hellstruck

hellstruck

Netty Vanity

Velká Británie
Drama queen, tattoo junkie, crazy cactus lady, mother of puppies

homepage
Instagram: nettyvanity

139 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Hra o trůny (TV seriál) (2011)

  You win or you die. Už jakmile začne hrát ta velkolepá znělka, chvěju se nedočkáním, co dalšího díl přinese. Protože tohle je jeden z mála seriálů, u kterého to nevíte (ano, pokud jste nečetli knihy) a když už si myslíte, že víte co přijde, tak vám obratem vyrazí dech něčím nečekaným (třeba úmrtím jedné z hlavních postav). Game Of Thrones představuje to, co jsem v seriálech opravdu hodně let postrádala; spojení úžasné dobové atmosféry, která na vás dýchne přes obrazovku již při znělce, nekýčovitých fantasy prvků, nepředvídatelnosti, nejvyhrocenějších cliffhangerů, inteligentních dialogů a takového množství postav, že si nejde někoho nezamilovat. Troufám si tvrdit, že od dob Pána prstenů je to nejlepší fantasy podívaná, která navíc směle vyšoupla z mojí topky Dextera. Klaním se tvůrci, Emilii Clarke za její perfektní ztvárnění mé nejoblíbenější postavy a taky břitké postavě Tyriona. A mimochodem, vůbec nelituji toho, že jsem (ZATÍM) nečetla knihy, protože ten pocit, že nevíte, co bude dál je prostě nenahraditelný. NEJLEPŠÍ seriál všech dob :-) A rýpalové, kteří mají tendence srovnávat knihu se seriálem, doporučuji přečíst toto.

 • poster

  Živí mrtví (TV seriál) (2010)

  Tomuto seriálu jsem se vyhýbala jako zombie kulce do hlavy, protože hororový žánr není zrovna mým šálkem kávy. Ale jak už to bývá, během krize z nedostatku kvalitních seriálů jsem odsunula předsudky stranou a skutečně nelituji. V TWD (k mé radosti) neběží o děsivá a nečekaná vybafnutí chodců, nýbrž o dramatickou podívanou "kdo s koho". Děj zasazený do postapokalyptického světa nabízí i palčivé otázky ohledně vlastních survival skills, nutí člověka přemýšlet o tom, jakou roli by hrál ve zničeném světě on sám. S téměř stoprocentní jistotou, že já bych byla ta sebevražedná hysterka, která ostatním kazí šanci na přežití, tedy nadšeně sleduji dál a doufám, že zombie nikdy svět neovládnou... První řada v Atlantě je hodně strhující a téměř nervy drásající. Po usazení na farmě tempo zpomalí, ale rozhodně to není tolik na škodu. Druhá řada se totiž může chlubit zase zajímavou atmosférou, jakou ostatní série postrádají. Zabývá se spíše vývojem postav, takže je v několika směrech unikátní. Vyvrcholení je dech beroucí a scéna se Sophie ve stodole patří jednoznačně k nejsilnějším. Objev věznice zase přináší do děje nové problémy, rozhodně mě bavilo sledovat čištění bloků a zabíjení chodců přes plot. Naopak Woodsbury není až tak zajímavé a Andrea se definitivně stává postavou, kterou chci vidět zemřít :) Poslední setkání Daryla a Meryla zapůsobilo. Čtvrtá řada má více epizodnější děj, jsou tam slabší momenty, které ale dokonale vyvažují neočekávané scény. Například odchod Lizzie (Just look at the flowers, Lizzie). Škoda, že pátá série je zatím nejslabší, postrádám pravou walkingdeadskou atmosféru a zajímavější zvraty. K čemu se v souvislosti se seriálem ještě musím vyjádřit, je naprosto nespravedlivý hate na Lori. Její smůla spočívá v tom, že se ihned zapsala do paměti diváků tím, že spala s nejlepším kamarádem hlavního hrdiny. A ruku na srdce, to se seriálovým ženám prostě neodpouští. Pokrytecké je, že Shanea nikdo k mému údivu neviní - přitom on nechal Ricka v nemocnici, lhal o tom Lori a všechno dělal jen proto, aby se jí dostal do kalhotek. Podle mě naprosto iritující a nesnesitelná postava, kterému ale všechny výlevy a přestupky všichni odpustí, zatímco Lori všichni absurdně nenávidí třeba jen proto, že věší prádlo. Trochu pokrytecké... But no matter what we find in D.C., I know we’ll be okay, because this is how we survive. We tell ourselves that we are the walking dead.

