betyn

betyn

okres Liberec

<< předchozí 1 2 3 4
    • 4.9.2017  21:39

Černobílý film se sníženým obsahem emocí, bez napětí. Složení: Černá 45%, bílá 45%, 5% dobré herecké výkony, 4% příjemné lokace, 1% emoce. Osobně bych tento film přirovnal k Americkému sniperovi. Též životopisný film, který stroze vezme kupu faktů a splácá to dohromady. Když si o Percy Fawcettovi přečtete na wikipedii, budete mít přesnější informace získané namísto za 141 minut za minuty 3. Nejsmutnější je fakt, že pakliže by se v obou těchto filmech vystřihla jakákoliv část, výsledek je stejný, možná dokonce lepší, protože budete moci dřívě dělat konstruktivnější věci.

• 27.3.2016  18:38

Spíše takový experiment než plnohodnotný kraťas. Bohužel pro mě i přes koncentraci zhlédnutí bez ztráty kytičky. Pro nadšence možná příležitost vyzkoušet si reakce pod vlivem různých psychotropních látek.

• 27.3.2016  15:03
    99 Homes (2014)

Skvěle zahrané, reálné drama, které nabízí v jednom filmu dva pohledy na daný problém. No neberte to!

• 27.3.2016  14:27
    Film (1965)

Film Film by se dal charakterizovat jedním slovem a to jest slovo neotřelé. Neotřelé zpracování ať už v podobě pohledů kamery z první osoby nebo úplné absence zvuku, neotřelá pointa a v neposlední řadě neotřelé poselství. Bohužel to třetí neotřelé mi tak jaksi uniklo a z celé té neotřelosti mi šla hlava kolem. Snad časem plně docením...

• 27.3.2016  14:21
    Chcete být milionářem? (TV pořad) (2000)

Nebýt některých zcela debilních otázek typu „kolikátý díl seriálu Ulice vysílala TV Nova ve dne 1.1.1991“, akcie pořadu by zase o něco stouply. Především pak díky Vladimíru Čechovi je pořad Chcete být milionářem na míle vzdálen od ostatní produkce Novy.

• 27.3.2016  14:05
    Rytíři templářského řádu (TV seriál) (2000)

Dokument o rytířích templářského řádu si přímo vyžaduje pojmout alespoň jeden díl mimo známé skutečnosti a trochu si zafantazírovat, nebo alespoň dané teorie uvést a vyvrátit. Tento dokument však nabízí pouze konstatování těch nejdůležitějších faktů. Ano, sice přehlednou a věcnou formou, ale nikterak zábavnou.

• 27.3.2016  13:48

Povedený film o Janu Janském, který naráží jen na rozkouskovanost, protože vybírá pouze nejdůležitější části z života českého neurologa a psychiatra a poté nefunguje jako celek. Ve všem ostatním tento šestatřicetiletý dědeček předčí dnešní českou produkci.

• 27.3.2016  13:14

Boj starce s rybou si zasloužil větší intenzitu a gradaci. Celé je to takové společensky korektní - podle pravidel, moc pěkné, ale strojené a indiferentní.

• 27.3.2016  12:58
    Malý princ (2015)

Vynikající první polovina, která perfektně vyvažuje klasický příběh s dobou 21. století a moderní animace s velmi vkusným zpracováním pohádky o Malém princi. Do obou těchto rovin přenáší cit a křehkost tolik obdivovanou na předloze. A to (samozřejmě) i zásluhou perfektní hudby Hanse Zimmera. Polovina druhá už tak skvělá není. Je trochu vynucená, protože předloha není klasickou pohádkou boje dobra a zla. I přestože tam asi musí být, alespoň dětem obratně ukazuje, že charaktery z předlohy 72 let staré přebývají dodnes.

• 27.3.2016  12:26
    Tvoje tvář má známý hlas (TV pořad) (2016)

Ne že bych si potřeboval vylít ego a už ze zvyku tomu vrazit odpad. To ne. Když jsem ale se zděšením koukal na archivní pořady vysílané na stanici Telka, říkal jsem si, jestli to opravdu lidem v té době stačilo. Jestli to opravdu bylo pro ně zábavné. Uklidňoval jsem se, že tato doba je už pryč a tyto nevkusnosti a trapnosti vymizeli. Po včerejšku ale váhám, zdali jsem si něco sám sobě nenamluvil...

• 27.3.2016  12:15

První polovina filmu je velmi dobrá. Sněhová vánice, pusté okolí a jediné útočiště kolem pomíjivého ohně předznamenává solidní zábavu. Když jde ale do tuhého, ustoupí se atmosférickému hororu a přejde se do bláznivé komedie s příšerkami a hulákáním. Kdyby aspoň vyvražďování za něco stálo. Bohužel je patrná snaha tvůrců snížit rating na minimum, takže jednotlivé smrti jsou ufiknuté – dokonce tak šikovně, že celým filmem projdeme bez prolití kapky krve. Navíc tempo vyvražďování je vražedně rychlé a až úplně na závěr, což zavání nedonošeností.

• 28.2.2016  21:23

Dospělým většinou nic neříkající a dětem? Dětem se to líbit bude. Je tu fešná, mladá emo holka, stylová párty s rapujícím taťkou a cool příšerky. Co víc si přát? Prostě YOLO.

• 28.2.2016  11:45

Ani po tolika letech film neztrácí na své údernosti. Dechberoucí ódy Satanovi, efektní a promyšlené rádoby náhodné smrti, symboličnost, se kterou se setkáváme dennodenně (např. smrt Ivana Jonáka po 666 dnech po propuštění z vězení), a děsivá historie natáčení filmu podněcují ke strachu.

• 28.2.2016  11:27
    Kuba 50. let: Ráj mafie (TV film) (2012)

Definitivní tečka pro změnu názoru na Fidela Castra. Po přečtení jedné z jeho knih Dějiny mi dají za pravdu a zhlédnutí dvou dalších dokumentů se cítím přijatelně informovaný k tomu, abych Castra pokládal spíše za hrdinu než spíše za diktátora. Hlavním důvodem k projekci tohoto dokumentu je pak fakt, že je německý. Všechno ostatní už se od toho odvíjí - přímočarost, objektivnost, rozsáhlost.

• 27.2.2016  22:06

Zběsilý a místy chaotický. Na druhou stranu to přesně vystihuje hlavní postavu Jakuba Vránu, který si jde zběsile za svým bez ohledu na rizika a který se chová strašně chaoticky a někdy až hloupě. Vše je navíc podtrženo způsobem vypravování i hospodskou mluvou vypravěče, která naznačuje, že hrdina je vlastně primitiv. Velmi suverénní a sebevědomý primitiv. Přesně jako celý Czech Made Man, který nakráčel do českých stereotypních filmových vod a rozhýřil je po svém - dávkou kokainu, náloží děvek a balíkem peněz. Možná, že právě v té primitivnosti filmu je tímto způsobem ukryta jeho genialita. Možná to je prostě celé zesměšnění čecháčství, vole. Dokazuje to konec, který vyznívá v neprospěch Vrány a pěnez, a shazuje předešlá tvrzení o tom, že když máš peníze, můžeš si koupit cokoli. Heh, anebo ne.

• 24.2.2016  19:33

Vzhledem k mému nízkému očekávání nakonec nemůžu říct, že jsem se nebavil. Pokojná atmosféra a panenská příroda zapůsobily skvěle. Do toho sekunduje obstojný příběh, který ale nejde do hloubky a s celým poselstvím seznamuje velmi zběžně. Ale přes tento handicap jsem se snadno přenesl, protože mě mnohem víc otravoval nepříjemný televizní look a hrozná režie. Vezmu-li v potaz rozpočet filmu, nechápu, kde ty peníze jsou?! Závěrem snad jen, že tři hvězdičky jsou pod vlivem serotoninu, kterým mě film nakazil. A to je hlavní.

• 24.2.2016  17:47

Zdrcující a až děsivě reálný, avšak ne zbytečně brutální a odpuzující. Nemusí být. K navození atmosféry využívá totiž dokonalou hudbu, skvělý mix charakterů postav, vyváženou akci a preciznosti.

• 11.2.2016  17:06

Jaký komiks, takový film. Mrzelo mě, že po Návratu Temného rytíře přišel Miller s Rokem jedna, kterým udělal krok zpět. A animovaná adaptace tento pocit nevylepšila. Filmu nemůžu vyčítat rozkouskovanost, Bruce Wayna jako vedlejší postavu nebo pohled na Batmana jako na člověka s nadlidskou silou, protože tak praví předloha. Ale to neznamená, že není co kritizovat. Připadalo mi, že tvůrci kapitulovali a s vědomím nepříliš dobré předlohy vytvořili prostě jenom animák, aby se neřeklo, že není. Chybí tu zajímavý hudební motiv, nápad například v podobně nějakého chytrého střihu nebo drobná změna ve scénáři, která by uměle zakryta tu příběhovou prázdnotu.

• 28.1.2016  21:35

Naturalistický snímek pojatý přesně tak, jak od Tima Burtona očekáváte. Největší obavy jsem měl z muzikálového provedení, které se částečně ukázaly jako oprávněné. Nejvíce potom ze začátku, kde některé písničky postrádají štávu. O její doplnění se stará velmi pilně Sweeney Todd a nutno podotknout, že úspěšně. Ale! Zpívající Johny Depp je pouze ucházející a podstatně pokulhává za ostatními, a tak nějak nechápu, jak mohl být za tuto roli nominován na Oscara, když se po celou dobu filmu tváří úplně stejně!? Ehm, to se trochu vylučuje, ne? Ano! Přesně jako v pohádkovém, vyfantazírovaném Londýně, kde pod rouškou nevinně vyhlížejícího obchodu, probíha řež. A pod vší tou brutalitou je ukryté směšně prosté poselství, staré jako lidstvo samo. Láska! Vyvrcholením je pak naprosto absurdní zakončení!

• 24.1.2016  21:03
    741 690 + 1 Jágr (TV film) (2015)

Očekával jsem mnohem víc, když obsah je sám o sobě dokonalý. Nestačí mi, že jsem si připomněl pocity gólové radosti, frustrace nebo vzteku. Chtěl jsem nějakou přidanou hodnotu a té je zde bohužel strašně málo. Většinou pouze v podobě slov Jaromíra Jágra, který ne vždy mluví zajímavě. To, že přechod na větší kluziště je pro zámořské hráče problém, slýcháme od našich reprezentantů každý rok. Nicméně ať Jarda říká cokoli, musíte sedět na prdeli a poslouchat. A na to se tady sází.

• 24.1.2016  19:55

„A veliký Drak, ten dávný had, zvaný Ďábel a Satan, který sváděl celý svět, byl svržen na zem a s ním i jeho andělé.“ - Zjevení Janovo, Bible. Přesně tak! A vzal na sebe podobu Al Pacina. A dobrá rada před projekcí. „Zanechte vší naděje, kdo vstupujete.“ - Peklo, Božská komedie, Dante Alighieri.

• 22.1.2016  12:48

[ čtěte po zhlédnutí ] Osvěžující začátek + těžko uvěřitelný průběh + nepřekvapující konec. Tak by se dal ve zkratce charakterizovat Pí a jeho život. Bohužel právě ta neuvěřitelnost příběhu, který Pí vypráví, společně s nadmírou trikových efektů, kdy některé scény jako by z oka vypadli Avataru, způsobí to, že vyprávěné historce neuvěříte. A konec Vás tedy nijak nepřekvapí, i když by rád. I tak se jedná o spirituální zážitek, který skvěle filozofuje nad otázkou náboženství.

• 17.1.2016  15:50

Pestrobarevný a místy skvěle kontrastující (bohatí x chudí) filmový remake, který je, pravda, místy až moc moderní. Ale baví. Hlavně zásluhou mysteriózní aury, která je tvořena okolo Gatsbyho po celou dobu filmu, a která Vás nutí si neustále klást otázky, být zvědavý. Poté pak famózní Maguire v roli vypravěče a především spisovatele za pomoci střihačských serepetiček společně s Luhrmannovým smyslem pro detail (zelené světlo, billboard) zapříčiní to, že film zhlédnete jedním dechem.

• 17.1.2016  12:21

Pompézní tříhodinová fraška. Neměl jsem až takový problém s délkou filmu nebo s tím, že se jedná spíš o pouhou, okázale protáhlou historku vyprávěnou po Red Rocku. Naopak. Je z toho vidět velké Tarantinovo sebevědomí, kdy při takové stopáži dokáže, za pomocí skvělého, mrazivého prostředí a útulné atmosféry chaty, na diváka zapůsobit. Největší zádrhel spočívá v přímočarosti příběhu, kdy je jasné, co se stane. A vy pouze doufáte, že se pletete. [menší spoiler] Rozdělení na dobré a zlé je strašně primitivní a přečtené ihned po vkročení Johna Rutha do obchodu (chtělo to víc sobeckosti, aby každá postava chránila svoje zájmy). A co víc. Přehnaná, až nesmyslná brutalita (zvracení) a nezajímavá hudba, která Vás nestrhne do varu jako v případě Djanga, sráží kvality Osmi hrozných o stupínek níž.

