Janega

Janega

okres Nitra

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 19.9.2020  21:25

Vyzeralo to na 2 hviezdy, no scéna privolania záchranky je sama o sebe na 5 hviezd. Fakt ma ten gag dostal. Ale inak som očakával prešpekulovanejšiu "vojnu", skrátka väčší masaker. Herci boli fajn a aj keď si starí hereckí veteráni uvedomovali, že ide len o lacnú zábavu, svoje role si užívajú. Čo však film zráža sú scény s tými dvoma sestrami, ktoré sú zbytočné, otravné a žiadnom prípade nie smiešne.

• 5.9.2020  19:58
    Mulan (2020)

Naozaj som nečakal, že tomu dám iba 2 hviezdičky. Zaujímalo by ma, kde sa stratil ten 200 miliónový rozpočet, zrejme sprenevera. Proti novým hraným remakom Disneyho animákov nič nemám a naopak kvitujem ak daný film pojmú inak než animák. A práve od Mulan som očakával to odprostenie, keďže chýbali piesne, Mushu a celkovo sa to prezentovalo ako epická púť. No tento film je len chabým tieňom infantilného detského animáku. Postavy sa chovajú vyslovene blbo, hlavná hrdinka je od detstva už ako Wonder woman, takže nejaký jej vývoj postavy vôbec nevidieť. Od epickosti to má ďaleko, záverečná bitka 5 proti 5 sa odohráva na chodbe, akurát finálny duel Mulan a toho zlého ako tak za niečo stál. Ale súboje majú dobrú choreografiu, tie ma celkom bavili. No spustenie lavíny bolo vyslovene čistá retardácia. No a fénix tam bol iba preto, aby ukázal cestu do tábora, toť vše.

• 31.8.2020  23:57
    Oliver Twist (2005)

Hlavné knižné rozuzlenie s dedičstvom chýbalo, čo je na škodu, lebo by to druhej polovici filmu dodalo trochu šťavy. Takto to po zaujímavej prvej polovici, kedy sme s Oliverom spoznávali ťažký osud v Anglicku v 19. storočí, dostali už len uťahané finále.

• 21.8.2020  18:10

Pri akčných filmoch som ochotný odpustiť bezduchý dej, pokiaľ má dobrú akciu. No Ava zlyháva aj v tomto smere, súboje s hlavnou hrdinkou síce majú dobrú choreografiu a dynamiku, no ak spacifikuje x profesionálnych bojovníkov bez jediného škrabnutia je to pri najlepšom na smiech, pri najhoršom môžme hovoriť o tuposti filmárov. Po papuli dostane akurát tak od Collina Farrella, no tu zas zlyháva samotný súboj, ktorý je na rozdiel od ostatných len akési unavené finále. A ešte dostane pár faciek od tej Číňanky, ale tú zas nechá nech ju prefacká. V podstate jediné vzrušujúce na celom filme bola len 5 sekundová scéna, kde sa tá šikmooká pozerá na švédsku trojku. Problémom sú aj postavy, ktorá ani jedna nie je sympatická, takže nemáte komu fandiť.

• 14.8.2020  10:52

Zmenil by som hudobnú stránku filmu, teda hlavne tie americké popové žvásty. Myslím, že máme dosť schopných hudobných skladateľov aj detských piesní, ktorí by dokázali skomponovať príjemné piesne k daným scénam. Začiatok filmu, kedy sledujeme budovanie vzťahov, je trochu uťahaný, ale inak sa jedná naozaj o pohodový, príjemný, letný film, ktorý pobaví aj dojme. Takže ak sa chystáte s ratolesťami do kina, uprednostnite tento prázdninový príbeh pred tými čoraz stupidnejšími americkými animákmi.

• 25.7.2020  00:31

U mňa ten dej filmu bol ako sínusoida, raz bavil, potom nudil. V tých peripetiách kto, kde, s kým, ako, prečo, som sa začínal strácať, takže som to už potom ani neriešil. Silný prvok filmu sú skvelí herci.

