Lisabellla

okres Ostrava

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 10.5.2020  11:31
    Favoritka (2018)

Docela dlouho jsem čekala, než se na Favoritku podívám. Nakonec se ukázalo, že to bylo dobře. Člověk potřebuje být naladěný na správnou notu. Film je plný zášti, nenávisti, intrik, ale také lásky a oddanosti. Až na konci jsem pochopila, co se stalo, až závěrečná scéna vám nechá prostor na to, abyste si v hlavě uspořádali myšlenky a všechno vám pomalu začne docházet. A je to velmi smutný konec. Nikdo nakonec nebude šťastný až do smrti.

• 9.2.2020  12:10
    Ztraceni (TV seriál) (2004)

Takže - hrdě prohlašuji, že patřím k té trošce, která viděla seriál do konce a celý. A chápu ho. Nebo alespoň chápu dostatečně na to, abych mohla říct, že vím, o čem všechno je. Musím uznat, že na vysoký počet hlavních postav je seriál povedený a najdete si cestu k mnohým z nich, což není úplně běžné... Nápad je to velmi dobrý - ne úplně originální, všichni známe Robinsona a tady je Robinsonů nad hlavu... Rozhodně perfektní podívaná pro každého, kdo má rád psychologii postav, vztahové kompilace a charakterové symfonie.

• 25.1.2020  16:08

Přidávám se k těm, co říkají, že pár fórků bylo celkem dobrých, občas jsem se pousmála, asi jednou, dvakrát zasmála. Ale jinak je to přesně to, co se od toho dá očekávat - nic hlubokého. Vagnerová byla děsně nudná a pitomá - a to ji mám docela ráda. Novotný byl ... jako vždycky. O zbytku nemá ani cenu se zmiňovat. Rozhodně ale doporučuji zajít si do kina - budete v sále zaručeně sami. A to se tam dá dělat věcí...

• 27.12.2019  11:15

Musí zemřít, aby nové mohlo žít.

• 19.12.2019  16:17

Celkově se mi podobné nápady velmi zamlouvají, v tomto případě se mi ale zrovna do vkusu netrefili a i přesto, že Emmu Roberts uctívám od doby čarodějek z rukou Ryana Murphyho a na její úsměv, který zřejmě podědila po tetě, nedám dopustit, v roli zakřiknuté studentky mi nepásla. Celkově mi přišel příběh vyumělkovaný, příliš podlézavý a vtíravý a to nemám ráda. Promiň, Emmo, miluju tě.

• 19.12.2019  16:09
    See (TV seriál) (2019)

Dobře. Famózní příběh, ponurá atmosféra, antiutopická budoucnost. Nápad je to skvělý a ano, i obsazení je i přes neznámost jmen padnoucí. Jasona si pravděpodobně oblíbila valná většina jako drsňáka se zlatým srdcem už po boku Daenerys Targaryen, kde sice zastal podstatnou úlohu, ale rozhodně ne hlavní. V See je tomu naopak. A hlavní role mu sedla. Je dobrý. Příběh zasazený do drsného prostředí se nesnaží tvářit se přátelsky a tomu navzdory bude díl za dílem váš nejlepší kamarád. Do postav se hodně rychle vžijete, začnete jim věřit, doufat, fandit jim. Příroda je perfektně graficky zpracovaná a promyšlenost žití bez jednoho z hlavních smyslů je místy na nobelovku. Rozhodně doporučuji všem. S dnešní dobou tvůrci drží krok a zcela určitě ještě překvapí.

• 19.12.2019  15:58
    Manifest (TV seriál) (2018)

Tak tohle je parádní myšlenka! Partička lidí odletí do doby plus pět let. Hrozně se mi líbí zpracování tématu, kdy jeden ze dvou žije pět let den za dnem a po pěti letech se vrátí druhý ze dvou, pro kterého to bylo pět hodin. Zprvu nepochopitelné vztahy mezi milenci, manželi, sourozenci začnou po čase dávat smysl a musím uznat, že perfektně propracované citové rozpoložení a zvládnutý charakter postav, diváka vtáhne do děje myšlenkou, jak by se zachoval on a jaké řešení je vlastně to správné a komu by měl nakonec fandit. Veliká škoda té divné dějové linky, kdy nevysvětlitelné hlasy a frustrující chování dohání postavy k zaostalosti.

