Janega

Janega

okres Nitra

• 20.7.2017  09:02

Znovu nový stroskotanec, s ktorým treba objavovať planétu opíc? Telepatický zmutovaní ľudia, ktorí svoje schopnosti využívajú na zabitie nevinných ľudí, miesto na boj s opicami? A bomba, ktorá dokáže na jeden pokus zničiť celú planétu? To ako fakt? Niektoré filmy by nemali mať pokračovania a Planéta opíc je tým jasným príkladom. Otvorený koniec prvého filmu bol dokonalý, celé to však zabilo toto pokračovanie a to aj bez bomby.

• 19.7.2017  09:42

Chcel som zabiť čas v obchodnom centre, tak idem si do kina na najbližší film, ktorý budú dávať. Keď mi predavačka vstupeniek povedala ten gýčový slovenský názov "Láska stojí za všetko" (až na zvracanie), tak som len prekrútil očami a tá predavačka sa popod fúzy ironicky pousmiala. Lenže ďalší film 47 metrov (mne oveľa bližší) mali dávať až za hodinu, tak som to riskol s tou Láskou. V kine som zistil, že film má názov Everything, everything, čo mi dalo nádej, že to tak nechutné nemusí byť. A naozaj vcelku zaujímavý námet o vážne chorom dievčati a jej prvej láske. Ano, je to taká americká teen romantická prkotina, ale tá zvláštna choroba tomu dáva niečo naviac. A tiež remeselne to bolo zvládnuté na výbornú. No a potom prišiel ten príbehový zvrat, ktorý zabil celý film. Celý film mi to tak znechutilo, že môžu byť radi za tie 3 hviezdičky.

• 6.7.2017  10:39

Nový Spider-man je taký Deadpool pre deti. Je to klasická americká tínedžerská komédia o lúzrovi bez nejakého posolstva (s veľkou mocou...), ktorá sa neberie vážne. Spider-man: Homecoming sa vybral úplne iným smerom než jeho predchodci, tento smer nie je zlý, no tiež neprináša nič nové a skôr stavia na popularite známych postáv. Od predošlých filmových sérii sa snaží vybočiť všemožným spôsobom, takže sa nedočkáte absolútne žiadneho originu, nestretnete sa so žiadnych Spider-manových lások. Na prvých 2 Raimiho Spider-manoch to nemá, no zároveň to jednoznačne prekračuje predošlých Amazing Spider-man. Je to sľubný promo-film k začiatku novej série, kde Spider-man spoznáva svoje možnosti a začlenil sa do MU. Verím, že pokračovania už naplno rozvinú svet Spider-mana. P.S. Spider-man: Homecoming je snáď prvý komiksový film, kde maskovaného hrdinu spoznajú podľa hlasu.

• 10.6.2017  18:12
    Mumie (2017)

4 hviezdičky s odretými ušami a privretými očami. Medzi slabé stránky patrí hororová zložka, ktorú tvorí nanajvýš zopár predvídateľných lakačiek, ktoré dnes už nájdete aj v detských filmoch, lebo to 6 ročné dieťa odchádzalo z kina celkom pokojné. Tiež klišé veci ako vyvolený a fantasy predmety ako čarovná dýka či kameň patrí skôr do sveta Harryho Pottera než do vážneho hororového univerza, ktorý sa snažia vytvoriť, ono potom takéto vecičky spôsobujú, že ten príbeh je taký prekombinovaný. Ale odhliadnuc od týchto blbostí je samotný príbeh celkom zaujímavý a napínavý, taká poctivá americká dobrodružná cesta. Inak postavy majú asi železné kosti, lebo nadprirodzené postavy ich z celou silou hádžu po tvrdých veciach a oni nemajú ani modriny, ale to je nezmyselnosť všetkých amerických filmov. Vydarilo sa herecké obsadenie, ale český dabér zobral Tomovi Cruisovi 50% charizmy. Ten kto ho nadaboval môže dabovať akurát tak Ralpha Wigguma. Taktiež sa im podarilo pootvoriť a nabudiť záujem do nového Dark univerza.

• 10.5.2017  10:09

Brad Pitt mi so svojim nagélovaným három a anjelskou tváričkou rozhodne nepripomína vojenského drsňáka šľahaného životom. Je to dobre natočená vojenská dráma, plná heroických klišé, ktoré sa snažia o vyvolanie emócií. No európske vojnové filmy sú v tomto ohľade lepšie, lebo tie dokážu u diváka vyvolať skutočné emócie.

