Janega

Janega

okres Nitra

• 28.12.2015  22:26

Jediný diel novej trilógie, ktorý dáva ako preqeul zmysel sérií Star wars. Narozdiel od hroznej Epizódy II je tu poriadna dávka akcie a ide sa hneď od začiatku. V Star wars ide predsa len hlavne o svetelné meče a strielačky vesmírnych stíhačok. Takou nevýhodou filmu je, že sa vlastne nebojíte o jednotlivé postavy, keďže tí, čo videli predošlú trilógiu vedia, kto musí prežiť a kto zomrie, takže žiadne prekvapenia sa nechystajú. Ono ani nešlo o to, ako to skončí, ale o to, ako k tomu dôjde.

• 27.12.2015  22:52

Tak toto bola fakt nuda. Predigitalizované až to bolí, nič tam nepôsobilo reálne. Romanca Anakina s Padmé jak z Twilightu. Samé kecy a kecy a záverečná bitka absolútne neprehľadná. A z Anakinovej odťatej ruky nevytečie ani kvapka krvi.

• 19.12.2015  12:03

Nie som skalným fanúšikom SW, no pôvodná trilógia sa mi páči, takže som si nechcel nechať ujsť pokračovanie osudov postáv. Nové SW obsahujú to, čo diváci od nich chcú- skríženie svetelných mečov, strielačky vesmírnych stíhačiek, sympatické postavy a milého robota. Dejovo však nové SW miestami dosť pripomínajú koncepciu pôvodnej trilógie. Chcelo by to niečo originálne a inovatívne. Nové postavy sú fajn až na hlavného záporáka. Pokiaľ má na sebe masku je to fajn. Akonáhle ju však dá dole už to nebol pre mňa obávaný nástupca Darth Vadera, ale nejaký zakomplexovaný fagan, čo si chce niečo dokázať, takže rešpekt pred ním bol fuč. Aj keď zvyčajne volím 2D verzie filmov, tentokrát som sa rozhodol pre 3D mysliac si, že SW je ten pravý film pre tento efekt. Bohužiaľ efekt sa nedostavil.

• 15.12.2015  11:03

Keď som tento film videl prvýkrát mal som rozporuplné pocity z neho. No čím viackrát som ho videl, tým viac sa mi páčil. Najskôr ma iritovali tí plyšoví medvedíci, no potom mi to prišlo ako dobrý ťah. Skrátka Ewokovia malé bytosti, od ktorých by človek nič nečakal a podstate by ich len podcenil, ukážu čo je v nich a vlastne zachránia celú misiu. Pripomenulo mi to scénu z Pána prsteňov, kedy entovia nečakane zaútočia na Isengard a Saruman je z toho paf, lebo skrátka tieto tvory podcenil, nerátal s nimi a práve oni ho dokázali poraziť, rovnako ako Cisár s Darth Vaderom nepočítali s Ewokmi. Vesmírne strielačky sú fajn, hlavne keď jeden z krížnikov narazí do druhého a potom samozrejme lietanie v útrobách Hviezdy smrti. Tie strielačky vesmírnych stíhačiek však mohli byť lepšie zostrihané. No a zlatý klinec je samozrejme finálny duel Luke vs. Vader.

• 14.12.2015  08:30

Ešte naivnejšie a tupejšie než prvý diel. Síce som tomu dal 3 hviezdičky, lebo nuda to nebola, to však nič nemení na fakte, že je to kravina aj na detskú fantasy.

• 21.11.2015  19:35

Ak už chceli knihu rozdeliť na 2 filmy, malo by to mať silné finále. To však Drozdajka 2 nemá. Grády má akurát sekvencia od prechodu cez kanály po záverečné dobytie Sídla, to však trvá len okolo polhodiny, a to pri 2-hodinovom filme je málo. Ostatné je stále len strategické politikárčenie, ktorého sme si užili v prvej časti. A o naťahovanom konci ani nehovorím.

