chvílemi mu ale tu masku hodného kluka věříte tolik, jako on sám. Druhá série má sice sympatičtější hrdinku, ale ta samá kostra příběhu už takhle brzy poměrně nudí. :/ Atmosféra i příběh první série byl zřejmě to nejlepší, co ze sebe tvůrci vyždímali. Ale kdo ví, třeba házím ručník do ringu moc brzy. Prozatím na mě You ale působí jako Dexter pro teenagery,

• 15.1.2020  21:47

Ubulená Scarleta přehrává o sto šest a ještě má k tomu příšernej účes, takže se na ni nedá ani koukat - a do toho Adam Driver, herec s nejotravnějším hlasem a ksichtem slizáka (nejhorší postava ze SW).l To se prostě nedalo, na ně koukat. Dokonce jsem to asi v půlce vypla. Možná ze mě mluví jen silné zaujetí, ale nutno říct, že ukázky vypadaly slibně a já tomu zcela upřímně chtěla dát šanci. Dle mého se to každopádně fakt nepovedlo.

• 15.1.2020  21:38
    Final Space (TV seriál) (2018)

Rick a Morty bez feťáckého autora. A je to (dle mého) daleko lepší.

• 15.1.2020  21:37

Jedno slovo - Keira!♥♥♥ Ta do těch dobových filmů prostě patří jako nikdo jiný.

• 3.1.2020  23:18

Jasně, když si odmyslíte muppety a výborné fóry, vyleze vám z toho ta nejotřepanější zápletka. Jenomže podoba světa sdíleného s živými loutkami mě donutila se smát nahlas jako dlouho žádný film předtím. Ať už to byly slovní přestřelky, cukr šňupající muppeti, stříkající muppeti, nebo transplantovaná "fluffy" ledvina, já se nad tím fungováním absurdního světa fakt bavila.

• 22.10.2019  21:19
    Joker (2019)

Nejhorší na tom mít duševní poruchu je to, že od vás lidé očekávají, že se budete chovat, jakobyste ji neměli. Tenhle citát neuvěřitelně vystihuje i film samotný. Emoce se u mě střídaly z "chlape, bože, buď normální!"( i když si samozřejmě uvědomujete, že za to ten člověk nemůže) na "chudák, lidi jsou zmr*i, proč ho nenechaj na pokoji?". Upřímně přiznávám, že z dlouhých chechtacích scén mi bylo nepříjemně a většina filmu mě absolutně nebavila, chvílemi mi dokonce "bylo trapně". Když už jsem se po hodině a čtvrt, kdy jsme na sebe s přáteli zmateně koukali ve stylu "co to sakra je", rozhodla, že prostě zbytek filmu prospím, konečně film začal mít grády. Takže ano, 45 minut z celého filmu je skvělých. A Joaquin je nepřekonatelný po celou dobu. Klobouk dolů i pokud je pravda to, že se s tou rolí uměl vyrovnat, protože já nechápu, jak takovou zvrácenou mysl může zahrát vyrovnaný člověk. Nicméně ve mě film zanechal hrozný zmatek. Jakožto DC fanoušek, který upřednostňuje temné a o něco méně mainstreamové DC před Marvelem (skvěle to vystihl POMO ve svém komentáři), jsem šla na komiksový film. Tohle s komiksem kromě jmen bohužel nemá moc společného, opravdu jde spíše o psychologické drama. A i přes výbornou druhou polovinu filmu a Joaquina ale lepší hodnocení nedám, bohužel.

• 17.10.2019  10:08
    Městečko South Park (TV seriál) (1997)

Komu South Park připadá jako čistě vulgární a stupidní zábava, tak se omlouvám, ale ten to vůbec nepochopil. Jen v South Parku dokáží vystihnout aktuální dění a společenské situace tak trefně jako právě tady. Mnohy se zaobírají tématy, o kterých jinde neuslyšíte. Protože se o nich nemluví nebo protože se nad tím někdo jiný ani nezamyslí. Ano, South Park dokáže být i hodně drsný a (nejen)rasistický, ale právě proto se jedná o takový klenot: Tvůrcům není naprosto nic svatý a dokáží si ze všeho udělat pořádnou p*del. Jen je škoda těch posledních dílů, kde jde v podstatě o to samé dokola: děcka udělají nějaký průšvih (a většinou jde ještě o fantasy/virtuální nebo jinou realitu), který ovlivní celé město, včetně jejich rodičů, kteří mají poslední dobou víc prostoru, než naše oblíbená partička. Ruku na srdce, kouzlo South Parku se s posledními sériemi vytrácí.