• 23.4.2017  00:45

Ani Scottove holyvúdske megalomanstvo tohto filmu nedokáže zakryť bezduché spracovanie daného biblického príbehu. Ide o akési polomystické rozprávanie, kde na jednej strane sa darí logicky vysvetliť postupnosť 9 z 10 egyptských rán aj bez Božieho zásahu a vyzerá to, že Scott sa snaží o nenáboženské vysvetlenie Mojžišovho príbehu, no tým mystickým častiam sa aj tak nemôže vyhnúť a tie teda dosť odflákol. 151 minútová stopáž je naozaj veľmi premrštená, nakoľko polhodinová epizódka o trénovaní otrokov je nielenže nezmyselná, no pre celý príbeh úplne zbytočná. Radšej animovaný Princ Egyptský (1998).

• 17.4.2017  11:31

Jesus Christ superstar má všetky atribúty výborného muzikálu. Skvelý soundtrack a herecké výkony, originálnu výpravu a nový pohľad na Ježiša. A práve preto, že je to o Ježišovi by som očakával, že to bude mať nejaké hlbšie posolstvo, no nemalo, a preto za 3.

• 24.2.2017  16:55

Môj najobľúbenejší hrdina+moja najobľúbenejšia hračka+zhúlení tvorcovia Lego movie= totálna Bathaluz epických rozmerov

• 7.2.2017  09:27
    Divoký Zapadákov (TV seriál) (2017)

Najlepšie na celom seriály je Jožko Vajda ako indián. A ešte Jožko Vajda ako indián. A potom ten indián alá Jožko Vajda. Má to dobrý námet, hercov, charaktery, no celkovo to nejako nefunguje. Teda až na Jožka.

• 20.1.2017  16:34
    Prázdniny (TV seriál) (2017)

To som snáď jediný, čo si všimol, že Hnojka nie je schopná natočiť niečo naozaj originálne? Tentokrát je to plagiát filmu S tebou ma baví svet

• 6.1.2017  00:07
    Až tam nezbyl žádný (TV seriál) (2015)

Mal som veľké očakávania, že po otrasných filmových adaptáciách tejto skvostnej detektívky, príde konečne riadne spracovanie. Bohužiaľ! Film má na začiatku všetko na čom môže stavať- skvelú výpravu, výborný casting, úžasne vypracované charaktery, no toto všetko je len pozlátko. Samotnému filmu chýba tempo, znovu sa nepodarilo vybudovať tú skvelú nervy drásajúcu atmosféru ako pri čítaní knihy. Niektoré zmeny oproti predlohe boli na škodu, niektoré dokonca odporovali hlavnej myšlienke knihy. Ale musím pochváliť, že sa vyhli aspoň šťastnému koncu a skončilo to tak ako to malo skončiť.

• 18.12.2016  10:12

Od Epizódy VII začalo obrodenie ságy SW (len to nezakríknuť). Začiatok filmu trocha stagnuje a mal som problém sa zorientovať v tom množstve postáv a v deji, ale napriek tomu, že atmosféra v tomto filme sa odlišuje od ostatných, pri akčných scénach vesmírnych stíhačiek som vedel, že som v tom starom dobrom svete SW, a to mi tam nechýbali ani súboje svetelných mečov. A aj keď vieme ako to skončí, tak spôsob ako k tomu došlo (a najmä posledných 10 minút) bolo úžasných. Ale digitálnu Leiu si mohli odpustiť, úplne by stačilo keby ju nasnímali len zahalenú zozadu.

• 29.10.2016  23:33
    Inferno (2016)

Tom Hanks síce zachránil polovicu ľudstva, no ten holyvúdsky šťastný koniec úplne zabil celý film. Tentoraz fakt mali radšej natočiť záver presne podla knihy. Potom by aj informácia o narodení dieťaťa dávalo filmu istú pointu. Dan Brown sa v knihe nebál nakopať zadky práve tým dobrým. Tak len sledujeme ako si posledných 15 minút dáva každý s každým cez hubu, aby to nakoniec skončilo tým klišé spôsobom, kedy sa všetko na poslednú chvíľu zachráni. Celkovo je však film dosť plytký. S postavami sa tu pracuje minimálne a ich motivácie a emócie sú spracované dosť povrchne. Inferno sa dobre vyníma na stránkach kníh, no ako film nemá po kvalitatívnej stránke šancu moc uspieť.

