Janega

Janega

okres Nitra

1 4 7 9 10 11 12 následující >>
    • 13.9.2011  20:30
    Kutyil s.r.o. (TV seriál) (2008)

Mal to byť sitcom nadväzujúci na úspešných Susedov, avšak je z toho len slabý odvar. Ráková v roli uletenej Madarky už nie je vtipná a Kraus paraduje už aj sám seba. Humor je silený, plytký až trápny. Herecké obsadenie je na počudovanie (preboha, ako prišli na Ladslava Potmešila?!). Celkový dojem je dosť chabý.

• 10.9.2011  12:29
    Zita na krku (TV seriál) (2011)

Aj vám pripadali kulisy z tohto seriálu akoby ich ukradli z Priateľov a dali len novú sedačku? A o podobnosti sitcomu Dharma a Greg ani nehovoriac. Čo sa týka hereckého obsadenia, tak za najväčší omyl považujem Cinkotu, ktorý o herectve nemá ani zdanie. Krajčiová je síce dobrá herečka, ale kedže v ten večer šla ešte dvoch seriáloch začína byť nie na krku, ale po krk. V podstate jediný, ktorý tam zapadá je Kostelný. Žeby som sa válal od smiechu, tak to nie, ale párkrát som sa uškrnul. Príde mi to natočené v americkom štýle na slovenský spôsob a výsledok nič moc

• 7.9.2011  21:53
    Stopa (1985)

Zaujímavé spracovanie mojej obľúbenej hry. Taká parodia na 10 malých černoškov s prvkami klasických detektývnych schémat trocha pripomínajúc film Vražda na večeri (ktorá je po humornej stránke o hviezdičku vyššie). Tri varianty rozuzlenia, pričom ten tretí je najzaujímavejší. Tim Curry v roli komorníka je nezabudnuteľný.

• 6.9.2011  09:51

Skvelá parodia na klasické detektívky s nečakaným rozuzlením.

• 27.8.2011  19:11

Ked hodnotím tento film, tak tým vlastne hodnotím aj knihu, pretože je doslovným prepisom. Pri tejto knihe sa totiž scénar akosi nedá meniť, pretože je to hádanka s kopou indíciami a keď nejaké tie indície zmeníte oproti knihe nebude to do seba zapadať. Takže ak neradi čítate knihy, ale chcete vedieť čo to je DaVinciho kód, je tento film pre vás ideálny, pretože nebudete o nič ukrátení z knihy.

• 22.8.2011  20:13

Indiana Jones odišiel na dôchodok, a tak ho prišiel zastúpiť Flynn Carsen. Je to taká nemastná-neslaná adventúra, ale pozerať sa to dá. 2,5 hviezdičky

• 20.8.2011  10:35

Tento film nemožno porovnávať s HP, ale ani so Saxanou. Nemecké filmy nikdy nemali vysokú úroveň.

• 19.8.2011  12:48

Celý film mi pripadal ako promo k novej verzii PC hre Princ of Persia. Adventúra, súboje, prekonávanie prekážok, skákanie na strechách, plytký dej bez nejakej myšlienky či pointy. Mal som pocit, že hrám počítačovú hru bez joysticka.

• 16.8.2011  00:22

Další z príbehov o škaredom káčatku. Človek by čakal, že do tejto otrepanej témy dajú niečo originálnejšie, čo sa bude líšiť od ostatných takýchto príbehoch (aj keď to natáčali podľa literárnej predlohy), no je z toho len tuctuvý film. 3 hviezdičky sú za úžasnú Meryl Streep, ktorá je záchranným kolesom pre tento film. Inač Meryl tu vyzerá ako sestra Cruelly De Vil.

• 14.8.2011  22:04

Ja by som tú starú zabil! :D

• 8.8.2011  22:27

Jedna z dalších paradujúcich blbostí, na ktorých sa rád zasmejem. Jennifer Coolidge je dokonalá Biela Mrcha.

