Chrustyn

okres Ústí nad Labem
Filmový nenasyta

<< předchozí 1 2 3 4 56 110 165 219
    • 5.4.2018  17:46

Vizuálně propracované, jaké dělané na 3D. Akční scény jsou nápadité a okulahodící a společně s Benedictem Cumberbatchem, patří k tomu nejlepšímu co takhle netradiční komiksárna nabízí. Bohužel to bylo v mých očích to jediné a příběhově nepřináší film nic, co bychom v jiných, žánrově podobných filmech neviděli.

• 2.4.2018  17:56

Když jsem projel Spielbergovu filmografii, tak jsem si uvědomil, že mě naposledy strhl "Mnichovem" což už je 13 let. Na Ready player one jsem byl docela zvědav, už jen díky tomu, že mám rozečtenou předlohu. Kažodpádně film jde výrazně jinou cestou a soustředí se spíše na publikum v rozmezí 11 až 15 let a kniha spíše na třicátníky a čtyřicátníky, kteří také byly dětmi. Z atmosféry 80. let, kterou kniha nabízí snad na každé straně knihy, ve filmu moc nezbylo a divák musí být hodně pozorný, aby si případných náznaků všiml. Starší diváci, tak určitě ocení celou řadu detailů, (použití Železného obra, zbraň z Vetřelců, videohry z 80. let, výrazné použití filmu Osvícení a několik osmdesátkových hitů) ale většinu filmu ocení spíše mladší, (jsou zde postavy z akce Overwatch, Halo, zbraň z Gears of War a opět celá řada dalších drobností) na které se film hodně zaměřuje celkovým vyzněním a atmosférou. Pokud se však znalci knižní předlohy nebudou zaměřovat na to, jak je film odlišný a občas možná až infantilní a užije si skvělé výtvarné a hudební zpracování (celková vizuální podoba) můžou si film užít i oni. Pro mě bylo největší slabinou to, že nejvýraznější a nejpropracovanější scénou byl hojně propagovaný automobilový závod, který je v prvních 15 minutách a poté (snad vyjma závěrečné bitvy) film nepřinese nic, co by vyloženě strhlo a scény z reálného světa jsou po většinu času nezajímavé. Spielberg tedy nestrhl, ale dlouho jsem se u jeho filmu takhle nebavil a od Avatara jsem neviděl propracovanější svět a vizuální zpracování.

• 2.4.2018  17:43

Del Torův Pacific Rim se povedl a souboj obřích robotů a ještě větších monster, pobavil všechny příznivce velkolepých filmů. Pokračování se objevilo tak nějak z čistajasna a nepřináší nic, čím by předchozí film doplnil, nebo obohatil. Ve výsledku se tak jedná o naprosto zbytečný film, který však dokáže slušně pobavit, ale nijak strhnout. Překvapivě se ani nedá říct, že by se jednalo o typické "větší" pokračování, protože výraznější akce je až v posledních 20 minutách a ani ta není vyloženě strhující. Na druhou stranu film slušně odsýpá a John Boyega by mohl být novodobý Will Smith.

• 2.4.2018  17:37
    Tomb Raider (2018)

Už je tomu 17 let, kdy se poprvé na platně objevila filmová Lara Croft, která odkazovala na původní videohry a tomu i odpovídalo pojetí i proporce hlavní hrdinky v podobě Angeliny Jolie. Doba je však jiná a videoherní Lara se v roce 2013 posunula do reálnějšího pojetí, kdy je Lara mladá nezkušená dívka, která nejednou dostane na čumák. A právě na toto zpracování navazuje tento film, kdy není Lara Croft neohrožená bojovnice, ale mladá, nezkušená dívka, která spíše utíká než bojuje. Film trpí hlavně na velmi pomalý úvod, kde se sáhodlouze vysvětluje, cestuje a na nějakou akci se čeká a vlastně se divák ani pořádně nedočká. Alicia Vikander je fajn a s úlohou mladičké Lary si poradila více než dobře. Bohužel zde není mnoho možností, aby se předvedla a scéna s letadlem, nebo akce v táboře nijak nenadchne. Závěr už pak připomene spíše začátky Indiany Jonese ve slabším provedení. Není to vyloženě průser, jak naznačovali nevýrazné trailery, ale zázrak se také bohužel nekoná. Uvidíme co předvede druhý díl.

• 2.4.2018  17:25
    Coco (2017)

Asi nejemotivnější a nejdojemnější pixarovka, u které si ale netroufám tvrdit, že zaujme mladší publikum. Vizuálně se opět jedná o bezkonkurenční animák a nechybí i nějaké to ponaučení (tentokrát, že rodina je to nejdůležitější), ale příběh a hlavně tempo vyprávění mi přišlo trochu slabší. Vtipů je zde minimum a chybí více "akce", která by příběh posouvala kupředu. Přesto povedený, ale ve výsledku slabší kousek z produkce Pixaru.