• 26.9.2015  11:04

Nová MI upgradovala na vyšší level. Film, ktorý vám nedá vydýchnuť, a keď si už myslíte, že už nič akčnejšie nepríde, dupnú na plyn a akcia sa riadne rozprúdi až to vyvrcholí šialeným súbojom autogaráži. K výbornému hereckému tímu sa tentoraz pridal tiež výborný Jeremy Renner. Táto séria nabrala 4. filmom druhý dych.

• 17.9.2015  19:15

Celkový príbeh knižnej série je deravý ako sito a už prvý film uchopili zo špatného konca, takže som veľa od tohto filmu neočakával. No ale zostal som celkom milo prekvapený, ako si poradili s predlohou. A poradili si s ňou tak, že si filmári vytvorili vlastný príbeh. Pravdu povediac dej filmu mi dával viac zmysel než samotná predloha, čo je prekvapivé, keďže nie som zástancom príliš veľkých zmien filmu oproti knihe. Dej graduje, akcia je dobrá, zombie sú fakt strašidelní a tí mladí herci už moc nelezú na nervy. A všetko by skončilo dobre, keby niet toho debilného konca. Najmä tej poslednej scény, kde má hlavný hrdina debilný patetický monológ a následne sa k nemu všetci pridávajú aj napriek tomu, že mu každý chrstol do ksichtu, že je to blbosť. Tie dve šťandy, čo sedeli za mnou v kine a polovicu filmu sa rozprávali, sa začali na tom smiať a ja som sa musel s nimi.

• 15.9.2015  12:42
    Rudyho má každý rád (TV seriál) (2015)

Ja ho nemám rád. Na tom sa nedá zasmiať, pousmiať či aspoň uškrnúť, to je tak suché, že to nejde ani ironicky komentovať. Keby v pozadí neznel každých 5 sekúnd smiech, tak ani neviem, že to má byť myslené ako sitcom. Slovenské sitcomy sú aspoň trápne, ale toto nie je ani to.

• 14.9.2015  22:55

I prvé Dedičstvo bolo na začiatku pod paľbou kritiky, no postupom času dozrelo ako dobré víno a dnes patrí medzi kultovky českej kinematografie. Bohužiaľ druhé Dedičstvo podobný osud určite nečaká. Film, ktorého príbeh je uvarený z vody a iba parazituje na predošlom filme, nemôže mať dlhú divácku trvanlivosť. Nájde sa zopár slušných gagov, no nečakajte žiadne nezabudnuteľné hlášky, ktoré budete pri príhodnej príležitosti citovať.

• 3.9.2015  20:26

Ofajč je pohodová akčná komediálna prkotina. Pobaví, nenudí, prekvapí a človek si to v budúcnosti znovu rád pozrie, no nie je to až tak husté, na aké sa to snaží hrať. Slabou stránkou sú určite herci. Kristen Stewart je strašné poleno, vo všetkých filmoch v ktorých som ju doteraz videl hrať má len jeden ksicht. Rola zhúlenej trosky Jessemu Eisenbergovi sedí, no akčné scény mu akosi neveríte.

• 2.9.2015  14:11

Súhlasím s komentárom Bgraphy. Tie otázky, ako aj odpovede boli také povrchné a moc toho nezodpovedali. Myslím, že výber takýchto rodín by mal byť pre autenticitu dokumentu pestrejší. Čiže rodiny, kde dieťa od narodenia vyrastalo homorodine, lesbické rodiny, taktiež nielen, kde sú dcéry, ale aj synovia (chlapci to predsa len asi berú inak). Tu predstavili len 2 veľmi podobné rodiny s totožným osudom, pričom sa k daným veciam ani nevedeli poriadne vyjadriť. Slabo spracované.

