Janega

Janega

okres Nitra

• 17.12.2018  00:34
    Aquaman (2018)

DC znova týmto filmom potrvdilo, že sa malo začínať so sólovkami a nie tímovkami. Aquaman je meganabitý blockbuster, kde je toho veľa, ale fakt veľa všetkého možného. Nečakajte však nejakú ťažkú filozofiu alá Temný rytier, je to skrátka typická komiksovka, nič viac nič menej. Mnohí Aquamana prirovnávajú marvelovkám, lebo to nemá sépiový filter a o čosi viac sa hláškuje, no Aquaman nie je Batman, ktorý má šichtu v noci v špinavých uliciach, takže v tomto filme by sa "temnota" ani nehodila. Ale keď už porovnávať s Marvelom, tak táto sólovka s Aquamanom sa v kľude vyrovná aj prvým Avengers.

• 3.11.2018  21:28

Ide sa podľa klasickej holyvúdskej šablóny - vzostup, pád, znovuzrodenie. Vraj je tam oproti skutočnému životu Freddieho Mercuryho niekoľko faulov, ale keďže ide o film do kinosálu pre široké publikum, je pochopiteľné, že si to filmári po dramatickej stránke upravili. Ak kvôli niečomu sa oplatí zájsť do kina, tak ísť si na plné pecky vypočuť hity od Queen, je to iný zážitok než si ich pustiť doma, kde si musíte dávať pozor, aby vám nebúchali na stenu susedia.

• 20.10.2018  09:24
    My všichni školou povinní (TV seriál) (1984)

Aj napriek času a zmene režimu je tento seriál stále aktuálny. Postavy sú výborné vykreslené, ani kladné ani záporné, ale skrátka také ľudské. Seriál obsahuje mnoho krásnych myšlienok, ktoré tam nie sú dané nasilu, ale pekne vychádzajú zo situácií. Všetko to zvýrazňuje aj krásna hudba od Petra Hapky. Oproti ostatným seriálom, ktoré končievajú šťastne, tento seriál nemá šťastný koniec, ale končí nádejou. "My všichni školou povinný" skutočne docenia len tí, ktorí v tomto obore pracujú.

• 13.10.2018  18:03
    Venom (2018)

Dúfam, že sa Venom dočká pokračovania, aby to mohol riadne roztočiť s Carnage. Tentoraz sa jedná o poriadne naťahovaný origin, kde sa to rozbalí, ale aj rýchlo zabalí až v poslednej tretine. Tiahne to najmä aj skvelý Tom Hardy.

• 31.8.2018  22:10
    Babovřesky 3 (2015)

Pochopím veľa vecí, ale nikdy nepochopím, ako Troška môže byť spokojný s touto trilógiou. Jediným racionálnym vysvetlením je senilita možno debilita. Film bez deja, bez vtipu, bez nápadu, bez atď. Bohužiaľ musím súhlasiť s jednou recenziou, kde Trošku nazvali "šmejdom z kulturáku".

• 26.8.2018  18:51

Pokrok oproti predchádzajúcemu filmu je vtom, že je tu nejaká dejová zápletka. A keďže v predchádzajúcom filme nebola žiadna, tak tu sú rovno dve (kontrola z ministerstva a dohadzovanie hokejistov). Bohužiaľ obe zápletky, napriek svojmu komediálnemu potenciálu, sú spravené na hovno. Viac k tomu nejde ani napísať.

• 26.8.2018  18:45
    Babovřesky (2013)

"Velebnosti, jdu blejt!" Najväčší rozdiel medzi týmto a starým dobrým Slnce, seno,.. je v hereckých výkonoch hercoch. Zatiaľ čo v Slnce, seno,... boli herci i neherci úplne prirodzený až autentický, tak tu je to celé také preafektované. Ďalším problémom je dej, ktorý vlastne ani žiaden nie je. Hlavnou postavou by mal byť nový kňaz okolo ktorého by sa asi mala celá situácia točiť, no je postavená iba na zopár rádoby vtipných skečov. To isté platí aj o postave starostu. Iná (asi) hlavná postava sa ukáže až v polovici filmu. A tie staré strigy sú na nakopnutie. Babovresky pôsobia ešte nekonzistentnejšie než Kameňák.

• 24.8.2018  21:31

Mám rád tieto parodické kravinky. I keď toto pôsobí tak dosť amatérsky, že také na youtube. Ale je tam niekoľko fajn frkov, človek sa aj zasmeje.

