Janega

Janega

okres Nitra

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 23.6.2019  17:59
    Slepá láska (TV seriál) (2017)

Remake po 20 rokoch dopadol po všetkých stránkach horšie než jej predchodca. Dokonca ani hlavná hrdinka nie je taká očarujúca nato, aby stála za hriech.

• 2.6.2019  21:20
    Rocketman (2019)

Páči sa mi, že to urobili formou muzikálu a nielen takým prezentovaním piesní ako to bolo u Bohemian Rhapsody. Taron Egerton je v úlohe Eltona skvelý. Piata hviezda je zato, že u mňa film vzbudil prudký záujem o Eltonovu tvorbu.

• 14.5.2019  21:05

Ak sa mi na Kingovej tvorbe niečo páči, tak to je jeho práca s detskými postavami a som veľmi rád, že Reiner dokázal krásne sfilmovať túto krásnu poviedku. Podarilo sa to najmä vernou adaptáciou, skvelým kastingom hercov a celé to dotvára úžasná hudba.

• 14.5.2019  19:45
    Osvícení (TV film) (1997)

Vernejšia adaptácia nerovná sa automaticky kvalitnejší film. Akokoľvek môžu pasáže knihy pôsobiť hororovo, tajomne a napäto, pokiaľ to zle uchopíte, môže to vo filme pôsobiť jednoducho blbo. A to je prípad aj tohto snímku. Predovšetkým chýba tomu tá stiesnená atmosféra, ktorú človek pociťuje pri čítaní knihy a nedopomáhajú k tomu ani mizerní herci. King môže na Kubrickovu verziu nadávať ako chce, pravdou však je, že tento film nesiaha tomu Kubrickovmu ani po členky.

• 11.5.2019  12:12
    Osvícení (1980)

Aj keď sa Kubrickov snímok odlišuje od predlohy, výborne sa mu podarilo vystihnúť atmosféru knihy.

• 8.5.2019  19:56

Dejovo mi to pripomína tie animované Pokémon filmy, skrátka také strelené. Zápletka mi príde dosť zapletená, ale dej ponúka pár prekvapení a nájde sa aj zopár dobrých vtipov. Deti si užijú oživených pokémonov a tridsiatnici (ja) si zas nostalgicky zaspomínajú na detstvo, kedy mali pokémoni veľký bum.

• 28.4.2019  00:07

Filmový svet Marvelu dosiahol svoj vrchol. Film, ktorého potenciál je maximálne využitý do poslednej sekundy. Komiksová udalosť desaťročia. Na toto sa čakalo od prvého Iron Mana. Fanúšikovia budú v extáze ešte niekoľko mesiacov a ostatní diváci si užijú blockbuster, ktorý sa len tak nevidí. Tento film je vo svojom MCU neprekonateľný.

• 27.4.2019  23:58

Oproti minulému filmu je to krok aj dva späť. Tuctový záporák, ktorý toho moc nepredvedie, lebo to zaňho predvedú iní. Magnetova osobná tragédia už nemá taký citový dopad na diváka ako bola smrť jeho matky. Ako sa vo filme vyjadrili, že tretí film Star wars je najhorší, tak to akoby hovorili o tomto treťom filme novej X-men série.

• 20.4.2019  21:31

S kingovkami sa roztrhlo vrece a s najnovším počinom môžu byť jeho fanúšikovia viac-menej spokojní. Dej je oproti knihe poupravený, najmä záver mi pripomínal Prekliatie Salemu. No tak ako v predchádzajúcom filmovom spracovaní (1989) aj tu chýbala tá psychologická stránka knihy, čo je na škodu. No a potom sú tu tie lacné a predvídateľné lakačky. Kingovky vždy boli o hororovej atmosfére. Stačí si pozrieť ktorékoľvek staršie filmy podľa kníh od Kinga a v nich žiadne lakačky nenájdete, lebo neboli treba.

