Chrustyn

Filmový nenasyta

<< předchozí 1 2 3 4 55 109 163 217
    • 4.2.2018  18:46
    Tsunami (2009)

Korejci a jejich kopie Rolanda Emmericha. Nezajímavé postavy, příšerné triky a hlavně taková hromada sentimentálních scén loučení a umírání, že to mohlo být na 4 katastrofické filmy.

• 4.2.2018  18:29

Pokud odečtu Pána Prstenů, tak si Viggo Mortensen vybírá spíše menší filmy a toto je jeden z nich. Nápadem velice zajímavé rodinné drama s prvky komedie o neortodoxním otci, který se svou rodinou čítající šest dětí žijí v lese, odtržení od civilizace. To se změní po smrti matky, kdy musí celá rodina vyrazit do světa a potýkat se s nástrahami "normálního" života. Mortensen je výborný, stejně jako pár jednotlivých scén, ale jako celek film nefunguje úplně stoprocentně a v mnoha momentech se nepříjemně táhne, převážně v druhé dramatičtější části, kdy začne přituhovat.

• 4.2.2018  18:20

Film se trochu neúspěšně snaží o velkofilm, jaké svého času točil David Lean. Byly extrémně dlouhé, občas nudné, ale vždy velkolepé. Zde bohužel té velkoleposti mnoho není a nějakých wow momentů, je zde poskrovnu. Na druhou stranu ale takový film v dnešní CGI době potěší a občas dá příjemně vzpomenout na dobu, kdy se žádné počítačové triky nepoužívaly. Pořád to ale neznamená, že film baví a nenudí. Naopak nudí docela dost a je to škoda, protože to mohl být opravdu hodně zajímavý filmeček, klidně po vzoru perfektního Revenanta. Bohužel je na to Gray malý pán.

• 4.2.2018  18:17

No, Bruce Willis se úspěšně snaží dostat na úroveň Stevena Seagala a jeho novými díly se mu to náramně daří. Zde je naštěstí jeho holá hlava pouhé lákadlo na hňupy, kteří nad ním ještě nezlomily hůl (jako třeba já) a v tomto filmu se prakticky nevyskytuje. Na jednu stranu pro něj dobře, na druhou stranu se jedná o neuvěřitelně nudné béčko, kde se za celou dobu nestane jediná věc, která by mě jakkoliv zaujala.

• 4.2.2018  18:14

Troufám si tvrdit, že by filmu více sedl tak 10-ti dílný seriál. V hodinové stopáži by některé scény nebyly zbytečně urychlené a na druhou stranu by taková délka nebyla pro diváka vyčerpávající, jako je tomu v tomto případě. Herecky výborné, vizuálně také velice slušné (ačkoliv se exteriéry moc nestřídají), ale zbytečně utahané vyprávění o osudech manželského páru "uvězněného" na malém ostrově, kde se snaží založit rodinu a osud tomu chce jinak. Ale všehovšudy velice slušně zpracovaná červená knihovna.

• 4.2.2018  18:10

Jako vždy příběhově zmatená a značně ulítlá, ale vizuálně úchvatná fantasy podívaná.

• 4.2.2018  18:08

Spíše než fantasy se jedná o celkem depresivní rodinné drama o umírající matce a jejím synovi, který se s její smrtí nechce smířit. Ono monstrum je spíše taková vedlejší kulisa.

• 4.2.2018  17:41

Nové verze starých filmových a seriálových fláků mají Amíci v oblibě, ale přesto mi přišlo dost sebevražedný oživovat něco jako Pobřežní hlídka. Každopádně stalo se a díky Dwaynovi jsem tomu chtěl dát šanci. Bez dlouhého otálení rovnou napíšu, že to je absolutní ztráta času. Dvě hodiny sledujete rutinní zápletku, kde nechybí ponaučení, že tým je to nejdůležitější a snažící se zaujmout tím, že se zde hojně fuckuje a nechybí nějaká ta krev a nechutná scénka. Každopádně zde absolutně chybí humor, což vzhledem ke zmíněné délce je vyloženě ubíjející. Dwayne je sympaťák, ale zde mu scénář nepovolí nic, aby se mohl předvést a Efron je zde nesympatický a otravný, jak nikdy. Nejzbytečnější film ROKU!!!

• 4.2.2018  17:36

Na české poměry docela dost náročný a psychologicky těžký film s výbornými hereckými výkony.

• 4.2.2018  17:35
    Bright (2017)

Ayer se pokusil spojit svůj realistický pohled na policejní akce s fantasy příběhem, který kombinuje rasismus a nudnou báchorku o boji hnusných orků a zlých elfů. Upřímně už na papíře to nemohlo vypadat zajímavě a Ayerova nenápaditá až znuděná režie společně se znuděným Smithem (a to jsem si dlouho přál aby dostal nějakou zajímavou akční roli) to nijak nezachraňují. Příběh už pak je vyloženě debilní a akce až překvapivě nezajímavá. Rozhodně nejhorší Ayerům film.

• 4.2.2018  17:29

Devadesátka, která mi spíše připomínala osmdesátku. Nenáročná sci-fi komedie, snažící se upozornit na to, jak nás již dlouhá desetiletí ovlivňuje TV a její sledování. Docela zábava jen ty opravdu vtipné scény jsou provázeny těmi méně zábavnými a tak tempo filmu není takové, jaké by si film zasloužil a upřímně jsou chvíle, kdy film nudí.

• 2.2.2018  15:02

Vzpomínáte na postavu Brada Pitta v Podfucku? Tak v tomto prostředí se odehrává celý tento film o rodině grázlů a zlodějů z nichž se jeden z nich snaží se vším seknout a začít "normální" život.

• 2.2.2018  15:00

Slabá variace na 60 sekund a Rychle a zběsile. Spíše to vypadá jako delší díl z Kobry 11 a i tam byly lepší kousky.

• 2.2.2018  14:59
    To nejsi Ty (2014)

X krát viděný příběh o umírání, lásce a přátelství. Žena ve středním věku umírá a přitom se sbližuje se svou divokou opatrovatelkou. Film nemá vůbec nic, čím by zaujal oproti jiným podobným filmům.

• 2.2.2018  14:56
    Nelítostná (2017)

Úvod jak z počítačové střílečky, mě hodně nalákal a čekal jsem korejskou verzi Hardcore Henryho. Bohužel úvod je to jediné dobré, zbytek už jen laciná a nudná variace na Brutální Nikitu.

• 2.2.2018  14:55

Silně béčkový akčňák, od béčkového režiséra se zestárlým Banderasem. Nic světoborného, ale bitky docela ujdou a je to snesitelnější než cokoliv od Van Damm a Seagala za posledních cca 15 let.

• 2.2.2018  14:53

Abrams nasadil předchozím dílem laťku hodně a přestože ne úplně vše vyhovovalo zarytým fanouškům, navázal prakticky dokonale na to, kde Lucas skončil. A Rian Johnson to dostal ještě dál a v mých očích natočil nejlepší Star Wars od posledního dílu původní trilogie a s přehledem překonává i infantilní, novodobou trilogii George Lucase (a to jí mám hodně rád). Johnson přináší jak moderní sci-fi velkofilm, tak i poctu, kterou potěší hlavně veterány, "odkojené" na původních dílech. Občas zde sice něco přebývá a pár momentů je vyloženě WTF, bez většího vysvětlení, ale jinak film splňuje vše co jsem od něj očekával a vlastně i daleko víc. Chcete výborně vypadající sci-fi plnou báječných triků, napínavých akčních scén a hlavně propracovaných charakterů? To jsou nové Star Wars.

• 31.1.2018  22:36

Úplně jiný druh velkofilmu, než by se dalo od vysokorozpočtového filmu očekávat. Pokud divák očekává akční velkofilm plný bitev, bude zklamán, protože akční scény jsou zde všehovšudy dvě a ani jedna se nedá nazvat skutečně velkolepou. Na druhou stranu jsou zde perfektně vykresleny charaktery a "herecké" výkony jsou jedny z nejlepších, které můžete v podobném filmu vidět. A to je to o co zde jde. Postavy a zase postavy. Pokdd vám to stačí, můžete být z filmu skutečně nadšeni a užít si ho více než spektákl plný akce. Mně přesně tento přsítup v tomto případě sedl a film jsem si užil daleko více než předchozí díl.

• 31.1.2018  22:32

Pro mě asi největší překvapení roku 2017, kterým si u mě Cruise napravil reputaci po nevýrazné Mumii a Doug Liman, mě ujistil v tom, že by měl točit více filmů. Díky tématu se mohlo jednat o temný napínák, ale režisér, scénarista a hlavně Cruise z celého příběhu udělali humornou, nezpomalující jízdu balancující mezi thrillerem a absurdní komedií. Dlouho jsem se u filmu takhle příjemně nepobavil.