• 22.8.2018  23:16
    Temné síly (2018)

Všetky tie postapokaliptické "young-adult" diela sú možno atraktívne, zaujímavé a inšpirujúce, ale akonáhle sa nad tým všetkým začnete len trochu zamýšľať, zistíte že je to celá jedna kravina. A že to musí byť výtvor nejakého sadistického duševne nevyrovnaného jedinca, ktorý žije vo svojom vlastnom svete. A Tmavá myseľ je toho učebnicovým príkladom. Je urobená podľa už tradičnej šablóny a k tomu všetkému riadne vyzobáva svojich viac či menej úspešných predchodcov. Pozitívum je nanajvýš sympatické mladé obsadenie, ktoré však týmto filmom urobilo krok vzad vo svojej hereckej kariére.

• 6.8.2018  21:03

Mission Impossible znovu splnilo svoju misiu: skvelá akčná jazda, so šokujúcimi dejovými závratmi, okorenené príhodnou štipkou trefného humoru. Napriek tomu strhávam hviezdu za jedno z najväčších filmových klišé, a to zneškodnenie bomby na poslednú sekundu. To je tak neskutočne otrepané, že je neodpustiteľné, aby v tak prepracovanej a rozbehnutej filmovej sérii siahali, po všetkých tých rokoch, k takýmto faulom.

• 27.7.2018  02:31

Satirizovanie vtedajšieho Hitlerovho režimu stvárnili fajn, no záverečná propagandistická bodka je z pohľadu ďalšieho pôsobenia USA vo svete ešte väčšia satira.

• 23.7.2018  00:42
    Kačeří příběhy (TV seriál) (2017)

Nad animáciou postáv by Carl Barks zaplakal. Ale aspoň sa vyhli tej príšerné 3D animácií (Mickeyho klubík). Úvodná zvučka je dosť zavádzajúca. Z nej to totiž vyzerá, že sa bude jednať o dobrodružné výpravné príbehy, ktorých súčasťou by mal byť aj Káčer Donald, ktorý v staršom seriáli mal len epizódnu rolu. Vyzeralo to na návrat ku komiksovým koreňom káčerov. Toto všetko však spĺňa len pilotný diel. Buď sa totiž jedná len o prostoduché príbehy, kde hlavnými hrdinami sú len tie malé káčerovské trojčatá alebo ak sa už aj ide na nejakú tú dobrodružnú výpravu, tak jej potenciál je značne nevyužitý. A ani Donald sa v tomto seriáli nevyskytuje, tak často ako by sa mohlo zdať, čo je škoda, pretože veľmi dobre plní tú komickú funkciu. Škoda, že autori nemali väčšie ambície, než len nakrútiť ďalší nový Disney seriál, respektíve sa zviesť na úspešnej značke.

• 9.7.2018  19:37

Byť holyvúdskym filmárom v dnešnej dobe je celkom ľahké. Stačí vypnúť svoje kreatívne mozgy a nakrútiť remake alebo sequel nejakého úspešného filmu, potom sa riadne opiť, aby reči "na originál to nemá" a "sprznili klasiku" toľko neboleli. Ešte sa trochu pomodliť, aby to niečo zarobilo a mohli si povedať, že natočili dobrý film a pomasírovať si ego s tým, že ten rýchlokurz filmárčiny sa oplatil. Tentokrát to aspoň nedopadlo tak zle ako som očakával. Predovšetkým sa vyhli sexizmu, vulgarizmom a fekálnostiam, ktorými dnešné americké komédie ovplývajú. Bohužiaľ sa nesnažili ani o kúsok inovácie od predošlého filmu. A nie, výmenu rolí za originálne nepokladám.

• 25.6.2018  00:03

Najmä prvá polovica pripomína dosť Stratený svet a ostatné je už také vyzobávanie predošlých filmov. Na originálnejší príbeh má našlapnutý až ďalší film. Najhoršou stránkou filmu sú bohužiaľ postavy. Chémia a vzťahy, ktoré fungovali v minulom dieli, tak tu naprosto zlyhávajú. Postavy sa poväčšine chovajú tak, aby vznikli akčné scény, čiže nelogicky a blbo. Samostatnou kapitolou je to dievčatko. Detské postavy vždy boli dôležitou súčasťou jurských filmov. Zatiaľ čo v starej trilógi sú deti tiež tak detský naivné, ale zato sú aj uvažujúce a aj trochu odvážne, takže im človek fandí, tak tá dievčina svojou stupiditou predčí aj tých dvoch harantov z predošlého filmu. Nechápem ako autori filmu mohli tú postavu, tak zle napísať. Na jednej strane učiní ťažké filozofické rozhodnutie, na strane druhej sa pred dinosaurom skryje vo svojej posteli! A ešte jej vytŕča spod paplóna celá hlava, keby si ju náhodou ten Dino nevšimol. Toto neobstojí ani ako paródia. Autori vedia, že nový genetický Indoraptor už neuchváti tak ako Indominus Rex, takže nejaký veľký priestor mu ani nedávajú. Koniec až tak neuchváti, keďže ušlo len zopár dinosaurov a nevyzerá to na nejakú globálnu katastrofu. Väčšina sú bylinožravci a predátori sa zase nemajú s kým páriť. Každopádne nový Jurský svet je výborný letný blockbuster, ktorý vo svojom žánry obstojí. Takže ak to nebudete brať vážne, tak tie 4 hviezdy si pokojne zaslúži.

