Marvels (2023)

Slabé ako 1 min lúhovaný čaj. Zrejme príprava pre teenage marvelovky pre mladšiu generáciu (12-16r). Bude nasledovať niečo na štýl labkovej patroly. Ach.

Ojmjakon - příběh nejchladnějšího lidského sídla (2018) (studentský film)

Nadherny pohlad na neprebadane miesto na zemi, o ktorom takmer nikto nevie, ze vobec existuje.. obdivujem odvahu stabu, najma rezisera, vydat sa na taku cestu a neprebadane miesto a zaroven ochotu obyvatelov prezradit tolko zo svojho zivota..

Není čas zemřít (2021)

Po druhom vzhliadnuti musim konstatovat ze je to uplne ina a doposial najlepsia bondovka.

Listopadová romance (2001)

Film zanecha prazdno.. chcel som kvoli zaveru dat 2* ale mal aj pekne momenty.

Parazit (2019)

Jedným slovom WAU.. nič podobné som doposiaľ nevidel.

Monos (2019)

Atmosféra, ktorá sa dá krájať. Pre mňa zatiaľ favorit Art Film Festu 2019. Edit: top filmom art film festu napokon film “parazit” :)

Shazam! (2019)

Zrejme nie som cieľová kategória tohto filmu, ale pre mňa najhoršia komixovka všetkých čias. Nudné, trápne, detinské, dejovo nekoherentné... nahranici béčkového filmu. Už v polovici som chcel odísť z kina. Neviem si predstaviť kto je podľa tvorcov filmu cieľovou kategóriou tohto filmu, no pre 12 ročné deti je to príliš agresívne a pre starších (myslím si) hrozne nudná blbosť. Po tomto FAILe si už asi žiaden film od DC Comics nepozriem.

Arctic: Ledové peklo (2018)

Sledoval som to so zatajenym dychom a zamracenym obocim.. pre niekoho mozno film 127 hodin v zimnom kabatiku, pre mna vsak oproti “konkurencii” nekomercne, s ovela vybicovanejsimi emociami a neporovnatelne lepsim hereckym vykonom. 127 hodin bola pre mna oproti tomuto filmu len rozpravka (pribeh chlapca ktory si zabudol nozik a hrebienok mu spadol az potom co si musel odrezat ruku). Film arctic je emociami uplne inde... za mna 5* a najlepsi film artfilm festivalu.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Na úvod upozornenie: nechoďte na predabovanú - slovenskú verziu. Verzia v 3D sa na Slovensku premieta iba v Slovenčine, čo bol veľký omyl. 3D efektov je ako šafránu, celé to bolo nejaké tmavé (ako keď máte jas na monitore nastavený na 10 percent) a dabing? Jedným slovom - hnus. Troma slovami - Zlo je teplé. Teda teplo pôsobí minimálne dabing (a v dôsledku toho aj vizáž) hlavného záporňáka ("syna"). Na SK lokalizáciu som si nedokázal zvyknúť ani po hodine. A teraz k samotnému hodnoteniu. Čakal som omnoho viac. A to som si kvôli tomu pozrel všetkých 6 častí za 1 a pol dňa. Celé to na mňa pôsobilo prvoplánové, humor detinský (možno spôsobené SK dabingom), dej predvídateľný a atmosféra taká nijaká (opäť možno spôsobené slovenským dabingom). Predošlé časti mali svoj štýl, pochmúrnu atmosféru v častiach, kde pôsobila DARK SIDE OF THE FORCE a najmä dynamiku a hlbší zmysel. Tu to bolo jednoducho bezduché, dej sa dá zhrnúť do troch jednoduchých súvetí. Napriek tomu dávam 4 hviezdy, pretože som sa napriek negatívam nenudil a je to proste STAR WARS, len to nemalo kvalitu predošlých častí a vnímané nedostatky mohli byť spôsobené SK lokalizáciou. Čierny deň pre slovenský dabing. Musím si film pozrieť ešte raz v angličtine (po "vydaní" na internete) a možno prehodnotím hodnotenie. Ešte raz varovanie - vyhnite sa SK dabingu - horko to oľutujete.