• 24.7.2020  09:54

Ak ma na prvom Conanovi niečo bavilo, tak to boli výborne vykreslené postavy. Conan, ktorý minule pôsobil ako chrabrý, dôstojný a učený bojovník, tak tu je totálny tupec, čo podčiarkuje aj Arnoldove kreténske grimasy. Ostatné postavy sú len klišé archetypy. Minulý film bolo dospelé fantasy, tu je to rozprávka, ktorá neuspokojí ani dnešné deti.

• 24.7.2020  09:46
    Vzestup Želv Ninja (TV seriál) (2018)

Očividne niekto nenávidí Ninja korytnačky, keď nemal problém ich takto sprzniť.

• 19.7.2020  15:39

Dlho som nepočul, tak hlbokú myšlienku ako to, že mobily sú čierne skrinky nášho života. A vystavať na tejto myšlienke film je výborný nápad a našťastie sa im to podarilo správne uchopiť. Film je spočiatku trochu uťahaný, no postupne graduje a graduje a dynamika filmu sa stupňuje až je z toho výborná zábava.

• 18.7.2020  02:03
    Předtucha (2007)

Slabé 4 hviezdičky. Film na jedno pozretie, lebo keď poznáte pointu, tak už vám nemá, čo nové ponúknuť. Tvorcovia sa snažili vyhnúť holyvúdskemu klišé šťastného konca, no tá jeho smrť, kedy mu naraz nejde naštartovať auto, zasekne sa pás, nejdú otvoriť dvere, vypadne mobil, tak to je taká filmová stupidita, že už lepšie by bolo, keby z horiaceho auta vybehne živý a zdravý a uprostred cesty za pochodu patetickej hudby sa začne so Sandrou milovať a k tomu by padali srdčiečkové konfety. Ten záver značne tento film zrazil.

• 21.6.2020  00:59

Žeby hlavnou hviezdou vo filme o Robinovi Hoodovi bol Robin Hood? Nie. Tu hviezdi Alan Rickman alias šerif z Nottinghamu, ktorý si každú scénu kradne pre seba. Vraj podľa tunajších zaujímavostí Costner trval na vystrihnutí niektorých šerifových scén. Zrejme žiarlil na Alana, že ho úplne zatieni. Každopádne je to výpravný príbeh, pri ktorom sa človek zabaví. Čo však pôsobí absolútne debilne, je záverečný príchod kráľa.

• 20.6.2020  15:22
    Artemis Fowl (2020)

Už kniha mi prišla dosť podpriemerná aj na detskú fantasy, takže som to bral tak, že z hovna bič neupletieš. No nakoniec to Branagh dokázal ako-tak ukočírovať najmä vďaka peknému vizuálu a neotravným hercom. Neviem prečo fanúšikovia knihy sú nespokojní, predlohy sa to celkom drží, sú tam síce nejaké zmeny, ale to sú pri všetkých filmových adaptáciach podľa kníh. Na sobotné dopoludnie, ktoré je vyhradené detským divákom, je tento film ako stvorený.

• 7.6.2020  22:34
    Ježek Sonic (2020)

Môj trojmesačný kino absťák, spôsobený koronou, som ukojil Sonicom. Príjemný rodinný film, deti poteší, dospelí sa tiež zabavia, no nečakajte nejaké dospelácky vtipné narážky, i keď by sa tu aj hodili, keďže hlavní hrdinovia sú dospeláci. Čistý priemer, ako sa hovorí "neoslní-neurazí". A aby som nezabudol, Jim Carrey je vo forme.

• 31.5.2020  00:42
    Robin Hood (2018)

Úprimne, potreboval niekto ďalšieho Robina Hooda? Nový Robin je vyslovene cielený na mladšie publikum, ktoré však dnes uprednostňuje iný typ hrdinov s netopierými ušami či pavúčimi senzormi. Problém jej aj v hereckom kástingu. Taron nevyvoláva žiaden rešpekt, dlho som nevidel, tak nevýraznú herečku akou je Eve Hewson a Jamie Foxx si tú nomináciu na Zlatú malinu zaslúžil. Jediný kto to tam zvláda je Ben Mendelsohn, ktorý má už bohaté skúsenosti so záporákmi. Kostými si zrejme vypožičali z filmu Hunger games. Niežeby som mal niečo proti inovatívnosti, práve naopak, no tu mi to prišlo už také fashion. Nový Robin Hood bol zrejme prichystaný aj na počítačovú hru alá Princ z Perzie. Bolo to skrátka zbytočné.

