Janega

Janega

okres Nitra

• 6.6.2015  18:25

Páči sa mi retro štýl, záverečný preslov a že sa ukázal aj Green Arrow, ale podotýkam len ukázal, lebo bojovať ho neuvidíte. Inak úplná slabota, a pritom úvodný prológ vyzeral sľubne. 50 minút sa nám tam predstavujú superhrdinovia, no aj tak ich poriadne nespoznáte a zvyšný čas je akcia, ale nato že tam bojuje partia superhrdinov s armádou dinosaurov je tá akcia dosť nezáživná. A k tomu hneď na začiatku súbojov odrovnajú Supermana, ktorý sa tam ukáže až keď je po všetkom. A nepomáha tomu ani tá seriálová animácia. To sa nedá ani porovnať s filmom Liga spravodlivých: Vojna.

• 5.6.2015  11:26

Moje prvé stretnutie s Green Lanternom v rovnomennom hranom filme z roku 2011 bolo dosť rozpačité. Po pozretí viacerých DC animákov o Lige spravodlivých som sa rozhodol tomuto zelenáčovi dať ešte šancu. V tomto video filme si svoju reputáciu o čosi vylepšil. Problémom však je typicky krátka stopáž DC video filmov. S hlavným hrdinom sa ani poriadne nezoznámite a skôr než si uvedomíte, čo sa tam deje sa začne diať niečo iné. A to je problém, keďže tento komiksový svet je dosť rozmanitý. Takže ani v tomto spracovaní mi tento hrdina akosi neprirástol k srdcu.

• 4.6.2015  23:03
    Muž z oceli (2013)

Myslím, že lepší začiatok si Superman ani nemohol priať. Taktiež je to dobrý štart pre nové filmové DC univerzum. Prvá polovica filmu sa zameriava na predstavenie Supermana. Je to predstavovanie zdĺhavé, paralelne sa tu prelínajú flashbacky z detstva s hľadaním vlastnej identity. Tvorcovia sa tu snažili ukázať psychologickú stránku osobnosti človeka, ktorý sa musí vyrovnať s tým, že je iný. Avšak v prípade komiksového filmu šli až moc do hĺbky, čo pôsobilo dosť naťahovane a divák nadobudne dojem, že film sa nikam neposúva. No potom prichádza druhá polovica filmu, a to je naprosto šialená akcia. Tak deštruktívnu akciu ste nevideli ani v Avengers. A pritom tu nie je skupina superhrdinov a nebojuje sa tu s celou armádou monštier. Henry Cavill je veľmi dobrou voľbou na rolu Supermana. Sympaťák a veľmi charizmatický. Teraz tento komiksový svet len ďalej rozvíjať blížiacimi sa filmami ako Batman v. Superman či Liga spravodlivých. P. S. Páči sa mi, že Superman nemá elasťákový kostým.

• 29.5.2015  15:19

Podtitul "Trón Atlantídy" ma neviem prečo odrádzal od pozretia filmu. No nakoniec som rád, že som sa odradiť nenechal a pozrel som si origin Aquamana. Príbehovo aj akčne je to oproti ostatným dobrodružstvám JL taký priemer, no medzi DC animákmi mu patrí miesto. Pravdepodobne by som tomu dal 3 hviezdičky, no Lanternova hláška "Brácho, snad ho nechceš rozmáchnout v bulváru." ma úplne dostala. Neviem, ako je to v pôvodnom znení, no tak som sa zasmial, že som musel dať o tú hviezdičku naviac.

• 29.5.2015  00:04

Ja na tomto filme neviem nájsť jediné pozitívum. Nepáči sa mi herecké obsadenie od necharizmatického Kilmera cez otravného Carreyho po vykopávku Jonesa. Nepáči sa mi vykreslenie zloduchov Hádankára a Two-face, ktorí sú charakterovo úplne mimo. Nepáči sa mi neónový Gotham so Sochou slobody (wtf). Nepáči sa mi zápletka, lebo aj napriek tomu, že som film videl viackrát, nikdy som nepochopil ten mixér na hlave. Vlastne jedno pozitívum to má, a to že sme oveľa viac docenili Burtonové filmy. Je škoda, že Burton nepokračoval, lebo v jeho podaní duo Hádankár a Two-face mohlo byť masaker.

• 25.5.2015  16:07

Pre mňa slabý príbeh. Dej o dvoch dimenziách, o druhom alternatívnom svete, kde dobrí sú zlí a zlí sú dobrí, je nezaujímavý a ani príliš originálny. Súboje superhrdinov s ich alter-egami sú nezáživné, s DC animákov som zvyknutý na prepracovanejšiu akciu. Tiež tomu nepomáha ani tá seriálová animácia. Na dobu vzniku by som očakával krajšiu animáciu.

• 25.5.2015  11:51
    Dovolená v Protektorátu (TV pořad) (2015)

A keď to nebude mať sledovanosť pošlú ich dom dole vodopádom ako v seriáli Simpsonovci.

• 23.5.2015  18:48

76 minút naprosto šialenej akcie. Akcia, akcia a medzitým prestávka s Wonder woman na zmrzlinu. Chcelo by to úvod a poriadne predstavenie postáv, no ale to už by bola látka na celovečerný film.

