Jízda života (2022)

Po 10 minútach pozerania filmu si hovorím, či mi niečo ušlo alebo ten dej fakt nedáva zmysel. Musel som si prečítať synopsu filmu, či som správne pochopil, že  dospelá žena s bábätkom dovolí v pohode chlapcovi, aby ich ukradnutým autom niekde vzal, pričom obaja sú si cudzí a nemá žiaden zmysel, aby spolu cestovali. Keď som zistil, že som to pochopil správne, tak som tú absurdnú zápletku prestal riešiť a pozeral celkom príjemný road movie o zbližovaní sa dvoch rozdielnych ľudí, ktorých spája len život bez lásky. No a potom prišiel záver. Konkrétne scéna, kde sa chlapec topí a táto scéna bol totálny fail, ale totálny. Viem, že potrebovali nejaký twist, aby to skončilo, tak ako to skončilo, ale jednoducho tá scéna bola blbá.

Avatar: The Way of Water (2022)

Polovica filmu pôsobí ako morský dokument, a to je najzaujímavejšie z tohto 3 hodinového filmu. Inak príbeh oba palce dole. Miesto greenpeace sú tu bluepeace, ZNOVU sa tu bojuje proti ľuďom, ktorí ZNOVU chcú dobyť planétu, aby ZNOVU získali nejakú zázračnú látku. Aby toho ZNOVU nebolo málo, tak ZNOVU priviedli na scénu predošlého záporáka. Nie je nič blbšie než oživiť tak tuctovú postavu. Cameronovi tentokrát ide fakt iba o efekt.

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Najväčšou prednosťou sú akčné scény, ktoré sú riadne nadupané a niekedy aj absurdné, jednoducho impossible. Čo je však slabinou je využívanie tzv. deus es machina. Je tam nejaká štvrťhodinová akčná scéna a keď ju potrebujú rýchlo ukončiť, tak fakt blbým spôsobom to príchodom nejakej postavy vyriešia. Nový herecký ambasál je ako z Bonprix katalógu, no úplne bez charizmy. Zápletka s umelou inteligenciou už nie je origálna, niekoľko filmov už sme o tom mali. Filmu chýba rafinovanosť, akú mali prvé filmy. Takže táto misia bola splnená len čiastočne.

Nic ve zlým (2023)

Príjemná komédia, ktorá mi zlepšila náladu, naozaj som sa schuti zabavil a od srdca zasmial. Príbeh však je prostý, predvídateľný a šablonovitý, pretože filmové príbehy o klamstvách je veľa a vždy je to o tom istom. Z klamstva vzíde niečo viac, a keď sa klamstvo odhalí, postavy si uvedomia svoje priority. A presne to isté je aj tu, nečakajte žiaden twist, kde by ste si povedali "Wau, tak toto som nečakal". Ale na Jennifer Lawrence sa pekne pozerá, ukázala zo seba všetko (doslova).

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Keď som ako decko videl pôvodnú trilógiu, bol Indiana Jones v mojich očiach idol dobrodružného hrdinu. Teraz po vyše 20 rokov som v kine videl otravného starca bez štipky charizmy z predošlých filmov. Ostatné postavy na tom nie sú o nič lepšie. A väčšinou to bola jednota dôchodcov. Ale príbeh bol v pohode. Artefakty, putovanie, akcia, skrátka dobrodružstvo ako sa patrí. Len škoda tých postáv. Ale ako tvrdia tvorcovia filmu, Indiana Jones je rola jedného herca a žiadny Chris Pratt ho nenahradí.

Děcka jsou v pohodě (2021)

Pre mňa problémom tohto filmu je, že ani jedna postava mi nie je sympatická, dokonca sú niektoré až otravné. Prvá polovica filmu je taká uťahaná a keby to tak aj naďalej pokračovalo, išlo by hodnotenie rapídne dolu. No v druhej polovici sa to rozbehne a aj som sa párkrát zachechtal.

Mimořádná událost (2022)

Kratšia stopáž by určite pomohla lepšiemu tempu filmu. Napr. zápletka s tým politikom len zbytočne brzdila hlavný dej. Príjemný komorný film, ktorý netlačí na nejaké psychologické, emotívne či filozofické aspekty, ale pomaly si humorne prebieha.

Rodinný film (2015)

Film, ktorý by sa dal skrátiť na tretinu a aj tak by to bola nuda. Radšej mohli natočiť film o tom stroskotanom psovi. Jeho dejová linka bolo to najlepšie, čo tento filmový žvást ponúkol. Aspoň za psíka dávam 1 hviezdu.

Nová hračka (2022)

Pôvodný film spred 47 rokov som síce nevidel, no myslím, že jeden z aspektov tohto remaku je pre novú generáciu divákov dať tento príbeh do aktuálnej doby, v ktorej sa vyznajú. Výborným príkladom je zosmiešňujúce virálne videá či interakcia s druhými deťmi cez internet a  osobným kontaktom a pod. Sami je chudák, ten typ za peniaze všetko, no i on po čase si začne vážiť vlastnej dôstojnosti, i keď zase nejak sofistikovane to tam zobrazené nie je. Chladný vzťah medzi otcom a synom je až príliš umelý, i keď záverečné zblíženie má svoje čaro. Herci sú fajn, človek s nimi sympatizuje. Dej je predvídateľný a plný klišé, ale to vôbec nevadí, lebo sa jedná o príjemný film o šťastí.

Flash (2023)

Flash sú také Batmanové špagety. V roli Flasha si viem predstaviť x iných hercov než Ezru, Michael Keaton nemôže nepotešiť, svoju životnú rolu si užíva. I keď väčší zmysel by mi dávalo keby Batmanom bol Thomas Wayne, tak ako to bolo v komikse. Sasha Calle je v roli Supergirl fajn, no jej postava je trestuhodne nevyužitá. Akčné scény sú super, sú prehľadné a originálne využité Flashové schopnosti v boji. Mikro cameá sú také, že hm to je on a toto zase tento a máme sa z toho akože pokadiť. Jediné cameo, ktoré využilo wauefekt bol Nicholas Cage, ale aj to dávalo zmysel len tým, ktorých sa zaujímajú podrobnejšie o komiksové filmy. P.S. Na potitulkovú scénu ani nečakajte, lebo to je totálna kravina.