• 11.10.2019  21:05

"Proč jsem tak ošklivý?" Kluk s obličejovou vadou nastupuje do školy a setkává se s odporem a posměchem ze strany spolužáků. S dětmi je to těžší než s dospělými, protože se ještě neumí přetvařovat a jejich reakce jsou upřímné, ne vždy potěšujícím způsobem. Auggie se společně se sestrou, rodiči a novými kamarády vyrovnává s přístupem okolí - a všichni k tomu mají co říct. Styl vyprávění, který dal každému prostor, mě bavil - dokonce mě film oslovil spíše svými vztahy, než samotným hlavním hrdinou. Na rozdíl od většiny diváků jsem neměla pocit, že by ze mě tvůrci tlačili slzičky a tlačili na pilu - příběh je odvyprávěn s lehkostí, s jakou jen můžete natočit film o klukovi s vadou obličeje.

• 11.10.2019  20:57

Trochu mě děsila představa, že El Camino bude stylem vyprávění připomínat spíše BCS (pomalé, nicneříkající scény, když už člověk čeká, že přijde vyvrcholení, nic se nestane)... Naštěstí je příběh Jesseho důstojným zakončením Breaking Bad, které si nehraje na nic víc. Je to takový fajn dezert po výborném hlavním jídle. Držel mě napjatou, potěšil nostalgií i SPOILER hořkosladkým happy endem, který si podle mě Jesse zasloužil. Jenom mě mrzí, že jsme se nedozvěděli, jestli dostal Junior svoje peníze...

• 3.10.2019  10:48
    Dark (TV seriál) (2017)

První řada je geniální. A to především díky tomu, že sází zatím na mysteriózní notu. Něco tak originálního jsem asi neviděla, o to víc je to překvapení, když Dark pochází od našich sousedů. Místo toho, aby se hlavní zápletka začala pomalu rozplétat, zamotává se ještě víc, atmosféra každým dílem houstne, emoce fungují natolik, že občas i ukápla slza. Bohužel, druhá řada má dvě hlavní vady na kráse - za fatální chybu považuji odsunout do pozadí Ulricha (svým charismatem utáhl v první řadě hodně scén) a dát většinu scén prostor Jonasovi. Ten klučina neumí moc hrát, takže se věčně tváří křečovitě. Celkově střídá asi dva výrazy, navíc jeho postava je hrozně plochá - ten kluk prostě není sympatickej (vždyť akorát brečí nebo na někoho řve a křiví u toho hubu), nelze s ním moc soucítit nebo se s ním ztotožnit a to v žádném směru. Je to velká škoda, protože ostatní herci jsou špičkoví. Druhou osudovou chybou je to, že hustá a mysteriózní atmosféra je tatam, příběh je průhlednější a hlavně už nikdo nijak nezapře, že se jedná o sci-fi. Tady už všichni cestují časem, děj je dost překombinovaný a zapletá se to tolik, až mám pocit, že ani tvůrci se z toho nezvládnou vymotat. Jsem zvědavá, kolik mindfuck zvratů ve stylu "tvoje dcera je tvoje matka" nebo "tvoje holka je tvoje teta" ještě přijde.

• 7.8.2019  12:14
    Euforie (TV seriál) (2019)

Uff, jestli si někdy někdo myslel, že Skins jsou autentičtí, pak by se měl podívat na Euphoria. Pecka, která nemá obdoby.

• 7.6.2019  21:17
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Strašně (zbytečně) vyhajpovaný seriál. Áno, natočeno je to dobře, áno, Černobyl je fascinující kapitola dějin, ALE... řekněme si na rovinu, to téma je hrozně vděčná a silná záležitost a málokoho to nechá chladným. To, že se pouhých pár dílů umístilo na prvních příčkách různých žebříčků je dle mého trochu nefér vůči skutečným SERIÁLŮM, které vznikaly léta a léta. Lidem, kteří to srovnávají dokonce s Game of Thrones bych upřímně nafackovala. Nicméně... události okolo Černobylu mě zajímaly snad odjakživa a dlouho jsem nedokázala pochopit, proč se o největší jaderné katastrofě nenatočil pořádný film nebo seriál. Konečně jsem se dočkala a rozhodně nejsem zklamaná. Herci úžasní, atmosféra o to víc. Menším zklamáním je samotná Pripjať: bylo hrozně vidět, že ji natáčeli jenom na jednom sídlišti a trochu mě zamrzelo, že úplně vypustili slavné Pripjaťské oko, při leteckých záběrech jsem pořád čekala, kdy se objeví. Zbytečně. Možná je to pro někoho nedůležitý detail, ale když už to chtěli autentické... K autentičnosti taky úplně nenahrávají anglicky hovořící herci, na druhou stranu kdyby to točili Rusáci nebo Ukrajinci, tak se takové kvality dost možná nedočkáme.

• 31.5.2019  16:20

Obsahuje SPOILERY k 8.řadě. Děkuji za náhled za oponu, která ukrývá mnohem víc práce, než si kdokoli z nás umí představit. A oceňuji snahu zaměřit se na ty, které nevidíte na plakátech, ale... ruku na srdce, koho zajímá nějakej rozprašovač sněhu (který dostal víc prostoru než Emilia nebo Kit nebo kdokoli z hlavních hvězd) nebo uřvaná ženská z vizuálních efektů? Ta scéna, kdy se deset minut loučila s dcerou byla opravdu na hraně, už jsem měla chuť to vypnout. Chápu, že se na tom taky namakali a autorka nám chtěla citlivě vylíčit, jak jsou všichni na pokraji nervového zhroucení, protože x týdnů neviděli své děti. Ale dle mého názoru dostatečně nevyužila své možnosti dostat se tam, kam většina lidí nemůže. Prostor, který věnovala chlápkovi co hrál křoví v křoví dalšímu křoví, mohla využít třeba rozhovory s HERCI/scénáristy, nějakou sondou do jejich duše nebo klidně víc "behind the scenes" záběrů. V podstatě jediné, co mi utkví v paměti je čtení scénářů, kdy Kit reagoval na smrt Dany, Vladimír Furdík a Emilia & její paruka a pocit úlevy. Dost možná ještě Kit se slzami v očích, říkajíc, že GoT nebyla jeho práce, ale jeho život. Jinak je paradoxní, že "největší" série z hlediska produkce a výpravy byla sice vizuálně i herecky dokonalá - a já děkuji celému štábu - ale ty logické chyby a podivný vývoj postav je prostě neodpustitelný. Při sledování dokumentu jsem z toho taky měla trochu pocit, že byli všichni tak hrozně unavení, že ten konec prostě odbyli, protože ty dvě hodiny většinou posloucháte jen jak je to hrozný, jak už melou z posledního a jak už (ne)chtějí, aby byl konec. Uvědomuju si, že to tak úplně asi není, ale tomu pocitu jsem se prostě nemohla ubránit... Stručně a jasně, kdyby dali tu kameru do ruky mně, věděla bych asi líp co s ní. :D Hrozně nevyužitý potenciál, bohužel.

• 21.3.2019  20:04

A jsme v p*deli. Jestliže jsem u dokumentu Plastic planet prohlásila, že by to měl vidět každý... u této záležitosti to platí dvojnásob, trojnásob...! National Geographic za pomoci sympatického posla míru shrnul nejaktuálnější hrozby naší existence, přičemž poukázal na nejdůležitější fakt: Firmy s fosilním palivem mají zřejmě tu největší moc na světě. 98% klimatologů se shodlo na tom, že se zeměkoule ohřívá, klima se mění a způsobeno je to hlavně užíváním fosilních paliv a další lidskou činností. Přesto (hlavně v USA) existuje dezinformační kampaň, která se lidi snaží mást o tom, že globální oteplování vlastně neexistuje. A za vším samozřejmě hledejte politiku - a peníze. "Za poslední 2 roky jsem cestoval po celém světě, viděl jsem města jako je Peking, zalykající se průmyslovým znečištěním, prastaré severské lesy v Kanadě, které byly vymýceny. A deštné pralesy V Indonésii, které byly vypáleny. V Indii jsem se setkal s farmáři, jejichž úroda byla odplavena, v Americe jsem byl svědkem stoupání hladiny moře, které zaplavuje ulice Miami, v Gronsku a Akrtidě jsem udiveně hleděl na to, jak mizí prastaré ledovce mnohem rychleji, než vědecké výzkumy dokazují. Měli bychom přemýšlet o vině, kterou nese každý z nás. Až se naše děti a vnuci ohlédnou zpět, uvědomí si, že my jsme měli prostředky na zastavení tohoto ničení, ale nenašli jsme politickou vůli, abychom to udělali."

