Janega

okres Nitra

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 13.7.2019  17:53
    Podfukářky (2019)

Keď človek ide z nudy do kina s pocitom, že dostane ďalší otrepaný babský film a nakoniec zistí, že ide o jednu z najlepších komédií roka, pri ktorej vám tečú slzy od smiechu (a tie slzy mi naozaj tiekli). Anne Hathaway a Rebel Wilson sú brilantné, jedna lepšia než druhá. Nechápem tomu nízkemu hodnoteniu.

• 2.6.2019  21:20
    Rocketman (2019)

Páči sa mi, že to urobili formou muzikálu a nielen takým prezentovaním piesní ako to bolo u Bohemian Rhapsody. Taron Egerton je v úlohe Eltona skvelý. Piata hviezda je zato, že u mňa film vzbudil prudký záujem o Eltonovu tvorbu.

• 11.5.2019  12:12
    Osvícení (1980)

Aj keď sa Kubrickov snímok odlišuje od predlohy, výborne sa mu podarilo vystihnúť atmosféru knihy.

• 28.4.2019  00:07

Filmový svet Marvelu dosiahol svoj vrchol. Film, ktorého potenciál je maximálne využitý do poslednej sekundy. Komiksová udalosť desaťročia. Na toto sa čakalo od prvého Iron Mana. Fanúšikovia budú v extáze ešte niekoľko mesiacov a ostatní diváci si užijú blockbuster, ktorý sa len tak nevidí. Tento film je vo svojom MCU neprekonateľný.

• 2.3.2019  11:28
    To (2017)

Rozdeliť knihu na dva filmy, pričom v prvom sledujeme len detskú časť, bolo pre filmové plátno to najlepšie riešenie. Výborne sa im podarilo vyskladať zmysluplný dej, ktorý je v tej 1000-stranovej knihe dosť roztrieštený. Čo sa týka hororovsti, tak je tam pár dobrých lakačiek, ktoré nečakáte a klaun Pennywise je fakt desivý. Ale že by ste sa vyslovene triasli strachom, tak to nie. Mne ani samotná predloha neprišla príliš strašidelná. Skôr mi to prišlo ako príbeh o sile detského priateľstva, ktoré sa podarilo vo filme presne vystihnúť. Čo sa však naozaj vydarilo tak to je herecký kásting. Tie deti akoby sa narodili pre tie role a na svoj vek podali vynikajúci herecký výkon.

• 30.12.2018  01:19

Málokedy sa stane, že film vo mne vyvolá skutočný filmový zážitok plný emócií, no tomuto snímku sa to podarilo na plnej čiare. Je to asi ten najdepresívnejší film, aký som kedy videl, kvôli čomu som mal niekoľkokrát chuť ho prepnúť, no som rád, že som tento filmový skvost dopozeral do konca.

• 26.7.2017  16:10
    Dunkerk (2017)

Nolan dobyl ďalší žáner. Tri dejstvá (zem, voda, vzduch) sa navzájom krížia, aby sa nakoniec spojili a vytvorili tým dychberúci a emotívny snímok o 2. svetovej vojne. Tlieskam. 300

• 18.12.2016  10:12

Od Epizódy VII začalo obrodenie ságy SW (len to nezakríknuť). Začiatok filmu trocha stagnuje a mal som problém sa zorientovať v tom množstve postáv a v deji, ale napriek tomu, že atmosféra v tomto filme sa odlišuje od ostatných, pri akčných scénach vesmírnych stíhačiek som vedel, že som v tom starom dobrom svete SW, a to mi tam nechýbali ani súboje svetelných mečov. A aj keď vieme ako to skončí, tak spôsob ako k tomu došlo (a najmä posledných 10 minút) bolo úžasných. Ale digitálnu Leiu si mohli odpustiť, úplne by stačilo keby ju nasnímali len zahalenú zozadu.

• 31.8.2016  23:08
    Nebeské geto (TV film) (2006)

Aj keď nie som z Petržalky a nie som ani Bratislavčan, tak Petržalka spolu s Luníkom IX. sú na Slovensku až povestné sídliska, takže ma aj zaujímalo čím je to sídlisko také výnimočné. V podstate ničím, no prezentovaním práve tohto sídliska dokument veľmi dobre ukazuje vznik týchto komunistických sídlisk na Slovensku, ich život na nich a celkový dopad na spoločnosť. Čo ma najviac chytilo za srdce bol na konci obraz starej Bratislavy, kde miesto vysokých panelákov bola krásna príroda.