• 5.8.2011  00:39

Človek by čakal, že z takej zaujímavej myšlienky ako je "obrátený kolobeh života" natočia originálny film, no je z toho len neuveriteľne dlho naťahovaný (kľudne by stačila aj polovica filmu) a nudný životopis s love story alias Forrest Gump, čím vlastne bola potlačená do úzadia hlavná podstata filmu.

• 30.7.2011  10:18

Je to tak neuveriteľná blbosť až som sa skoro uchechtal k smrti :D

• 24.7.2011  23:53

Nenáročný príbeh o štvorici chlapcov túžiacich len po jednom- nebyť sám. Nie je to film patriaci na strieborné plátno, ved tak aj dopadol, napriek tomu, že doň vsadili hlavného ťahúňa Dana R. Každopádne na to, aby ste ten film dokázali dopozerať do konca, musíte byť citlivý, empatický človek, aby ste dokázali pochopiť o čo v skutočnosti v tomto filme ide. Príjemná jednorázová oddychovka.

• 22.7.2011  22:02

Tradične bláznivo-dobrý Jim Carrey v tradičnej bláznivo-blbej komédií.

• 20.7.2011  22:48
    Legenda o mém synovi (TV film) (2007)

Na TV film celkom slušné, i ked na striebornom plátne by to neustálo ani s hlavným ťahákom filmu Radcliffom

• 18.7.2011  21:12
    Eragon (2006)

Vyvolená osoba, ktorá ako jediná (a žiadna iná) musí zachrániť svet pred silami zla. Je vám to povedomé? Áno, pretože toto je hlavná dejová koncepcia takmer všetkých fantasy príbehov, Eragona nevynechavajúc. Narozdiel od ostatných fantasy, však Eragon (kniha i film) v sebe neprináša ani kúsok originality, ale len (ne)vedome vykráda všetko to, čo fungovalo v ostatných fantasy filmoch, ale pritom to vykráda tak nemotorne, že celý výsledok je na ...

