The End of the F***ing World (2017) (seriál)

Vyborne. Coming of age zaner mam velmi rad, taktiez britsky suchy humor, vyborny soundtrack a trochu tej spravnej bizarnosti. Pri niektorych momentoch som sa prichytil ako sa nahlas rehocem. Okrem jedneho slabsieho dielu je to vyborny binge watching az do poslednej sceny, ktora tak trochu pripomina koniec jedneho filmu z francuzskej novej vlny.

Pokoj (2003)

Odpad, ale v dobrom :) Chapem kultovost tohoto filmu, tesim sa na Disaster Artist a urcite si pojdem The Room pozriet aj na nejaky screening s plastovymi lyzickami. Ale je to odpad.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Martin McDonagh je pre mna aktualne jednym z najlepsich scenaristov a na jeho rezijne filmy sa vzdy neuveritelne tesim. Ani tentokrat som nebol sklamany. Postavy su nadherne napisane, kazda veta, kazdy rozhovor dava dokonaly zmysel. Drsny medziriadkovy humor zasadeny do brutalnej reality sa stal rukopisom tohoto rezisera/scenaristu a uz po prvych piatich minutach filmu som vedel, ze to opat bude trefa do cierneho. Herecke vykony su jedny z najlepsich ake som za posledne roky videl a casting si lepsi ani neviem predstavit. Navyse sa mi velmi paci, ze McDonagh, napriek tomu, ze uz nacrtol v predchadzajucich snimkach aku skladbu pribehu ma rad, tentokrad nevyuzil rovnaku sablonu a vo viacerych momentoch ma milo prekvapil. 10/10

Star Wars: Poslední z Jediů (2017) odpad!

Isli sme spolu do kina deviati. Po kine som videl devat tvari, ktore vyzerali ako keby ich prave znasilnil ich oblubeny stryko. Nepomozem si, ale podobne pocity som mal aj ja. Zhodli sme sa, ze by sme sa mali rychlo opit, aby sme zabudli, ze tato epizoda bola natocena. Napriek nasej snahe, si bohuzial este stale pamatam to utrpenie, ktore som prezival pri niektorych scenach. Musim sa priznat, ze som videl vsetky SW niekolkokrat, ale nie som nejaky skalny fanusik, co by poznal kazdu planetu, postavu a vsetky zaujimavosti, takze film hodnotim viac po stranke filmovej, ako po stranke univerza SW. Neuveritelne ma vytacali niektore spomalene zabery, taktiez tridsatkrat opakovany zaber na nahrdelnik Rose. Patetickost za patetickostou, po prvej polhodine niekolkokrat spominane zvraty v inych komentoch naozaj neboli prekvapive a bolo velmi jednoduche zistit akym smerom sa film a situacie v nom budu vyberat. Vtipy nasilu pridane aby bol zaber na sirsie publikum na mna absolutne neucinkovali, zasmail som sa asi raz za cely film. Cute zvieratka, ktore su teraz v kazdom sci-fi, ci fantasy filme, su tiez trendom, ktory je v poslednej dobe uz tolkokrat opakovanym, ze sa mi absolutne mina ucinku a skor ma znervoznuje. Zvieratka ktore su zjavne vyrobene aby vyvolavali "awww" momenty u citlivejsieho publika, maju tiez zjavne datum spotreby a cim dlhsie a cim viac sa pouzivaju, tym je to otravnejsie a vyznie to prvoplanovo. Cela linia Finna a Rey bola uplne zbytocna, takisto hlbka Beniciovho charakteru bola nacrtnuta asi do hlbky akehokolvek tuctoveho stormtroopera ktory sa mihol filmom. Nechcem asi komentovat viac, lebo by som velmi spoiloval. Svetle momenty filmu su urcite Kylo Ren, ten pekny zaber na AT-ATs na konci a velmi ma potesil povod Rey. Kazdopadne po tomto zazitku si dalsie filmy pozriem asi az ked budu DVD release, lebo nemienim robit trzby takemuto braku.

Spotlight (2015)

Po dlhej dobe film, ktory ma velmi prijemne prekvapil. Vyborne napisany scenar. Na to ze to bol prevazne konverzacny film, mal pomerne rychly spad, v horde mien sa dalo pomerne rychlo orientovat a divak tak zostaval po cely cas v obraze. Herecke vykony boli na jednotku a kazdemu hercovi som veril tak, ze som skoro zabudol, ze sa pozeram na herecke esa a nie realnych novinarov. Velke plus aj za soundtrack. Celkovo, velka spokojnost.

Život Adèle (2013)

Velmi intimny film, ktory dokonale vtiahne do zivota dospievajucej, meniacej sa zeny -Adele. Film, ktory sa nadherne vyhol vsetkym klise, snad okrem poslednej sceny. Keby to skoncilo zhruba o 20 minut skor, tak vstanem a zacnem tlieskat. Posledna cast bola pre mna trochu zbytocna. Kazdopadne spolu s Grande Bellezza najlepsie filmy roka.

Bio Ráj (1988)

Prvy film ktory okomentujem slovne. Jeden z najkrajsich filmov ake som kedy videl. Od prvej minuty do poslednej mi nezmizol z tvare usmev. Pocta filmom, nadherne prostredie maleho sicilskeho mestecka, vyborne herecke vykony, najma maleho Toto a Alfreda. Hudba od Ennia Morriconeho je ako vzdy uplne dokonala. Velka vdaka Giuseppe Tornatore.