Chrustyn

Filmový nenasyta

<< předchozí 1 2 3 4 57 114 170 226
    • 21.10.2018  17:02
    Znovu zrozen (2017)

Nonstop akce, která se občas stává jednotvárnou, ale ve většině případů je se na co koukat.

• 21.10.2018  17:01

Válečná klasika, kterou zub času ohlodal na kost.

• 21.10.2018  16:59

Původní film, mám v paměti, hlavně díky tomu, že jsem jí viděl nedávno a musím uznat, že je o několik levelů výš, než tato moderní verze. Film nepřináší nic, čím by nějak vybočoval z řady jiných válečných filmů, ale co mě opravdu nemile překvapilo, bylo zpracování bitevních scén, které nejen, že se nemůže rovnat konkurenci, ale i vedle 33 let starého originálu, vypadají výrazně hůř.

• 21.10.2018  16:56

Akčnější pohled do historie podle Johna Singletona, do doby těžce rasistické Ameriky, kde stačilo málo k tomu, aby propukla jatka. Singleton to pojal po svém a se skutečnými událostmi toho nebude mít mnoho společného, ale postavy jsou zajímavé a film dokáže zaujmout. Jen délka je v tomto případě zbytečná a prostříhat tak o 30 minut by ničemu neuškodilo.

• 18.10.2018  22:24

Černošská komiksárna, která mě ze začátku opravdu bavila a nejednou i překvapila, nějakou zajímavou nebo dobře natočenou scénou (povedená automobilová honička a jí předcházející akce), ale s přibývajícími minutami mé nadšení opadalo a konec už mě nechal úplně chladným, ačkoliv měl být naopak vyvrcholením předchozího děje. Není to špatné, ale konkurence je velice silná.

• 18.10.2018  22:20

Nevýrazná kriminálka, která se snaží napodobit nějaké klasiky žánru, ale kvalitou se jim ani zdaleka nepřibližuje.

• 14.10.2018  21:56
    Sněhulák (2017)

Světový bestseller a až překvapivě nevýrazné a nudné filmové zpracování. Náznaky atmosféry občas byly, to je ale na mrazivou kriminálku málo.

• 8.10.2018  21:00
    Noční hra (2018)

Další promarněný potenciál. Je občas opravdu škoda, když už někdo vymyslí takovou zápletku, ze které by se dala vydolovat celá řada vtipných a zábavných scén a vznikne z toho tak zoufale nevtipný a nudný film. Po celou dobu jsem byl překvapen, jak tvůrci každou slušně rozjetou scénu pokazí a nevyrazí z ní víc než malinký vtípek, nebo něco ohromně trapného. Chemie mezi herci je absolutně nefunkční a kdykoliv to vypadá, že někdo řekne něco vtipného, nebo přijde konečně nějaká vtipná situace, nic takového nepřijde. Po celou dobu jsem zaznamenal asi tak 3 scény u kterých jsem se ušklíbl a jednu zajímavě natočenou scénu (házená se vzácným vejcem, natočená tak aby působila jedním záběrem a celkově velice dobrá práce s kamerou). Je to opravdu škoda, protože "Noční hra" mohla být přesně tím typem filmu jako "Millerovi na tripu" nebo "Pařba ve Vegas", ale film troskotá od režie přes scénář a bohužel až po herce, kteří se možná při natáčení bavili, ale do filmu se to nedostalo. P.S. předchozí režijní počin dua Daley a Golfstein bylo pokračování Rodinné dovolené, což vysvětluje "kvalitu" Noční hry.

• 8.10.2018  20:47
    Psí ostrov (2018)