• 29.10.2016  15:33

Tento pseudofilmový žáner, ktorý som nazval "tupopubertálna hororová fraška" snáď nemá konca. Takýchto podobných filmov je už asi viac než latinoamerických telenoviel a sú čím ďalej tým blbšie. Človek si síce tieto filmy pozrie, keď na to náhodou natrafí pri prepínaní, ale aj tak potom musím rozmýšľať prečo je niekto ochotný neustále pchať peniaze do takýchto filmov a čo primälo autorov sa podpísať pod toto dielo.

• 2.10.2016  10:58
    Godzilla (2014)

Americký akčný škvár. Godzillu ako hrdinu som nepochopil. Tie príšery sa stretnú v boji až 3-krát, pričom ani raz ich boj poriadne neuvidíme, buď to strihnú hneď na začiatku, alebo je príliš veľká tma a je v tom chaos. Na to, že film sa volá Godzilla, tak ju vidíme plnej veľkosti až v poslednej štvrtine filmu. Odteraz len Godzilla z roku 1998.

• 3.9.2016  23:15
    Angelika (2013)

Ja osobne by som volil formu televízneho seriálu, keďže sága Angeliky je veľmi rozsiahla, takže z dlhodobejšieho hľadiska by to bolo lepšie. I keď už tento film pôsobí dosť televízne. Nora Arnezeder je dostatočne pôvabná a krásna pre rolu Angeliky a túto postavu poňala trochu inak než Michele Mercier. Veľkým krokom vedľa je však herecký predstaviteľ Joffreyeho de Peyraca.

• 2.9.2016  21:49

Glenn Close robí česť svojej postave. Je naozaj krute diabolská. Príjemný film nielen pre psíčkarov.

• 2.9.2016  17:55

Aj tým najväčším hollywoodskym hviezdam stačia len televízne dokumenty o ich živote. Pán spevák Rytmus však potreboval svoj "príbeh" vyrozprávať na striebornom plátne a žiadať ešte peniaze za vstupenku. Ale bez ohľadu nato o kom by ten film bol, nemôžem dať vyššie hodnotenie než odpad, pretože toto nie je dokument. Je to len nesúrodý zostrih scén, ktoré v podstate zo života Rytmusa nič neobjasňujú, nič neponúkajú. Furt sa tam točí o jeho cigánskom pôvode, potom sa jeho mama rozčuľuje, že si v detskej izbe strihá nechty, ktoré sú po celej izbe, sem-tam niekto povie pár teplých slov o Patrikovi a toť vše. A tá blbosť o tom, že pochádza z Indie pôsobí vo svetle celého dokumentu až parodicky. Skrátka nič relevantné. Neverím, že s týmto môžu byť spokojní aj jeho najskalnejší fanúšikovia. Režisér Miro Drobný sám asi ani nevedel čo chcel vlastne natočiť alebo Rytmusov život nie je taký zaujímavý, aby z toho vznikol plnohodnotný životopisný dokument. Nechce sa mi veriť, že to točili 8 rokov, pretože natočený materiál vyzerá na 3-dňovú prácu.

• 31.8.2016  23:08
    Nebeské geto (TV film) (2006)

Aj keď nie som z Petržalky a nie som ani Bratislavčan, tak Petržalka spolu s Luníkom IX. sú na Slovensku až povestné sídliska, takže ma aj zaujímalo čím je to sídlisko také výnimočné. V podstate ničím, no prezentovaním práve tohto sídliska dokument veľmi dobre ukazuje vznik týchto komunistických sídlisk na Slovensku, ich život na nich a celkový dopad na spoločnosť. Čo ma najviac chytilo za srdce bol na konci obraz starej Bratislavy, kde miesto vysokých panelákov bola krásna príroda.

• 20.8.2016  10:22

Ten film by nepôsobil tak tuctovo a ten príbeh tak klišé, keby takýchto životných príbehov o lúzroch, ktorý "dobyjú" svet prostredníctvom talentových show, neboli vo svete desiatky. Pamätáte si koľko takýchto prípadov bolo len v našich talentových show? Že nie? Ich sláva je ako bublina, ktorá čoskoro spľasne. Ale keby natočili film o pánu Pátrovičovi, to by bola iná káva. To by som dal aj 5 hviezdičiek.

