• Thriller

Sisu (2022)

Najefektívnejšia zbraň na osobnú obranu proti nacistom? Predsa krompáč! A najlepšou obranou je samozrejme útok.

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

V celku slušne natočený horror, ktorý určite nerobí hanbu slávnej sérii. Je to zase trochu iný, svojský variant. Mieru brutalitu Evil Dead z roku 2013 síce nedosahuje, ale aspoň že krvou sa nešetrí... ani na deťoch. Musel byť však hlavný hudobný motív čistokrvnou vykrádačkou Youngovho Hellraisera? Hmm... 70%.

Halloween končí (2022)

To sa tak nerobí do psej matere! Tento film je v podstate odpadová záležitosť, na ktorú radšej rýchlo zabudnem. Scenár musel napísať fakt dement... Jednu hviezdičku si však zaslúži za tradične vynikajúcu hudbu. Snímka Halloween Kills mala byť tou poslednou v duchu hesla, že v najlepšom treba prestať.

Predátor: Kořist (2022)

Som naozaj veľký fanúšik pôvodnej snímky z roku 1987, ktorú považujem za kultovú záležitosť. Prey je ako samostatný celok pozerateľný film (rozumej: priemer), ale v kontexte značky neakceptovateľný... Bol nám treba takýto experiment s cieľom za každú cenu udržať pri živote značku a zúfalo vohnať do plachiet čerstvý vietor, ktorý by ju aspoň trochu oživil? Nech si odpovie každý sám, ale je jasné, že napriek snahe došlo k totálnemu stroskotaniu na tých najpodstatnejších detailoch, ktoré vytvárajú celkový dojem. Som miestami nevedel, či sa mám smiať alebo plakať... Žiaľ, Predátor už dávno nie je tým, čím býval a pravdepodobne už ani nikdy nebude.

Meandr (2020)

Prachsprostá vykrádačka Cube (1997), pri ktorej sa miestami budete nudiť a občas len neveriacky krútiť hlavou a vyjadrovať hlboké poľutovanie nad premárnenou príležitosťou natočiť sofistikovanejšiu, napínavejšiu a dejovo prepracovanejšiu verziu kultovej Kocky. Namiesto toho dostanete len nudu, prekombinovanosť, absenciu napätia a nelogickosť.

Hlasy (2020)

Španielska variácia na Amityville. Neurazí, ale na originalitu zabudnite.

Vyšinutý (2020)

V minulosti sme boli zvyknutí na sofistikovanejšie záležitosti typu The Hitcher, Falling Down alebo Phone Booth a pod. Dnes nám stačí k dokonalosti jednoduchosť typu Unhinged. Prekvapivo to však šliape veľmi dobre a nejaké tie drobné kozmetické chyby sú pomerne ľahko prehliadnuteľné. „Průser“ sa teda rozhodne nekoná.

The Lie (2018)

Rodinná dráma s očakávanou pointou, ktorá nenadchne ani neurazí. S hororom to nemá absolútne nič spoločné.