• 1.9.2015  11:45
    Divergence (2014)

Ďalšia x-tá postapokalyptická pubertiacka fantasy. Bez originality, bez zmyslu a logiky. Hlavnými postavami sú zase nejakí vyvolení zasrani, čo musia spasiť celý svet. Taký príbeh snáď mohla vymyslieť len nejaká pubertiačka, lebo sa mi nechce veriť, že toto by mohlo byť dielo dospelého svojprávneho človeka. Samozrejme, herecké obsadenie je ako vystrihnuté z časopisu Bravo, aby dievčatká dostávali orgazmy pri pohľade na tých fešákov. Posledný diel sa zas bude deliť na 5 filmov, a aby toho nebolo málo, určite vymyslia ešte nejaké pokračovania.

• 28.8.2015  12:07

Veci, ktoré mi vadia: 1) absolútna absencia vysvetlenia dôvodu okupácie Zeme ufónmi. 2) Tie otravné decká, ktoré by získali cenu za najotravnejšie filmové decká všetkých čias. 3) Vzhľad ufónov s ich veľkými milými kukadlami, dokonca i Alf je strašidelnejší. 4) Absurdná záhuba ufónov. Klady sú dobrá akcia a Tom Cruise.

• 27.8.2015  17:52

"Tentoraz to bude iné. Vtedy bol chlapec a dievča, teraz sú dvaja chlapci. A určite mnoho ďalších vecí bude iných." (Rusty Griswold) Pôvodné filmy o rodinke Griswoldovcov mám veľmi rád, preto som sa aj trochu obával, či dobrodružstvo novej generácie nebude potupou predošlých filmov. Našťastie nie je. Filmári moc neexperimentovali s dejom filmu, skrátka zvolili klasickú tému "americká rodina v sračkách" a tie "sračky" sa snažili, čo najviac dotiahnuť do absurdností. A funguje to. Veľmi dobre som sa pobavil. Tiež sa mi páčili rôzne odkazy na pôvodný film. Bez filmovej hviezdy 80. rokov Chevyho Chase to už síce nie je ono, ale Ed Helms slušne preberá štafetu. Ak môžem dať radu, nepozrite si trailer, lebo prídete o momenty prekvapenia..

• 30.7.2015  20:36

Aj po 20 rokoch nám Indiana Jones prináša skvelú dobrodružnú jazdu. Obsahuje všetko to, čo sme milovali v pôvodnej trilógií- parádnu akciu, zábavu a výborné herecké obsadenie. Harrison Ford je aj so šedinami stále charizmatický dobrodruh.

• 30.7.2015  19:15

To je to, čo som potreboval- riadnu dávku akcie a akcie, rafinovaný príbeh, zábavu a k tomu super herci. Dnešný kinozážitok dopadol na výbornú.

• 28.7.2015  11:25
    Spider-Man 3 (2007)

Sám režisér Raimi sa vyjadril, že tretí film bol hrozný. No a keď to už vyhlási režisér, tak potom čo si má divák o tom myslieť. Akurát to, že ho odrbali a mali by vrátiť vstupné. No i tak tretí Spider-man ponúka to, čo človek od komiksového filmu očakáva- akciu, zábavu a rozmanitý komiksový svet.

• 27.7.2015  23:21

Bizarná komédia o tom kam až môže zájsť nenávisť voči šéfom. Trochu ma zarazilo, že ústredná trojica nejak moc neriešila tak závažnú dilemu akou je vražda. Akoby sa rozhodovali či dať šéfom pred dvere zapálené vrecko hovien. Silnou stránkou je určite herecké obsadenie. Chémia medzi hlavným triom funguje, každý herec dal postave to svoje. Nezaostávajú ani ich šéfovia- sadistický Spacey, sfetovaný Farrell a sexistická Aniston. Práve dejová linka s Aniston je dosť nedotiahnutá a celkovo pôsobí skoro až zbytočne. Neustále som čakal, že zasiahne do hlavnej zápletky, no jej úlohou bolo len pobavenie diváka jej nymfomániou. Je to dobrá komédia, ktorá pobaví, no žeby v tomto žánri nejak vytŕčala, to nie.