• 15.8.2016  20:44

Nie som ani márvelák ani DCčkár, z oboch brehov mám rád tak akurát Spider-mana a Batmana. Aj keď porovnávanie Marvelu a DC comics mi príde už smiešne, tento rok viedli medzi sebou veľký súboj s dvoma podobnými projektmi, takže i mne nedá neprispieť svojim názorom. BvS i CA3 sú veľmi podobné v kladoch i záporoch, zatiaľ čo ten prvý menovaný to však schytal oveľa viac, avšak ani ten druhý by sa nemal moc vystatovať. CA3 má dobrú akciu, čo je pre mňa jedne z predpoklad kvalitnej komiksovky. Avšak problém nastáva v pointe bitky medzi superhrdinami. Bojujú na život a na smrť až nato že na tú smrť nebojujú, takže sa o nich ani moc neobávate. Skončí to modrinami nanajvýš ochrnutím, ktoré však ľahko "vyliečia" robotickými protézami. Neúmyselné zabitie a následná brutálna pomsta by tomu dodala grády. No a hlavný záporák 0 bodov. Potešil Spider-man a ostatní mi boli ukradnutí. P.S. Ak by som točil komiksovku od Marvelu, tak trápnu cameo scénu so Stanom Lee by som jednoznačne vystrihol.

• 12.8.2016  15:58

Tuctová komiksovka bez atmosféry, s necharizmatickými hrdinami a nevyužitým potenciálom záporáka (teda ak vôbec nejaký potenciál mal). Očividne to točil niekto kto ku komiksom nemá blízko, ale len zobral nejaký komiks zo 60. rokov a políčko po políčku to natočil.

• 10.8.2016  14:02

Vyjsť tento film pred 10 rokmi bola by z toho bombastická bomba. Avšak dnešný filmový svet je už tak presýtený komiksovými filmami, že dnešní diváci už nie sú schopní tolerovať u nových komiksoviek ani prd. Filmová spoločnosť urobila sama sebe medvediu službu, keď robila okolo tohto filmu takú megakampaň. Nespočetné trailery ukázali snáď to najlepšie z filmu a divákom zostala na pozeranie v kine len tá prvá dosť statická časť. Film som si musel pozrieť viackrát, aby som pochopil počínanie postáv a niektoré vedľajšie dejové línie. Herci sú super, Ben Afflack snáď prekonal aj Christiana Balea, Jeremy Irons (ktorého moc nemusím) je v roli Alfréda úžasný, len Hanry Cavill je taký nemastný-neslaný. Ja osobne ho považujem za najlepšieho predstaviteľa Supermana, avšak jeho postava v tomto filme je dosť zle napísaná. Chýba mu také odľahčenie. Celý film má Superman len jeden výraz - mokrého šteňaťa. Jesse Eisenberg ma v roli Luthora bavil, tešil som na scény s ním. Síce je to také zakomplexované decko, ktorému keby ste strelili za ucho, šiel by sa do detskej izby vyplakať, ale rolu psychomaniaka zahral dobre. Boj Supermana a Batmana je zvládnutý na jednotku, aspoň sme videli, že je možné poraziť aj neporaziteľného. No a potom prichádza toľko kritizovaný zvrat alá "Marta". Pravdupovediac neviem, čo mám na to povedať. A tak ako ma bavila záverečná akcia v Muži z ocele, tak ma to bavilo aj tu. Skrátka u komiksoviek také akčné scény očakávam a patrí to k tomu. Film ma zas tak neohúril ako som čakal podľa trailerov (asi preto, že pred filmom ukázali viac než mali), ale nejak to moc neriešim, takže preto som dal 4 hviezdičky.

