Chrustyn

Filmový nenasyta

<< předchozí 1 2 3 4 56 111 166 221
    • 16.6.2018  13:20
    Assassin (2015)

Pokud u filmů rádi meditujete a nebudete očekávat dalšího Tygra a draka nebo Klan létajících dýk, může se vám film líbit. Pokud chcete něco svižného, film vás unudí k smrti.

• 16.6.2018  13:17

Průměrná variace na mladého Bournea, která se tváří maximálně vážně, ale děr ve scénáři má více než většina zabitých ve filmu. Zklame i výběr hlavního hrdiny, kterému schází jakékoliv charizma. Na druhou stranu režijně film docela šlape, nijak výrazně nenudí a akční scény také patří k tomu lepšímu, ačkoliv nejsou nijak inovativní.

• 16.6.2018  12:55
    Aurore (2005)

Trochu mi to připomínalo American Crime, ale ten ve mně zanechal mnohem více. Příběh je silný, herecké výkony slušné, ale film jako celek mě nepřesvědčil asi tak jak by chtěl.

• 16.6.2018  12:53
    Bomb City (2017)

Pankáči jsou také lidi, alespoň to se snaží ukázat tenhle film, který se hlavně na konci snaží tvářit, že má nějakou velkou myšlenku, ale vzhledem k nemastnému zpracování to vychází dost na prázdno. Film nijak neurazí, ale v divákovi nic nenechá, ačkoliv se o to moc snaží.

• 16.6.2018  12:50

Na české poměry velice slušný film, který stojí a padá hlavně na výborném výkonu Jiřiny Bohdalové. Důchodcovská romantika sice není pro každého, ale vzhledem k tomu, co se v našich končinách rodí za filmy, musíme být rádi za vše co vybočuje a v tomto případě i baví.

• 16.6.2018  00:30
    Deadpool 2 (2018)

Líbil se první díl, bude se líbit druhý. Dvojka má vše, co má mít správné pokračování. Více nekorektního humoru, násilí a navíc kvalitnější akci a zajímavějšího záporáka. Není zde nic, čím by film nějak výrazně vyčníval, nebo snad dokonce překvapil, ale co divák čeká, to dostane.

• 16.6.2018  00:28
    12 Strong (2018)

Nevýrazný válečný film o tajné vojenské operaci, která možná na papíře vypadá zajímavě, ale filmové zpracování jí díky nenápadité režii rozhodně nesluší. Až na pár slušně vypadajících výbuchů, zde nenajdete nic než nudu, patos a znuděného Thora.

• 16.6.2018  00:26
    Temná věž (2017)

Předlohu jsem nečetl, ale dokážu si představit, že byla určitě mnohem zajímavější, než tahle nemastná, neslaná akční fantasy s jednou slušnou akční scénou.

• 14.6.2018  17:10

Umírněnější, ale stále podivný Miike.

• 14.6.2018  17:07
    Mary Reilly (1996)

Známý příběh dr. Jekylla, tentokrát pohledem služebné. Hororové minimálně, ale koukatelné.

• 14.6.2018  17:01

Začíná to jako hororovější variace na Den nezávislosti a postupem času se z filmu stane příšerné béčko, kombinující všemožné žánry, včetně bojových akčňáků. Po celou dobu se film snaží tvářit smrtelně vážně a přesně to je hlavní kámen úrazu, kterému dají poslední tečku závěrečné titulky s nepovedenými záběry.

• 14.6.2018  16:59

James Franco, jeho zvláštní styl humoru a stylově zpracovaný příběh o jednom z nejhorších filmů (a herce) všech dob. Franco je fenomenální a jeho podání Wiseaua, včetně všech gest a mluvy je fascinující. O celém filmu se to ale bohužel říct nedá a jako celek film nefunguje tak, jako jednotlivé scény nebo geniální Francovo herectví.

• 30.5.2018  22:12

Druhé spojení Paula Thomase Andersona s Danielem Day-Lewisem, který se tímto filmem loučí a odchází do hereckého důchodu. Film je přesně takový, jaký můžete očekávat, pokud znáte Andersonovu předchozí tvorbu. Očekávejte tedy perfekcionismus po všech směrech od excelentních kostýmů po precizní režii. Zároveň se divák musí obrnit velkou trpělivostí, protože film plyne velice pomalu a prakticky nemá žádný pevný příběh, který by někam směřoval. Odsoudit film jako nudu, tak bude pro mnoho diváků velice snadné. Určitě se ale jedná o další film, který nikomu ze zúčastněných nedělá ostudu, ale přeci jen jsem od pánů po "Až na krev" čekal něco údernějšího.

• 30.5.2018  22:07
    Tvář vody (2017)

Guillermo del Toro, ubral na krvi a násilí a natočil si svou pohádku o hluchoněmé ženě, jejíž náplní dne je ranní masturbace ve vaně, rozhovory se stárnoucím homosexuálním sousedem a hlavně práce uklízečky v záhadném bunkru, kam přivezou ještě záhadnějšího tvora, do kterého se zamiluje a rozhodne se ho zachránit. Věřím, že to jak film vypadá a působí je režisérům záměr a vše si natočil, tak jak chtěl, jen to asi nesedne úplně každému. Po vizuální stránce je film fantastický a veškeré kulisy, kostýmy i masky jsou excelentní, ale chybí zde něco, co by diváka více vtáhlo, nebo drželo jeho pozornost po celou dobu. Takhle to v mých očích byla trochu utahaná romantický pohádka, kde občas někdo přijde o prsty nebo je zastřelen a hlavní hrdinka souloží s monstrem s utajeným penisem. Výrazné kvality se ale filmu rozhodně nedají upřít, jen se k filmu musí přistupovat jinak, než k ostatním filmům Guillerma del Tora.