• 26.7.2015  11:58

Skôr než som si pozrel film, prečítal som si celú trilógiu, aby som zistil pointu celého príbehu, nakoľko prvý diel nijaký zmysel nedával. Pointa je vcelku zaujímavá, no celá trilógia by sa v pohode zmestila do jednej knihy. To čo som vyčítal Hunger games musím aj Labyrintu. Zo strany týchto autorov mi príde absolútne úchylné a sadistické, aby obeťami boli deti, nehovoriac o tom, že to má byť literatúra pre deti a mládež. Vôbec sa čudujem, že vydavatelia sú ochotní niečo tak sadistické vydávať. Už len kvôli tomu som strhol niekoľko hviezdičiek. K samotnému filmu. Sám o sebe nestojí za veľa. Zmeny oproti knihe síce nemusia byť zlé, no v tomto filme sú naozaj fatálne. Film postráda akúkoľvek logiku. Zatiaľ čo v knihe sa k úteku z labyrintu dopracujú logickým uvažovaním, vo filme je to všetko čistá náhoda. Čo sa vydarilo je labyrint, je pekne spracovaný a oproti knihe aj zaujímavejší.

• 25.7.2015  21:58

Aj na druhom pokračovaní sa dá dobre pobaviť na problémoch týchto troch týpkoch, no dejovo táto komédia neprináša oproti prvému filmu už nič originálne. Naopak vykráda jednotku, no ako sa hovorí "dvakrát opakovaný vtip...", no našťastie v tomto filme to ešte vedia ako-tak predať. Je tu typická komediálna zápletka, kde vymyslia nejaký plán, na ktorom sa pokašle, čo môže, no zatiaľ čo v jednotke bol ten plán dosť zaujímavý (navzájom si pozabíjať šéfov), v druhom filme ide v podstate iba o typicky spackaný únos. No film zachraňujú výborní herci od hlavného tria po sexistickú Aniston.

• 23.7.2015  17:30
    Pixely (2015)

Taká filmová blbosť, ale dobre natočená blbosť. Občas v kinách aj takéto filmy treba, filmy nad ktorými nemusíte vôbec rozmýšľať, stačí vypnúť mozog a zabaviť sa. Zasmiať sa na tom dá, má to tú správnu uhodenú akciu a Sandler po dlhšom čase znovu účinkuje v príjemnom filme. U mňa palec hore.

• 19.7.2015  22:44

Osamelému jazdcovi sa podarilo niečo, čo legendárnemu Winnetouovi nie. A to, že ma bavil western, lebo skôr mi to prišla ako taká paródia naň. Veď čo iné od toho očakávať, keď sa tam ksichtí Johnny Depp. Johnny Depp do tohto žánru pasuje asi ako rum do gulášu- síce tomu dodá šmrnc, no je blbosť ho tam liať. Akcia, humor a Johnny Depp- mňa tá kombinácia bavila.

• 12.7.2015  11:32

Pohodová "rodinná" (dúfam že ste si všimli tých úvodzoviek) komédia, ktorá vás pobaví aj keď nechcete. Komické situácie len tak odsýpajú a medzi ne lietajú jedna humorná hláška za druhou. Mnohokrát sa však naša dílerská, teda pašerácka rodinka dostane do situácií, kedy aj divák s napätím očakáva, čo sa bude diať, čo je u komédií vzácne. Menším zádrhelom je miestami dosť predvídateľný dej a divák už na začiatku vie, ako to podstate skončí. Ale ono to ani nevadí, lebo človek chce, aby to tak skončilo. Jennifer Aniston je snáď jediná štyridsiatnička, ktorá dokáže človeka vzrušiť (ako muža, tak aj ženu). Skvele jej sekunduje Jason Sudeikis, ktorý sa mihnutím oka zmení z pohodového dílera na topornú hlavu rodiny. A treba pochváliť aj tie decká. My sme Millerovci je jeden z mála filmov, u ktorých by som privítal aj pokračovanie, no toho sa asi nedočkáme.