• 21.5.2015  22:53

Na rozdiel od dobrej rozbehnutej prvej časti je druhá časť značne nekonzistentná. Batman je absolútne odtrhnutý z reťaze. Občas mi nedávalo zmysel prečo robí, to čo robí. Súboj a smrť Jokera zaostáva značne za očakávaniami. Myslím, že posledný súboj s Batmanovým najväčším nepriateľom si zaslúži väčší part. Superman začal byť pre mňa zaujímavý akurát vo chvíli, keď stratil všetku silu. No stačilo mu len dotyk kvetinky a už bol zasa fit. Taktiež od súboja Batman vs. Superman som očakával väčšiu epickosť. Aspoňže záver mal pointu.

• 16.5.2015  23:11

Základným problémom je Batmanov syn Damian. Príliš mladý, príliš malý. Myslím, že aj na komiksový svet je boj tohto zasrana a jedného z najobávanejších bojovníkov Deathstroka absurdný.

• 15.5.2015  22:35

Odporúčam ako ochutnávku pred blížiacim sa filmom Suicide squad (2016), určite vás to ešte viac navnadí. Jedná sa o klasicky výborný DC animák plný napätia, akcie a humoru. Za negatívum považujem, že tvorcovia sa spoliehajú na to, že perfektne ovládate komiksový svet, takže žiadne bližšie predstavenie hlavných anti-hrdinov nečakajte. Je to na škodu, keďže sa jedná o zaujímavé charaktery. Taktiež ani nevysvetľujú niektoré motívy, ako napr. prečo Harley Quinn nenávidí Jokera, či v akej veci podrazil Riddler Wallerovú. Vyznať sa v tom budú len komiksový fandovia. A zápletka s Jokerovou bombou by pokojne mohla byť námetom na celý film.

• 8.5.2015  16:37
    Honzíček a Grétička (TV film) (2012)

A kde bolo to klasické "ako sa na lopatu sadá"? Celý čas som čakal, kedy konečne tie decká šupnú tú ježibabu do pece, no namiesto toho sa tá striga len potkne o stoličku a drbne do pece. A ani vizuálne sa mi toto spracovanie neľúbilo, predovšetkým tá perníková chalúpka vyzerala vnútri ako nejaké laboratórium či čo to bolo.

• 30.4.2015  22:33

Konečne tu nie sú zvrátené detinské hry, kde sa mordujú deti navzájom, ale máme tu vskutku dobre natočený snímok o revolúcií proti tyranii. Väčšine sa môže zdať film príbehovo uťahaný a dej nikam nevedúci, no mňa bavilo pozerať túto "šachovú partiu". Myslím, že keby autorka predlohy vymyslela inú formu sadistického utláčania a mučenia než Hungers game, kde na život a na smrť bojujú deti, celá sága mohla byť dospelým príbehom o vojne za slobodu. Takto to je len ďalšia knižná séria pre násťročných.

• 30.4.2015  00:01

Avengers 2 sa drží tradičnej koncepcie pokračovaní. Teda všetkého je tam viac než v predchádzajúcom filme. Viac superhrdinov, viac akcie, viac humoru,... Napriek tomu film nepôsobí preplnene. Plusom filmu je, že narozdiel od predošlého filmu sa venujú viac postavám, takže máme možnosť ich lepšie spoznať aj po psychologickej stránke, i keď je to spracované trocha povrchne. Akcia je super, no miestami je neprehľadná. Niektoré zápletky nadväzujú na sólo filmy jednotlivých hrdinov, takže pokiaľ ich nemáte napozerané, nebudete občas vedieť, čo tam riešia. 3D je fajn, no stále ma to neohúrilo natoľko, aby som si povedal, že sa oplatilo dať o 2 eurá viac za vstupenku. Suma sumárum pokračovanie Avengers, tak ako prvý film, je dobre odvedená popkornová komiksová zábava. P.S. Nechápem prečo Stan Lee musí mať v každom Marvelovskom filme nejaké cameo. Jeho scény totiž pôsobia dosť blbo.

• 21.4.2015  23:11

Po všetkých stránkach prepracovanejší než prvý film. No aj tak to má svoje muchy, ktoré mohli byť pochytané v pavúčej sieti. Garfield mi príde o čosi sympatickejší, i keď jeho české nadabovanie je čistá úbohosť. Furt znel ako uplakané decko. Komiksy stoja a padajú na záporákoch. Tu sme ich mali dokonca troch, pričom dvaja z nich (pre mňa zaujímavejší než hlavný záporák) paradoxne dostali len cameo role a z ich účasťou sa počítalo do budúcich filmov (o ktorých vieme, že nebudú). Osobnosť hlavného záporáka Elektra mi prišla, ale dosť povrchne spracovaná. Jednalo sa len o nejakého outsidera, ktorý mal komplexy, že nikto neslávil jeho narodeniny, tak sa rozhodol, že celé mesto zničí. Vskutku zaujímavo-úbohá motivácia stať sa zlým. Green goblina nám tu hrá Dane DeHann, ktorý je síce milučký chlapček, no na úhlavného nepriateľa Spider-mana nemá ani za mak charizmy, človek by ho akurát prehol cez koleno a päť a dvadsať na zadok. Každopádne je škoda, že túto pavúčiu sériu stopli, lebo myslím, že finančne to nebolo tak zlé, aby nemohli zainvestovať a ukončiť to trilógiou, najlepšie vo forme filmu Sinister six.

