Red Notice (2021)

Dwayne Johnson hraje Dwaynea Johnsona, Ryan Reynolds, Ryana Reynoldse, Gal Gadot to sluší a Thurber režíruje jako Thurber. Netflix si za svou dobu existence vybudoval takovou pověst jako třeba Apple, což znamená, že nepřekvapí tím, co vydá. Red Notice je vcelku snesitelná kombinace Dannyho Parťáků (a jiných lupičských/podvodnických filmů) a se zavřenými oči Indiana Jonese se špetkou Mission Impossible. Často se zde cestuje nebo se před někým utíká. Jsou zde luxusní vily, luxusní fára a neluxusní vězení s rezavou helikoptérou. Akce jako takové je minimum, ale divák má pocit, že se zde pořád něco děje, přestože nikdy nepřijde žádné překvapení nebo jakákoliv výbušná, oku lahodící scéna. Neustále jsou zde náznaky, že to konečně přijde, ale nic a když se utíká z vězení, nečekejte ani nic sofistikovaného nebo dokonce výbušného. I přes kritiku jsem se docela bavil a neurazilo mě. Jen zde nic nejede nad 50%. Ať je to neustálé pošťuchování, kdy čekáte nějakou pořádnou hlášku nebo akční scény, kdy očekáváte tu parádní bitku/výbuch/honičku/přestřelku. Nikdy to nepřijde ale ty dvě hoďky se přežít dají bez větších bolístek a když si v hlavě projedu všechny Made in Netflix filmy, vychází Red Notice více než dobře.

Patient Seven (2016)

Překvapivě snesitelné ale nijak ohromující. Pár dobrých nápadů, nějaké to násilí a twistový závěr jak z Prokletého ostrova.

Blair Witch: 20 let poté (2016)

Po všech směrech absolutně zbytečný film, který prakticky po celou dobu jede ve stejných kolejích jako kultovní Blair Witch. Ten byl amatérským filmem, který mizivý rozpočet využil ke svému prospěchu a tak výsledná podoba "amatérského dokumentu" byla tím, co film zkultovnělo a zpopularizovalo. V tomto případě to je ale na škodu, protože se film pokouší o to samé, ale jakoby větší. Bohužel to nefunguje, film dokonce i vypadá hůř, postavy budete nenávidět a to, že na konci vítězoslavně uvidíme "bubáka" už nic nezachrání, přestože poslední desetiminutovka byla tím nejlepším co film nabízí. Jinak je to nuda, slabota a přestože se film opět pokouší o dokumentární pojetí nemůže to absolutně fungovat už jen kvůli tomu, že ke konci film přepíná do klasického filmového pojetí a přidává více úhlů pohledu, přestože by se mělo jednat o pohled postav.

„Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři“ (2018) odpad!

Intelektuální bordel, snažící se tvářit jako děsně sofistikovaný, filozofický film. Nuda k nepřežití ale vysokoškolští hipsteři si v tom určitě najdou spoustu témat k debatám u sójového latté.

iNumber (2013)

Po všech směrech děsivě amatérský pokus o jihoafrický "Nelítostný souboj" a jemu podobných filmů. Minimální rozpočet je vidět v každém záběru a opravdu zde není nic, co by diváka měla jakkoliv zajímat, nebo dokonce filmařsky bavit.

Lux Æterna (2019)

Noé experimentuje a provokuje, tentokrát bez násilí a sexu. Bohužel dost nuda i přes střídmou stopáž.

Chapelwaite (2021) (seriál)

Hororový seriál, který na mě paradoxně nejvíce fungoval cca první 3 díly, kdy se buduje atmosféra a není úplně jasné co se bude dít. Spíše než klasické strašení je zde temná atmosféra a vhled do psychického rozpoložení hlavního hrdiny, kdy nevíme zda to co vidí je pravda, nebo je blázen. Ve chvíli kdy se to přesune do klasičtější podoby hororu s "bubáky" už to ztrácí, ale pořád si to drží mírný nadprůměr se slušnou výpravou, atmosférou a slušným Brodym, který by se v televizi a na plátně měl objevovat více. Určitě zajímavější oproti nedávné a podobné Půlnoční mši.

Závěť (2007)

První setkání s Emirem Kusturicou jsem měl u filmu Černá kočka bílý kocour, který mě strhnul a od té doby jsem jeho tvorbu začal sledovat. Bohužel od té doby mě jiným filmem nedokázal tolik vtáhnout a přestože se Závět a minimálně její konec "kočce" blíží asi nejvíce, nebylo to prostě ono a jako celek film úplně nefunguje a nebaví

Annette (2021)

Silně artový a specifický muzikál pro otrlé.

Baekdusan (2019)

Mám rád kombinace katastrofických filmů s klasickým akčňákem a v případě Ashfall to naštěstí funguje velice dobře. Délka je možná trochu přepálená a trikové sekvence jsou slabší, ale jako celek vše funguje, pořád se něco děje, postavy jsou dostatečně sympatické, aby se o ně divák bál a akce je dle očekávání na vysoké úrovni. Milé překvapení.