• 2.5.2016  08:38

Po všetkých tých stupídnych animákoch tu máme po čase konečne plnohodnotný snímok pre deti. Vizuálne aj príbehovo je film naozaj silný. Disney stavilo na správnu kartu, keď sa rozhodlo sfilmovať ich staršie animované verzie týchto story. Jediné čoho mi je ľúto, že som film nevidel v pôvodnom znení.

• 26.9.2015  11:04

Nová MI upgradovala na vyšší level. Film, ktorý vám nedá vydýchnuť, a keď si už myslíte, že už nič akčnejšie nepríde, dupnú na plyn a akcia sa riadne rozprúdi až to vyvrcholí šialeným súbojom autogaráži. K výbornému hereckému tímu sa tentoraz pridal tiež výborný Jeremy Renner. Táto séria nabrala 4. filmom druhý dych.

• 27.8.2015  17:52

"Tentoraz to bude iné. Vtedy bol chlapec a dievča, teraz sú dvaja chlapci. A určite mnoho ďalších vecí bude iných." (Rusty Griswold) Pôvodné filmy o rodinke Griswoldovcov mám veľmi rád, preto som sa aj trochu obával, či dobrodružstvo novej generácie nebude potupou predošlých filmov. Našťastie nie je. Filmári moc neexperimentovali s dejom filmu, skrátka zvolili klasickú tému "americká rodina v sračkách" a tie "sračky" sa snažili, čo najviac dotiahnuť do absurdností. A funguje to. Veľmi dobre som sa pobavil. Tiež sa mi páčili rôzne odkazy na pôvodný film. Bez filmovej hviezdy 80. rokov Chevyho Chase to už síce nie je ono, ale Ed Helms slušne preberá štafetu. Ak môžem dať radu, nepozrite si trailer, lebo prídete o momenty prekvapenia..

• 30.7.2015  20:36

Aj po 20 rokoch nám Indiana Jones prináša skvelú dobrodružnú jazdu. Obsahuje všetko to, čo sme milovali v pôvodnej trilógií- parádnu akciu, zábavu a výborné herecké obsadenie. Harrison Ford je aj so šedinami stále charizmatický dobrodruh.

• 30.7.2015  19:15

To je to, čo som potreboval- riadnu dávku akcie a akcie, rafinovaný príbeh, zábavu a k tomu super herci. Dnešný kinozážitok dopadol na výbornú.

• 4.6.2015  23:03
    Muž z oceli (2013)

Myslím, že lepší začiatok si Superman ani nemohol priať. Taktiež je to dobrý štart pre nové filmové DC univerzum. Prvá polovica filmu sa zameriava na predstavenie Supermana. Je to predstavovanie zdĺhavé, paralelne sa tu prelínajú flashbacky z detstva s hľadaním vlastnej identity. Tvorcovia sa tu snažili ukázať psychologickú stránku osobnosti človeka, ktorý sa musí vyrovnať s tým, že je iný. Avšak v prípade komiksového filmu šli až moc do hĺbky, čo pôsobilo dosť naťahovane a divák nadobudne dojem, že film sa nikam neposúva. No potom prichádza druhá polovica filmu, a to je naprosto šialená akcia. Tak deštruktívnu akciu ste nevideli ani v Avengers. A pritom tu nie je skupina superhrdinov a nebojuje sa tu s celou armádou monštier. Henry Cavill je veľmi dobrou voľbou na rolu Supermana. Sympaťák a veľmi charizmatický. Teraz tento komiksový svet len ďalej rozvíjať blížiacimi sa filmami ako Batman v. Superman či Liga spravodlivých. P. S. Páči sa mi, že Superman nemá elasťákový kostým.

• 10.4.2015  21:25
    Popelka (2015)

Keďže v kine na Popoluške bola moja sestra, rozhodol som sa, že výnimočne jej dovolím ohodnotiť tento film za mňa. Ako žena ho asi viac docení. Takže okrem jej 5 hviezdičkového hodnotenia, film okomentovala jednou vetou:"Bolo to úžasné!"

• 3.2.2015  16:43
    Herkules (1997)

Tvorcovia od základov prekopali grécku mytológiu, no zostavili z nej zábavný a napínavý animák. Aj samotnou animáciou dokázali navodiť grécku kultúru. Dokonca mi nevadia ani piesne, pretože sú veľmi rytmické a dynamické. Podľa mňa jeden z najlepších animovaných filmov od Disney.