• 16.6.2018  18:22

Minimálne čo sa týka soundtracku je tento film nedocenený. Je zarážajúce ako drsne zmenil Rapoš tón filmu oproti predošlému filmu.

• 25.5.2018  22:20
    Tintinova dobrodružství (TV seriál) (1990)

Aj keď dabing zvyčajne nehodnotím (tvorcovia zaň nemôžu), musím napísať, že český dabing to zráža, pretože som mal mnohokrát problém mu porozumieť, a tým som sa strácal v deji (aj keď som Slovák po česky rozumiem výborne). Hlavne tá zvuková stránka dabingu je hrozná. Ale všetko ostatné je fajn. Komiksovú kresbu Hergého zachovali a presne sa to drží aj komiksov, čím nechceli skaziť túto klasiku. U Tintina si každá veková skupina nájde to svoje či už dobrodružné cesty alebo detektívne zápletky a obľúbi si síce dosť infantilné, ale zato sympatické postavy.

• 20.5.2018  09:13

Niektorí budú po pozretí tohto filmu dosť urazení. Lacná romanca.

• 19.5.2018  18:38
    Gotham (TV seriál) (2014)

Gotham je taká zmes všetkého možného. Spočiatku pôsobí ako typická ami-kriminálka s občasnými odkazmi na komiks, nesķôr už ide o plnohodnotné originy postáv. Niekedy chce pôsobiť reálne ako Nolanov Batman, ale potom sa nesie v duchu komiksových bláznivýn. Býva smrteľne vážny, no niekedy to spadne až do paródie. Možno práve kvôli tomu baví, že je vždy iný. Nejde podľa nejakej vopred stanovenej šablóny. Silnou stránkou sú postavy. Tie sa neustále vyvíjajú a formujú a nie sú čierno-biele. Aj kladné postavy majú svoju temnú stránku a záporáci ukážu svoju ľudskosť. Problémom je, že sa o ne nejak neobávate, lebo skrátka musia prežiť do Batmanovho zrodenia (nehovoriac o tom, že aj mŕtvoly tam ožívajú na počkanie). S postavami súvisí aj výborný kasting. Vidno, že herci si svoje role užívajú a dávajú do toho veškerý svoj herecký talent. Gotham sa nejak striktne nedrží komiksových zošitov, no fanúšikovia Batmana sa nemusia báť, pretože podstatu Batmanovho sveta sa im podarilo úplne vystihnúť. Taktiež sa inšpiruje niektorými komiksmi. Sérial Gotham má svoje muchy a má ich veľa a neraz dejovo zakopane, no najmä od druhej série je to divoká jazda, ktorá vás len tak nepustí. Hodnotené po štyroch sériách. 5.séria: Vybuchujúce mosty. Gotham odrezaný od sveta. Bane s dcérou Ras al Ghula sa snažia dokončiť jeho zámery a pomstiť ho. To ako vážne?! Nolan by ich mohol udať za plagiátorstvo.

• 2.5.2018  19:05

Keby to bol konečný koniec (zloduch vyhrá a polovica hrdinov zomrie) jednoznačne by som tomu dal 5 hviezdičiek. Lenže vieme, že to koniec nie je a všetci nejak ožijú a bla, bla, bla. Postavy konajú totálne idiotsky. Má to ale skvelú akciu, humor a Marvel záporák číslo jeden.

• 14.4.2018  23:09

Tri skupiny zloduchov sa snažia získať akúsi priepustku z pekla. Príbehovo je film slabší, úvod má grády, záver je správne pošahaný, no jadro je pomalšie, napriek tomu, že tam máme Zooma, a pomerne suché aj keď nám tam šaškuje Harley Quinn. Animácia je dobrá a film sa nebojí byť drsnejší.

• 23.1.2018  22:51

Problémom nových Star wars je vývoj postáv a ich postavenie v príbehu. V VII. epizóde predstavili viacero nových postáv, no teraz akoby nevedia čo s nimi, a tak im vymysleli vo filme nielen nezmyselné, ale hlavne zbytočné zápletky a pokiaľ už vôbec nevedia čo s tou postavou, tak ju jednoducho odgrágľujú. Tiež ma mrzí, že sa znovu vracajú k zbytočnému digitalizovaniu, ktoré v predošlom filme sa snažili minimalizovať. Veľmi chválim akčné scény, ktoré majú naozaj grády. Budú mať čo robiť, aby túto trilógii zdarne dokončili.