• 20.4.2019  17:46

Pokiaľ túžite po vernej filmovej adaptácii, tak sklamaní nebudete. Ale kniha sama o sebe je z veľkej časti najmä jedno veľké filozofovanie o živote a smrti a táto stránka príbehu je vo filme načrtnutá len okrajovo. Najmä to cítiť pri absolútnej absencii morálnej dilemy otca či oživiť svojho syna. Takže sumárum sa obsahovo film drží knihy, no chýba mu tá duša príbehu.

• 19.4.2019  22:21

Pokiaľ by chceli Kung Fu Pandu naďalej dojiť ďalšími filmami s najväčšou pravdepodobnosťou by skončila táto séria rovnako ako Shrek či Doba ľadová, lebo tretí film má kvalitatívne klesajúcu tendenciu. Na tretí film je tu dosť nezaujímavý záporák.

• 6.4.2019  21:26
    Shazam! (2019)

Zatiaľ čo vo filme sa dieťa mení v dospeláka, ja som sa v kine zmenil na dieťa, ktoré si plnými dúškami užívalo a bavilo sa na tejto komiksovke. Humor je najsilnejšou stránkou filmu, budete sa baviť aj pri záverečných titulkoch. V tomto smere je dobré, že DC filmy upustili od jednotvárnej temnoty, lebo Shazamovi by tento smer vôbec nepristal. Akcia je fajn, no záverečný súboj mi prišiel zbytočne predlžovaný, keďže sa išlo dookola to isté. Zachary Levi je super a je vidieť ako si rolu užíva, a to je potom radosť pozerať zas naňho. Rovnako aj detskí herci boli sympoši a v rámci svojich možností to zvládli. Záporák však toho veľa nepobral a je slabým elementom filmu, no ako zloduch pre detského superhrdinu postačuje (ale len na prvý film).

• 2.4.2019  00:02
    Očista (2013)

Ten film je tak neskutočne predvídateľný a klišoidný, že ho nemusím hodnotiť nízko iba kvôli tej hlúpej myšlienke "očisty", ktorej zmysel ani trochu neobstojí v jej vysvetlení potreby pre spoločnosť.

• 31.3.2019  22:12

Typická marvelovka nič viac, nič menej. Plusom je chýbajúca love story a ďalším plusom je, že hrdinka nepotrebuje záporákovi nič dokazovať. Pre mňa táto šablonovitá komiksovska neponúka nič, čo by stálo za druhé pozretie. Ani neviem, či by sa z toho dalo vyťažiť viac.

• 2.3.2019  11:28
    To (2017)

Rozdeliť knihu na dva filmy, pričom v prvom sledujeme len detskú časť, bolo pre filmové plátno to najlepšie riešenie. Výborne sa im podarilo vyskladať zmysluplný dej, ktorý je v tej 1000-stranovej knihe dosť roztrieštený. Čo sa týka hororovsti, tak je tam pár dobrých lakačiek, ktoré nečakáte a klaun Pennywise je fakt desivý. Ale že by ste sa vyslovene triasli strachom, tak to nie. Mne ani samotná predloha neprišla príliš strašidelná. Skôr mi to prišlo ako príbeh o sile detského priateľstva, ktoré sa podarilo vo filme presne vystihnúť. Čo sa však naozaj vydarilo tak to je herecký kásting. Tie deti akoby sa narodili pre tie role a na svoj vek podali vynikajúci herecký výkon.

• 2.3.2019  11:14
    To (TV film) (1990)

V pohode boli najmä detské scény, ktorým sa mali radšej viac venovať, lebo dospelácke scény už boli chabé. Ale to je problém aj Kingovej predlohy, kde práve časti s deťmi boli tie najlepšie a to dospelácke vyvrcholenie už bolo akosi nasilu. O hororovosti nemôže byť ani slova, pár krát sa ukáže klaun s vycerenými plastovými tesákmi aké kúpite v každom karnevalovom obchode. No a samotný finálny súboj s To už bola čistá úbohosť i keď aj tu je to skôr problém knihy.

