Janega

Janega

okres Nitra

• 23.12.2012  13:27

Aj náboženstvo môže byť zábavné. Páči sa mi hlavne prepracovanosť deja.

• 22.12.2012  10:45

Prázdniny Griswoldovcov nemôžu dopadnúť inak než perfektnou komediálnou katastrofou. Medzi americkými vianočnými gýčfilmami je to klasika.

• 10.12.2012  21:15

Hungary kultovka. Táto nevšedná rodinka dokáže pobaviť aj bez toho, aby používala neslušný humor, ako to býva v animovaných amerických family. V sekcii "kreslené rodinky" im určite patrí popredné miesto.

• 10.12.2012  21:11
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Sila seriálu spočíva hlavne brilantne vykreslených charakteroch postáv. Potom to už ide akosi samo. Toto je druh sitcomu, na ktorý keď sa pozeráte aj viackrát, vždy sa schuti zasmejete.

• 10.12.2012  21:07

Ešte než priletel ku mne Harry Potter, očarila ma svojim "dexepom-sexepom" Saxana. Je to také, aké má byť. Žiadne veľkolepé fantasy, proste čarodejnícky úlet, ktorý jednoznačne pobaví. Herci ako ušitý, Černocká správna teen čarodejka a Kraus väčší záporák než Voldemort. Fantasy kultovka.

• 12.8.2012  21:04
    Méďa (2012)

Je to originálne, je to šialené, úchylné, uletené a je to super. Toto tu na poli filmových komédií chýbalo.

• 8.8.2012  18:58

Tragikomédia o tom, čo (ne)dokážu peniaze urobiť s človekom. Cudzinec by povedal, že je to paródia, no našinec vie, že vykreslenie postáv a deja je až príliš realistické. Scénar je tak do detailov spracovaný, že občas má človek pocit, akoby niektoré gagy vznikali spontánne počas nakrúcania. Nepoviem, že herecké výkony sú skvelé, oni sú totiž úplne prirodzené, a tým uveriteľnejšie. Kultový film, ktorý svojich priaznivcov nemôže omrzieť.

• 7.8.2012  16:13

Krásne vyčančaná ilustrácia knihy. Ktovie či si to takto predstavoval aj Tolkien.

• 26.7.2012  08:44

Chcel som napísať dlhú recenziu, no tento film vo mne zanechal taký zážitok, že vlastne ani neviem, ako to riadne vyjadriť. Monumentálne epické finále so všetkým, čo k tomu patrí, zmysluplný dej, dych berúca akcia, prekvapivé zvraty, skvelé herecké výkony, pompézna hudba, technická stránka dokonalá, ale i odpustiteľné nedostatky a nakoniec neočakávaný záver, ktorý asi nik nečakal. Áno, Temný rytier povstal v plnej sile (hlavne na konci filmu). Toto nie je koniec, toto je začiatok. A ak si myslíte, že na základe môjho komentáru som nenáročný divák, tak nech. Aspoň som si film riadne užil.

• 29.4.2012  19:24

Naj(s)prostejšia ľudová zábava o naj(s)prostejších českých bláznoch pre najnenáročnejšieho naj(s)prostejšieho diváka.

• 29.4.2012  19:23

Ešte (s)prostejšia ľudová zábava o (s)prostejších českých bláznoch pre nenáročnejšieho (s)prostejšieho diváka.

• 22.4.2012  18:05

(S)prostá ľudová zábava o (s)prostých českých bláznoch pre nenáročného (s)prostého diváka. Mňa to proste baví viac, než všetky tie umelohmotné americké komédie.

• 22.4.2012  15:15

Zbytočné rozdelenie poslednej knihy na 2 filmy? Áno i nie. Samozrejme, po dejovej stránke sa to dalo skrátiť a mohol z toho vzniknúť aj epický 3-hodinový film. Ale po finačnej stránke to bolo výhodnejšie, veď prečo by mala filmová spoločnosť zarobiť jednu miliardu, keď môžu dve. Film je síce dejovo uťahaný, a to niektorí považujú za najväčší mínus, ale po mnohých stránkach je tento film lepší než Dary smrti 2. Predovšetkým je to po emocionálnej stránke. Veď koľko emóci sa zmestilo len do úvodnej scény, kedy Hermiona odchádza z domova aj sekundová smrť Harryho sovy pôsobí až moc tragicky a pri umieraní domáceho škriatka (ktoré, vďaka režisérskej zručnosti nevyznelo trápne) mi skoro vyhŕkla slza. Akčné scény, ktorých je síce pomenej sú vynikajúco spracované, dynamické a divák pri nich až nedýcha (letový súboj smrťožrútov a Fénixovho rádu, súboj s hadom v Godricovej úžlabine alebo naháňačka s lapačmi).Film je jemne hororový, scéna ničenia medilónu je ešte lepšie spracovaná než v knihe a pri mučení Hermiony mi ztuhla až krv v žilách. A treba spomenúť aj bonus, ktorým je animovaný príbeh troch bratov. Film sa podaril, a aj keď miestami je dej príliš naťahovaný a neznalí knihy budú možno stratení, jedná sa o skutočne kvalitné spracovanie začiatku konca.

