Chrustyn

okres Ústí nad Labem
Filmový nenasyta

<< předchozí 1 2 3 4 62 124 185 246
    • 13.5.2020  16:40
    11.22.63 (TV seriál) (2016)

Miniseriál, který na papíře působí o něco působivěji, než jakým nakonec je, ale pořád se jedná o velice kvalitní kousek na téma cestování v čase. Film pracuje se základní myšlenkou, kdy každá změna v minulosti, způsobí zásadní změny v budoucnosti a že i záchrana JFK nemusí přinést nic dobrého. Upřímně jsem čekal něco napínavějšího, ale v rámci 8 dílů bylo jasné, že téma záchrany amerického prezidenta, nebude to jediné, byť dokonce nejhlavnější.Slabší 4*, za některé slabší díly a občas zbytečnou roztahanost.

• 13.5.2020  13:23

Režírující kaskadéři, zažívají v Hollywoodu velice úspěšný boom a po dvojici, která nám přinesla Johna Wicka (a po rozdělení celou řadu jiných skvělých akčňáků) se pod produkčním vedením Joea Russa představuje Sam Hargrave a vede Chrise Hemswortha v první čistě akční roli. Z této silné trojky vznikl výborný akčňák, z neokoukaného prostředí, kombinující Johna Wicka s akčními videohrami. Je to přesně ten typ filmu, který na začátku položí základ na kterém se staví akční scény, které se pokouší překonávat již viděné a překvapivě se to v tomto případě docela daří. Akčních scén je dost a minimálně akční scéna "na jeden zátah" v půlce filmu, patří mezi ty scény, které si divák zapamatuje a jen tak si jí občas sjede na youtube. Jen je škoda, že takhle nefunguje celý film a chování postav a jejich motivace jsou občas přinejmenším podivné. Nijak nepotěší ani méně výrazný akční závěr, který působí jakoby tvůrci všechny peníze a nápady vyplýtvali v průběhu filmu. Výsledné podobě filmu to naštěstí tolik neškodí a rozhodně bych si podobně kvalitních filmů dal i několik do roka, protože jak se tak říká, takové filmy se dnes už netočí. Je to intenzivní akční jízda, která není dokonalá, ale milovníkům akce přináší nový pohled na akční scény a nejednou je divák příjemně překvapen nasnímáním i celkovým podáním. Sehnat silnější scénář a razantnější závěr a byl by to jasný akčňák roku. Ale když tak nad tím přemýšlím, možná tomu tak stejně bude, vzhledem k letošnímu suchu.

• 13.5.2020  13:14

Velké, divné WTF, kdy herectví Nica Cage, je to nejméně podivné v celém filmu.

• 13.5.2020  13:13

Brad Anderson má napínáky s paranoidním podtónem rád a přestože nikdy nemá k ruce silný scénář, dokáže přinést za málo peněz hodně tajemné muziky. Roztříštění je v mnohém podobné Mechanikovi, kdy divák, který má trochu nakoukáno, po chvíli tuší, že to co sleduje nebude asi úplně pravda. Sam Worthington bohužel není úplná jistota a nedokáže táhnout tak přesvědčivě, jako takový Christian Bale, ale vzhledem ke scénáři se mu nedá mnoho vytknout. Rozuzlení jako takové, není tak WTF, jak by se mohlo zdát a celkově jede film na půl plynu, ale jako nenáročná atmosférická jednohubka docela funguje a neurazí.

• 23.4.2020  17:00

I přes digitálního hrdinu, překvapivě poutavá rodinná podívaná, která vyloženě nestrhne, ale neustále jede dopředu a ani chvilku nenudí.

• 23.4.2020  16:58

Další spojení Wahlberga a Berga, tentokrát překvapivě neakční a možná až moc "osmdesátkové". Film slušně plyne a scénář také dokáže zaujmout detektivní zápletkou. Jediné co mi chybělo, byla chemie mezi postavami, která je nulová a tak se film ani nedá zařadit do žánru buddy movie. Takhle to působí jako film na páteční večer.

• 23.4.2020  16:54

Dost zbytečný animák, který občas rozesměje, ale po většinu stopáže spíše nudí.