• 9.7.2015  22:43

Aká zábavná komiksová blbinka. :) Chris Pratt je perfektný. Najskôr som ho videl v Jurskom svete, kde bol fajn, no v tomto filme si ma úplne získal. Film je po vizuálnej stránke veľmi pekný. Príbehovo je to však také otrepané klišé- pán zla získa kameň moci, s ktorým všetko zničí- mohlo to byť sofistikovanejšie. U mňa je to 3 a pol hviezdičky.

• 6.7.2015  22:36
    Kick-Ass 2 (2013)

Síce to už nie je taká originálna kick-ass bomba akou bol prvý diel, no stále sa jedná o celkom fajn f*cking zábavu. Film predovšetkým baví rozmanitosťou rôznych superhrdinov a ich amaterizmom bojovať so zlom. Výborne im v tomto smere sekunduje zloduch Mother Fucker. Teda do chvíle než na scénu nastúpi tá ruská matrioška, vtedy ide už sranda bokom. Treba tento film brať fakt ako komiksovú blbinu a nemať na to nároky ako na skutočné komiksové blockbustery.

• 5.7.2015  10:39
    Kolabs (TV seriál) (2015)

Myslím, že tvorcovia úplne vystihli názov seriálu. Tento seriál predstavuje totálny kolabs slovenskej televíznej tvorby.

• 11.6.2015  20:15

Jurský park alias Jurský svet je už niekoľko rokov úspešne otvorený. Dinosaury sa stali bežnou atrakciou, no postupom času už nemajú čo ponúknuť, a tak návštevníkov ubúda. Aby zvýšili návštevnosť, rozhodli sa vytvoriť nového geneticky modifikovaného dinohybrida. Samozrejme nestvorili nejakého nudného mierumilovného bylinožravca, ale monštrum, ktoré obsahuje to najlepšie z najstrašnejších dinosaurých predátorov. Dôsledky nenechajú na seba dlho čakať, a tak sa v parku rozpúta masaker epických rozmerov. Akcia neustále graduje a graduje, až sa z lovu na jedného dinosaura stane hotová dinovojna. Jurský svet sa nehrá na nejakú múdru sci-fi, kde sa filozofuje o teórii chaosu či hranie sa na Boha. Je to úžasný letný blockbuster, ktorý ponúka všetko, čo diváci od neho očakávajú. V niečom svojich predchodcov prekonáva, v niečom zaostáva, no myslím, že fanúšikovia pôvodnej trilógie budú spokojní.

• 6.6.2015  18:25

Páči sa mi retro štýl, záverečný preslov a že sa ukázal aj Green Arrow, ale podotýkam len ukázal, lebo bojovať ho neuvidíte. Inak úplná slabota, a pritom úvodný prológ vyzeral sľubne. 50 minút sa nám tam predstavujú superhrdinovia, no aj tak ich poriadne nespoznáte a zvyšný čas je akcia, ale nato že tam bojuje partia superhrdinov s armádou dinosaurov je tá akcia dosť nezáživná. A k tomu hneď na začiatku súbojov odrovnajú Supermana, ktorý sa tam ukáže až keď je po všetkom. A nepomáha tomu ani tá seriálová animácia. To sa nedá ani porovnať s filmom Liga spravodlivých: Vojna.

• 5.6.2015  11:26

Moje prvé stretnutie s Green Lanternom v rovnomennom hranom filme z roku 2011 bolo dosť rozpačité. Po pozretí viacerých DC animákov o Lige spravodlivých som sa rozhodol tomuto zelenáčovi dať ešte šancu. V tomto video filme si svoju reputáciu o čosi vylepšil. Problémom však je typicky krátka stopáž DC video filmov. S hlavným hrdinom sa ani poriadne nezoznámite a skôr než si uvedomíte, čo sa tam deje sa začne diať niečo iné. A to je problém, keďže tento komiksový svet je dosť rozmanitý. Takže ani v tomto spracovaní mi tento hrdina akosi neprirástol k srdcu.