• 10.1.2015  20:53

Po 13 rokoch konečne poriadny animák. Predtým to bol prvý Shrek, ktorý nabúral klasickú koncepciu rozprávok a ukázal ich novú dimenziu, teraz je to Lego movie, ktorý dokázal, že film o detských hračkách nemusí byť len infantilná podívaná pre deti ako bolo Toy story. Toto tu na poli animákov chýbalo. Pre deti je to úžasný interaktívny výlet do Legolandu, dospelí zas ocenia výborný humor. No aby ste ho naozaj ocenili, potrebujete byť v obraze v dnešnej popkultúre, inak mu budete rozumieť asi tak ako 5 ročné deti. No ak by tomu humoru rozumeli deti, nebolo by to zas tak suprovo smiešne pre nás starších. Zo začiatku to môže vyzerať ako blbý mišung všetkého možného, no finálna pointa dáva tomuto filmu zmysel. Možno je to marketing a obrovská reklama na Lego (po tomto filme aj rozmýšľam nad kúpou stavebnice), no na druhej strane prečo nie. Ide predsa o jednu z najkreatívnejších hračiek na svete. A nechcete byť predsa ako ten zlý tato vo filme.

• 5.9.2014  22:47
    Superhrdinovia (TV seriál) (2014)

Pekný detský seriál na sobotňajšie dopoludnie. Podotýkam na sobotňajšie dopoludnie, nie piatkový prime-time.

• 22.8.2014  19:40
    Želvy Ninja (2014)

"Hlási sa April O´Neilová z kanálu 6. Stojím pred kinosálou, kde sa práve skončila premiéra filmu Ninja korytnačky. A máme tu prvého diváka. Aké sú Vaše dojmy z filmu?" "Nové Ninja korytnačky sú SUPER!" Nepamätám si, aby niektorý film bol prijímaný s takými predsudkami ako práve nové Ninja korytnačky. Ľudia sú to Ninja korytnačky, čo ste čakali psychologickú drámu? Kto ide na film s predsudkami ten už len z princípu dá nízke hodnotenie. Kto však sa však ide do kina zabaviť a zaspomínať si, dostane to po čom túži. Skvelý korytnačí humor vás pobaví (no až na ten prd, ale budem sa tváriť, že to bol niekto z kinosály), prepracovaná a skvelá akcia vás zas nadchne, i keď miestami je trochu nepriehľadná. Výzor korytnačiek a Trhača je mierne prehnaný. Korytnačky sú až príliš zmutované a v Trhačovom kostýme by sa v skutočnosti človek zadusil, nieto ešte akrobaticky bojoval. V roli April si viem predstaviť aj iné herečky než Megan Fox, no bola celkom v pohode (páči sa mi, že jej žltá bunda odkazuje na žltú kombinézu z animovaného seriálu). Nechápem tie extra negatívne kritiky, pripisujem to naozaj len tej predpojatosti. Nové Ninja korytnačky sa vydarili a teším sa na druhý film, kde dúfam sa dočkám Rocksteadyho a Bebopa, lebo to by znamenalo ešte viac humoru a akcie. Považujem tento film za úspešný štart novej filmovej série. No a ak by bola na konci ešte titulná pieseň z animovaného seriálu, bola by to čerešnička na torte.

• 4.8.2014  18:21
    Třída - Život poté (TV seriál) (2010)

Tento 7 dielny seriál je pre všetkých, ktorých emočne zasiahol film Skazená mládež a zaujímajú ich osudy jednotlivých priamych či nepriamych protagonistov týchto udalostí (žiaci, učitelia, rodičia,...). Každý diel je venovaný samostatnej postave. Niektoré diely sú zaujímavejšie, niektoré menej, no vidieť, že tvorcovia si dali záležať a zameriavajú sa najmä na psychologickú stránku postáv. Držia sa "reality" čiže "ako by to asi pokračovalo v skutočnosti", i keď posledný diel o Kasparovi mi pripomína Ameriku. Jednotlivé osudy majú k danej situácií relatívne šťastný koniec.

• 10.10.2013  11:40
    Rodina Addamsova (TV seriál) (1964)

Morbídne zábavná rodinka Addamsovcov svojim svojským čiernym humorom a prístupom ku životu patrí už medzi veteránov amerických sitcomov. Je to originálny námet na paródiu klasických hororov. Ich čierno-biele príbehy dokážu pobaviť aj po 50-tich rokoch, a to aj napriek tomu, že dnešný humor je na inej úrovni (a nemyslím tým na lepšej úrovni).