• 23.4.2020  16:53
    21 Bridges (2019)

Po dlouhé době povedený kousek z prostředí policajtů a zlodějů, kterému chybí slušnější scénář a charismatičtější hrdinové. Naopak překvapuje velice kvalitní akcí, které mohlo být více.

• 23.4.2020  16:49

Film, který je ve výsledku vážnější, než by se mohlo na první pohled zdát. Film zpracovává klasické rodinné téma sbližování dospělého s dítětem, které jsem už viděl v poutavějších a zábavnějších verzích.

• 23.4.2020  16:47
    Narušitel (2019)

Klasické thrillerové téma o podivném sousedovi, tentokrát v jedné z nejhorších verzí, které jsem kdy viděl.

• 23.4.2020  16:45

Steven Soderbergh opět svůj a opět ne pro každého. Pokud ale divák do filmu pronikne, zjistí, že je překvapivě poutavý.

• 23.4.2020  16:43

Jinak pojatý katastrofický film, kde je samotná katastrofa až na posledním místě a film spíše buduje atmosféru a napětí, než aby překvapoval speciálními efekty, na které očividně nebylo. Žádný Emmercih se nekoná, ale překvapivě to nevadí,

• 23.4.2020  16:41

Hororová sci-fi podivnost, která dává vyniknout herectví Nicolase Cage, jako žádný jiný film předtím.

• 23.4.2020  16:40

Nejen zbytečný, ale překvapivě opravdu špatný film.

• 23.4.2020  16:38

Mike Nichols, konverzačky o vztazích, sexu a nevěře umí, jako málokdo a svůj talent, dokázal i v tomto zapomenutém filmu, který opět působí jako divadelní hra o čtyřech hercích.

• 23.4.2020  16:35

Popravdě ani první díl, mě úplně nezaujal, pořád to ale byla slušná hororová komedie s několika opravdu dobrými nápady. Tohle je typické pokračování, kdy se pouze přidalo několik postav, jinak se jede ve stejných kolejích.

• 23.4.2020  16:32

Film, který se veze na vlně Stranger Things a To, kdy je na prvním místě parta dětí a poté bubáci. Popravdě jsem se docela těšil, ale ani dohled Del Torra v pozici producenta, nedokázal film dostat výš, než na slabý průměr. Dětští hrdinové jsou nezajímaví a strašidelných momentů jsem si také moc nevšiml.

• 23.4.2020  16:29

Korejci dokáží natočit historické film, tak aby působili opravdu epicky, nikdy ale nedokážou vytvořit zajímavé charaktery, se kterými by divák rád prožil, vyprávěný příběh.

• 23.4.2020  16:28
    Párty Hárd (2019)

Teen komedie s klasickým tématem prvního zásunu, kde po prvních minutách zjistíte, že se v ní může stát úplně vše, včetně těch největších bizarností.

• 23.4.2020  16:26
    Kněžna Libuše (2009)

Ze všech podivností, které se zde stanou, je TOP angličtina Pavla Kříže. Film připomíná studentský projekt s rozpočtem do 1000kč, který se horko těžko snaží tvářit maximálně vážně.

• 23.4.2020  16:24
    Příslib (2016)

Pokus o velkolepý biják, který se snaží vypadat jako velkofilmy Davida Leana, ale je pouhou nevýraznou báchorkou v občas zajímavých kulisách. Bohužel ani slušné obsazení hlavních rolí, výsledek nezachrání.

• 23.4.2020  16:23

Ještě než se Pierce Brosnan proslavil jako šarmantní agent 007, zahrál si ruského agenta KGB v zapomenutém špionážním filmu, kde mu jde po krku Michael Caine. Z potencionálního napínáků je spíše dvouhodinová nuda.

• 23.4.2020  16:21

Slušná komedie o nesourodé partě, která se rozhodne z pomsty vykrást banku, přestože to jejich dovednosti absolutně neumožňují.

• 23.4.2020  16:19

Vandam je vypatlaný idiot, který by mohl existovat i ve skutečném životě. A to je docela problém. Jinak film ve výsledku dost o ničem.

• 23.4.2020  16:18

Pomalý napínák, který tématem není pro každého, ale milovníky chytrých filmů potěší. Pro akčnější diváky, se bude jednat o hodně upovídaný film.