• 21.3.2019  12:12

Plast je past! Lidi si na sebe ušili bič v podobě plastu. Na první pohled odolný a univerzální materiál, v němž se vyrábí snad úplně všechno, až to klasickému konzumentovi už ani nepřipadá divné. To, že vlastně nikdo neví, z čeho přesně to je a velké společnosti s plastem to tají, mluví samo za sebe. Dnes už existuje spousta odborných výzkumů o tom, že jsou plasty škodlivé, vypouští nebezpečné látky do ekosystémů i našich těl. Každý kus plastu, který byl vyroben, tu na téhle planetě nějakým způsobem ještě je. Zasahují už i do přírodního řetězce, a přesto jsme plasty doslova zavaleni a kupujeme (a vyrábíme, ve velkém!) další. Tenhle dokument by měl dle mého názoru vidět každý člověk na planetě. Třeba by si pak každý nosil vlastní pytlík a snažil se plastům vyhýbat, jako to dělám já. I když mi tak trochu připadá, že pro většinu lidí je jednodušší říct "To je hrozný, a nedá se s tím ani nic dělat!" - Ano, s takovýmhle přístupem opravdu ne. Ale když začneme každý sám u sebe, bude to mít smysl.

• 20.3.2019  11:55
    Zabijáci (2014)

Nejlepší případ Oddělení Q. Znudění zbohatlí teenageři, to je prostě zlo, já to říkám pořád. Příběh o tom, jak parta studentíků vraždila víceméně pro srandu, mě vtáhl ze všech nejvíc. Víc takových!

• 19.3.2019  14:28

Asi nejslabší kousek z Oddělení Q. Co jim u tohoto dílu neodpustím, byla ta obrovská (a hrozně hloupá!) chyba: Od začátku víme, že rodiče znali osobně únosce svých dětí, ale když má pak na sobě lékařský plášť, tak ho matka nepozná. Celkovému dojmu to ubralo tu jednu hvězdičku, jinak by to byly slabší 4.

• 18.3.2019  17:24

Já chci seriál z Oddělení Q! Aneb odložené případy, které nevyřešil hloupý kolega... S charismatickou dvojicí "Šmoulou Protivou" a Arabem jsem se setkala již ve Složce 64, do které jsem se pustila, aniž bych měla ponětí o existenci jeho předchůdců. Žena v kleci je trochu slabší, ale stále poutavý příběh pro všechny milovníky kriminálek. SPOILER Ani mi nevadil happy end, kdy našli pohřešovanou živou v tlakové komoře (i když spíš polomrtvou).

• 14.3.2019  18:48

Obsahuje spoilery... Tři kolegové a přátelé se rozhodnou pomoci zlomenému muži, který se po dvou letech stále nevyrovnal se smrtí své dcery. Najmou si tedy herce, kteří mají předstírat adresáty jeho tří dopisů - LÁSKU, ČAS a SMRT. Ale jsou to opravdu herci? ... Keira v roli lásky byla překrásná, vždyť ona je vážně láska! Celkově se tahle herecká sestava skutečně vyvedla, nikdy mne nenapadlo, že uvidím svoji nejoblíbenější herečku po boku mých dalších oblíbenců: Smitha, Kate a Nortona. Po celou dobu mě držel film přikovanou k obrazovce, opravdu nechápu, že jsem se na něj nepodívala dřív. Sice je to taková lehká citová vyděračka, ale kvůli zajímavě propletenému ději (a taky protože jsem bulela jako želva) ráda prominu.