• 30.5.2018  22:00
    V obležení (2016)

Standardní, předimenzovaný akčňák, kde postavy po kopnutí odlétají x metrů a nábytek se rozpadá jako papír. Pokud vám tohle sedí, budete se u filmu bavit.

• 30.5.2018  21:59

Kombinace Ramba a Mostu přes řeku Kwai s Chuckem Norrisem v hlavní roli. To co si pod tímhle popisem představíte, od filmu přesně dostanete. Je to přesně ten typ filmu, který oceníte, pokud jste ho prvně viděli v dětských letech.

• 30.5.2018  21:57
    Bílý Bůh (2014)

Pro pejskaře dost odpudivý film, pro mě dost nudný s minimem zajímavých scén.

• 30.5.2018  21:56

Může v dnešní době vzniknout originální horor, který se z větší části soustředí na zvuky a strach z neviděného, oproti filmům, kde se hraje pouze s hektolitry krve nebo lacinými lekačkami? Díky bohu ano a John Krasinski velice mile překvapil. Ve filmu by se určitě našla řada logických lapsů a může vadit postupný převod k akčnější poloze, ale za mě film funguje prakticky celou dobu. Film mě držel v příjemném napětí prakticky po celou dobu, hra se zvuky byla znamenitá a mnohými vyčítaná akčnější druhá polovina, mi naopak sedla a její gradace byla výborná. Od dob "V zajetí démonů" nejlepší horor, co jsem viděl.

• 30.5.2018  21:51

Prakticky totožné, jako první díl, jen je tu všeho více, jak už to tak u pokračování bývá. Vtipy jsou opět na rozmezí průměru a trapnosti, ale jako nenáročná podívané to funguje na výbornou. A nová herecká posila se očividně dost baví.

• 30.5.2018  21:49

Chytrý scénář a excelentní Jessica Chastain, která hraje jako o život. Na více než dvě hodiny to je ale dost málo a film se po celou dobu nepříjemně vleče a dané téma je podáváno divácky dost nezajímavě. Pro milovníky chytrých filmů, založených na tuně právnických dialogů se ale jedná o výjimečné dílo.

• 30.5.2018  21:46
    Věc cti (1993)

Slušný ale veskrze průměrný pokus o rozmáchlou gansgterku, která v průběhu několika let představuje partu kamarádů, jejich následné rozdělení a nakonec i souboj. Premisa trochu připomíná "Tenkrát v Americe", ale kvalitativně je samozřejmě výrazně níže. Pořád se ale jedná o slušný ale zbytečně dlouhý snímek, který mi párkrát připomněl videoherní GTA.

• 23.5.2018  20:08
    7 životů (2017)

Námět zajímavý, zpracování až překvapivě mizerné. Nemá cenu rozebírat logické nesmysly a díry ve scénáři, důležité je, že se ve filmu neděje prakticky nic zajímavého, ačkoliv se snaží tvářit jako napínavý akční thriller. Akce minimum, napětí žádné.

• 23.5.2018  20:03
    Obviněný (2005)

Otec, který je svou dcerou obviněn ze sexuálního obtěžování a musí si projít spoustou nepříjemných situací, než se ukáže jaká je pravda. Film by byl průměrem a na podobná témata vzniklo spousta silnějších filmů, ale rozuzlení dává celému filmu úplně jiný rozměr, než by si divák představoval a i díky tomu je v mých očích o něco výše.

• 23.5.2018  20:00

Klasická, dánská, stoprocentní deprese, kde není jediný světlý moment. Film, kde se pokazí vše, co se pokazit může a s nikým nemá slitování. Herci výborní a příběh, respektive jeho spád je nepříjemný, ale poutavý.

• 23.5.2018  19:59

Béčkař Rob Cohen se bez většího humbuku znenadání objevil s nenápadným ale sympatickým akčňákem připomínajícím devadesátkové klasiky jako Twister nebo Povodeň. Nejedná se o žádný zázrak ale jsem velice rád, že pořád vznikají filmy tohoto typu, díky kterým si člověk vzpomene na to, jaké filmy se točily před 20-30 lety. Rád takovému filmu odpustím horší triky a nevýrazné herce, když dokáže pobavit a překvapit zároveň.

• 23.5.2018  19:55

Třetí díl nijak na sebe nenavazující série SPL (Zóna smrti) je tu se svým asi posledním a po všech směrech nejslabším dílem, který nezachrání ani kopy Tonyho Jaa.

• 23.5.2018  19:54

Není Mijazaki, jako Mijazaki. Vizuálně slušné, příběhově nevýrazné a naprosto bez fantazie.

• 23.5.2018  19:52

Na další variaci mého oblíbeného "Nelítostného souboje" jsem se docela těšil a přestože výsledek není takový, jak jsem čekal, akční klasice vyloženou ostudu nedělá. Již zmíněný film je připomenut hned na začátku, kdy dojde k přepadení transportu a film se po celou dobu pokouší o reálnější pojetí filmu o policajtech a zlodějích, ale ve výsledku se mu to daří pouze v tom minimu akčních scén, které nabízí. Zbytek filmu už kladné body nezískává, ať už se jedná o nevýrazný příběh, postavy bez špetky charizmatu (i Butler je pouze klasickou figurkou macho policajta) nebo přepálenou stopáž okusující dvě a půl hodiny.

• 23.5.2018  19:46
    Hlídač (2009)

I přes veškeré zápory, jedna z nejlepších Seagalovek za posledních 16 let. Příběh je po všech směrech ohraný, ale akce překvapivě slušná.

• 23.5.2018  19:45

Pohled na válku ve Vietnamu trochu jinak. Uwe se překvapivě snaží, ale film příliš nebaví a působí dost lacině.

<< předchozí 1 2 3 4 56 111 166 221