• 9.2.2019  18:14
    Amatéři (2018)

Keďže som mal celú kinosálu len sám pre seba, myslel som si, že môj filmový zážitok neskazia žiadni otravní spoludiváci. No nakoniec ho skazil samotný film. Ak sa nejaký jazyk nikdy nebudem učiť, tak je to švédština, ktorú je ťažko už len počúvať. Je to ako lámanie jazyka o drevo. Hlavnými hrdinkami sú dve lesbické tínedžerky- tlstá nesympatická cigánka a ešte nesympatickejšia švédska Indka, u ktorej som mal do polovice filmu problém odhadnúť pohlavie, až pokým ju vo filme nenazvali dievčaťom (ale aj tak si myslím, že je to hermafrodit). Pokiaľ sa vám americké decká vo filmoch zdajú otravné, tak tieto dve nány ich vo všetkom predčia. Pokiaľ by sa tento film nakrútil ako ľahká úsmevná komédia s propagáciou švédskeho vidieka, kde by šlo len o to kto z koho natočí lepší film, bolo by to ešte fajn. Lenže potom prichádza druhá polovica filmu, kedy sa začína film hrať na filozoficko-sociologickú sondu spoločnosti. Táto stránka filmu je však ťažko uveriteľná a nejde ju brať príliš vážne. Ďalšiu severskú filmovú projekciu odkladám na neurčito.

• 3.2.2019  16:48

Videl som to asi po 20 rokoch, až som zabudol, aké je to nezáživné.

• 11.1.2019  21:29

Tak ako väčšinu (resp. všetkých) aj mňa baví najmä prvá polovica filmu, kde máme zábavnú naháňačku medzi policajtmi a vojakmi. Druhá časť, ktorú tvorí béčková romanca, je znateľne slabšia a nezaujímavá. Baví výborný Langmajer a ešte lepší Roden. Čo ma však vždy pobavilo je tá zmaľovaná susedoviec krásavica.

• 6.1.2019  21:32

Také mínus pre tvorcov je to, že nám hneď na začiatku ukázali kúsok finále, a tým pádom sa u mňa nedostavilo to potrebné napätie, kto bude ten posledný. Takže prvých 5 minút si radšej zavrite oči, lebo ako to na konci povedal tvorca hry ani ja by som nečakal, že to dokonca dotiahne ten dotyčný. Takže žiaden moment prekvapenia. Inak sa jedná o fajn oddychovú thrillerovú blbinku, čo za jedno pozretie stojí. P. S. Až ma zamrazilo, keď som sa dozvedel, že v deň premiéri tohto filmu, v Poľsku v tejto hre uhorelo 5 dievčat, pričom vo filme je hneď prvá miestnosť o ohni.

• 2.1.2019  00:07

Odfláknuté, a tým pre mňa aj zbytočné pokračovanie. Príbeh uvarený z vody nezachránia ani piesne ABBY, pričom niektoré sa opakujú z predošlého filmu. To čo sa budovalo v prvom filme sa tu zahodilo. Z minulého dielu vyplývalo, že matka Donny mala byť riadna puritánka a nie ešte väčšia šoumenka než ona a hlavne mala byť už mŕtva.

• 1.1.2019  09:28

Dvakrát nepoviem, že v našich končinách (kde na rating rodičia nepozerajú a zamestnanci kina neupozorňujú) nejaký rodič v dobrej snahe stráviť so svojou ratolesťou čas si zašiel na tento film do kina, aby následne po 10 minútach svoje dieťa odtiaľ vyprevádzal so zakrytými ušami a očami, no s túžbou si ten film dopozerať. Dospelácky film u mňa nerobia nadávky, pokiaľ nie sú vhodné zakomponované do danej situácie. Takže pokiaľ počujem každú minútu niekoľkokrát "k*rva, k*rva, k*rva", tak zas také cool mi to nepríde.Dospelácke na tomto filme je skôr satirizovanie dnešnej spoločnosti, politiky, náboženstva, sexuality. No nečakajte žiaden sofistikovaný humor, ide skôr len o také pubertálne robenie si srandy.

