Janega

Janega

okres Nitra

• 20.1.2017  16:34
    Prázdniny (TV seriál) (2017)

To som snáď jediný, čo si všimol, že Hnojka nie je schopná natočiť niečo naozaj originálne? Tentokrát je to plagiát filmu S tebou ma baví svet

• 24.12.2018  23:17

Novodobá vianočná klasika z toho asi nebude, no po veľmi dlhom čase sa jedná o príjemný a dobre natočený film z československej produkcie. I keď sa to snaží tváriť amerikáno, a tým to občas pripomína všetky tie klišé zaoceánske TV filmy o detských dobrodružstvách. Postavy sú rozprávkovo šablonovité, no veľké plus sú sympatickí a charizmatickí herci, a to ako detskí herci (ktorí prekvapivo nie sú otravní), tak aj stará škola. Palec nahor pre tento film.

• 23.6.2019  17:59
    Slepá láska (TV seriál) (2017)

Remake po 20 rokoch dopadol po všetkých stránkach horšie než jej predchodca. Dokonca ani hlavná hrdinka nie je taká očarujúca nato, aby stála za hriech.

• 6.7.2017  10:39

Nový Spider-man je taký Deadpool pre deti. Je to klasická americká tínedžerská komédia o lúzrovi bez nejakého posolstva (s veľkou mocou...), ktorá sa neberie vážne. Spider-man: Homecoming sa vybral úplne iným smerom než jeho predchodci, tento smer nie je zlý, no tiež neprináša nič nové a skôr stavia na popularite známych postáv. Od predošlých filmových sérii sa snaží vybočiť všemožným spôsobom, takže sa nedočkáte absolútne žiadneho originu, nestretnete sa so žiadnych Spider-manových lások. Na prvých 2 Raimiho Spider-manoch to nemá, no zároveň to jednoznačne prekračuje predošlých Amazing Spider-man. Je to sľubný promo-film k začiatku novej série, kde Spider-man spoznáva svoje možnosti a začlenil sa do MU. Verím, že pokračovania už naplno rozvinú svet Spider-mana. P.S. Spider-man: Homecoming je snáď prvý komiksový film, kde maskovaného hrdinu spoznajú podľa hlasu.

• 23.1.2018  22:51

Problémom nových Star wars je vývoj postáv a ich postavenie v príbehu. V VII. epizóde predstavili viacero nových postáv, no teraz akoby nevedia čo s nimi, a tak im vymysleli vo filme nielen nezmyselné, ale hlavne zbytočné zápletky a pokiaľ už vôbec nevedia čo s tou postavou, tak ju jednoducho odgrágľujú. Tiež ma mrzí, že sa znovu vracajú k zbytočnému digitalizovaniu, ktoré v predošlom filme sa snažili minimalizovať. Veľmi chválim akčné scény, ktoré majú naozaj grády. Budú mať čo robiť, aby túto trilógii zdarne dokončili.

• 25.8.2017  21:23
    Temná věž (2017)

Knihu som nečítal, takže neviem nakoľko je Kingova predloha preceňovaná či nakoľko je táto adaptácia odfláknutá. Viem, že tvorcovia tvrdili, že sa nejedná o priamu adaptáciu knihu, ale o niečo, čomu vlastne ani oni sami poriadne nerozumejú, no napriek tomu ma ani samotná idea tohto príbehu nenavnadila ani na knihu ani na filmové pokračovanie.

• 2.3.2019  11:28
    To (2017)

Rozdeliť knihu na dva filmy, pričom v prvom sledujeme len detskú časť, bolo pre filmové plátno to najlepšie riešenie. Výborne sa im podarilo vyskladať zmysluplný dej, ktorý je v tej 1000-stranovej knihe dosť roztrieštený. Čo sa týka hororovsti, tak je tam pár dobrých lakačiek, ktoré nečakáte a klaun Pennywise je fakt desivý. Ale že by ste sa vyslovene triasli strachom, tak to nie. Mne ani samotná predloha neprišla príliš strašidelná. Skôr mi to prišlo ako príbeh o sile detského priateľstva, ktoré sa podarilo vo filme presne vystihnúť. Čo sa však naozaj vydarilo tak to je herecký kásting. Tie deti akoby sa narodili pre tie role a na svoj vek podali vynikajúci herecký výkon.

