Chrustyn

Filmový nenasyta

<< předchozí 1 2 3 4 54 107 160 213
    • 6.9.2017  19:54
    Dunkerk (2017)

Dunkerk je asi první film Christophera Nolana, ke kterému jsem byl docela skeptický. Naštěstí jsem se šeredně mýlil. Jak je u Chrise zvykem, látku si zpracovává po svém a podobě natočený válečný film jsem nikdy neviděl a určitě ani neuvidím. Jeho tempo je neskutečně a režisérova volba zkrátit filmovou stopáž na minimum je geniální nápad. Opět nechybí ani nezbytné aspekty, jako dokonalá audiovizuální složka (výborný kamera neselhávající Hans Zimmer, který pojem filmová hudba kompletně překopává) a v rámci možností o bezchybné herecké výkony. Za plný počet to zatím nevidím, protože klasický chladné vyznění jako je u Nolana zvykem mi zabránilo v tom, abych měl v sobě po skončení projekce nějaké jiné pocity než jen, že to skvěle vypadalo a znělo. Určitě se ale těším na další projekci v klidu domova, která mě možná přesvědčí o té poslední hvězdě. U Nolanových filmů to zažívám docela často.

• 6.9.2017  19:48
    Příběh vražedkyně (TV film) (2013)

Trochu jsem se obával, ale není to tak špatné. Navíc si film slušně hraje s divákem a hlavní postava se celkem slušně až překvapivě vyvíjí. Na jedné podívání slušné.

• 6.9.2017  19:47
    Polednice (2016)

Překvapivě i u nás může vzniknout slušný horor. I přes krátkou délku trochu utahané, ale slušně atmosférické.

• 6.9.2017  19:46

Poslední skvělý film Tima Burtona, pro mě byla Mrtvá nevěsta. Od té doby jsou jeho filmy nesnesitelné a občas průměrné. Tento je někde mezi a chvílemi mě i bavil (pojídání očí, všemožná monstra). Jako celek ale film nefunguje a délka je v tomto případě dost ubíjející. A vzhledem k pár scénám (pojídání očí) a celkově trochu překombinovanému vyprávění si nejsem jist, že to ideální volba pro děti.

• 6.9.2017  19:43

Co k tomu napsat. Film o ženách a pro ženy, bez sebemenšího vkusu. Na dané téma existuje xy lepších kousků.

• 6.9.2017  19:42
    Kocour Bob (2016)

Nijak výrazné, ale přesto slušné rodinné drama o muzikálně nadaném feťákovi, který se dostane na samotné dno, ze kterého mu pomůže (možná) zázračný kocour. Film se snaží zaujmout hlavně nálepkou "podle skutečného příběhu" ale přestože se na něj kouká celkem slušně, nemohl jsem se zbavit dojmu, že je docela obyčejný. Maminkám, ale slza ukápne.

• 6.9.2017  19:39
    Savage Dog (2017)

Jedna z těch horších Adkinsovek, která nepůsobí příliš trapně, jen neuvěřitelně nudí. A akční scény jsou velká slabota a kdo čeká dalšího Boyku, bude hodně zklamanej.

• 6.9.2017  19:38
    Infiltrátor (2016)

Slušný film na téma infiltrace tajného poldy do zločineckého gangu, tentokrát postaveném na skutečném příběhu. Herecky velice slušné, ale bez jakékoliv gradace nebo napětí. Film si prostě jen tak jede, skončí a v divákovi nezanechá absolutně nic.

• 6.9.2017  19:36

Překvapivě zajímavá a v mnoha ohledech napínavá duchařina, o které je dobré vědět co nejméně, aby skutečně dokázala překvapit. Plusem je překvapivě Kristen Stewart, které role opravdu sedí a několik skutečně napínavých a skvěle vygradovaných scén. Bohužel má film neskutečně utahané tempo a tak se na to zajímavé, občas čeká až moc dlouho.

• 6.9.2017  19:34

Pokus o nevšední found-footage, který napětí nabídne a v posledních deseti minutách. Zbytek je amatérská, nevýrazná nuda.

• 6.9.2017  19:32
    Freejack (1992)

Film, který byl příšerným béčkem už v době vzniku a zub času ho ohlodal do podoby skoro nekoukatelné. Na druhou stranu ale i dost vtipné, což asi tvůrci moc nechtěli.

• 6.9.2017  19:30
    ARQ (2016)

Slabší variace na téma jeden den na x způsobů. Pokud máte chuť na chytré sci-fi dejte si raději znovu Na hraně zítřka. Zde je až moc cítit tvůrčí nejistota a celková nezkušenost.

• 4.8.2017  09:48

Nenáročné akční béčko, které baví hlavně neustálým tempem. Se zbytkem to je horší.

• 4.8.2017  09:46

Pro pejskaře naprostá povinnost, u které spotřebují velké množství kapesníků (berte jak chcete). Jinak slušná rodinná podívaná, která je po čase bohužel trochu monotónní.

• 4.8.2017  09:42

Trochu utahaná, ale překvapivě zdařile natočená uchylárna o páru, který unáší mladé dívky a dělá s nimi věci, které by se standardně s lidmi dělat neměli. U mě film fungoval hlavně díky opravdu povedené audiovizuální stránce (tepající, depresivní hudba, dlouhé záběry a působivé zpomalovačky). Bohužel se tvůrcům z postav nedokázala vyždímat více. Poté by to byla opravdová pecka, na kterou se jen tak nezapomíná.

