• Thriller

Urban Explorer (2011)

Film o partičke primitívnych teenageroch bažiacich po dobrodružstve, ktorým spríjemňuje chvíle nemecký Scott Glenn s odporným predkusom a s vlastnosťami, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani austrálsky Mick Taylor. Len škoda, že to v tomto prípade vyznieva samoúčelne a absurdne.

Neviditelný (2020)

Čistokrvný horor alebo rafinovaný psychothriller? Možno tak trochu oboje... Každopádne má film veľmi kvalitnú atmosféru a v napätí vás udrží prakticky až do poslednej tretiny. Potom nasleduje "prekvapenie" a celý príbeh naberie trochu iný rozmer, no stále je to ešte v rámci normy, i keď to už nie je také suverénne ako predtým. Samozrejme, že by to ako celok nefungovalo tak dobre bez vynikajúceho výkonu hlavnej predstaviteľky.

Lví král (2019)

Minimálne kvôli vynikajúcej hudbe si film zaslúži pozornosť.

Slunovrat (2019)

Odkaz pre Ariho: Drogy jsou špatné! Ano?

The Devil and Father Amorth (2017)

Mierne šokujúci dokument, ktorý ocenia najmä ľudia - veriaci, ktorí poznajú danú problematiku či už z kníh samotného pátra Amortha (napr. V boji proti diablovi či skvelý Testament exorcistu, ktoré pochopiteľne poskytujú ucelenejší obraz) či iných dostupných zdrojov, resp. autorov (napr. F. Bamonte). Je dobré o týchto skutočnostiach hovoriť a ukazovať ich v plnej obludnosti.

Můj pes Killer (2013)

V jednom z priateľských rozhovorov mi slovenský režisér Eduard Grečner odporučil, aby som si pozrel film Môj pes Killer, o ktorom sa vyjadril, že sa z jeho pohľadu jedná o najzaujímavejší slovenský počin za posledných niekoľko rokov a myslí si, že by ma mohol niečím osloviť. Vzhľadom na jeho vkus a našu vzájomnú zhodu v hodnotení niekoľkých filmov česko-slovenskej produkcie, som sa rozhodol, že do toho pôjdem napriek mojim predsudkom voči slovenskému filmu (dajme tomu po roku 2000) vo všeobecnosti. Môj pes Killer je rozhodne zaujímavý film. Dlhšie statické zábery bez sprievodnej hudobnej kulisy umocňujú už tak ponurú atmosféru, ktorá má pachuť horkosti. O problematike dysfunkčných rodín a z toho prameniacich následkov vieme všetci aj z rôznych iných prameňov (filmov). V tejto snímke sa nedozvieme nič nové, ale spôsob, akým nám niektoré aspekty tvorcovia ukazujú je rozhodne svojský, celistvý a týmto sa nebojím povedať, že aj originálny. Negatívne reakcie na film však chápem a zdá sa, že sa jedná o ďalšiu z radu snímok, ktoré rozdeľujú divákov na dva tábory.

The Farm (2018)

Nápad to bol veľmi dobrý, sám som s podobnou myšlienkou v minulosti koketoval, ale to spracovanie je dosť amatérske. Od logických dier v scenári, cez neherecké prejavy, nehodiace sa hudobné motívy až po nenápaditú réžiu. Napätie skoro žiadne, krvi málo, trestuhodne nevyužitý "buranský" potenciál ... Rozumiem posolstvu /evidentne/ vegánskej komunity, no za 5 miliónov dolárov si viem predstaviť oveľa lepší počin.

Lukas (2018)

Pre JCVD ide o celkom netypickú snímku a určite sa nejedná o akčný film. Ja to vnímam skôr ako mix rôznych prvkov drámy, thrilleru a krimi. Pri pozeraní som si neraz spomenul na tvorbu geniálneho Fabiána Bielinského, konkrétne na snímku El Aura z roku 2005. Jej kvality Lukas síce nedosahuje, už len preto, že príbeh nie je ani zďaleka tak sofistikovaný. Rozprávačské tempo a štýl sa však nesú v podobnom duchu.

Halloween (2018)

Nový Halloween je vlastne celkom zbytočné komentovať - je tam všetko, čo tam má byť a ako tam má byť.

Ovládací panel
98. nej uživatel Slovensko