Wese Andersona mám rád, ačkoliv ne všechny jeho filmy považuji za zábavné a i s Psím ostrovem jsem občas měl trochu problém. Pokud jste Wesovi nikdy nepřišly na chuť, Psí ostrov vám nijak nepomůže, ba právě naopak vás utvrdí v tom, že to není režisér pro vás. Jednoduché téma psů vykázaných na ostrov odpadků zpracovává formou sobě vlastní a nesnaží se jít konzumnímu divákovi ani trochu naproti. Film je z velké části v japonštině (se simultálnním překladem) a do angličtiny je přeložen pouze štěkot psů (oficiální upozornění tvůrců filmu) a ve všech záběrech je vidět Wesův rukopis. Psí ostrov je plný nádherných barev a všemožných detailů, které na první shlédnutí ani není možné postřehnout. Dokáže rozesmát i dojmout zároveň, ale pro mnohé může být nesnesitelnou nudou a pokud se vám některý z předchozích režisérových filmů líbil, neznamená to, že se vám bude líbit tento. Psí ostrov je možná nejméně přístupným filmem Wese Andresona, ale je to film dělaný s láskou, s láskou pro film a pokud budete chtít, můžete se do něj zamilovat. Ale bude to obtížnější, než by se mohlo zdát.

• 8.10.2018  20:40
    Kmen Andromeda (TV film) (2008)

Na TV tvorbu překvapivě slušně odvedená práce, přestože je celý film z velké části o dialozích mezi postavami. Naštěstí i tak dokáže film udržet divákovu pozornost, ačkoliv si na konci uvědomí, že se toho po celou dobu moc nestalo.

• 8.10.2018  20:39

Slušná dramedie, která moc 17-letých nezaujme, ale možná pobaví jejich rodiče. Nebylo by od věci film trochu prostříhat a přidat na tempu, ale rozhodně se zde najde celá řada zajímavých scén a dialogů, které jinak nezajímavé až nepříjemné postavy, dokáže velice slušně vybarvit.

• 8.10.2018  20:36

Nudná romance z prostředí policistů s náznaky nevýrazné akce, obalené nezajímavým krimi příběhem.

• 8.10.2018  20:35
    Demonlover (2002)

Už dlouho jsem neviděl takhle utahaný film, který bych dokoukal na jeden zátah od začátku do konce. Film se snaží šokovat a trápit podobně jako kdysi 8mm a stejně tak se snaží diváka vtáhnout do podivného děje na mezi snem a realitou, jako klasiky od Lynche, ale ani jedna rovina se nedaří. Film má svou zvláštní atmosféru, která občas dokáže zaujmout, ale nedokáže pořádně odvyprávět příběh ani cokoliv sdělit a už vůbec neví, čím chce být. Pocitově mi to přišlo jako minimálně 3 hodiny a 2* jsou za občasné náznaky něčeho zajímavého.

• 8.10.2018  20:31

Film, kde forma vítězí nad obsahem a kde prvotní nadšení z působivého zpracování, přechází do monotónnosti. Efekt jednoho dlouhého nepřetržitého záběru je výborný a celé dění, kdy ví divák to co ví postavy je působivé, problém je pouze v tom, že se toho člověk rychle přejí a divákova pozornost a soucítění s postavami, začne nepříjemně rychle upadat. Jsem zvědav jak dané téma zpracuje Greengrass, který to pojme přeci jen jinak a věřím, že to v jeho podání dopadne přeci jen lépe a pro diváka atraktivněji. Utøya, 22. července není film, je to zážitek, nepříjemný, mrazivý ale lehce zapomenutelný a to se určitě nedá říct o situaci, kterou zpracovává.

• 8.10.2018  19:19
    Red Army Hooligans (2018)

Absolutní debilita o ničem. Typický britský plešatý ksichti, který si myslí, jak jsou cool.

• 8.10.2018  19:16

Přesně ten typ filmu, u kterého si po celou dobu říkáte, jak to mohlo být super a bohužel není. Film přímo vyzývá k situační komice a vtipným dialogům, ale tvůrci nedokážou vytvořit jedinou vtipnou situaci.

• 8.10.2018  19:14

Výběr těch nejošklivějších angličanů si hraje na drsňáky. A je to nepříjemné na pohled a ještě nuda.