• 16.4.2012  20:58
    Jen počkej, zajíci! (TV seriál) (1969)

Tom a Jerry boli pre socializmus asi príliš kapitalistickí, tak si vytvorili vlastnú smrtonostnú dvojku. Skvelá zábava. Postavičky sú pekne animované, pri zajacovi sa inšpirovali asi veľkonočnými čokoládovými zajacmi.

• 14.4.2012  22:33
    My z Kačerova (TV seriál) (1987)

Všetko, čo súvisí z káčermi od Disneyho proste milujem. Pre mňa jednoducho detská srdcovka, ktorá pretrvala do teraz. Možno sú tie príbehy infantilne detinské, ale mňa vracajú do čias, kedy som fičal na komiksoch o Káčerovi Donaldovi a túžil som po plyšovom Donaldovi. Káčerovo je podľa mňa najlepší Disneyovský seriál. Zaujímavé a komické príbehy, pekná animácia a sympatické (i záporné) postavy.

• 14.4.2012  21:33

Najlepší komiksový film v histórii kinematografie. Viac niet čo dodať.

• 13.4.2012  13:09
    Mamma Mia! (2008)

Ja na ABBU, tak rád trsám, trsám, ja na ABBU, tak rád trsám, trsám. Skvelý muzikál s legendárnymi pesničkami, pri ktorom mám vždy pri pozeraní chuť vyskočiť z kresla a poriadne si z hercami zatrsať. Vynikajúca Meryl Streep, krásne prespievané piesne a veľká pozitívna energia vychádzajúca z filmu.

• 3.3.2012  11:52
    Alf (TV seriál) (1986)

Ak chcete natočiť sitcom o mimozemšťanovi, tak to nesmie byť zelený mužíček s mazľavou kožou, ale najlepšie niečo malé, chlpaté so svojráznou osobnosťou, a tou ALF rozhodne je. Jeho nevšedný pohľad na pozemský život, vyvoláva radu komických situácií, na ktorých sa divák schuti zasmeje. Vynikajúci kultový sitcom, ktorý nikdy neomrzí.

• 1.2.2012  16:52
    Robin Hood (2010)

Netradičné spracovanie známej legendy. A práve to je na tom najlepšie, že je to netradičné. Konečne tu nejde o zeleného pančucháča s pierkom za uchom. Scott s Croweom je ideálne duo pre natočenie historického filmu, čo už dokázali pri Gladiátorovi. Crowe je znovu vo forme a napriek menším šedinám je to stále prototyp muža hodiaceho sa legendárneho hrdinu. Spočiatku mi nepasovala Cate Blanchett do role Marion, kde som si najprv viac vedel predtsaviť takú Kate Winslet. No po pár pozretí som zmenil názor, pretože práve Cate dodáve tejto postave akúsi tajomnosť, nevšednosť a vďaka dobrému scénaru, to už nieje len bezbranná kráska, ale skutočná žena činu. Skvelé herecké výkony sú pri týchto hercoch samozrejmosťou. Každá postava má svoj dostatočný priestor pre vykreslenie svojej povahy. Scenár pokladám za dobrý, no práve pre vybočenie známej legendy, môžu niektorí tento film odsudzovať. Scottovi sa vynikajúco podarilo stvárniť Anglicko v danom období so všetkým, čo k tomu patrí. Záverečná bitka je po technickej stránke zvládnutá. Film má v podstate otvorený koniec, je to skôr prológ ku ďalším pokračovaniam, ale keďže zisk nebol práve horibilný a film veľký boom do sveta neurobil, dvojka už asi nevznikne. Každopádne sa film po viacerých stránkach vydaril.

• 14.1.2012  20:15

Z geniálnej predlohy vznikol vskutku dobre natočený film.

• 14.1.2012  20:06
    Smrt na Nilu (1978)

Ako veľký fanúšik Agathy Christie uznávam, že sa im vcelku podarila filmová adaptácia jedného z jej naznámejších románov, ale až na... Petra Ustinova. On nie je ten pravý Hercule Poirot.

• 30.12.2011  18:41

Pestrá dávka akcie. Perfektný britský humor. Skvelé herecké výkony. Plynulý a dynamický dej. Presne ako v jednotke, ale s väčšími dávkami.

