Bounty (1984)

Čítal som knihu o Bounty od Kocourka, ktorý vylíčil kapitána Bligha už od začiatku plavby ako riadnu sviňu, no tu je prezentovaný ako fajn chlapík, ktorý "týral" námorníkov tancom, akurát na konci mu začalo švitoriť z uvoľnenej disciplíny. Prvá polovica mi príde dosť suchopádna, ani tú búrku nevedeli poriadne natočiť, druhá plavba, keď odchádzajú zase bola taká hŕŕ. Jedine čo sa im podarilo vystihnúť bol bezstarostný život na Tahiti.

Bouřlivé víno (2012) (seriál) odpad!

Príbeh o "veľkej" láske, ktorej neprajú dve znepriatelené rodiny. Aké originálne. Stupidita slovenskej televíznej tvorby sa znova prepadla hlbšie.

Bratislavafilm (2009)

Žijeme v postanarchistickom Slovensku, kde vládne beznádej a prežije len ten, kto má zbraň či baseballovú palicu. Z mužov sa stali vyholení bastardi bažiaci po krvi a zo žien zase štetky. Všetky nadávky boli uzákonené v spisovnom jazyku slovenskom. Toto je akási vízia tvorcov filmu. Hlavným problémom filmu je príbeh, ktorý žiadny nie je. Abstentuje akákoľvek zápletka, sú to len črepiny zo života zopár ľudí, ktoré nie sú nijak dejovo prepletené. Potom sú tu postavy, kde nie je presne určené, ktoré z nich sú hlavné, vedľajšie a kto je vlastne len komparz. Väčšina sa len mihne na 5 minút, dá pár hlášok, pričom v každá veta obsahuje min. 10 nadávavok. A práve na nadávkach sa tieto dialógy zakladajú. Nebyť ich, tak postavy v podstate nemajú ani čo rozprávať. Vyzerá to asi takto "Ako sa ty k***t do p*či máš?" "Na p*ču, robota je na p*ču, počasie je na p*ču, j*b*m na to". Z hereckého obsadenia na pedestiály stojí gay mafián Batthyanyi a sfetovaná Fialová. Keby to bolo myslené ako dokument o problémovej mládeži, tak prosím, ale ako celovečerný film to nefunguje.

Bruno (2009)

Neviem či ide o napodobeninu Borata alebo o jeho paródiu. Tak či onak nie je to zrovna vydarené. Celý humor filmu si zakladá na perverznosti všetkého druhu. Niekedy to padne na úrodnú pôdu a človek sa zasmeje, inokedy je to už prehnané.

Budiž světlo (2006)

Vianoce, DeVito, Broderick a susedská vojna. Čakal som väčšiu zábavu.

Buchty a klobásy (2016)

Dvakrát nepoviem, že v našich končinách (kde na rating rodičia nepozerajú a zamestnanci kina neupozorňujú) nejaký rodič v dobrej snahe stráviť so svojou ratolesťou čas si zašiel na tento film do kina, aby následne po 10 minútach svoje dieťa odtiaľ vyprevádzal so zakrytými ušami a očami, no s túžbou si ten film dopozerať. Dospelácky film u mňa nerobia nadávky, pokiaľ nie sú vhodné zakomponované do danej situácie. Takže pokiaľ počujem každú minútu niekoľkokrát "k*rva, k*rva, k*rva", tak zas také cool mi to nepríde.Dospelácke na tomto filme je skôr satirizovanie dnešnej spoločnosti, politiky, náboženstva, sexuality. No nečakajte žiaden sofistikovaný humor, ide skôr len o také pubertálne robenie si srandy.

Captain America: Občanská válka (2016)

Nie som ani márvelák ani DCčkár, z oboch brehov mám rád tak akurát Spider-mana a Batmana. Aj keď porovnávanie Marvelu a DC comics mi príde už smiešne, tento rok viedli medzi sebou veľký súboj s dvoma podobnými projektmi, takže i mne nedá neprispieť svojim názorom. BvS i CA3 sú veľmi podobné v kladoch i záporoch, zatiaľ čo ten prvý menovaný to však schytal oveľa viac, avšak ani ten druhý by sa nemal moc vystatovať. CA3 má dobrú akciu, čo je pre mňa jedne z predpoklad kvalitnej komiksovky. Avšak problém nastáva v pointe bitky medzi superhrdinami. Bojujú na život a na smrť až nato že na tú smrť nebojujú, takže sa o nich ani moc neobávate. Skončí to modrinami nanajvýš ochrnutím, ktoré však ľahko "vyliečia" robotickými protézami. Neúmyselné zabitie a následná brutálna pomsta by tomu dodala grády. No a hlavný záporák 0 bodov. Potešil Spider-man a ostatní mi boli ukradnutí. P.S. Ak by som točil komiksovku od Marvelu, tak trápnu cameo scénu so Stanom Lee by som jednoznačne vystrihol.

Captain Marvel (2019)

Typická marvelovka nič viac, nič menej. Plusom je chýbajúca love story a ďalším plusom je, že hrdinka nepotrebuje záporákovi nič dokazovať. Pre mňa táto šablonovitá komiksovska neponúka nič, čo by stálo za druhé pozretie. Ani neviem, či by sa z toho dalo vyťažiť viac.

Casino Royale (2006)

Nie je Bond ako Bond. A Campbell nás o tom presvedčil. Nejedná sa o žiadny sci-fi film, kde autá lietajú, hodinky sú malý TV a topánky vás vystrelia k nebesám. Takéto prkotiny tu nenájdete a práve tým nový James Bond sa stáva akýsi reálnejším. Samozrejme akčné scény sú stále pritiahnuté za vlasy, ale to musí byť, sú perfektne zvládnuté a človeku až vyrážú dych a drží ho vo veľkom napätí Dokonca aj príjemné posedenie pri pokri nedovolí divákovi odtrhnúť oči z filmu. A Daniel Craig ako agent 007? Vynikajúci, budúcnosti budú zaňho hľadať ťažko náhradu. Je to akoby reštart Bonda (ako pri Nolanovom Batmanovi), ktorý sa po všetkých stránkach vydaril..