• 2.4.2018  17:21

Filmové zpracování daného románu Agathy Christie z roku 74, si už moc nepamatuji, ale vím, že se mi moc líbil a právě proto jsem byl hodně zvědav jak si s tím poradí Kenneth Branagh. A zvládl to na výbornou a prakticky bez větších výhrad. Pro znalce předešlého filmu nebo knižní předlohy se nebude jednat o žádné překvapení, ale přesto určitě ocení kvalitní přepis. Všichni herci výborní a Branagh (až na uměle vyhlížející knír) znamenitý.

• 2.4.2018  17:17

Pro Transformery mám pořád docela slabost, ale tentokrát to Míša už opravdu nezvládá a při nejlepším jede na neutrál a občas i zpátečku. Scénář je tak překombinovaný, že ani nevíte, proč a za co se tentokrát bojuje a ve výsledku z filmu zbude jen těch pár pěkných obrázků a výbuchů, kterých je tentokrát překvapivě málo.

• 2.4.2018  17:14

O fous lepší než už tak výborný první díl. Film zaujme hned v úvodu stylově natočenými úvodními titulky a má celou řadu výborných pasáží, (útěk z vězení je jednou z nejlepších scén filmu) výborně se doplňující postavy a skvěle vybraný písničkový soundtrack. Bohužel film trpí na stejné neduhy jako tomu bylo minule a to je nezajímavý záporák a nevýrazná závěrečná akce. Přesto jedna z nejlepších marvelovek.

• 2.4.2018  17:11

Pokračování úspěšného Jumanji se nesnaží bavit trikovými atrakcemi, jako jeho předchůdce, ale vtipem díky sympatickému hereckému obsazení. A to je právě tím nejlepším, co film nabízí, protože vybraná herecká parta je výborná a skvěle se doplňují. Bohužel však tempo filmu nevydrží po celou dobu a v poslední třetině, kdy by se měl nejvíce rozjet, začne trochu nudit a nepřinese nic, čím by diváka zaujal.

• 2.4.2018  17:08

Hororové hromnice. Film začíná smrtí hlavní hrdinky, která se po své smrti probudí ráno toho dne a po zbytek filmu se při neustálých smrtích snaží najít svého vraha a zjistit, proč jí vlastně chce někdo zabít. Dané téma perfektně fungovalo v "Na Hraně zítřka", zde už to bohužel tak zajímavé není a film velice brzy začne nudit a ve chvílích, kdy by měl napínat nejvíce, působí směšně.

• 2.4.2018  17:05
    Trestanec (2017)

Ric Roman Waugh ještě není nijak známý, ale nemůže se mu upřít, že filmy z vězeňského prostředí opravdu umí. Dokázal to Zločincem a vylepšil právě Trestancem. Přestože se ve výsledku jedná o béčko a přerod hlavního hrdiny v obávaného gangstera, nepůsobí úplně věrohodně. Na druhou stranu má film velice příjemné tempo, kdy se neustále něco děje a většina scén z věznic působí dost reálně i díky výborně vybraným "ksichtům".

• 2.4.2018  17:02
    Pokoj (2003)

Film, který je tak špatný, až je v mnoha ohledech dobrý. Dialogy, které svou strohostí a trapností překonávají i všechny telenovely, nenavazující scény a vůbec vše, co je zde k vidění nemá nic společného s fungujícím filmem. Ve své podstatě se stačí podívat na hlavního hrdinu, jehož vzhled vyjadřuje veškeré kvality filmu.

• 2.4.2018  16:54

Vizuálně krásné, příběhově trochu zmatené a nepříliš poutavé.

• 2.4.2018  16:53
    Renegáti (2017)

Mohla to být zábavná akční jízda po vzoru Expendables nebo A-Team, ale chybí tomu prakticky vše co měli zmíněné filmy. Charismatické herce a pořádné akční scény. Kdyby film jel v tempu prvních 20 minut, mohlo to dopadnou lépe, bohužel ale tvůrcům asi došel rozpočet a tak je úvod to jediné, co film dělá trochu snesitelným.

• 2.4.2018  16:50
    Bába z ledu (2017)

Bohdan Sláma je svůj a je to velice dobře. Netočí filmy pro masové publikum a díky tomu jsou ve většině případů výjimečné. Stejně tak Bába z ledu, která určitě není pro příznivce standardní české kinematografie (Špindl a spol.) a ne každý bude chtít koukat na nahou Zuzanu Kronerovou. Na druhou stranu její herectví je dokonalé a i díky ní je Bába z ledu tak dobrý film. K tomu jí ještě dopomáhá výborný Pavel Nový a jako vždy civilní Slámova režie. Víc takových film u nás.

• 2.4.2018  16:45

Upřímně mě postava Thora a převážně prostředí, ve kterém se jeho příběhy odehrávají nikdy moc nebrali a nevím co by se muselo stát, abych to dokázal ocenit. Třetí díl se po vzoru Strážců Galaxie hodně soustředí na komediální tón a do každé scény se snaží zuby nehty narvat nějaký vtip nebo narážku a nejednou se to skutečně podaří. Na celé dvě hodiny je to ale dost málo a nezáživné akční scény, mě také nijak neoslnily. Ve výsledku asi nejlepší díl, ale v marvelovském univerzu stále to slabší.

• 2.4.2018  16:41
    Moonlight (2016)

Přesně ten film, jaký chce akademie vidět a hodnotit. Příběh o dospívání černošského chlapce, který poznává svou vlastní sexualitu má v sobě vše, co je zapotřebí k tomu, aby byl brán jako film roku. Vyjma slušné první třetiny, velice nudná oskarovka.

• 2.4.2018  16:38

Slušný začátek Johna Woo, který spíše připomene drsnějšího Ramba než filmy, na které jsme od Johna Woo zvyklý. Akce slušná, příběhově průměr.

• 2.4.2018  16:36

Opět zábava převážně pro mladší, která však neurazí ani rodiče. Animace povedená a občasné vtípky také.

• 2.4.2018  16:32

První díl se mi překvapivě líbil a byl jsem zvědav, jestli dokáže pobavit i díl druhý. A docela se mu to podařilo. Styl humoru je dost podobný a liší se přidáním dalších postav, (matky ústředních matek) což je občas klad ale v některých ohledech i zápor. Druhý díl, tak není žádným překvapením, ale na druhou stranu neurazí, což se o spoustě pokračování říct nedá.

• 2.4.2018  16:23

I přes standardní stopáž se film táhne až to hezký není a přestože film láká na neobvyklou Natálku, ani ona film nevytáhne výš.

• 2.4.2018  16:20
    Beomjoidosi (2017)

Po dlouhé době povedená akční kriminálka z Jižní Korei, která trpí na určitou jednotvárnost, ale zaujme herci, drsným příběhem z gangsterského prostředí a slušnou akcí.

• 2.4.2018  16:18

Nízkorozpočtový horor, který zaujme občasnými záblesky atmosféry, ale rozpočet a nezkušenost tvůrců i herců je až moc viditelná.

• 2.4.2018  16:17
    Šílení (2005)

Švankmajer.

• 2.4.2018  16:15
    Manhunt (2017)

Poslední akčňák Johna Woo byla "Výplata" z roku 2003, tak jsem se docela těšil na jeho návrat, který evokoval hlavně jeho klasiky z rodného Hong Kongu. Bohužel však Manhunt nedosahuje kvalit žádného raného díla tohoto uznávaného režiséra a ani těch pár slušných přestřelek to nezachrání. Veliká škoda.

• 2.4.2018  16:11

Název odkazující na "Monstrum" a nedávnou "Ulici Cloverfied" není náhodný (což dokazuje nebývale směšná závěrečná tečka) ale každopádně dělá tento film oběma předchozím neskutečnou ostudu. Film více připomíná nedávný "Život" ale kvalitativně je na tom daleko, daleko hůře. Filmu chybí jakékoliv napětí, triky jsou více než špatné a všichni zúčastnění předvádí to nejhorší z celé své kariéry.Tohle nemělo nikdy vzniknout.

• 2.4.2018  16:07
    Desierto (2015)

Námět velice slibný a mohl z toho být hodně slušný thriller, bohužel se Jonás moc nepotatil s danou látkou si moc dobře neporadil. Bernal nevýrazný Morgan spíše trapný, než děsivý.

• 2.4.2018  16:04
    Chůva (1990)

V 70 letech byl Friedkin uznávaný tvůrce, který natočil, klasiky jako Francouzská spojka a Vymítač ďábla, ale tím bohužel vyčerpal svůj veškerý talent (který prokázal ještě v povedením remaku Mzdy strachu) a poté už točil jeden propadák za druhým. A do toho nemalého výčtu béček spadá i "Chůva", která se na první pohled jeví jako podobné žánrové thrillery jako "Spolubydlící" nebo "Ruka na kolébce" ale ve výsledku se jedná o čistokrevný a občas dost krvavý fantasy horor. Bohužel také dost nudný.

• 2.4.2018  15:53

Slabší thriller Joeala Schumachera, který kombinuje soudní drama s thrillerem. Bohužel zápletka není moc zajímavá a očekávané napětí se nekoná.

• 23.2.2018  22:18

No, vidlácká variace na Dannhyo parťáky se Stevenovi moc nepovedla a nenabízí ani vtip, ani šmrnc zmiňovaného filmu. Sodenberghovi se více daří na TV obrazovce a asi by tam měl zůstat. Jinak si u mě pokazí reputaci.

<< předchozí 1 2 3 4 56 110 165 219