• 17.1.2016  11:15
    Nejchytřejší Čech (TV pořad) (2014)

Přistihl jsem se, jak přemýšlím o tom, že bych se raději koukal na SuperStar nebo podobnou zhovadilost, která si ale na nic nehraje a ví, kdo je její cílová skupina. A tomu odpovídají soutěžící, moderátoři, porotci a diváci. Zatímco tady je to pouhá přetvářka, která ze skutečně chytrých lidí dělá blbce (mj. opravdu chytrý člověk si nepotřebuje zvyšovat ego, a už vůbec ne tímto způsobem). Copak je chytrého na tom, když soutěžící pod vlivem časového presu odpovědi pouze natipuje? A co měla znamenat ta podbízivá nahota? Nejhorší na tom všem ale je jednoznačně moderátor, který není ani schopný mluvit spisovně (kterej, velkej...). Ale pravda, inteligentně vypadá. Skvělý casting. Kdoví jestli jsou ty brýle dioptrické a není to pouze strojenost.

• 16.1.2016  12:39

Bone Tomahawk svým pomalým vypravováním, kde se neustále mluví, a téměř úplnou absencí hudby, připomíná čtení knihy. Podobně jako u knih i tady se musíte prokousat nezáživným úvodem. A po nějaké delší době dospět k zakončení. Podobně jako u knih i tady jsou ne vždy plodné a účelné dialogy. Podobně jako u knih i tady je vše vyobrazeno surově a syrově. Kdyby to byla kniha, tak je to vážně skvělý. Jenže on je to film. A ten se liší od knihy hlavně v tom, že tady není prostor pro představivost, díky které si některé chyby můžeme dovolit opravit. Přesto všechno velmi povedený debut, který je přesně na hraně 3* - 4*.

• 14.1.2016  13:13
    Everest (2015)

Oceňuji a zároveň kritizuji autentičnost. Na jedné straně tu stojí téměř věrné kopie herců skutečných dobrodruhů spolu s autentickým, až dokumentárním pohledem na Mount Everest. A na straně druhé špatně dávkované napětí společně s povrchností. Ať už co se vztahů týče nebo smrti jednotlivých postav.

• 13.1.2016  21:09

Býval bych hodnotil lépe, kdyby ovšem konec nevyzněl tak prapodivně. Tajemná řeka je totiž velmi solidní, skoro rodinné drama. Až do doby, než si uvědomíte myšlenku, se kterou v závěru film vyrukoval. Je nesmysl poplácat toho mj. sebestředného a egoistického mafiána po zádech, když provedl to, co provedl. O to víc, když se jedná o tak reálné krimi, zabývající se nebezpečně skutečnými, životními situacemi.

• 13.1.2016  20:49
    Až na krev (2007)

Cítím se stejně mizerně, jako když si mě někdo ve společnosti dobírá, a já se pouze nuceně směji, zatímco ostatní se náramně baví. Vím, že Až na krev je cynismem a sarkasmem nasáklý film, trefující se hřebíčkem na hlavičku problémů (možná někdy zbytečně zdlouhavě). Zároveň však dostatečně citlivě vykresluje vztah mezi otcem a synem. Navíc zásluhou velmi precizní kamery a dlouhých střihů si připadáte jako další člen do Andersonovy party herců . Otázka zní, proč z něj nejsem na větvi?! Věřím, že kdyby mě projekce zastihla v jiný den a v jiné náladě, byl bych na stejné vlně euforie. Teď se pouze nuceně směji. Snad příště!

• 3.1.2016  17:38
    Hannibal (TV seriál) (2013)

První série Hannibala nastolila trend, při kterém každý díl dojde ke třem až pěti brutálním vraždám. Probíhá to za neskutečného tempa, stylem zločin – dopadení. A to téměř po celou dobu. Což se zdá být málo uvěřitelné a celé až příliš jednoduché, povrchní. Kvůli tomu není ani atmosféra tak mrazivá, jak by měla být. Po prvních epizodách jsem byl navíc frustrovaný absencí Hannibala (Mads je přitom fantastický) a hodně jsem se přemáhal, abych koukal dál. Zásluhou dobrého finiše dávám hodně slabé 3* za první řadu. Druhá série je naproti tomu ve všech směrech lepší a hodna Hannibalovy velikosti. Důraz na detaily, důraz na samotného Hannibala a především důraz na prožitky ze samotných zabití. Ubývá těch nesmyslných vražd, které nikam nevedly. Naopak kvůli nim seriál ztrácel na reálnosti. Druhá série jednoduše sklízí to, co první zasela. Konečně se rozjíždí ta strhující hra na kočku a myš.

<< předchozí 1 2 3 4