• 19.12.2019  15:52
    Pod zemí (2014)

Nemám ráda tenhle styl natáčení filmů. Rozčiluje neustále kmitající kamera, nemám z toho pocit, že se to fakt děje, jen mi to leze na nervy. Občas trochu lekavka. Herci neuvěřitelně neuvěřitelní . nechápu, jaká kritéria dastali castingáři, ale tohle byla co postava, to šlápota vedle... Bohužel. A ten konec jsem ani trochu nepochopila.

• 19.12.2019  15:30
    Yesterday (2019)

Takový hrozně divný a nevýrazný snímek o nevýrazném chlapíkovi. Milovníci Beatles si pravděpodobně užijí, jejich písně zaznějí počas filmu několikrát, ale že by to bylo na potlesk? 67% (19.12.2019) je moc. Snad by to sneslo kolem něco kolem padesáti - ani dobré, ani zlé. Osobní dojem celkově špatný. Ale co já vím...

• 19.12.2019  15:27

Dlouho jsem si rozmýšlela, jak bych film ohodnotila. Je to Tarantino. Kdo má rád jeho filmy, má rád všechny jeho filmy. Všechny jsou stejné. Ale ... je to Tarantino. Těšila jsem se na vybroušenou a filmařstvím ostřílenou dvojku Pitt a DiCaprio. Vlastně jsem byla tak trochu zklamaná. Asi to ani nebylo příběhem, spíš takovou divnou povahou. K dnešnímu dni je tu 1135 komentářů. Je mi jasné, že je to komentář spíš pro mne, až budu za pár let vzpomínat a přemýšlet, jestli pustit znovu... Takže - Eliško, nepouštěj.

• 28.11.2019  08:52

Kdo četl knihu, nic ho nepřekvapí, asi spíš naopak. Čermák s Dykovou fungujou. Kdosi tu psal, že Dyková přehrává - no, asi ano, ale jako afektovaná newyorčanka je bezvadná. Fakt dobrá. Kdo nečetl knihu, může být trochu zaskočen, že tolik proklamovaná Dyková není tou poslední aristokratkou. Ovšem malá překvapení jsou fajn, u filmu jsem se občas i zasmála a rozhodně svou konzistencí nenabízí zabřednutí. Nápad je to vtipný, konec trochu křečovitý.

• 28.11.2019  08:43
    Vlastníci (2019)

Film je v kinech týden. Když jsem ve čtvrtek přemýšlela, na co půjdu, cestou do práce jsem poslouchala recenzi jakéhosi zhrzeného novináře (jméno netuším), který poplival Vlastníky tak, že jsem až valila oči. Nudné, nicneříkající, nezábavné, protivné, v kině se tomu filmu obloukem vyhnout. Ale jelikož jsem dáma s vlastním názorem, šla jsem. Něco vám povím, ten novinář byl vůl. Zapšklý, nevyzrálý a zřejmě se chtěl akorát pomstít někomu, kdo mu nestrčil pár stovek do kapsy, aby chválil. Novináři jsou velmi úplatní, ale že jsou bez názoru, to je překvápko... Film je moc fajn. České komedie posleních asi deset let nestojí za moc. Najdou se světlejší výjimky a zářící skvosty, ale není to pravidlem. Koncept dvanácti rozhněvaných mužů se může někomu zdát velmi statický, ale když se vytříbí dialogy, funguje to. Nevím, jestli doporučuji jít do kina, ale rozhodně si počkejte, až se na to budete moct podívat z pohodlí domova a udělejte si na film čas, stojí za to.