• 21.7.2017  00:14

Vizuálne veľmi silný film. Nato, že je to európska produkcia kľudne môže po vizuálnej stránke konkurovať aj tým najväčším sci-fi americkým blockbusterom (Strážcovia galaxie, Avatar). Príbeh je zo začiatku trochu neprehľadný a dosť často sa odbieha od hlavnej dejovej línie. Vedľajšie epizódky sa týkajú záchranných misií (raz zachraňuje ona jeho a potom on ju), ktoré však hlavný dej nikam neposúvajú, no na druhej strane práve tým filmári využívajú príležitosť predstaviť nám časť toho veľkého sveta a vôbec nenudia, práve naopak človeka aj pobavia. Aj napriek tomu, že Dane DeHaan má už po tridsiatke, stále vyzerá dosť mlado, takže nemá až toľko charizmy na najlepšie agenta vesmíru. Cara Delevingne je na tom o čosi lepšie.

• 19.7.2017  09:42

Chcel som zabiť čas v obchodnom centre, tak idem si do kina na najbližší film, ktorý budú dávať. Keď mi predavačka vstupeniek povedala ten gýčový slovenský názov "Láska stojí za všetko" (až na zvracanie), tak som len prekrútil očami a tá predavačka sa popod fúzy ironicky pousmiala. Lenže ďalší film 47 metrov (mne oveľa bližší) mali dávať až za hodinu, tak som to riskol s tou Láskou. V kine som zistil, že film má názov Everything, everything, čo mi dalo nádej, že to tak nechutné nemusí byť. A naozaj vcelku zaujímavý námet o vážne chorom dievčati a jej prvej láske. Ano, je to taká americká teen romantická prkotina, ale tá zvláštna choroba tomu dáva niečo naviac. A tiež remeselne to bolo zvládnuté na výbornú. No a potom prišiel ten príbehový zvrat, ktorý zabil celý film. Celý film mi to tak znechutilo, že môžu byť radi za tie 3 hviezdičky.

• 17.8.2017  17:31

Má to grády, má to humor, k tomu výborné herecké obsadenie... no aj tak to je u mňa len na tie 3 hviezdičky. Možno preto, že to bolo ako dežaví a človek podobných filmov už videl viackrát. Taktiež film chcel byť cool a hustý tými nádavkami a opĺznosťami, ale myslím, že v tom nespočíva hustota filmov. Za trest by som tvorcov postavil do kúta pod dozorom Salmy Hayek.

• 10.8.2016  14:02

Vyjsť tento film pred 10 rokmi bola by z toho bombastická bomba. Avšak dnešný filmový svet je už tak presýtený komiksovými filmami, že dnešní diváci už nie sú schopní tolerovať u nových komiksoviek ani prd. Filmová spoločnosť urobila sama sebe medvediu službu, keď robila okolo tohto filmu takú megakampaň. Nespočetné trailery ukázali snáď to najlepšie z filmu a divákom zostala na pozeranie v kine len tá prvá dosť statická časť. Film som si musel pozrieť viackrát, aby som pochopil počínanie postáv a niektoré vedľajšie dejové línie. Herci sú super, Ben Afflack snáď prekonal aj Christiana Balea, Jeremy Irons (ktorého moc nemusím) je v roli Alfréda úžasný, len Hanry Cavill je taký nemastný-neslaný. Ja osobne ho považujem za najlepšieho predstaviteľa Supermana, avšak jeho postava v tomto filme je dosť zle napísaná. Chýba mu také odľahčenie. Celý film má Superman len jeden výraz - mokrého šteňaťa. Jesse Eisenberg ma v roli Luthora bavil, tešil som na scény s ním. Síce je to také zakomplexované decko, ktorému keby ste strelili za ucho, šiel by sa do detskej izby vyplakať, ale rolu psychomaniaka zahral dobre. Boj Supermana a Batmana je zvládnutý na jednotku, aspoň sme videli, že je možné poraziť aj neporaziteľného. No a potom prichádza toľko kritizovaný zvrat alá "Marta". Pravdupovediac neviem, čo mám na to povedať. A tak ako ma bavila záverečná akcia v Muži z ocele, tak ma to bavilo aj tu. Skrátka u komiksoviek také akčné scény očakávam a patrí to k tomu. Film ma zas tak neohúril ako som čakal podľa trailerov (asi preto, že pred filmom ukázali viac než mali), ale nejak to moc neriešim, takže preto som dal 4 hviezdičky.