• 15.7.2011  19:55

Súhlasím s jednou recenziou, kde sa písalo, že zatiaľ čo Dary smrti 1 nemali záver, tak Dary smrti 2 zas nemali úvod. Takže mi to prišlo ako seriál na pokračovanie než dva samostatné filmy. Na začiatku sme si museli (zase) povinne zopakovať, čo sú dary smrti a horcruxi a potom sa začala veľká horská dráha, na ktorej nemal čas divák sa pozastavovať nad dejom, či sa mu páčil a či nie. Film mal veľmi rýchly spád. Než som si stihol prečítať úvodný nápis už sme boli Gringottbanke a než som sa stihol pohldne usadiť už sa bojovalo v Rokforte. Na druhej strane sa však posledný film odhráva počas 24 hodín. Scéna z Gringottbanky bola ako vystrihnutá z knihy mala dynamiku, akčnosť a až po pád do jazera sa žiaden kritik ani divák nesťažoval. Prišliel však boj o Rokfort, kde sa malo rozhodnúť o osude nielen čarodejníckeho sveta, ale aj o osude filmu, kde jedni chválili a druhí hanili, Záviselo to buď od toho ako veľmi chcel fanúšik, aby sa bitka podobala knihe alebo od toho ako moc ste od posledného filmu očakávali. Veľkolepý príchod Harry Pottera do núdzovej miestnosti správádzaný hudbou s prvého filmu, ktorá sa tam veľmi hodila, vniknutie Fénixovho rádu do hradu, duel McGnagallovej so Snapeom, ktorý hneď na to utiekol, strašidelný hlas Voldemorta predpovedal, že ide do tuhého. Monumentálne oživovanie brnení akosi pokazila hláška: "Toto kúzlo som vždy chcela použiť." A celkovo Klovesove vtipy, ktoré sa snaží za každú cenu zakomonovať do filmu sa nehodia do niektorých scén na rozdiel od Rowlingovej, ktorá v knihe presne vie kde a aká vtipná hláška sa hodí napr. Ronova hláška, ked zachraňovali Malfoya: "Ak kvôli nim zomrieme, zabijem ťa Harry." Ked sa už konečne po porušení ochrany Rokfortu začal boj, tak boj lapačov skončil skôr než začal. Namiesto toho, aby obsadili zadnú časť Rokfortu, čím by bol hrad zo všetkých strán obklúčený, a začali bojovať, hneď popadali z mosta a bolo po akci. Naštatie nám to vynahradili spredu, kde sa smrťožrúti a obri snažili preraziť cestu k hradu spomedzi desiatok brnení a hned začiatočný útok bol vskutku veľmi pôsobivý a strašný. Áno, každý boj, duel, zaklínadlo bolo po vizuálne stránke do detailov spracované a krásne sa pracovalo s kamerou. Možno škoda, že boj netrval dhšie resp. že neukázali z neho viac, kedže dej sa hlavne sústredil na hľadanie horxruxov a boj v plnom prúde sme mohli vidieť, len ked Harry bežal do lodenice (pravdupovediac záverečná bitka v piatom filme ma viac uchvátila). Ćo veľmi vytýkané filmu je málo emocií. Smrť vedľajších postáv mimo záber spôsobilo menší útlm dojatia nad ich smrťou. Veľmi silným emocionálnym zážitkom je určite Princov príbeh, ktorý keď nerozplakal aspoň trochu dojal divákov. Princov príbeh však spôsobil akčnú pauzu, ktorú jej niektorí vytýkajú, kedže boj vrcholil, no mne osobne to neprekážalo. Asi nejväčší rozkol medzi fanúškmi knihy určite spôsobil záverečný súboj Harry vs. Voldemort, ktorý sa rozhodli filmári zmeniť z rečníckeho duelu na naozajstný súboj. Ako nápad nie je zlý, no mohli medzi súbojom dať nejaké dialógy, ktoré boli v knihe. Harry síce začal rozprávať, prečo Voldemorta stále neposlúcha bazový prútik, no nedokončil to čím to stratilo zmysel, takže buď mali si niečo povedať medzi tým súbojom alebo mali byť úplne ticho. Takže Voldemort sa nidky nedozvedel, že skutočným pánom bazového prútika je Harry. Mnohí sa pohoršujú aj nad smrťou Bellatrix, ktorú pani Weaslyová rozprášila na prach. Ale prečo nie? Avada Kedavra je už otrepaná. A poletujúce kúsky Voldemorta boli skôr urobené pre 3D efekt. Nebyť 3D tak niektoré scény ako napríklad Harryho a Voldemortov prelet nad kukučím hniezdom by vo filme neboli. Tvrdohlavým fanúšikom môžu chýbať niektoré vynechané časti, ako napr. zložité vzťahy Dumbledorovcov, ale to je naozaj vedľajšia dejová línia pre hlavný dej nepodstatná a keďže to neriešili ani v prvom filme zbytočne by to len naťahovalo a zamatávalo dej. Vynechané scény sú však vykompenzované pridanými scénami ako napr. v Tajomnej komnate. Ale neukázať ako si Harry opravuje svoj prútik už je vynechanie trocha podstatne scény, ale filmári asi predpokladali, že si domyslíme, že si ho opravil mimo záber, i kěď divák si nemá čo domýšlať. Epilóg bol pre niekoho zbytočný, pre niekoho nie, ale aj keď naše trio nevyzerali ako 37-roční, bolo by hlúpe keby v poslednom zábere boli druhí cudzí herci. Slabou stránkou filmu je scénar, niektoré scény sú buď nedotiahnuté alebo zle zostrihané. Rokfort (zase) dostal novú fasádu. Presunúť viadukt, ktorý spájal 2 časti hradu o pár stupňov, aby spájal hrad s pozemkou bol dobrý nápad, no odstraniť veľkolepé otáčacie schodisko, ktoré bolo neoddeliteľnou súčasťou šiestich filmov bolo už moc. Súhlasím s recenziou, kde sa písalo, že miesto toho, aby filmári sa namáhali rozmýšlať, ako spraviť boj na otáčacom schodisku, radšej ho odstránili a vytvorili si nové lepšie hodiace sa pre boj. A naozaj mi to príde ako "však, čo je to posledný film, kašlime na to.". Čo sa týka hereckých výkonov, tak Alan Rickman jednoznačne boduje až tak, že by si zaslúžil aspoň nomináciu na Oscara, Ralph Fiennes ma až v poslednom filme presvedčil, že je skutočným temným pánom a Helena Bohman-Carter je nezabudnuteľná v roli Hermiony, premenej na Bellatrix a rovnako aj ostatní herci predviedli solídne herecké výkony. Hudba od Desplata je naozaj krásna. No a mne osobne chýbalo záverečné THE END. 3D bolo vytvorené len pre biznis, takže tam netreba diskutovať. S filmom možno budú mať problém puritánsky fanúšikovia kníh, ktorí neprekusnú niektoré zmenené scény a tí, ktorí Harry Pottera nemusia (ale naňho idú) budú tiež až nasilu hľadať chyby. Aby som to zhrnul posledný Potter je naozaj solídny film a oplatí sa naň ísť, ale len v prípade, že si ho budete chcieť skutočne užiť a nie len pozrieť a celý čas ostražite sledovať to, čo sa vám na ňom nepáči. Každopádne posledný film ťaží z toho, že je posledný. Tá piata hviezdička je len za to, že som dlhoročný fanúšik HP, čiže je to skôr taká bezvýznamná hviezdička.