• 29.5.2020  15:15
    Návrat krvelačného hmyzu (TV film) (2019)

Ani neviem, či som chcel vedieť, čo všetko po mne lozí. Výborne spracovaný dokument, ktorý svojou detailnou prepracovanosťou, človeka skôr znepokojí a má potrebu zavolať deratizátorov a navštíviť lekárov od dermatolôga až po infektológa.

• 19.5.2020  22:57

Prvé, čo mi išlo mysľou po dopozeraní filmu bolo, že čo je to za bizardnosť. Keby ešte na tú bizardnosť viac pritlačili, mohla byť z toho poriadne čierna komédia. No celé to podkopávala dejová linka s černoškou rodinou, ktorá tam bola, lebo... neviem. Čakal som až do konca či sa tie dve zápletky nejako pretnú, no celý černoský príbeh vyšumel do stratena a vôbec sa do konceptu filmu nehodil.

• 19.5.2020  22:21

Pán Neeson si zrejme myslel, že keď hral v niekoľkých poriadných thrilleroch, môže si dovoliť hrať v tejto kravine bez hlavy a päty. No bol to veľký krok späť, akcia je slušná (i keď pritiahnutá za vlasy), ale dejovo je to zlátanina.

• 10.5.2020  23:28

Pútavý a zaujímavý film podľa skutočnosti, ktorého kvality trochu zráža pridané filmové klišé z holyvúdskych filmov. Poznáte to, všetko na poslednú sekundu, situácie sa riešia deus ex machina. Filmu by prospela menšia dĺžka.

• 29.4.2020  22:29
    Převrat (2015)

Mohol byť z toho super akčný thriller, keby za hlavných protagonistov nezvolili americkú rodinu, ktorú tvorí o ničom Wilson, hysterická manželka a otravné deti, pri ktorých sa v nebezpečenstve rieši, či sa majú pošťať. Jednoducho sa o nich nebojíte, lebo scénaristi by predsa nenechali ublížiť americkej rodine, takže len sledujete ich cestu-necestu, miesto toho, aby ste boli v napätí, či to všetci prežijú.

• 28.4.2020  00:08

Výborne spracovaný dokument, nielen pre priaznivcov dostihov. Mapuje históriu Veľkej pardubickej, poskytuje rozhovory s tými najpovolanejšími, dozviete sa mnoho zaujímavostí. Na margo komentáru od whacka sa v dokumente nevyhýbajú ani takým nepríjemným témam ako sú dostihy vs. ochrancovia prírody.

• 27.4.2020  00:54

Ó, Maďari vedia natočiť tak pekný film? Tento film pozerám akurát v období, keď sa zaujímam o dostihy, takže mi film o dostihovom koňovi prišiel vhod. A dokonca ani tá romanca mi nevadila, lebo z toho príbehu pekne vyplinula. Vravia, že to nie je presne podľa skutočnosti, no historicky presné bývajú len dokumenty. Ale som prekvapený, žeby dostihy mali taký veľký vplyv na politickú situáciu. Záver trochu drhne, je to už také alá klišé holyvúd.

• 15.4.2020  00:46
    Angelika (divadelní záznam) (2007)

No pre mňa podpriemerný muzikál. Ako prvá časť príbehom v poriadku, no v tej druhej sa snažili do 1 hodiny natlačiť dej 4 filmov, takže tak to aj dopadlo. Pri muzikáli by mala byť aspoň jedna zapamätateľná pieseň, no tu som spoznal len pôvodný hudobný motív z filmovej verzie. Teda zapamätal som si ešte spev kráľa, to jeho "... náštevouuu, náštevouuu, náštevouuu..." a ešte "... Nééééé....". 😁

• 5.4.2020  18:23
    Hlava 22 (TV seriál) (2019)