 • poster

  Plastická chirurgie s. r. o. (TV seriál) (2003)

  Marnivost nás živí, je to naše práce. Miluju seriály, kde hlavní hrdinové nejsou jednoznačně dobří. A tady postavy bezpochyby nejsou černobílé. Především Christian postrádá slušnou dávku morálky, zrovna tak jako celkově tento seriál. Právě to nejspíš vadí většině diváků, kteří jej odsoudili. Pokud to neudělali jen po přečtení šíleného českého názvu. Každopádně je na tomto hodnocení vidět, že jako národ jsme neskonale úzkoprsí a bereme všechno příliš vážně - a je to škoda, protože takovou nálož dramatu, zvláštně podmanivé absurdity a brilantně napsaného scénáře jen tak nenajdete. Jinde se pilot pomaličku rozjíždí, dává divákovi možnost se zorientovat - a tady jde ihned do tuhého. Jednoznačně výborná záležitost. Jediné, co mi trochu vadí je proměnlivý Sean, který si v jednom díle hraje na svatouška a ve druhém se chová daleko hůř, než Christian. Mimo to se vždycky chová jako jeho momentální žena/vzor a to mám dojem, že sleduji snadno zmanipulovatelného teenagera, ne chlapa ve středním věku :-)) Přestože na první série nic nemá, takovou absurditu a přitom originalitu jako jsou případy u McNamara/Troy jsem ještě nikde neviděla, takže jasných pět hvězdiček. Nemluvě o mém crushi na doktora Troye, snad nejcharismatičtější televizní postavy. 1.série - 100% 2.série - 95% 3.série - 80% 4.série - 75% 5.série - 80% - 6.série - 75%

 • poster

  Dexter (TV seriál) (2006)

  The problem with me being a serial killer..... you're not allowed to start sentences with, the problem with me being a serial killer. Řekněte někomu nezasvěcenému, že váš nejoblíbenější seriál je o sériovém vrahovi a věnuje vám hloubavý pohled "ty nejsi normální". Ale Dexter je zkrátka neotřelý, napínavý seriál, který se bere vážně a zároveň není díl, u kterého bych se od srdce nezasmála. Navíc si drží kvalitu po celých sedm sérií (jen v té poslední to trochu zaskřípalo) což už opravdu o něčem svědčí. Michael C.Hall jako "the blood guy" je však to druhé nejlepší, co nám seriál mohl naservírovat, protože Jennifer Carpenter v roli jeho sestry s prořízlou hubou ho v posledních sériích hravě zastínila. Stručně a jasně, velice návykové. Finále: Netvrdím, že bylo podle mých představ, ale proto přeci nebudu snižovat hodnocení. Tak se mi zdá, že lidé by se nespokojili s ničím už z principu, protože "osmá série přece nestála za moc". Pro mě byla jednou z nejlepších minimálně co se týče vztahu Debry a Dextera a přestože se původně po shlédnutí dostavilo menší zklamání, nakonec musím říct, že do sebe všechno zapadá jak má.. a Dexter stále zůstává nadprůměrným seriálem s nadprůměrným zakončením. Oblíbené postavy: Dexter, Debra, Rita. Oblíbená série: Druhá Oblíbený záporák: Lila. PS:Nepleťte si prosím masového vraha se sériovým, obojí je něco zcela jiného :)))

 • poster

  The Fall (TV seriál) (2013)

  Pomaličku rozehraný hon na sériový vraha, který je se svým charismatem, rodinným zázemím, snad i chvilkovými sympatiemi a sex-appealem (co si budeme..) zdatnou konkurencí Dexterovi. The Fall začíná pozvolna, proto chvíli trvá, než si omotá diváka kolem prstu. Čím více však atraktivní Gillian Anderson utahuje pomyslnou smyčku nad Jamiem Dornanem, tím oddanější seriálu jsem. Psychologické hrátky na kočku a na myš v miliontém podání s tak výraznými a zajímavými herci tedy nenudí. Hutnou atmosférou lehce připomíná Hannibala, přičemž The Fall má naštěstí vyvážený poměr dialogů a akce a ví, kdy psychologické řečičky utnout. Druhá série se vyvrbila skvěle, přestože zamrzí absence dalších Specterových útoků. Na druhou stranu je nahradilo pouto mezi šestnáctiletou Katie a Specterem, podobně zvláštní vztah a unikátní nápad jsem dosud nikde neviděla. A konfrontace a konečné setkání tváří v tvář s agentkou Gibsonovou bylo zkrátka třešničkou na dortu, za které si The Fall jednoznačně zaslouží plný počet.

 • poster

  Sex ve městě (TV seriál) (1998)

  Asi mám monogamii, určitě jsem ji chytla od vás! Nezapomenutelný, kultovní seriál, který ovlivnil svět módy a mnoho žen na světě. Je to taková oddychová záležitost, kde se v každém díle probírají víceméně malicherné problémy se kterými se ale snad každá z nás za život setká. Pro chlapy, kteří nedokáží přiznat jací občas dokáží být, nebo pro někoho kdo má raději závažnější zápletky to rozhodně není. Já už si bez chlípné Samanthy, sarkastické Mirandy, romantičky Charlotte a dokonce i hysterky Carrie nedokáži svůj život představit a vždy, když se vyrovnávám s nějakou záležitostí nebo jen potřebuji vypnout, zapnu si Sex ve městě. Jak mnoho lidí řeklo například v závěrečném dokumentu, seriál si získal i mnoho nepříznivců právě proto, že ukazují, jací muži, ale i ženy ve skutečnosti jsou, a někdo to zkrátka nedokáže skousnout. Zajímavé ale je, že Californication, které je dost podobně laděné a jen se tam souloží, tu má vysoké hodnocení. Že by převaha chlapů na čsfd? :-) Je tvoje vagína v newyorských průvodcích?Je to nejnavštěvovanější místo ve městě a má pořád otevřeno!!