• 11.11.2019  12:03
    Gilmorova děvčata: Rok v životě (TV seriál) (2016)

Dvěma slovy - úplně zbytečné. Více slovy - Lorelai a Rory mě provázely pubertou. Byla období, kdy jsem si série přehrávala na posezení a byla období, kdy jsem zapomněla, že ty dvě holky existují. Čím jsem byla starší, tím víc jsem tíhla od Rory k Lorelai a čím dál méně rozuměla tomu malému rozmazlenému poupátku. A tak, když jsem se dozvěděla, že je tu pokračování - jakési rozuzlení, dost jsem se natěšila. Jenomže .... přestárlá a opuchlá Lorelai, kterou jsem v podstatě v žádné scéně nepoznala, nádherná a dost hloupá Rory, všechny ty oblíbené postavy o deset let (???) starší, nesmyslné vysvětlivky, proč tam není ten nebo onen (jako fakt v lese, jakože alternativní život uprostřed přírody?? nemohli je nechat se odstěhovat do velkoměsta??), dědkovský Luke... Divný dozvuk něčeho, co kdysi bývalo příběhem. A to, že se z Yaleu dostanu do místního plátku s nákladem třeba tisíc výtisků týdně... Úplně nevím, jak se na to tvářit. Dnes je mi líto, že jsem to nenechala tak, jak to bylo. On se mi totiž ten druhý konec líbí mnohem méně, než konec první.

• 11.11.2019  11:48

Poměrně vlažná podívaná. Jsou chvilky, kdy máte pocit, že jste se skoro lekli. A pak dlouhé pasáže nicneříkající vaty, která by v mnoha případech mohla být poloviční nebo nebýt vůbec. To, že si parta přátel z legrace nainstaluje nějakou aplikaci, na kterou úplně náhodou kdosi narazí, je úplné a všeříkající. Zbytek filmu je jen dusno, puch a divné chvíle, v nichž se semtam objeví strašidelný obličej. Občas to funguje, občas ne. V tomhle případě spíš ne. Musím říct, že nápad by byl celkem zajímavý, kdyby nešlo o nezvratný osud v bleděmodrém.

• 25.10.2019  08:52
    Joker (2019)

Naprosto nekompromisní hluboce lidské drama. Joaquin Phoenis pro mne nebyl úplnou novinkou, ale musím se přiznat, že tentokrát mi pohled do jeho očí naháněl hrůzu. Scény jsou temné a plné děsů, které se skrývaly za každým úsměvem. V jednu chvíli jsem se trochu ztratila mezi realitou a fikcí. Ovšem po nějaké době mi došlo, že přesně takhle to bylo natočeno a hned, jak jsem se ze spleti fantazií vymotala, otevřel se přede mnou celý příběh a vše bylo jasné. Jako když vyjdete z tunelu a najednou vidíte celou tu krásu, kterou jste zatím prostupovali a neměli o ničem nejmenší ponětí. Joker je umělecké dílo hodno nejlepšího hodnocení, jaké mohu dát. A hudba... tak z té mi naskakovala husí kůže. Naprosto strhující! Zdá se, že Zimmerovi se zrodila nevídaná konkurence.

• 12.10.2019  11:18
    Žena za pultem (TV seriál) (1977)

Nikdy jsem tu dobu nezažila. Dobře vím, že plné pulty v té době byly tak nějak spíš utopií. Drzost prodavaček, nebo tak trochu servilní nadřízení... No, to nefunguje ani dnes. Ale celkem vzato čistě objektivně - je to vážně dobře natočený seriál. Scény jsou dobře navazující, fungující, hudba jednoduchá a nevtíravá. Zápletky dost banální, ale ta neuvěřitelná celkovost a souhra je oceněníhodná. Dokonalé situace, dokonalé reakce (jak ona ta Anna má vždycky tak skvěle padnoucí odpověď plnou naděje a porozumění), dokonalé vztahy (ještě jsem neviděla, aby bývalí manželé žili v takové vzájemné souhře), dokonalé děti, dokonalé soudružky spolupracovníce, dokonalí gentlemani... Ale kupodivu to ničemu nevadí. Příběhy jsou takové, jaké mají být - mají pointu, zápletku i fajně harmonický příběh. Nedávno jsem viděla seriál, který má velmi podobný (spíš asi skoro úplně stejný) koncept a hodnocení v červených číslech. Vysvětlila bych si to tím, že Dietl byl propagátorem doby, která nebyla zrovna oblíbená, tak jde kvalita snímku stranou. Škoda. (a i když by ta ženská mohla toho knírka sundat, je to pořád dobová záležitost)

• 8.10.2019  12:27
    Rocketman (2019)

NE! Proboha! Copak všem přeskočilo? Na to se skoro nedalo dívat. Muzikálové pojetí od prvního okamžiku bylo infantilní a tak strakaté, že jsem ztratila veškerou naději na lepší zítřky. Příběh je sice dojímavý, ale asi tak jako každý. Hvězdné manýry, dny a noci plné alkoholu, drog a zábavy, následuje neuspokojení z vlastního žití (no bodejť by jo!), deprese, samozřejmě zakořeněné smutky v dětství ... Stokrát stejný příběh jen mnohem a MNOHEM hůř zpracovaný. A aby toho nebylo málo - Egerton je slizce nesympatický.