• 14.3.2019  16:34

What the fuck did I just saw? ... Pokud hledáte mrazivou mystérii jako já, můžete jít zase o dům dál. Tady se dočkáte leda tak mrtvého pohledu Anny Kendrick a jejího krvácelymiztohouši ječáku. Po shlédnutí tohoto filmu můžu jednoznačně říct. že se jedná o nejsympatičtější kravku z Hollywoodu. Uff. Skoro po celý film jsem se snažila vydejchat podlézavou komičnost její postavy, která se do kriminálně laděného snímku příliš nehodila. Celé to působí trošku jako když vařil pejsek s kočičkou. Zachraňuje to překvapivě Blake Lively, která mi až tady dokázala, že umí skutečně hrát. Ale já nevím, nějak jsem jim to celou dobu prostě nevěřila. SPOILER Emily chtěla peníze z pojistky, proto zabila svoje dvojče a vydávala ji za sebe. SPOILER Jenomže tuhle informaci skoro ani nezaregistrujete, protože k veškerým odhalením dojde ve stylu "Ahoj, jsem tady na večeři, a mimochodem jsem vážně neumřela, jak jste si celou dobu mysleli, to je překvápko, co? A jak jste se jinak měli?" Prostě spíš tak mezi řečí, bez překvapivých zvratů. WTF! Prokažte mi tu JEDNODUCHOU LASKAVOST, pane Feigu, a už nic netočte. :D BROTHERFUCKER!

• 14.3.2019  13:04

Přestože to mělo zapůsobit opačně, je tenhle film super antikoncepce.:) Nicméně oceňuji téma adopce, ještě jsem neviděla film, který by ukazoval, jak to vlastně chodí. Nebýt toho šíleného střihu, špatně zvolené hudby, uječené Rose Byrne a pár trapných scén (třeba ta na konci), mohlo to skvěle fungovat jako kvalitní drama. Velká škoda... párkrát mi i slzička ukápla, děcka byla přesvědčivá (Isabela Moner dokonce výborná) a i přes averzi k uřvaným spratkům mě příběh vtáhl.

• 13.3.2019  21:42

Takže když nejsem dost černej, ale ani nejsem dost bílej a nejsem dost člověk, co teda jsem? Taková ta úsměvná "feel good" záležitost, která vás zahřeje na srdci, ale nic víc, nic míň. Prostě věc ušitá na míru Oscarům, což je mi už samo o sobě kapku proti srsti. Musím ale říct, že hlavní zápletka, tedy přátelství mezi bílým prosťáčkem a černým upjatým géniem zahrála i na moje struny. Rasismus v Americe je prostě vděčný téma, a jakkoli omílaný, pořád zajímavý. Miloučký film, o kterém ale po měsíci ani nebudete vědět. Jen vám zůstane ten hřejivý pocit na dušičce... možná. (Spíš jsem pro 3,5 hvězdičky, ale vzhledem k tomu, že to nejde...) Chce to kuráž, abyste změnili lidská srdce.

• 13.3.2019  13:43
    Složka 64 (2018)

Obsahuje Spoilery! Ve Skandinávii kriminálky umí, ne že ne. Journal 64 se může směle řadit k těm kvalitním, nicméně chybičky by byly. Příběh jako takový je sám o sobě mrazivý a poutavý, ale šlo by ještě trochu víc přitvrdit, čekala jsem syrovější a drsnější scény, čekala jsem víc emoční zážitek - a k zápletce by to sedlo jako prdel na hrnec. Některé momenty tak působí trochu nedotaženě, nezanechávají takový dojem, nevyždímaly ze mě úplně ty emoce. Taky zpočátku bylo řečeno, že Gitte vyhodili za agresivní chování, přičemž flashbacky říkaly něco úplně jiného. A jestli mám uvěřit tomu SPOILER, že ta stará babča uřezala všem svým nepřátelům pohlavní orgány.... tak se to nepovedlo. Nicméně je šílené, čeho se lidé mohou dopustit, zvěrstva, kterých je člověk schopný, mě nikdy nepřestanou znepokojovat.