 • poster

  Zoufalé manželky (TV seriál) (2004)

  Na Wisteria Lane najdete nové zločiny, staré zločiny a zločiny, které se dějí téměř před zraky všech. Kráska Gaby a její intriky, upjatá Bree se svými nejlepšími pomerančovými muffiny, Lynette, která ví co její manžel chce víc než on sám a potrhlá Susan, u níž nevíte, jestli je tak hloupá, nebo to jenom dělá. Tyhle dámy z Wisteria Lane tvoří jeden z nejlepších "babských" seriálů, jednotlivé díly mě dokáží zrovna tak napnout, jako rozesmát. Pokud vám připadalo, že je Sex ve městě příliš vulgární a neřeší se tam závažnější věci, u "Zoufalek" by se to stát nemělo. Jestli to berete s nadhledem a neřešíte věci jako proč se každou sérii stává holkám nějaká tragédie, je to výborná oddychovka. Navíc jeden z těch mála seriálů, který si držel kvalitu do posledního dílu. Finální série byla prostě úžasná. .Most people just go on -day after day trying in vain to keep secrets that will never stay hidden. Oblíbené postavy: Gabrielle Solis, Carlos Solis, Bree Van De Kamp

 • poster

  Dobrej policajt (TV seriál) (2012)

  No one can tell me he didn't deserve it. Do téhle minisérie jsem šla z toho důvodu, že Liverpool je mou srdeční záležitostí a těšila jsem se, že když nic jiného, uvidím povědomá místa, když tu žiji. Good Cop ale nakonec nebyla jen pastvou pro mé oči kvůli nádherným záběrům z Crosby Beach, katedrály anebo Liverpool One. Zapomeňte na Dextera nebo Kriminálku Miami, protože tohle je skutečně temný, "realistický" náhled na život jednoho policisty, který sejde z cesty po tom, co se rozhodne vzít spravedlnost do svých rukou. Celou dobu balancuje mezi zákonem a touhou se mstít, což zajišťuje překvapivě temnou a mrazivou podívanou. Kdyby nebylo té hlavní zápletky a jednalo se jen o jednotlivé případy, i tak bych nebyla proti, protože byly neskutečně zajímavé a musím přiznat, že se mi po tom všem americké kriminálky jeví jako hloupé pohádky (přestože Dexter je u mě stále na prvním místě). Na Britech obdivuji právě tu "syrovost" a autentičnost, s jakým umí příběh podat, zkrátka žádné přikrášlování. Je to tak na ty 4*, ale za můj milovaný Liverpool a strhující scény dávám 5. A Tobě, kinghome, moc děkuji za tip:)

 • poster

  Luther (TV seriál) (2010)

  The mind is its own place, and in itself, can make a heaven of hell, a hell of heaven. Všechno to klišé, co čekáte od kriminálky u Luthera nenajdete. Luther je jiný snad ve všech ohledech, na které si jen můžu vzpomenout. Je to nevyrovnaný detektiv, u kterého se rozhodně nedá říct, že by měl černobílý charakter. Navíc nebere ohledy na zákony a jedná výhradně podle sebe. U tohoto seriálu se taky musíte smířit s tím, že ne vždycky přijde happy end tak, jak jej u kriminálky čekáte. Prostě se vykašlete na všechno, co jste viděli v Kriminálce Miami. Všechno tohle a mnohem víc mě polapilo do své sítě, zrovna tak jako temný, ale úžasný a charismatický John Luther a zákeřná psychopatka Alice. K srdci mi sice více přirostl Good Cop, ale Luther je těsně za ním. Jestli to ale takhle půjde dál, s radostí mu nadělím těch pět hvězdiček, jen se nechci unáhlit, protože kriminálky si mě získávají hůř než jakýkoli jiný žánr - většinou preferuji ucelený příběh než jeden případ na každý díl. A mimochodem, ta znělka a celkově soundtrack? Nevídaný, originální, božský!

 • poster

  Vražedná práva (TV seriál) (2014)

  Nezáleží na tom, jestli je klient vinen nebo ne, záleží pouze na tom, co lze dokázat... Ďábelská právnička a její stážisté si mě omotali kolem prstu ihned v prvních vteřinách - a to se mi už dlouho nestalo. Nadšení vydrželo až do posledního dílu, jen škoda, že na dech beroucí finále musela doplatit má nejmilejší postava. Jednoznačně nejlepší krimi za hodně dlouhou dobu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace