Chrustyn

okres Ústí nad Labem
Filmový nenasyta

<< předchozí 1 2 3 4 57 112 168 223
    • 17.8.2018  20:55

Nejočekávanější film roku je tady a na začátek musím napsat, že jsem docela zklamán. Samotný film je super a pořád překonává cokoliv akčního, co vzniklo od posledního "Šíleného Maxe" (pokud se tedy nedá považovat Logan za čistokrevný akční film) s naprostým přehledem. Cruise jede kupředu jak lokomotiva a to co předvádí je naprosto neuvěřitelné a to nejen vzhledem k jeho věku. McQuarrie se vypracoval na prvotřídního akčního profesionála, který ví, kam postavit kameru, jaký udělat záběr, jak ho nasvítit, kdy hudbu přidat a kdy ne a hlavně díky němu vznikly pamětihodné akční scény (bitka na záchodě, vrtulníková honička). Film i příjemně odsýpá a i přes svou nadsazenou délku nemá vyloženě hluchá místa (jen občas zpomalí). Scénáristé si navíc připravili spoustu povedených zvratů a nikdy si nemůže být divák jistý tím, kdo, kdy, jak a koho zradí. A to je všechno fajn a přesně tohle jsme chtěli. Ale proč jsem psal o zklamání. Na film jsem se těšil jak na smilování a pečlivě projížděl všechny trailer a čekal něco nadpozemského. A tím nová Mission Impossible není. Po skvělé pětce je tak nový díl pouze o malý krůček vpřed a nepřináší žádnou nadstavbu toho, co jsme viděli minule. Nová Mission Impossible je výborný film, který mohu vřele doporučit a rád se na ní znovu podívám. A kdo ví, možná v ní najdu to víc co jsem očekával. P.S z filmu bylo vystřiženo několik zásadních scén, na které lákaly první trailery a jedna s helikoptérou, mi ve filmu zásadně chyběla (a to možná měla být ta 5*). Snad vyjde na BD nějaká prodloužená verze, kde se jí dočkám.

• 17.8.2018  20:44

Jason Statham vs. obří žralok a je z toho překvapení roku. Ne, nečekal jsem pecku a Jon Turteltaub rozhodně nepřekvapil (ačkoliv bych Meg hodnotil, jako jeho nejlepší film) ale film splňuje to co se od něj očekává a navíc poctivě. Chybí zde nějaká vyloženě skvělá scéna, výraznější napětí, nebo explozivnější akce, ale po celou dobu jsem se nestihl nudit a film neuvěřitelným tempem chvátá kupředu. Žraloka si užije divák dost, některé scény dokáží vyvolat příjemné napětí (ačkoliv můžete bez problému odhadnout, kdo zemře, takže překvapení jaké měl svého času "Útok z hlubin" se nekoná) a Statham je prostě tahoun a právě on přidává tu čtvrtou hvězdu a bez něj by film skončil na čistém "trojkovém" průměru, ne-li níž. Jako letní "vypínak" se jedná o výbornou záležitost a je to o fous lepší, než ukazují trailery.

• 17.8.2018  20:34

Říkal sem si, že by to nemuselo být špatné, mírná klišé mi v katastrofickém žánru nevadí a je fajn vidět Travoltu na plátně. Bohužel film chybuje snad ve všech směrech, ve kterých chybovat může a amaterismus z filmu vyloženě teče. Film je plný těch nejstarších klišé a tak nechybí stárnoucí, nerudný veterán s traumatem z minulosti, oťukávaný zelenáč, který mu dělá do neteře a na samotný závěr (který nakonec potvrdil mé hodnocení) nechybí ani armageddonovské obětování. A bylo by toho více, převážně při sledování scénársitických berliček, kterými dostávají hrdiny do "napínavých" situací, což dokazuje neuvěřitelný konec, který už vyloženě nutí diváka k smíchu, ačkoliv tvůrci myslí vše smrtelně vážně. Life on the Line na mě dle obrázků působil, jako napodobenina nedávných "Hrdinů ohně" ale tím bych je urazil. Potenciál tu byl, protože z daného prostředí filmy nevznikají a nahlédnutí pod pokličku tohoto nebezpečného řemesla, mohlo být jak zajímavým filmem, tak i poctou. Film se snaží o oboje, ale není filmem katastrofickým, jako spíše katastrofou.

• 17.8.2018  19:34
    Berlin Job (2012)

Další z drsných, ale krutě nevýrazných britských gangsterek, kde chybí cokoliv, co by diváka zaujalo a postavy budete vyloženě nesnášet a nevzniknou žádné sympatie, které u postav dokázal vytvořit Scoresese a jiní profíci žánru.

• 17.8.2018  19:32

Vypadalo to tak nadějně. Blake je nádherná a krásně se na ní kouká. Jen sem si celou dobu říkal, kdy se tam konečně něco začne dít, kdy přijde drama, nebo napětí a ono nic. Film jede po celou dobu ve stejně utahaném tempu jako na začátku a pár originálních nápadů v úvodu, nedokáže pozornost udržet celé dvě hodiny. Šílená nuda.

• 17.8.2018  19:30

Staré, neznámé, ale překvapivě dobré. Nemá to kvalitu, jako staré Chanovky, ale pobaví.

• 17.8.2018  19:27

Upřímně, ne zrovna atraktivní příběh na celovečerní film a ničemu nepomáhá, ani nevýrazné zpracování, kdy se sice herci docela podobají svým reálným předlohám, ale to k zábavnému filmu nestačí. Sestříhat to o 30 minut, zaměřit se více na humor a dát tomu švih a mohlo to být úplně jinde, viz "Já Tonya".

• 17.8.2018  19:23

Tyson docela jede. Před časem se porval s Donniem Yenem, nedávno s Van Dammem a teď dostal po čuni od Seagala v jedné z jeho nejmenších roli, naproti tomu se z Tysona stává regulerní (i když mizerný) herec, protože zde hraje prakticky hlavní roli. Rozhodně se nejedná o Seagalovku a pokud ho považujete za hlavní lákadlo, budete zklamaní. Ve výsledku to ani není žádný akčňák a hlavně to není dobrý film.

• 17.8.2018  19:17
    Rosemary's Baby (TV film) (2014)

Tv verze legendárního hororu, která postrádá atmosféru a je zbytečně utahaná. S Polanskiho verzí má pramálo společného.

• 17.8.2018  19:16
    211 (2018)

Nic Cage po dlouhé době v trochu snesitelném filmu, který je jednou velkou, nevýraznou přestřelkou, která není nijak napínavá, ani zábavná. Vzhledem k Nicově současné filmografii pořád stravitelné.

• 12.8.2018  16:09
    Tully (2018)

Jason Reitman a jeho reálný a vtipný pohled na život matky tří dětí, která najde vysvobození až v mladé a tajemné chůvě, která jí od základu změní život.

• 12.8.2018  16:05

Nový Let č. 93 se nekoná a Eastwood se zaměřuje spíše na zúčastněné, než na samotnou "akci". A dle všech hodnocení je vidět, že tohle diváky asi moc nezajímá. Stejně tak i mě.

• 12.8.2018  16:01

Hororový podprůměr po všech směrech.

• 12.8.2018  16:00
    Borg/McEnroe (2017)

Přestože zpracování nijak nevyčnívá z průměru, mohlo by se jednat pro tenisové fandy o podobně kvalitní snímek, jako byly Rivalové pro fandy motorsportu.

• 12.8.2018  15:56

Nevím, proč se Arnold v poslední době rozhodl pro charakterní role, ale pokud ho budete považovat za hlavní tahák tohoto snímku, budete dost zklamaní, stejně tak jako z celého filmu. Dané téma mohlo v rukách kvalitního režiséra přinést temné a depresivní drama, ale v tomto případě tomu tak není a i sám Arnold je zde dost rušivým elementem. Comeback se stále nekoná.

• 12.8.2018  15:53

Fantasy pohádka, kterou ocení hlavně znalci a příznivci norské mytologie, převážně pak legend o trollech. Potěší, že je film ve všech ohledech jiným filmem, než jsou ty z americké produkce, ale ve výsledku mě moc nepotěšil a zmíněný troll je zde hodně vedlejší postavou.