• 8.10.2019  12:18
    Máma (2019)

Zdá se, že poslední měsíc jsem neviděla jediný film, který by stál za víc. Jsem z toho dost smutná. OS byla super v NASA, ale jako divná mamka už tak super nebyla. Navíc, jak se zdá, rasová korektnost útočí v plné síle. Z děje si pamatuju to podstatné, což bych ovšem byla schopna shrnout ve dvou minutách a stejně bych měla pocit, že jsem řekla všechno, co bylo potřeba. Žádné překvápko, žádné drama, žádné děsivo a žádné dojetí. Nápad se cení, film nebyl úplný propadák, ale na opětovné sledování to není. A vlastně asi ani na doporučení.

• 8.10.2019  12:11
    Podfukářky (2019)

Je mi dost líto, že mě film s Anne Hathaway nebavil v takové míře, že jsem ochotna dát jednu hvězdu i přesto, že očekávání bylo vzhledem k průměrnosti filmů s ní velmi nízké. Wilsonová je protivná, nesympatická a divně tlustá. Celý děj by se dal shrnout tak do dvaceti minut, které by i tak možná byly moc dlouhé. V podstatě jde jen o mnohokrát omýlaný příběh učitele a žáka. Ovšem jestli jde o povedenou verzi ... no, posuďte sami. Hvězda za prima komorníka (tam bych viděla velkou podobu se Saturninem).

• 8.10.2019  12:05

Na novinku s Čermákem jsme museli jít sednou do kinosálu téměř okamžitě. Velmi špatný výběr - dojem nám maximálně kazili kolemsedící. Krom toho, že se polovina diváků smála snad každému sprostému slovu - a že jich tam bylo, jsme seděli vedle dvojice mladých nedochůdčat, kteří byli zjevně na svém prvním rande a oba se snažili dokázat svou výjimečnou nadřazenost nad populací tím, že se hlasitě bavili a smáli a chovali se dost neuctivě k ostatním. Film sám o sobě za moc nestál. Až na pár celkem vtipných scén se veledílo nekonalo, pointu jsme v podstatě vůbec nepochopili... takže pokud mi někdo bude schopný vysvětlit, o čem ten film vlastně byl, budu ráda. Díky.

• 5.8.2019  11:09
    Saturnin (1994)

Lehký humor v každé scéně je příčinou toho, že v člověku po jednom zhlédnutí klíčí myšlenka, že co kdyby mu náhodou něco uteklo .. klíček vyroste v potřebu se podívat znovu. A pak snad ještě jdnou za nějaký čas. A pak znovu. Vízner je charismatický a neuvěřitelně skvělý ve své roli. Synková dodá protipól a báječně podtrhne celou atmosféru. Jirotka byl génius ve svém oboru, ale musím uznat, že i obsazení vyšvihlo dílo daleko ke hvězdám.

• 5.8.2019  10:56
    Pevné pouto (2009)

Takové trochu ucourané, bez napětí. Hlavní myšlenka byla fajn, ale zpracování se příliš nepovedlo. Je dost zřejmé, že se Peter Jackson snaží dostat do kategorie vysílatelné v dřívějších hodinách a pro mladší diváky a to i přes fakt, že by se do příběhu skutečně hodil jakýkoliv napínavý okamžik a snad i kapka krve by pomohla k dotvoření atmosféry. Takhle jsem měla celou dobu pocit, že to není celé, není to úplné. A konec pro mne byl velmi neuspokojivý.