• 4.1.2018  16:21

Ako väčšina i ja som čakal prúser, no nakoniec som zostal milo prekvapený. Ide síce len o oddychovú jednohubku, ale má to správnu adventure atmosféru, dobrý humor, akciu, kasting. Skrátka všetko, čo od tohto typu filmu očakávate. Je tam aj pomrknutie na predchádzajúci film, no zároveň sa nesnaží viesť na ňom. P.S. 3D som náznakoch zaznamenal len v záverečných titulkoch.

• 4.1.2018  16:17

Najväčšie negatíva filmu: odláknuté predstavenie nových hrdinov a hlavný záporák, ktorý je najhorší komiksový záporák . Plusy: dobrá akcia a kasting. Nato, že ide o stámilionový film, ktorý má byť vyvrcholením dosavadných DC filmov, to vyzerá veľmi biedne.

• 28.8.2017  18:21

Tak ozaj neviem za čo dostala Streepová Oscara. Keby sa vystrihali všetky scény, kde je ako senilná ježibaba (pričom tie scény sú strašne otravné, nudné a Streepová v nich lezie na nervy), tak by z toho bol dobre nakrútený dokument na Viasat History.

• 25.8.2017  21:23
    Temná věž (2017)

Knihu som nečítal, takže neviem nakoľko je Kingova predloha preceňovaná či nakoľko je táto adaptácia odfláknutá. Viem, že tvorcovia tvrdili, že sa nejedná o priamu adaptáciu knihu, ale o niečo, čomu vlastne ani oni sami poriadne nerozumejú, no napriek tomu ma ani samotná idea tohto príbehu nenavnadila ani na knihu ani na filmové pokračovanie.

• 17.8.2017  17:31

Má to grády, má to humor, k tomu výborné herecké obsadenie... no aj tak to je u mňa len na tie 3 hviezdičky. Možno preto, že to bolo ako dežaví a človek podobných filmov už videl viackrát. Taktiež film chcel byť cool a hustý tými nádavkami a opĺznosťami, ale myslím, že v tom nespočíva hustota filmov. Za trest by som tvorcov postavil do kúta pod dozorom Salmy Hayek.

• 14.8.2017  00:21

O Henrichovi VIII. sa mi vždy dostali len skreslené informácie ako o krutom kráľovi, ktorý nesmierne túžil po synovi a zabíjal svoje manželky na počkanie (najabsurdnejšie to je vykreslené v Simpsonovcoch). No tento dokument mi ukázal iný pohľad na kráľa. Z jeho z 6 manželiek teda bolo popravených "len" 2, a aj to z iného dôvodu než toho, že mu nedali syna. 4 diely umožňujú sa jednotlivým manželstvám venovať naozaj podrobne.

• 14.8.2017  00:12

Páči sa mi ako spracovali rôznorodosť aplikácií a tiež humor, ktorý je poväčšine detinský, no nájdu sa aj narážky na dospelejšie vtipy. Osobne by som volil kombináciu animovanej a hranej formy, tak ako to bolo pri Lego movie, kedy reálnom svete hrali skutočný herci. Príbehovo to už nie je ničím výnimočné, ale ako oddychová zábavka určite poteší

• 26.7.2017  16:10
    Dunkerk (2017)

Nolan dobyl ďalší žáner. Tri dejstvá (zem, voda, vzduch) sa navzájom krížia, aby sa nakoniec spojili a vytvorili tým dychberúci a emotívny snímok o 2. svetovej vojne. Tlieskam. 300

• 21.7.2017  00:14

Vizuálne veľmi silný film. Nato, že je to európska produkcia kľudne môže po vizuálnej stránke konkurovať aj tým najväčším sci-fi americkým blockbusterom (Strážcovia galaxie, Avatar). Príbeh je zo začiatku trochu neprehľadný a dosť často sa odbieha od hlavnej dejovej línie. Vedľajšie epizódky sa týkajú záchranných misií (raz zachraňuje ona jeho a potom on ju), ktoré však hlavný dej nikam neposúvajú, no na druhej strane práve tým filmári využívajú príležitosť predstaviť nám časť toho veľkého sveta a vôbec nenudia, práve naopak človeka aj pobavia. Aj napriek tomu, že Dane DeHaan má už po tridsiatke, stále vyzerá dosť mlado, takže nemá až toľko charizmy na najlepšie agenta vesmíru. Cara Delevingne je na tom o čosi lepšie.