• 30.12.2018  02:10

Áno, je to také, ako to všetci recenzujú. Nápadité, vizuálne vypiplané a hravé. Je to komiksová orgia. Lord a Miller už v Lego movie dokázali, že animák nerovná sa automaticky detinská zábava. Jediné, čo mi prišlo cez čiaru bolo Spider-prasa a Japonka s robotom.

• 30.12.2018  01:19

Málokedy sa stane, že film vo mne vyvolá skutočný filmový zážitok plný emócií, no tomuto snímku sa to podarilo na plnej čiare. Je to asi ten najdepresívnejší film, aký som kedy videl, kvôli čomu som mal niekoľkokrát chuť ho prepnúť, no som rád, že som tento filmový skvost dopozeral do konca.

• 29.12.2018  21:12

Ako sa po tak výbornom prvom filme, dokázala táto séria tak zošupnúť? Je to blbé aj na detský animák.

• 24.12.2018  23:17

Novodobá vianočná klasika z toho asi nebude, no po veľmi dlhom čase sa jedná o príjemný a dobre natočený film z československej produkcie. I keď sa to snaží tváriť amerikáno, a tým to občas pripomína všetky tie klišé zaoceánske TV filmy o detských dobrodružstvách. Postavy sú rozprávkovo šablonovité, no veľké plus sú sympatickí a charizmatickí herci, a to ako detskí herci (ktorí prekvapivo nie sú otravní), tak aj stará škola. Palec nahor pre tento film.

• 24.12.2018  09:51

Príbehovo by sa to dalo skrátiť na jeden z tých 10 minútových špeciálov. Vlastne sa čudujem, ako to dokázali natiahnuť na 90 minút.

• 17.12.2018  00:34
    Aquaman (2018)

DC znova týmto filmom potrvdilo, že sa malo začínať so sólovkami a nie tímovkami. Aquaman je meganabitý blockbuster, kde je toho veľa, ale fakt veľa všetkého možného. Nečakajte však nejakú ťažkú filozofiu alá Temný rytier, je to skrátka typická komiksovka, nič viac nič menej. Mnohí Aquamana prirovnávajú marvelovkám, lebo to nemá sépiový filter a o čosi viac sa hláškuje, no Aquaman nie je Batman, ktorý má šichtu v noci v špinavých uliciach, takže v tomto filme by sa "temnota" ani nehodila. Ale keď už porovnávať s Marvelom, tak táto sólovka s Aquamanom sa v kľude vyrovná aj prvým Avengers.

• 3.11.2018  21:28

Ide sa podľa klasickej holyvúdskej šablóny - vzostup, pád, znovuzrodenie. Vraj je tam oproti skutočnému životu Freddieho Mercuryho niekoľko faulov, ale keďže ide o film do kinosálu pre široké publikum, je pochopiteľné, že si to filmári po dramatickej stránke upravili. Ak kvôli niečomu sa oplatí zájsť do kina, tak ísť si na plné pecky vypočuť hity od Queen, je to iný zážitok než si ich pustiť doma, kde si musíte dávať pozor, aby vám nebúchali na stenu susedia.

• 20.10.2018  09:24
    My všichni školou povinní (TV seriál) (1984)

Aj napriek času a zmene režimu je tento seriál stále aktuálny. Postavy sú výborné vykreslené, ani kladné ani záporné, ale skrátka také ľudské. Seriál obsahuje mnoho krásnych myšlienok, ktoré tam nie sú dané nasilu, ale pekne vychádzajú zo situácií. Všetko to zvýrazňuje aj krásna hudba od Petra Hapky. Oproti ostatným seriálom, ktoré končievajú šťastne, tento seriál nemá šťastný koniec, ale končí nádejou. "My všichni školou povinný" skutočne docenia len tí, ktorí v tomto obore pracujú.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12