• 12.8.2018  15:50

Pokud by divák očekával napínavý snímek, plný scén o hrdinných hasičích, jak bojují s ohněm, bude zklamán. Tento film je o něčem úplně jiném a zaměřuje se hlavně na postavy, interakci mezi sebou a jejich soukromé vztahy. Nebýt hvězdného obsazení, šel by film rovnou do televize a skoro nikdo by si ho ani nevšiml. A byla by to škoda, protože film, překvapivě funguje i bez velkolepých scén a pokud neznáte příběh, podle kterého je film natočen, bude na konci (stejně jako já) dost nepříjemně překvapen. Jediným problémem tak zůstává fakt, že po skončení film velice rychle vyprchá a nemá nic, kvůli čemu by se k němu měl kdokoliv vracet.

• 12.8.2018  15:45

Trochu utahaná, ale překvapivě temná a kvalitně natočená noir kriminálka se vším podstatným, co má daný žánr mít.

• 12.8.2018  15:41
    Potvora (2017)

Pohled na víceméně "normální" vztah muže a ženy, který ukazuje to, jak nás ty potvory přetváří k obrazu svému a občas si to uvědomíme, když už je pozdě,

• 12.8.2018  15:39

Westernový buddy movie, který překvapivě funguje a baví. Navíc Alain Delon jako záporák, také potěší.

• 12.8.2018  15:38

Jeden z těch nevýrazných thrillerů, který trochu připomíná Základní instinkt, ačkoliv vznikl o rok dříve. Kvalit zmíněné klasiky, ale nedosahuje ani zdaleka.

• 12.8.2018  15:36
    Kdysi dávno (1980)

Nápadem zajímavá romance o cestování v čase, která však ve výsledku nenabízí nic nevšedního.

• 12.8.2018  15:34

Kdyby vraždící yetti nemasakroval lukem a šípy a neznásilňoval unesené ženy, mohlo to být lepší. Takhle zbyly jen překvapivě povedené a hlavně brutální gore efekty, což se v dnešní době dost cení.

• 12.8.2018  15:33
    Hoffa (1992)

Herecky výborné, dobově přesné, ale přeci jen docela utahané.

• 12.8.2018  15:32
    Cold Skin (2017)

Po všech směrech promarněný potenciál na dobrý horor. Atmosféru to má, ale ta monstra, ta by nevyděsila ani batole a to je v hororu hodně špatně a film tak pro mě ztratil veškerou atraktivitu, hned jak se objevila.

• 12.8.2018  15:30

Úvod je fajn, nápad také zajímavý, ale ve chvíli, kdy se má film rozjíždět, začíná víc a víc ztrácet a celé rozuzlení už mě vůbec nezajímalo.

• 12.8.2018  15:28

Susan Sarandon je super, ale film nenabízí nic než pouhou rutinu, která neurazí, ani nenadchne.

• 12.8.2018  15:26

Předchozí návrat do 80. let se mi docela líbil a přestože byl v hlavní roli těžkej nesympaťák, díky osmdesátkové atmosféře film neurazil. Tentokrát se ale dostáváme na klasické akční dno, které od novodobé Van Dammovi tvorby očekáváme. Až na pár výjimek je vše špatně a film tak láká hlavně na (trapný) souboj Van Damma a Tysona (který už se popral s Donniem Yenem i Seagalem) a první roli Björnssona od Her o Trůny. Ani jedna z věcí ale nepotěší.

• 12.8.2018  15:21
    Já, Tonya (2017)

Vzhledem k tomu, co se kolem Hardingové dělo, mohlo se jednat o hodně depresivní a nepříjemné drama. Tvůrci to naštěstí pojali jinak a vznikl z toho snad nejvtipnější film roku, který sice tempo neudrží až do konce, (kde se zcela logicky začnou odehrávat ty nejdramatičtější situace a úpadky všech zúčastněných) ale po většinu času výborně baví a překvapuje spoustou výborných nápadů, hlavně co se týká využití dobových, hudebních pecek.

• 12.8.2018  15:18

Film, který bude pro jedny nesnesitelnou a nepochopitelnou nudou a pro druhé atmosferickou peckou roku, která do diváka šije po celou dvouhodinovou stopáž. Na debut neskutečně propracovaný snímek, který má pár ale, přesto nabízí zážitek, který se jen tak nevidí.

<< předchozí 1 2 3 4 57 112 168 223