• 9.3.2019  17:34

Za mě zklamání. Začnu zřejmě u nejhoršího aspektu celého filmu a tím je Bane... Hardy není vůbec špatný herec, bohužel tady nejvíce prostoru dostal jeho hlas, který není zrovna jeho silnou stránkou. Celou dobu zněl jako prasátko Porky, prostě směšně. :D Vzhledem k tomu, že nosil masku přes celý ksicht, moc prostoru předvést co umí, neměl. Co se týče postavy samotné, neviděla jsem v něm víc, než nezajímavého teroristu. Děj byl překombinovaný, často jsem se nudila. V jedničce taky nebyl úplně silný záporák, naštěstí to vyvážil děj okolo - tady se moc nepovedlo ani to "okolo". :) A Anne Hathaway byla dobrá, když si nepřipustíme, že šlo o Catwoman. Kdybych musela porovnávat úžasnou a dokonalou Michelle Pfeiffer, její skutečnou KOČIČÍ ženu s touhle chabou napodobeninou, Anče by z toho nevyšla vůbec dobře. Samozřejmě nemůžu říct, že by se jednalo o úplné fiasko: Bale s Oldmanem, Freemanem a Cainem to celou dobu táhli nahoru a posledních 55 minut jsem se ani jednou nepodívala na čas :) Každopádně nejslabší (a taky nejdelší, bože proč) díl trilogie.

• 23.2.2019  20:29

Barvičkami hýřící fraška pro děti. Když film pojmete takhle, je to koukatelné. Na tomhle filmu mne nejvíc mrzí, že herci působili, jako kdyby se dohodli, že to bude propadák a předem to vzdali. Clooneymu právem náleží nálepka "nejhorší Batman", celou dobu koukal do země a ani se nesnažil. Vypadal, že své účasti litoval už od začátku. Uma Thurman šíleně přehrávala, až z toho bolely oči. Alicia Silverstone jako Batgirl? Příšernost a kýč v čele s neherečkou. Ta bloncka prostě hrát neumí. Paradoxně překvapil Arnold, který si svoji šílenou roli viditelně užíval. Ovšem jediný skutečně kvalitní výkon podal Michael Gough jako Alfred, dvě hvězdičky hlavně pro něj!

• 23.2.2019  20:12

Konečně Batman dostal zpracování, jaké si zasloužil! Takhle nějak bych si příběh netopýřího muže představovala; Nolanovi se povedlo přivést na svět skutečně TEMNÉHO rytíře, ne jen nějakou frašku s bradavkami. :)) Burtonův styl měl samozřejmě také něco do sebe, jen mi připadalo, že jeho bizarní vizuál k okřídlenému hrdinovi tolik nejde. Nolan věděl, co si může dovolit, kdy použít humor, kdy nahnat strach. Herci výborní, příběh strhující... jen mi trochu chyběla větší hloubka ve vztahu Alfreda&Bruce.

• 10.2.2019  12:46

Zdejší komunita by mě asi ukamenovala, ale Batman forever mi hodně připomínal Burtonův první díl. A pravdou je, že mezi nimi kvalitativně až takový rozdíl není. Batman čelí svojí rozpolcenosti, avšak tentokrát se do toho zaplete (projednou inteligentní) blondýna a dva poskakující a chvílemi přehrávající protivníci. Jejich bláznivé pitvoření šlo ruku v ruce s humorem, který u Batmana až tolik nečekáte. Jako kdyby se nemohli rozhodnout, jestli to celé vlastně můžeme brát vážně, a tak tu a tam ukázali třeba superhrdinův robustný zadek v obleku. :)Val Kilmer vypadal dobře v masce, ale jakmile si ji svlékl, stal se z něj Ken. On prostě není Bruce Wayne... Pravdou ovšem je, že vizuálně film oproti svým předc hůdcům pohoršil. Že by menší rozpočet? Nicole Kidman sice nemá na Catwoman, ale je stále snesitelnější a sympatičtější než Kim Basinger. Navíc byla opravdu krásná, až se člověk pozastaví nad tím, proč má dnes potřebu tolik vrážet do zkrášlovacích procedur. Za mě fajn zábava na nedělní dopoledne. :) Nic víc, nic míň.

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39