• 3.8.2016  23:44

Tak si poďme zhrnúť začo dostal Suicide squad odo mňa 4 hviezdičky. Prvá hviezdička je určite za námet. Vždy keď je ohlásený nový film o superhrdinovi, divákov ako prvé zaujíma zloduch. Skrátka zloduchovia nás bavia viac, takže urobiť film len špeciálne o nich je skvelý nápad. Druhá hviezdička je za hercov. Akoby sa narodili pre tie role. Každý si to užíva, vkladá do postavy to svoje. Skrátka sú úžasní. Samozrejme je tu veľa postáv, takže priestor pre každú postavu je rozdelený veľmi nerovnomerne. Najviac to schytal Slipknot, ktorého celú púť vo filme ste mohli vidieť už v traileroch. Aj som si myslel, že on bude ten "obetný baránok", len som nevedel, že to bude tak skoro. Mnohí hovoria, že postava Jokera je pre príbeh filmu úplne nepodstatná. Možno, no na druhú stranu je príjemným spestrením a konečne máme možnosť vidieť na filmovom plátne legendárne duo J+H. Veľmi sa mi páčilo, že postavy nepredstavili len ako nepolepšiteľných bastardov, ale aj po ľudskej stránke. Hovorím o scéne (spoiler), kde Enchantress im ukazuje ich túžby, najtajnejšie sny. To sa mi páčilo a dávalo to potom zmysel k ich motivácii ku spolupráci pri bojovaní proti zlu. Tretia hviezda je za príbeh. Má to grády, napätie, humor, skrátka tam nájdete všetko. Ak si myslíte, že z trailerov ste si vyskladali už príbeh, mýlite sa. Film ponúka niekoľko prekvapujúcich momentov. Hlavný záporák ujde, na prvý film stačí. Štvrtá hviezda je za soundtrack. Aj keď zvyčajne túto zložku filmov nehodnotím, tu ma soundtrack fakt dostal. Samozrejme nájdu sa aj takí, čo budú chcieť od toho filmu čosi viac sofistikovanejšie (ako v Nolanovej trilógií), ale myslím, že táto horská dráha ponúka naozaj dobrý filmový zážitok. 13. 8. 2016 Keďže film sa mi páčil, rozhodol som sa prečítať si aj komiks Suicide squad z The New 52, aby som zistil nakoľko sa filmárom podarilo ho vystihnúť. Komiks je čosi drsnejší a brutálnejší a keby ho chceli vystihnúť určite, by mal film vyšší rating. Lenže v komikse je len príbeh, zatiaľ čo vo filme sa zameriavajú hlavne na postavy, ktoré ako som spomenul v komentári, nevykresľujú čiernobielo, ale snažia sa ich priblížiť aj z ľudského hľadiska, a tým im vlastne uberajú na drsnosti. Ale atmosféru komiksu sa im podarilo vystihnúť, tak na 80%.

• 28.7.2016  21:22

Ďalšia nezmyselná predpojatosť voči filmu typu "kazí klasiku" a pod. (akoby ľudia sa nemali čím iným trápiť). Nový Ghostbusters má svoje klišé muchy dnešných filmov, no aj tak sa jedná o pohodovú akčnú zábavu, ktorá svojim predchodcom žiadnu hanbu nerobí.

• 2.5.2016  08:38

Po všetkých tých stupídnych animákoch tu máme po čase konečne plnohodnotný snímok pre deti. Vizuálne aj príbehovo je film naozaj silný. Disney stavilo na správnu kartu, keď sa rozhodlo sfilmovať ich staršie animované verzie týchto story. Jediné čoho mi je ľúto, že som film nevidel v pôvodnom znení.

• 1.5.2016  14:45
    O statečném krejčíkovi (TV film) (2008)

Jedna z tých lepšie natočených rozprávok z tejto série. Zdalo sa mi to alebo skutočne som tam počul hudbu z filmu Jurský park.

• 18.3.2016  23:04
    Deadpool (2016)

To je taká p******a. :D Popri detinských Marvelovkách a vážnom DC tu máme Deadpoola. Stále ide o klišoidné komiksové story z origin superhrdinu, zloduchmi, láskou a atď. Skrátka príbeh na 2 hviezdičky. Čo však dáva tomuto filmu osobitný punc je jeho hlavný (anti)hrdina. Aj napriek tomu, že Deadpool nastavuje akési zrkadlo tým všetkým komiksovým filmom, nepôsobí film ako paródia. Po Kick-Ass je Deadpool ďalším sviežim vánkom v žánri komiksových filmov.

• 5.1.2016  23:31

Vo všeobecnosti považovaný za najlepší diel celej ságy. A ja súhlasím. Prepracovanejší dej, nové mašinky a už kultová veta "Luke, I am your father."

• 3.1.2016  10:46

Dlho som odolával, no nakoniec som i ja podľahol vesmírnej sile Star wars, a to napriek tomu, že žáner sci-fi nie je zrovna môj šálok kávy. Možnože v dnešnej dobe by príbehovo tento film nestačil pre divákov, no vo svojej dobe to bol prelomový film a jeho čaro klasiky pretrvalo až dodnes, tak ako napr. pri Indiana Jones. Celá pôvodná trilógia má svoje muchy, no originálny námet a stará poctivá filmarina to vyvažuje. Nové upravené verzie to však trochu zabíjajú. Popri tých maskách a starých špeciálnych efektoch pôsobia niekedy tie digitálne dorábky ako päsť na oko. Niekedy to je naozaj akoby z iného sveta.