• 12.6.2019  12:30

Zatím poslední série a zdá se mi nejslabší. Možná to je tím očekáváním - nadšení od prvního dílu první série (nekoukala jsem hned po odvysílání) až do posledního té čtvrté. Ještě dnes si živě pamatuji usměvavou blondýnku dýchající jen pro laiky na svém profilu, nebo milující se pár, co prochází podivnými vztahy, či snové město Junipero (nebo jak se to píše)... A pak dva roky nic. A čekám a těším se a sleduji vývoj. A pak další díl spatří světlo světa a je to ... hrůza! Paradoxně bych řekla, že zatím nejhůře hodnocený třetí díl je z nich nejsmysluplnější - a to jsem ani nepoznala Miley Cyrus (neposlouchám ji). Pohled na svět se černě zrcadlí a je to fascinující. Nějak mi ovšem do této rovnice nezapadá nic z toho, co v páté sérii vyšlo nad zemský povrch... Celkový dojem to zatím nekazí, jen je to malé zklamání.

• 12.6.2019  12:11

Zdejšímu hodnocení nerozumím. Je to takový podprůměrný ... no, ani ne horor, jako spíš slabší thriller, možná rodinné drama?. Postavy mi nepřijdou ani trochu sympatické, měla jsem veliký problém se vcítit do jejich situace a naopak mne spíše rozčiloval nevychovaný smrad, trucovitá dcerunka a tiše histerická matka. Jediné, co mě docela bavilo, byl nápad. A ty detaily kolem. Paráda. Jen bych si asi rozmyslela, jestli do takového světa chci přivést ječící mimino.. a vůbec nějaké mimino.

• 4.6.2019  11:45
    Černobyl (TV seriál) (2019)

HBO rok za rokem ukazuje, že má na příběhy ten správný čuch. O Černobylu bylo natočeno mnoho, nic z toho ovšem nebylo tak ... uff ... Myslím, že tentokrát se mohli celkově vykašlat i na ten "lidský příběh" smutného páru, fungovalo by to na plné pecky dalece i bez toho. Velké plus za to, že se bez okolků drží faktů, nehrají si na hrdiny a bez zbytečného obtěžování citů tvrdě naservírují rozpadající se jádro i orgány.

• 1.6.2019  20:04
    Oko 2 (2004)

Horor byl se na to dívat!

• 27.5.2019  09:40

Dnes už jen velmi málo lidí nezná příběh Tedyho Bundyho, proto když jdete do kina na příbeh o obzvláště sadistickém sériovém vrahovi, nečekáte něco takového.. Prakticky zamilovaný, ufňukaný, infantilní vyprávění o roztomilém klučíkovi, na kterého si všichni zasedli. Nebýt skvělé herecké dvojice (sice každý sám o sobě žádná hvězda, ale společně jim to fakt ladilo - dokonalá souhra), nedala bych ani tu dvojci hvězdiček.

• 23.5.2019  12:39
    Klec (TV film) (2019)

Je těžké hodnotit takovýto těžký film, ale i tak jdu do toho. Nebavilo mě to. Hádek byl od první chvíle slizoun a nic dobrého od něj nebylo ani přípustné čekat. Bohdalová je dobrá, ale už stará. Do role důchodkyně se hodila, jen to v maskérně malinko přehnali. Těžké a trochu přihlouplé drama dvou lidí. Scéna o dvou hercích. Dialogy. Vvnitřní monology. A nakonec poněkud patetické rozuzlení. Zahrané docela fajn, hudební podkres mi chvílema lehce vadil, ani trochu nedoplňoval. Pokus o velké dílo s malýma koulema.

• 6.5.2019  01:47

Konec na můj vkus trochu moc sentimentální. Podívaná famózní!

• 29.4.2019  13:18

Když začnete seriálem a pak se podíváte na film, přijde vám ten film skutečně jakýsi neúplný a zkratkovitý. Do samotného děje se skoro nestihnete vžít, postavy si nestačíte oblíbit. Kusé scény ne delší než minutové - jdu do obchodu, šup jsem v obchodě, šup platím, šup jsem zpět doma.. Charaktery postav jsou celkově dost nedotažené a i kdyby byly - vlastně by nikdo nestihl cokoli vysledovat. Je to chladné, uspěchané a chaotické. Nepříliš příjemné na pohled. Neuvěřitelné. A je také možné, že vše je to jen srovnáním dvou hereček v jedné hlavní roli a pak i všech ostatních.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13