• 1.1.2019  09:28

Dvakrát nepoviem, že v našich končinách (kde na rating rodičia nepozerajú a zamestnanci kina neupozorňujú) nejaký rodič v dobrej snahe stráviť so svojou ratolesťou čas si zašiel na tento film do kina, aby následne po 10 minútach svoje dieťa odtiaľ vyprevádzal so zakrytými ušami a očami, no s túžbou si ten film dopozerať. Dospelácky film u mňa nerobia nadávky, pokiaľ nie sú vhodné zakomponované do danej situácie. Takže pokiaľ počujem každú minútu niekoľkokrát "k*rva, k*rva, k*rva", tak zas také cool mi to nepríde.Dospelácke na tomto filme je skôr satirizovanie dnešnej spoločnosti, politiky, náboženstva, sexuality. No nečakajte žiaden sofistikovaný humor, ide skôr len o také pubertálne robenie si srandy.

• 15.8.2016  20:44

Nie som ani márvelák ani DCčkár, z oboch brehov mám rád tak akurát Spider-mana a Batmana. Aj keď porovnávanie Marvelu a DC comics mi príde už smiešne, tento rok viedli medzi sebou veľký súboj s dvoma podobnými projektmi, takže i mne nedá neprispieť svojim názorom. BvS i CA3 sú veľmi podobné v kladoch i záporoch, zatiaľ čo ten prvý menovaný to však schytal oveľa viac, avšak ani ten druhý by sa nemal moc vystatovať. CA3 má dobrú akciu, čo je pre mňa jedne z predpoklad kvalitnej komiksovky. Avšak problém nastáva v pointe bitky medzi superhrdinami. Bojujú na život a na smrť až nato že na tú smrť nebojujú, takže sa o nich ani moc neobávate. Skončí to modrinami nanajvýš ochrnutím, ktoré však ľahko "vyliečia" robotickými protézami. Neúmyselné zabitie a následná brutálna pomsta by tomu dodala grády. No a hlavný záporák 0 bodov. Potešil Spider-man a ostatní mi boli ukradnutí. P.S. Ak by som točil komiksovku od Marvelu, tak trápnu cameo scénu so Stanom Lee by som jednoznačne vystrihol.

• 18.3.2016  23:04
    Deadpool (2016)

To je taká p******a. :D Popri detinských Marvelovkách a vážnom DC tu máme Deadpoola. Stále ide o klišoidné komiksové story z origin superhrdinu, zloduchmi, láskou a atď. Skrátka príbeh na 2 hviezdičky. Čo však dáva tomuto filmu osobitný punc je jeho hlavný (anti)hrdina. Aj napriek tomu, že Deadpool nastavuje akési zrkadlo tým všetkým komiksovým filmom, nepôsobí film ako paródia. Po Kick-Ass je Deadpool ďalším sviežim vánkom v žánri komiksových filmov.

• 29.12.2018  21:12

Ako sa po tak výbornom prvom filme, dokázala táto séria tak zošupnúť? Je to blbé aj na detský animák.