• 2.4.2020  14:17
    Smrtonosná zbraň (TV seriál) (2016)

Nenáročný a nijak zásadní, nebo extra zábavný seriál, který sice odkazuje na legendární akčňák konce 80. let, ale ve výsledku s ním nemá mnoho společného.

• 2.4.2020  14:15
    Pod vodou (2020)

Rychlý úvod je efektivní a diváka perfektně vtáhne do děje. Herci jsou fajn, přestože jim scénář nenabízí mnoho prostoru, jak se předvést a atmosféra, minimálně v první třetině poutavá. Bohužel slušné tempo brzy značně zpomalí a ve chvíli, kdy se začnou objevovat podvodní monstra, film ztrácí napětí a na neutrál dojíždí do neuspokojivého konce, kdy se sice ukáže slušně zpracované hlavní monstrum, ale film přesto vyšumí do prázdna a divákovi je tak nějak jedno, jak to vlastně skončí a jestli se nějaká z postav zachrání.

• 31.3.2020  14:13
    Ježek Sonic (2020)

Nenáročná rodinná zábava, které chybí výraznější akce, ale má trumfové eso v podobě Jima Carreyho, který si vychutnává zápornou roli, jako nikdy předtím.

• 31.3.2020  14:11
    Gentlemani (2019)

Guy Ritchie je konečně zpět ve svém žánru a natočil nejinteligentnější a zároveň nejpomalejší ze svých gangsterek, kde vyměnil špinavé chuligány z ulic za distingované gentlemany. A mně to úplně nesedlo. Scénář je vynikající a Ritchie má vše domyšleno do poslední detailu. Nechybí celá řada postav, kdy aby si divák dělal zápisky, kdo je kdo. Děje a události se prolínají, tak jak to máme rádi, ale chyběl mu tu drive, který má (můj nejoblíbenější Ritchieho film) Podfuck. Stejně tak mi vadila i uhlazenost postav, kdy se v 90% vše vyřeší kecáním, než ránou do ksichtu, což bych od daného žánru přeci jen očekával. Gentlemani jsou svým způsobem cool, ale čekal jsem od nich něco jiného. Kdyby to byl film, na který narazím náhodou v TV, asi bych byl nadšený z výborné a chytré gangsterky, takhle jsem zklamaný, ale zároveň nemám filmu vyloženě co vytknout.

• 31.3.2020  14:04

Myslím si, že návrat mizerů už nikdo moc neočekával (dost možná ani nechtěl) ale jejich návrat je v rámci akčního žánru určitě vítaný, bohužel se vrací bez Michaela Baye a očekávaná nedůvěra byla docela na místě. Mizerové nikdy nebyly vyloženým etalonem akčního filmu a v tabulkách nejlepších akčních filmů je zřejmě taky nenajdete, ale minimálně druhý díl byl díky Bayovi a jeho energii, akční jízdou, která hledá konkurenci jen těžko. Bohužel tentokrát se šel Bay (bohužel) vyřádit na Netflix, kde natočil výbušnou, ale nemastnou a neslanou koninu Six Underground. Debutující duo z Belgie, přistoupili k látce úplně jinak a pokud divákovi v předchozích dílech chybělo nějaké budování vztahů mezi hrdiny, zde už to skoro až zavádělo telenovelou a naopak očekávaná akce byla v nedohlednu. Noví Mizerové se opravdu až moc zabývají stárnutím, vztahy a vůbec věcmi, které nejsou zajímavé ani nijak zábavné. Filmu tak nejen, že chybí popichování hlavního dua, (minimálně jsem se uchechtnul) krásné, sexy obrázky západů/východů slunce a hlavně ta akce. Když vynechám slušnou, ale nijak strhující přestřelku v závěru filmu, zbude už jen nevýrazná motocyklová honička. Druzí Mizerové tak měli v prvních 20 minutách více akce, než v celých dvou hodinách Mizerů třetích a to je v mých očích největší problém. Mizerové vždycky byli tím filmem, kdy jde divák do kina, vypne a chce se bavit výbušnou akcí a nekorektním humorem. To zde chybí a je možné, že třetí díl bude pro diváky, kterým bylo z předchozího dílu zle z množství brutality a výbuchů. Já se raději vrátím k dětinskému Bayovi, který pochopil, co od takového filmu čekám.

<< předchozí 1 2 3 4 62 124 185 246