• 8.10.2018  19:11

První Predátor je moje srdcovka a jeden z mých TOP filmů. Druhý díl byl obstojným pokračováním a nedávní Predátoři, překvapivě ostudu neudělali. Nyní přišel Shane Black. Člověk bez něhož by Smrtonosná zbraň, nebo Poslední skaut, nikdy nebyly takoví, jací jsou a někdo, kdo dokázal, že režie mu není cizí a navíc si v prvním Predátorovi zahrál jednu z postav. Čekal jsem, že by to mohl vzít za správný konec a pohlídat si to a ... pokazil co se dalo. O nejnovějším Predátorovi by se dalo napsat hodně a do detailu by se dalo rozebrat, co všechno je v něm špatně, co je WTF a co mohlo být lepší. Já se zkoušel dívat nezaujatě a neohlížet se do minulosti (ačkoliv Shane neustále pomrkává na první nebo druhý díl) ale po celou dobu jsem si říkal, jak je všechno strašně špatně a hlavně kdo to mohl hodit na papír. Celkový námět je tragický a tím to jen začíná. Herecká skvadra je nesympatická až hanba, (ačkoliv paradoxně oni vytváří nejvtipnější momenty filmu, bez nichž by ve filmu nebylo opravdu nic) trikově je film až překvapivě špatný a akční scény jsou na úrovni filmů před dvaceti lety. Film má naštěstí až neuvěřitelně svižné tempo a přestože se po celou dobu pohybuje mezi průměrem a podprůměrem, věřil jsem, že se udrží u "trojkové" hranice. Bohužel závěr už byl tak moc mimo, (a vypadal ještě hůře) že film klesl do průměru, kde zůstal až do závěrečných titulků, což ještě potvrdila tečka na závěr, která už opravdu byla jak z jiného filmu. Troufám si tvrdit, že nový Predátor ani nemohl dopadnout hůře a i nevýrazný Alien: Covenant vedle něj vypadá jako trhák.

• 8.10.2018  18:55

Dva kamarádi, mezi které vstoupí ženská, tentokrát v prostředí zasněženého Aspenu.

• 8.10.2018  18:51

Jedna z těch po právu zapomenutých klasik, kde ještě řádil v 80. letech populární Michael Dudikoff. Akce nebyla nijak zajímavá tehdy a už vůbec ne teď.

• 8.10.2018  18:49

Stejně jako předchozí díl, naprosto zbytečný film, který je směšný, ale jinak, než by chtěl být.

• 8.10.2018  18:47
    Macbeth (2015)

Výrazně jiné než slavná Polanskiho adaptace, ale vizuálně velice působivé zpracování, které se snaží slavné dílo přenést na nové diváky a docela se mu to daří.

• 8.10.2018  18:45
    Macbeth (1971)

Na svou dobu velice odvážně zpracování, slavné Shakespearovi tragédie.

• 8.10.2018  18:44
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

Extrémně zamotané, plné náhodných flashbacků a málo co vysvětlující. Ale také působivé, atmosferické, skvěle napsané a hlavně výborně zahrané všemi zúčastněnými, které však výrazně převyšuje moje oblíbená Amy Adams, ve své životní roli.

• 8.10.2018  18:40

Těšil jsme se na pojetí války trochu jinak, ale výsledek je bohužel tak slabý, jak jsem se obával.

• 8.10.2018  18:36
    Calibre (2018)

Téma zajímavé, ale to je bohužel všechno. Film troskotá jak u heců, tak hlavně u samotné režie, která nedokáže vytvořit jedinou napínavou, nebo jakkoliv zajímavou situaci.

• 8.10.2018  18:30
    Barvy moci (1998)

Pro milovníky voleb a všech machinací kolem nich ideální film, pro ostatní neskutečně utahaná nuda, která je naštěstí plná výborných herců.

• 8.10.2018  18:29
    Úkryt v zoo (2017)

Závažné téma, které se snaží ukázat 2. sv. válku trochu jiným pohledem, ale zpracování je neskutečně fádní.

• 8.10.2018  18:28
    Action Point (2018)

Od Jackass party jsem čekal daleko zábavnější jízdu, než tuhle nudu o ničem.

• 8.10.2018  18:25
    Detroit (2017)

Kathryn Bigelow a její pohled na rasistickou Ameriku konce 70. let minulého století, která vykvasila masakrem několika mladých afroameričanů, psychicky labilními příslušníky policie. Dané téma je určitě poutavé a závažné, ale zpracování se možná až moc drží novinových článků, než aby se pokusilo být jakkoliv inovativní a celkové vyznění, tak je překvapivě chladné a bez emoční, ačkoliv to mělo být naopak.

<< předchozí 1 2 3 4 57 114 170 226