• 29.10.2016  23:33
    Inferno (2016)

Tom Hanks síce zachránil polovicu ľudstva, no ten holyvúdsky šťastný koniec úplne zabil celý film. Tentoraz fakt mali radšej natočiť záver presne podla knihy. Potom by aj informácia o narodení dieťaťa dávalo filmu istú pointu. Dan Brown sa v knihe nebál nakopať zadky práve tým dobrým. Tak len sledujeme ako si posledných 15 minút dáva každý s každým cez hubu, aby to nakoniec skončilo tým klišé spôsobom, kedy sa všetko na poslednú chvíľu zachráni. Celkovo je však film dosť plytký. S postavami sa tu pracuje minimálne a ich motivácie a emócie sú spracované dosť povrchne. Inferno sa dobre vyníma na stránkach kníh, no ako film nemá po kvalitatívnej stránke šancu moc uspieť.

• 2.5.2016  08:38

Po všetkých tých stupídnych animákoch tu máme po čase konečne plnohodnotný snímok pre deti. Vizuálne aj príbehovo je film naozaj silný. Disney stavilo na správnu kartu, keď sa rozhodlo sfilmovať ich staršie animované verzie týchto story. Jediné čoho mi je ľúto, že som film nevidel v pôvodnom znení.

• 28.7.2016  21:22

Ďalšia nezmyselná predpojatosť voči filmu typu "kazí klasiku" a pod. (akoby ľudia sa nemali čím iným trápiť). Nový Ghostbusters má svoje klišé muchy dnešných filmov, no aj tak sa jedná o pohodovú akčnú zábavu, ktorá svojim predchodcom žiadnu hanbu nerobí.

• 19.4.2019  22:21

Pokiaľ by chceli Kung Fu Pandu naďalej dojiť ďalšími filmami s najväčšou pravdepodobnosťou by skončila táto séria rovnako ako Shrek či Doba ľadová, lebo tretí film má kvalitatívne klesajúcu tendenciu. Na tretí film je tu dosť nezaujímavý záporák.

• 29.10.2016  15:33

Tento pseudofilmový žáner, ktorý som nazval "tupopubertálna hororová fraška" snáď nemá konca. Takýchto podobných filmov je už asi viac než latinoamerických telenoviel a sú čím ďalej tým blbšie. Človek si síce tieto filmy pozrie, keď na to náhodou natrafí pri prepínaní, ale aj tak potom musím rozmýšľať prečo je niekto ochotný neustále pchať peniaze do takýchto filmov a čo primälo autorov sa podpísať pod toto dielo.

• 18.12.2016  10:12

Od Epizódy VII začalo obrodenie ságy SW (len to nezakríknuť). Začiatok filmu trocha stagnuje a mal som problém sa zorientovať v tom množstve postáv a v deji, ale napriek tomu, že atmosféra v tomto filme sa odlišuje od ostatných, pri akčných scénach vesmírnych stíhačiek som vedel, že som v tom starom dobrom svete SW, a to mi tam nechýbali ani súboje svetelných mečov. A aj keď vieme ako to skončí, tak spôsob ako k tomu došlo (a najmä posledných 10 minút) bolo úžasných. Ale digitálnu Leiu si mohli odpustiť, úplne by stačilo keby ju nasnímali len zahalenú zozadu.