Ak by ste sa ma spýtali na moju najobľúbenejšiu knižnú postavu zo všetkých kníh, ktoré som čítal, bol by to Yossarian. Pilierom knihy sú určite postavy, ktorých je tam naozaj obrovské množstvo, no každá z nich má svoje opodstatnené miesto v knihe, každá postava predstavuje akúsi karikatúru, s ktorou je Yossarian, ktorý v knihe predstavuje "normálnosť", konfrontovaný. Bohužiaľ v seriáli sú tieto postavy napísané dosť povrchne, dokonca uniká pointa ich konania. Kniha má úžasné komické, ale aj filozofické rozhovory a tu scenáristi nešpekulovali, ale od slova do slova ich herci odrecitovali, čo kvitujem. Chválim výpravu, seriál zobrazuje výbornú obrazotvornosť knihy. Vidno, že sa nešetrilo. Záver seriálu ma trochu sklamal.

• 30.3.2020  23:18

Mike alias Butler je tak strašne cool postava, atraktívny, charizmatický, výborný tanečník a ja... jeho úplný opak, preto ma tak tá postava štvala. Z čoho, ale komplexy nemám, tak to sú tvorcovia tejto klišé zlátaniny. Prvá polovica filmu sa niesla ešte celkom fajn komediálnom duchu, no potom sa to zvrtlo v to, čo sme všetci od začiatku čakali. Celé je to zakončené vášnivým sexom, pri ktorom má tá žena podprsenku?!

• 8.3.2020  19:06

Načo drahý digipes, ktorý ani nevyzerá reálne, keď sa to dalo v pohode dať aj so skutočným vycvičeným psom. Myslel som si, že po Levom kráľovi (2019) je táto technológia vycibrená, no toto bol krok späť. Tá grimasová stvora nedojme ani tých najväčších psíčkarov. Príbeh je pekný, no jeho kvalitu znižuje vizuál, ešte aj zelené plátno z toho srší.

• 7.3.2020  22:55

Knihu som čítal veľmi dáááávno a jediné, čosi pamätám, že na obálke slovenského vydania bolo písané, že je to lepšie než Harry Potter a viem, že to nebolo lepšie ako Potter. No filmové spracovanie sa mi páči. Vizuálne je to pekné, Jack s Cate to spolu sedí, Owen nie je otravný. Celkovo je to príjemná detská fantasy.

• 7.3.2020  20:40
    Neviditelný (2020)

Výborný atmosférický horor. Vždy keď čakáte nejakú ľakačku, ktorá by scénu utla, tak namiesto trápneho BAF!, sa napätá scéna ešte viac vygraduje. Koniec tvorí niekoľko prekvapivých dejových zvratov. Elisabeth Moss je skvelá. 400.

• 5.3.2020  20:34
    Jesus Christ Superstar (TV film) (2000)

Pri tých speváckych vystúpeniach to dávajú ako by im išlo o život, teda je to strašne afektované a ukričané. No síce horšie ako pôvodný muzikál z 1973, no o dosť lepšie ako slovenské spracovanie.

• 22.2.2020  12:11
    Harley Quinn (TV seriál) (2019)

Harley Quinn sa odtrhla od Jokera a chce sa emancipovať vo svojej vlastnej zločineckej dráhe. No rýchlo zistí, že zaradiť sa medzi superzlodušskú elitu nie je až tak ľahké. Seriál je vlastne satirou na komiksový žáner, paroduje komiksové klišé a jednotlivých záporákov a hrdinov vykresľuje ako karikatúry. Humor najmä doceníte ak sa v komiksoch aspoň trochu orientujete, minimálne treba mať napozerané aspoň komiksové filmy. Seriál má naozaj veľký náboj, no v posledných epizódach mu akosi dochádza dych a sám sa začína utápať v rôznych klišé. Rating je tu na mieste, v každej druhej vete sú nadávky, brutalita a litre krvi v scénach.

• 19.2.2020  01:18
    Kleopatra (1963)

Tak mám tento megafilmový epos za sebou a že to bola dlhá cesta, najmä druhá polovica filmu sa neskutočne ťahala a už to bolo také len naťahovanie tých scén. Každopádne celý ten film je po všetkých stránkach majestátny od kulís, kostýmov, hudby, celej filmovej výpravy.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15