• 4.8.2017  09:39
    Wonder Woman (2017)

DC má na filmové zpracování svých komiksových postav docela smůlu. Wonder Woman je po všech stránkách typický DC komiks po vzoru Sebevražedného oddílu nebo Batman vs Superman. Tzn. zbytečně dlouhé, nepříliš zajímavé postavy (na Gadot se hezky kouká, ale to je tak vše), jedna dobrá akční scéna (v tomto případě bitva ve městě, někde v druhé půli filmu) a závěrečný digibordel (závěrečná akce je víc přemrštěná než tomu bylo v Batman vs. Superman). Není to špatné, ale pořád to prostě není ono. Snad se jednou poučí, ale co jsem koukal na trailery Ligy spravedlnosti, asi ne.

• 4.8.2017  09:36
    Hlasy (2014)

Znáte ty vrahy, který tvrdí, že je k vraždám naváděl jejich pes, nebo jiné zvíře? Tak přesně o tom je tahle nudná a příšerné utahaná podivnost. A přitom je nápad docela fajn.

• 4.8.2017  09:32
    Zakladatel (2016)

Film o mazaném hajzlovi, který ukradl nápad a založil si na něm svou obživu a stal se ku*va bohatým hajzlem. Možná zbytečně dlouhé a s minimem zajímavých scén, ale Keaton je fajn a film s přehledem utáhne sám.

• 4.8.2017  09:30
    Vzali roha (1996)

Klasický buddy movie devadesátka, která nijak nepřekvapí a chemie mezi postavami popravdě vůbec nefunguje. Kouknout a zahodit, nic víc, nic míň.

• 4.8.2017  09:29

Upřímně dost zbytečný návrat, dnes už trochu pozapomenutých postav, které se ocitly na dně, jen každý v jiné hloubce. Soundtrack je fajn, pár scén se také povedlo, ale jako celek je to prostě po všech směrech zbytečné. Návrat této party bych si představoval jinak, nebo raději vůbec.

• 4.8.2017  09:27

Líbil se vám první díl? Bude se vám líbit i tento, jen už ničím nepřekvapí a těch úchylných postav už je tentokrát moc. P.S. pokud si dobře pamatuju, žádná z postav není normální a kdokoliv se objeví, časem se ukáže, že to je jen další úchyl.

• 4.8.2017  09:25

Další z pokusů o návrat v dnešní době už nijak zajímavé legendy, navíc v nejhorší možné podobě, plné nudných postav a příšerných digitálních triků.

• 4.8.2017  09:23
    Síla lásky (2009)

Takový ten televizně působící standard, který více než režisér, táhne hlavní hrdina a ten je naštěstí v případě Paula Bettanyho, přesvědčivý.

• 4.8.2017  09:19

Další příklad toho, že je Jamie Dornan opravdu dobrý herec a v odstínech mu šlo jen o prachy. Velice zajímavý válečný film, který mi hodně připomněl legendární film Zulu s Michaelem Cainem. I přes minimální rozpočet, dokáže film překvapit povedenými válečnými scénami a hlavně hereckými výkony, na které se film zaměřuje více než na válečné peklo.

• 4.8.2017  09:16
    Ochránci (2017)

Ruská odpověď na Avengers, kombinující asi tak 30 různých filmů v příšerné vizuální podobě. Spíše než Avengers mi to připomnělo Ligu Výjimečných, ale i ta vedle tohoto veledíla vypadá jako trhák.

• 4.8.2017  09:14
    Kvílení (2016)

Dvě a půl hodiny dlouhá podivnost, kombinující detektivku s hororem.

• 4.8.2017  09:13

Co si budeme povídat, zde už propadá samotný nápad a pokud je vám více jak 10 let, ruce pryč. Příšerná, infantilní kombinace Transformers a E.T., která dokáže zaujmout opravdu jen ty nejmenší. A věřím, že i oni se raději podívají na jakýkoliv díl Transformers.

• 4.8.2017  09:11
    Mumie (2017)

Cruise je komerční jistota a na co sáhne, to se ve většině případů promění ve zlato. Na novou Mumii jsem se hodně těšil a přestože jsem na Cruise dost spoléhal jedná se o jeho nejslabší film od dob Nevědomí a hororové Mission Impossible se nekoná. Najde se zde pár povedených scén (pád letadla je super a většina akčních scén jakbysmet) ale film propadá na poli scénáře, který jen kombinuje již viděné (pár scén přímo kopíruje Mumii s Brendanem Fraserem) a nepřináší nic nového. Docela škoda, ale jako nenáročný popcorn film docela funguje, ale stačí ho vidět jen jednou.

• 4.8.2017  09:06

Na začátek je důležité si uvědomit, že se nejedná o pokračování (či restart) Vetřelce, ale o pokračování Promethea se všemi klady a hlavně zápory. Pokud by chtěl divák přemýšlet, bude nevěřícně kroutit hlavou a to že se tvůrci rozhodli, že všechny postavy budou ve filmu v páru, považuji za absolutně největší chybu filmu, díky které neustále dokola sledujeme ubrečené postavy, truchlící za své milované. Na druhou stranu výprava je znamenitá a ve filmu je řada scén, které jsou napínavé, nebo alespoň dobře natočené. V rámci Vetřelčí série určitě nejhorší kus. Ale kolik slušných sci-fi hororů se ročně dostane do kina? Minimum a proto si musíme vážit každého kousku. A popravdě jsem se moc nenudil.

• 4.8.2017  09:02

Na české poměry (ačkoliv se jedná o koprodukci) překvapivě snesitelná kombinace bláznivé romantické komedie a vážnější romance. Postavy nejsou nijak zajímavé a občas i dost otravné, ale jako celek film funguje, jako nenáročná pohodovka na večer.

<< předchozí 1 2 3 4 54 107 160 213