• 3.8.2016  23:44

Tak si poďme zhrnúť začo dostal Suicide squad odo mňa 4 hviezdičky. Prvá hviezdička je určite za námet. Vždy keď je ohlásený nový film o superhrdinovi, divákov ako prvé zaujíma zloduch. Skrátka zloduchovia nás bavia viac, takže urobiť film len špeciálne o nich je skvelý nápad. Druhá hviezdička je za hercov. Akoby sa narodili pre tie role. Každý si to užíva, vkladá do postavy to svoje. Skrátka sú úžasní. Samozrejme je tu veľa postáv, takže priestor pre každú postavu je rozdelený veľmi nerovnomerne. Najviac to schytal Slipknot, ktorého celú púť vo filme ste mohli vidieť už v traileroch. Aj som si myslel, že on bude ten "obetný baránok", len som nevedel, že to bude tak skoro. Mnohí hovoria, že postava Jokera je pre príbeh filmu úplne nepodstatná. Možno, no na druhú stranu je príjemným spestrením a konečne máme možnosť vidieť na filmovom plátne legendárne duo J+H. Veľmi sa mi páčilo, že postavy nepredstavili len ako nepolepšiteľných bastardov, ale aj po ľudskej stránke. Hovorím o scéne (spoiler), kde Enchantress im ukazuje ich túžby, najtajnejšie sny. To sa mi páčilo a dávalo to potom zmysel k ich motivácii ku spolupráci pri bojovaní proti zlu. Tretia hviezda je za príbeh. Má to grády, napätie, humor, skrátka tam nájdete všetko. Ak si myslíte, že z trailerov ste si vyskladali už príbeh, mýlite sa. Film ponúka niekoľko prekvapujúcich momentov. Hlavný záporák ujde, na prvý film stačí. Štvrtá hviezda je za soundtrack. Aj keď zvyčajne túto zložku filmov nehodnotím, tu ma soundtrack fakt dostal. Samozrejme nájdu sa aj takí, čo budú chcieť od toho filmu čosi viac sofistikovanejšie (ako v Nolanovej trilógií), ale myslím, že táto horská dráha ponúka naozaj dobrý filmový zážitok. 13. 8. 2016 Keďže film sa mi páčil, rozhodol som sa prečítať si aj komiks Suicide squad z The New 52, aby som zistil nakoľko sa filmárom podarilo ho vystihnúť. Komiks je čosi drsnejší a brutálnejší a keby ho chceli vystihnúť určite, by mal film vyšší rating. Lenže v komikse je len príbeh, zatiaľ čo vo filme sa zameriavajú hlavne na postavy, ktoré ako som spomenul v komentári, nevykresľujú čiernobielo, ale snažia sa ich priblížiť aj z ľudského hľadiska, a tým im vlastne uberajú na drsnosti. Ale atmosféru komiksu sa im podarilo vystihnúť, tak na 80%.

• 27.4.2019  23:58

Oproti minulému filmu je to krok aj dva späť. Tuctový záporák, ktorý toho moc nepredvedie, lebo to zaňho predvedú iní. Magnetova osobná tragédia už nemá taký citový dopad na diváka ako bola smrť jeho matky. Ako sa vo filme vyjadrili, že tretí film Star wars je najhorší, tak to akoby hovorili o tomto treťom filme novej X-men série.

• 14.8.2017  00:21

O Henrichovi VIII. sa mi vždy dostali len skreslené informácie ako o krutom kráľovi, ktorý nesmierne túžil po synovi a zabíjal svoje manželky na počkanie (najabsurdnejšie to je vykreslené v Simpsonovcoch). No tento dokument mi ukázal iný pohľad na kráľa. Z jeho z 6 manželiek teda bolo popravených "len" 2, a aj to z iného dôvodu než toho, že mu nedali syna. 4 diely umožňujú sa jednotlivým manželstvám venovať naozaj podrobne.

• 3.9.2015  20:26

Ofajč je pohodová akčná komediálna prkotina. Pobaví, nenudí, prekvapí a človek si to v budúcnosti znovu rád pozrie, no nie je to až tak husté, na aké sa to snaží hrať. Slabou stránkou sú určite herci. Kristen Stewart je strašné poleno, vo všetkých filmoch v ktorých som ju doteraz videl hrať má len jeden ksicht. Rola zhúlenej trosky Jessemu Eisenbergovi sedí, no akčné scény mu akosi neveríte.