• 20.4.2013  15:31

Spolu s prvým Batmanom je to jednoducho komiksová kultovka, ktorú nezatieni ani Nolanov Batman. Ťažko porovnávať "Batman sa vracia" s "Batman", pretože oba filmy sú podobné a zároveň rozdielne. Film sa viac zameriava na záporné postavy, dokonale vykresľuje ich charaktery a motívy. Ukazuje ich dve stránky, Tučniaka jednak ako ukrivdené stvorenie, ktorého vám je na začiatku možno aj ľúto, no zároveň sa navonok derie jeho dravý živočíšny pud a zrazu by ste pri nemohli stáť zo starchu, aby vám nezakusol do nosa. Z ťarbavej Seliny sa lusknutím prsta stáva sexi mrcha s bičíkom, ktorá v nej driemala, len jej k tomu musela dopomôcť tlupa pouličných mačiek. Nech by tieto postavy, boli akokoľvek dobre napísané, nebyť skvelých hereckých výkonov či už DeVita alebo Pfeiffer, vyšli by do stratena. Len škoda, že Batman/ Bruce Wayne bol potlačený do ústrania, lebo na jeho charaktere by sa dalo ešte viac popracovať. Samotná zápletka je v podstate absurdná, i keď všetky tie okolnosti do seba parádne zapadajú. Atmosféra už ani nemôže byť temnejšia, aj keď niektoré momenty pôsobia komicky ako napr. Tučniakova jazda na megagumennej kačke. Druhý Batman sa proste Burtonovi vydaril, ale bohužial tretieho takéhoto skvostu sme sa už nedočkali. Burtonove batmanovky človek dostatočne ocení až po rokoch. "Záleží len na tom, kto má dáždnik."

• 9.2.2013  18:40

To ako dokáže Agatha Christie manipulovať s čitateľom je neuveriteľné. Hádam jedna z najlepší prešpekulovaných detektívok od Agathy, ktorá vás celý čas vedie na pohľad jasnou cestou, aby odhalila koniec, ktorý diváka úplne dorazí.

• 9.2.2013  18:39

Tradične skvelá klasická detektívka plná nečakaných zvratov, odhalení a neuveriteľne prekvapivého konca. Agatha Christie vždy dokáže prekvapiť a rozuzlenie tejto vraždy je naozaj fenomenálne.

• 3.2.2013  11:24

Ďalšia vskutku dobrá filmová adaptácia, ktorú umocňuje hlavne skvelé herecké osadenstvo. Ale Ustinov, napriekt tomu, že hrá dobre, nie je ten správny Hercule Poirot.

• 14.1.2013  23:41
    Experti (TV seriál) (2013)

Čierne zlato slovenskej televíznej tvorby. Toto je dno, pardon, vrchol slovenských televízií. Je to tak šálené, že už aj som sa scvokol, a tak musím dať plný počet hviezdičiek. "To čo je Šmajda? Čístiaci prostriedok?" :D

• 29.12.2012  11:46
    Hra (1997)

Toto je proste thriller ako má byť. Patrí do skupiny thrillerov, ktoré si radi pozriete viackrát aj napriek tomu, že viete ako to skončí. Dej má skvelú zápletku a časom už ani divák nevie, čo je pravda, komu sá dá vlastne veriť a či je to naozaj skutočné. Človek do posledného momentu nevie ako to skončí a koniec je naozaj prekvapivý. Začiatok má síce pomalšie tempo, to by však nemalo odradiť, lebo potom začne fakt hustá jazda. Michael Dougles hrá proste skvelo. Po pozretí filmu má človek aj chuť si takúto hru zahrať.

• 26.12.2012  16:50

80% filmu sa podobá na prvý film. Ale keďže to fungovalo v prvom filme, tak to funguje aj tu. Takže sa jedná o fajn zábavu.

• 23.12.2012  13:32

Sila tejto rozprávky spočíva hlavne v tom, že sa odohráva v zime, a tým si zaistila popredné miesto v najkrajšom sviatku roka. Vlastne žiadne iné zimné české rozprávky ani niesú, takže nemá nejakú výraznú konkurenciu. Je to jednoducho krásna vianočná klasika.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12