• 2.7.2011  19:56
    Griffinovi (TV seriál) (1999)

Bolo to tu spomínané a naprosto súhlasím, že 1. a 2. séria skôr odpudzuje divákov ako ich priťahuje, počas týchto sérií som mal problém dopozerať seriál do konca. Od tretej série sa to pomaly mení, príbehy sú síce stále plytké, ale gagy (napriek tomu, že sú niekedy až príliš pritiahnuté za vlasy) tiež začínajú gradovať a už som sa aj pár krát dobre zasmial. čo by som vytkol seriálu, tak to je že polovica hlavných postáv je tam v podstate na nič, Meg, Chris a Louis sú absolútne bez charakeru, nemajú žiadnu osobnosť. Dej sa totiž neustále krúti okolo Petra, sem tam Brian prihodí nejakú múdrosť a Stewie (ktorý mi bol najprv nesmierne nesympatický, ale po 3. sérií sa stal mojou najoblubenejšou postavičkou) pár krát si popodnos zamrmle nejakú sarkastickú poznámku. Dal som síce 4 hviezdičky, ale z desťbodovej stupnice by to bolo 6/10.

• 5.3.2011  14:37
    Panelák (TV seriál) (2008)

Andy Kraus sa dušoval, že v 8. sérii prijde veľkým zmenám. Okrem zvučky a premaľovaného bytu Švehlovcov som žiadne výrazné zmeny nepostrehol. Skôr by bolo treba zmeniť tvorcov seriálu (Kraus by už mal predať štafetu). Ale kde zoženiete lepších, keď všetky slovenské seriály sú na hovno? 14. 1. 2013: Po dvoch rokoch úplného ignorovania som sa rozhodol pozrieť, čo majú v Paneláku nového. A rovnako ako pred dvoma rokmi je to stále... kravina. Jediným plusom je ten nový krásny byt v podkroví, do ktorého by som sa rád nasťahoval.