• 31.1.2018  22:28

Tématem ne pro každého, ale pokud přistoupíte na fakt, že se jedná o detailní rozbor legendární kauzy, točící se kolem slavného herce a zavraždění jeho bývalé ženy, plný postav a neustálého toku dialogů, ve kterých se dá velice snadno ztratit, bude se vám film, hlavně díky přesvědčivým hercům, líbit.

• 31.1.2018  22:24

Ze začátku jsem si říkal, že tato verze legendárního (ale neskutečně pitomýho) seriálu nebude až tak zlá. Herci byly celkem fajn a celkově to působilo jako slušná, nenáročná zábava. Bohužel nadšení rychle vyprchalo a celkově mě film (ne)přesvědčil hlavně svou závěrečnou akcí, kde se ukázal jak minimální rozpočet, tak i nenápaditost režiséra.

• 20.1.2018  19:04
    Zygote (2017)

Proč Neill už netočí celovečeráky. Proč mu zatrhli jeho verzi Vetřelce. Tyhle otázky si budete při sledování tohoto kraťasu klást neustále. I na minimální ploše, neustále dokazuje, že má neuvěřitelný talent a Vetřelec 5 by v jeho podání byla podobná bomba jako ve své době Cameronovi Vetřelci. Odvážné tvrzení, ale já to tak po zhlédnutí Zygote cítím.

• 10.1.2018  16:11

Jedna z těch lepších novodobých pohádek. Popravdě jsem ale čekal, že film bude o něco vtipnější.

• 10.1.2018  16:09

Chvilku trvá než se film rozjede, ale poté se něj docela slušně kouká. Nenáročná blbina, která nevyděsí, nijak zvlášť nepobaví ani není dostatečně brutální, aby z ní mohla být kultovka. Přesto slušné

• 10.1.2018  16:06

Neuvěřitelně nudný film, který po celou dobu nikam nesměřuje a prakticky nic se v něm neděje.

• 10.1.2018  16:03

Dokument o dnešním fenoménu, kterým jsou youtubeři a humbuk kolem nich, kdy se z obyčejných lidí/dětí stávají uměle vytvořené celebrity. Pro mnohé nepochopitelné (kdokoliv starší 30 let) pro jiné styl života (od 12 let níž). Každopádně, ačkoliv se člověk nic moc nedozví, dokument ani není nijak kontroverzní, ale přesto je docela zajímavý a nejedná se o zbytečnost, kterou jsem očekával.

• 10.1.2018  15:55
    Santa Claus (1994)

Jeden z těch lepších vánočních filmů, založený převážně na humoru Tima Allena, který zde hraje klasickou variaci na kutila Tima.

• 10.1.2018  15:53

Překvapivě slušný horor, který si bere to nejlepší z výborného "V zajetí démonů", ale bohužel nepřidává nic nového. Oproti nevýraznému prvnímu dílu se ale jedná o znatelný pokrok a byl jsem příjemně překvapen, že většina lekaček výborně funguje.

• 10.1.2018  15:49
    To the Bone (2017)

Nijak zvlášť zajímavé drama se silným tématem, ale slabým zpracováním.

• 10.1.2018  15:48

Klasik katastrofického žánru Roland Emmerich už katastrofické velkofilmy prakticky netočí a jeho druhý Den nezávislosti byla spíše katastrofa. Otěže tak převzal jeho vrchní producent a scénárista, který natočil film, který jako by natočil sám Emmerich. A jelikož si řekl, že čistokrevný katastrofický thriller by se asi moc neujal, zkombinoval ho s prvky úspěšné "Gravitace" a ještě přidal béčkovou, akčně špionážní zápletku o tom jak chce někdo díky počasí ovládnout svět. Vznikla z toho neskutečná bejkárna, s rozporuplnými triky, přepálenou akcí, která nemá cokoliv společného s realitou a hlavně je zde přísně zakázáno přemýšlet. Překvapivě však film jako zábavná blbina docela funguje, prakticky neustále se zde něco děje a ničení velkoměst mě ještě neomrzelo. Navíc stopáž není zbytečně přepálená, tak film nemá moc času nudit.

<< předchozí 1 2 3 4 55 109 163 217