• 29.12.2011  14:48

Sfilmovať 5. knihu bola určite výzva. Nielen rozsahom knihy, ale aj jej samotným dejom. Zatiaľ, čo v predchádzajúcich knihách bolo jasné, čo je podstatné a čo možno škrtnúť, v piatom príbehu, to tak jednoznačné nie je a keďže vtedy nevyšiel ešte posledný diel bolo to o to ťažšie, napriek tomu, že autorka ich občas usmerňovala. Preto bolo určite pre mnohých veľkým prekvapením, ked tento film dostal do rúk vtedy pomerne neznámy režisér David Yates, ktorý mal predovšetkým skúsenosti len s televíznou tvorbou. Jediné logcké vysvetlenie mi prijde, že chceli ušetriť na režisérovi. Predchádzajúce HP filmy režírovali samé zvučné mená, ktoré mali svoj vlastný štýl natáčania, ktorý sa vo filmoch aj odrazil. Columbus dokázal HP 1 a HP 2 urobiť čarovnú rozprávku, Cuarón je známy svojim hororovým štýlom, Newell zase svojimi romantickými filmami. A preto bol Yates veľkou neznámou. Našťastie sa mu podarilo celkom dobre zhostiť HP5, a tak predviedol svoje slušné režisérske kvality. Filmy pod jeho vedením získali dospelácky nádych. Yates našich hrdinov ako keby vytrhol z rozprávkové čarovného sveta a hodil do neľútostného reálneho sveta dospelých. Film má plynulý priebeh, to čo tam má byť je tam, herecké výkony sa zlepšili, krásna hudba, skvelá akcia... Skrátka po všetkých stránkach sa film vydaril, i keď dalo by sa ešte to-čo vylepšiť, hlavne čo sa týka scenára. Film je veľmi emočne nabitý. Dokonca jedna scéna ma skoro aj rozplakala, tak bola dojemná. Čo sa týka záverečnej bitky na ministerstve, tak Yates sa tu ako aj v ostatných HP filmoch skôr sústreďuje na citovú stránku filmu než na blockbusterovú akciu. Film sa jednoducho Yatesovi vydaril.

• 7.10.2011  16:48

Nový svieži vietor, tak by som nazval Cuaróna, ktorí pochopil, že väčšina divákov chce viac než už len Columbosové rozprávky. Absolútne dokonale dokázal vystihnút temnnú atmosféru 3. knihy. Dal Rokfortu novú fasádu a zasadil ho do pravého škotskeho prostredia. Mladých hercov už dokopal k niečomu, čo možno nazvať herecké výkony. Výber nových hercov je vynikajúci, kto iný by mohol zahrať, tak dokonale šialeného väzňa než Gary Oldman. Vizuálne efekty postúpili na vyšší level. Cuarón sa nebál trochu odbočiť od knihy a zmeny oproti knihe filmu veľmi prospeli a vylepšili ho. Soundtrack z tohto filmu patrí medzi najlepšie z tejto filmovej ságy. Nemám, čo by som tomuto filmu vytkol.

• 25.9.2011  15:30
    Mafstory (TV seriál) (2006)

Jediný slovenský sitcom, ktorý si naozaj môže dať označenie sitcom s veľkým "S." Nevšedné a sarkastické spracovanie príbehov mafiánskej rodinky. Napriek nehviezdnemu obsadeniu, podávajú herci vskutku komické dobré výkony.

• 27.8.2011  19:11

Ked hodnotím tento film, tak tým vlastne hodnotím aj knihu, pretože je doslovným prepisom. Pri tejto knihe sa totiž scénar akosi nedá meniť, pretože je to hádanka s kopou indíciami a keď nejaké tie indície zmeníte oproti knihe nebude to do seba zapadať. Takže ak neradi čítate knihy, ale chcete vedieť čo to je DaVinciho kód, je tento film pre vás ideálny, pretože nebudete o nič ukrátení z knihy.

• 17.7.2019  22:57

Po veľmi priemernej Vojne svetov, mal tentoraz Tom šťastnejšiu ruku pri výbere filmu o mimozemskej invázii. Príbeh je nápaditý, plný dejových zvratov a po prvom prebudení dosť pútavý.

• 6.7.2019  01:56

Keď vás potitulkové scény strhnú viac než celý film.

• 14.5.2019  21:05

Ak sa mi na Kingovej tvorbe niečo páči, tak to je jeho práca s detskými postavami a som veľmi rád, že Reiner dokázal krásne sfilmovať túto krásnu poviedku. Podarilo sa to najmä vernou adaptáciou, skvelým kastingom hercov a celé to dotvára úžasná hudba.

• 8.5.2019  19:56

Dejovo mi to pripomína tie animované Pokémon filmy, skrátka také strelené. Zápletka mi príde dosť zapletená, ale dej ponúka pár prekvapení a nájde sa aj zopár dobrých vtipov. Deti si užijú oživených pokémonov a tridsiatnici (ja) si zas nostalgicky zaspomínajú na detstvo, kedy mali pokémoni veľký bum.