• 4.3.2011  11:02
    Pokémon (TV seriál) (1997)

Patril som aj ja do pokégenerácie, ktorá v pravidelných intervaloch sadala víkend, čo víkend pred TV, tiež som dal (či resp. moji rodičia) zarobiť marketingovým monštrám kúpou rôznymi nálepkami, albumami, postavičkami,... I dnes mi je jasné, aké to malo čaro v detských očiach. No mne už nie je 12 rokov, a preto sa na ten seriál už pozerám inými očami. Hlavní hrdinovia, ktorí sú prezentovaní ako kladné postavy, tu násilným spôsobom chytajú a zotročujú isté zvieratká, nie pre potešenie, ale pre absolútne nepochopiteľné súboje, ktorých cieľom je brutálnym spôsobom zneškodniť protivníkových Pokémonov, pričom čím viac Pokémonov utýrate, tým viac ste v tomto seriáli oslavovaný. Pripomína mi to povestné kohútie či psie zápasy, ktoré na jednej strane odsudzujeme, na druhej strane však deťom predkladáme takýto typ seriálu, v ktorom je takéto zaobchádzanie s tvormi nielenže spoločensky akceptované, ale priam uznávané. Preto nemožno o tomto seriáli uvažovať len ako o hlúpom detskom seriáli, ale ako o niečom nežiaducom. Samozrejme aj napriek tomu, že som ten seriál sledoval, zo mňa nevyrástol žiaden agresívny asociál, ktorý sa vyžíva v násilí, ale aj tak si myslím, že treba dnešným deťom poskytovať plnohodnotnejší program.

• 26.2.2011  20:27
    Hannah Montana (TV seriál) (2006)

Trápny detstký humor+ hrozné "herecké výkony" + blbý dej= idol dnešných deciek

• 26.2.2011  20:18

Všetky Olsen filmy (vrátane tohto) mi prídu na jedno kopyto ako mexické telenovely. A prečo som dal 3 hviezdičky? Nie preto, žeby to bol ako-taký skvost, ale preto, že pri pozeraní tohto filmu som aspoň nemal chuť to prepnúť po piatich minútach, ako tu u mňa býva zvykom pri ich filmoch.

• 26.2.2011  20:09

Ďalšia z tuctových béčkových amerických komédií. Ale patrí to do filmov, pri ktorých ked sa do nich zapozeráte, tak sa aj trošku zabavíte. Jedným z hlavných mínusov sú postavy, ktoré sú strašne nesympatické. Aby som bol konkrétny, tak sa jedná o tlstého černocha, ktorý je zo všetkých najmúdrejší, najšikovnejší a najprefíkanejší, teda aspoň si to o sebe myslí. Ďalším nesympaťákom je vždy usmievavý realitný agent, elektrikár, opravár, policajt a schizofrenik Chuck. Najradšej by som mu dal po hube, aby mu vypadali všetky zuby, ale to svedčí o tom, že herec ho zahral dobre. Napriek tomu, že takéto filmy musia mať happy ends, prišiel mi záver filmu trocha nelogický. Dal som tomu 3 hviezdičky, i ked by som pol hviezdičky ubral.

• 15.2.2011  17:01
    Dr. Ludsky (TV seriál) (2011)

Nebudem tento seriál prirovnávať žiadnym iným seriálom ako napr. House (ktorého v podstate aj tak nepozerávam). Čo sa týka hereckého obsadenia a hereckých výkonov som viac-menej spokojný. Maštalíra ako herca som nikdy nemusel, no táto rola mu úplne sadla a podal aj slušný výkon. Len Vladko Kobielsky mi nesedel v úlohe rázneho riaditela nemocnice (či kto to bol). Dej jednotlivých dielov je nápaditý, napínavý, miestami humorný (no nie je to trápny komediálny humor, ale sarkastický, miestami až morbídny), nie sú žiadne hluché miesta a pocelý čas graduje. Dialógy sú v poriadku, žiadne trápnosti. Ten seriál je proste taký... slovenský. A slovenské prostredie nie je až také akčné ako to americké, preto sa niektorým môže zdať trochu nezáživné. Hodnotím seriál 5 hviezdičkami. 4 hviezdičky za spracovanie + jedna za môj subjektívny pohľad. Odporúčanie: Odhodte za hlavu všetky americké seriály a skúste hľadať pozitíva na našich slovenských seriálov, pretože pri Dr. Ludskom sa to oplatí.

1 4 7 9 10 11 12 následující >>