• 30.4.2015  00:01

Avengers 2 sa drží tradičnej koncepcie pokračovaní. Teda všetkého je tam viac než v predchádzajúcom filme. Viac superhrdinov, viac akcie, viac humoru,... Napriek tomu film nepôsobí preplnene. Plusom filmu je, že narozdiel od predošlého filmu sa venujú viac postavám, takže máme možnosť ich lepšie spoznať aj po psychologickej stránke, i keď je to spracované trocha povrchne. Akcia je super, no miestami je neprehľadná. Niektoré zápletky nadväzujú na sólo filmy jednotlivých hrdinov, takže pokiaľ ich nemáte napozerané, nebudete občas vedieť, čo tam riešia. 3D je fajn, no stále ma to neohúrilo natoľko, aby som si povedal, že sa oplatilo dať o 2 eurá viac za vstupenku. Suma sumárum pokračovanie Avengers, tak ako prvý film, je dobre odvedená popkornová komiksová zábava. P.S. Nechápem prečo Stan Lee musí mať v každom Marvelovskom filme nejaké cameo. Jeho scény totiž pôsobia dosť blbo.

• 6.1.2017  00:07
    Až tam nezbyl žádný (TV seriál) (2015)

Mal som veľké očakávania, že po otrasných filmových adaptáciách tejto skvostnej detektívky, príde konečne riadne spracovanie. Bohužiaľ! Film má na začiatku všetko na čom môže stavať- skvelú výpravu, výborný casting, úžasne vypracované charaktery, no toto všetko je len pozlátko. Samotnému filmu chýba tempo, znovu sa nepodarilo vybudovať tú skvelú nervy drásajúcu atmosféru ako pri čítaní knihy. Niektoré zmeny oproti predlohe boli na škodu, niektoré dokonca odporovali hlavnej myšlienke knihy. Ale musím pochváliť, že sa vyhli aspoň šťastnému koncu a skončilo to tak ako to malo skončiť.

• 31.8.2018  22:10
    Babovřesky 3 (2015)

Pochopím veľa vecí, ale nikdy nepochopím, ako Troška môže byť spokojný s touto trilógiou. Jediným racionálnym vysvetlením je senilita možno debilita. Film bez deja, bez vtipu, bez nápadu, bez atď. Bohužiaľ musím súhlasiť s jednou recenziou, kde Trošku nazvali "šmejdom z kulturáku".

• 27.8.2015  17:52

"Tentoraz to bude iné. Vtedy bol chlapec a dievča, teraz sú dvaja chlapci. A určite mnoho ďalších vecí bude iných." (Rusty Griswold) Pôvodné filmy o rodinke Griswoldovcov mám veľmi rád, preto som sa aj trochu obával, či dobrodružstvo novej generácie nebude potupou predošlých filmov. Našťastie nie je. Filmári moc neexperimentovali s dejom filmu, skrátka zvolili klasickú tému "americká rodina v sračkách" a tie "sračky" sa snažili, čo najviac dotiahnuť do absurdností. A funguje to. Veľmi dobre som sa pobavil. Tiež sa mi páčili rôzne odkazy na pôvodný film. Bez filmovej hviezdy 80. rokov Chevyho Chase to už síce nie je ono, ale Ed Helms slušne preberá štafetu. Ak môžem dať radu, nepozrite si trailer, lebo prídete o momenty prekvapenia..

• 29.5.2015  15:19

Podtitul "Trón Atlantídy" ma neviem prečo odrádzal od pozretia filmu. No nakoniec som rád, že som sa odradiť nenechal a pozrel som si origin Aquamana. Príbehovo aj akčne je to oproti ostatným dobrodružstvám JL taký priemer, no medzi DC animákmi mu patrí miesto. Pravdepodobne by som tomu dal 3 hviezdičky, no Lanternova hláška "Brácho, snad ho nechceš rozmáchnout v bulváru." ma úplne dostala. Neviem, ako je to v pôvodnom znení, no tak som sa zasmial, že som musel dať o tú hviezdičku naviac.