• 10.4.2015  21:25
    Popelka (2015)

Keďže v kine na Popoluške bola moja sestra, rozhodol som sa, že výnimočne jej dovolím ohodnotiť tento film za mňa. Ako žena ho asi viac docení. Takže okrem jej 5 hviezdičkového hodnotenia, film okomentovala jednou vetou:"Bolo to úžasné!"

• 10.4.2015  11:41
    Tři bratři (2014)

Od rozprávky Traja bratia som si veľa sľuboval, už len preto, že predtým som najprv videl nie práve najvydarenejšie Into the woods (2014), a že Česi sa mohli s námetom viacerých rozprávok v jednom filme lepšie popasovať. Opak je však pravdou. Zápletka je jednoduchá, sú traja bratia, ktorí sa vydajú do sveta nájsť si nevestu, pričom každý z nich zablúdi do inej rozprávky (Šípková Ruženka, Červená čiapočka, O dvanástich mesiačikoch). Samotné osudy bratov sa však nijak neovplyvňujú, ich dobrodružstvá rozprávkach sa vôbec neprelínajú, len poporadí zažije každý to svoje a tým to preňho hasne. Najstarší brat ako prvý získa svoju nevestu už v prvej polhodine a dokonca filmu ho už vôbec neuvidíme ani o ňom nechyrujeme. Rovnako je to aj s druhým bratom. Spracovanie jednotlivých rozprávok je kvalitou rôzne. Najviac sa podarila rozprávka o Šípkovej Ruženke. Krásny hrad Hlboká, pekné pesničky, naozaj pekne rozprávkové. Potom nasleduje rozprávka Červená čiapočka a s ňou som už mal problém. Jednak s piesňami, pretože to spievali akože zvieratá a tým pádom furt tá tónina preskakovala, no najmä sa mi nepáčila hlavná predstaviteľka Červenej čiapočky. To dievčatko nevie hrať, nevie spievať a nie je ani dievčatkovsky roztomilá. Aj keď nechcem, musím ju zrovnať s Lillou Crawford (predstaviteľkou Červenej čiapočky z Into the woods), ktorá svoju rolu zvládla bravúrne. Buď zlý kásting alebo režisér nevie pracovať s deťmi. Aspoň ten vlk je fakt super. Taktiež mohla byť Červená čiapočka o trochu staršia. Najhoršie mi príde spracovaná tretia rozprávka O 12 mesiačikoch. Tam mi to spievanie liezlo fakt na nervy. Ja si muzikál predstavujem tak, že herci normálne hovoria a sem tam dajú nejaký song a nie furt prespevujú každú vetu, každé slovo, každý prd. Fakt bolo toho spevu až moc. Problémom je aj tretí brat. Zatiaľ, čo prví dvaja si svoje budúce nevesty zaslúžili, lebo ich zachránili a aktívne sa zapojili do deja, tak tu sa nič také nedeje. Len pozeráme príbeh Marušky, ako ju macocha posiela v tej zime do lesa a až na konci tej rozprávky si tretí brat príde po Marušku, bez toho že by si ju nejak zaslúžil, že by v jej trápení nejak pomohol alebo že by sa aspoň nejak aktívne zapojil do deja. Traja bratia majú oproti Into the woods jedno veľké plus, a to že vedia kedy skončiť. 90 minút bohate stačí, žiadne umelé naťahovanie deja či nebodaj, čo bolo potom. Tiež si mohli odpustiť tie hlasujúce decká. Škoda, Traja bratia mohli byť aspoň pre mňa novodobou rozprávkou klasikou, no znova sa z toho stala len rozprávková jednohubka.

• 2.4.2015  23:04

Osobne neviem kam by som žánrovo mal film zaradiť a kto je jeho cieľová skupina. Má to byť muzikál, no ja si pod muzikálom predstavujem niečo iné, tu skrátka len krákajú svoje repliky. Lenže krákajú tak často až to ide na úkor príbehu. Takže namiesto toho, aby sme videli Popolušku na plese, tak si o tom len zaspievame, netreba vidieť Jackovo dobrodružstvo v oblakoch, stačí ak si o tom len zaspievame, taktiež o prvom stretnutí princa a Zlatovlásky si len zaspievame. Myslím, že aj fandom muzikálov to už tiež bude liezť na nervy. Piesne nie sú chytľavé ani zapamätateľné, pretože ako som spomenul sú to len prespievané repliky hercov. Film miestami pôsobí aj ako paródia na rozprávky a la Shrek, len tomu chýba taký nadhľad na celý príbeh. Nie je to rozprávkový príbeh pre malé deti, a to z niekoľkých dôvodov. Jednak budú mať z celých tých zápletiek guláš, jednak sú niektoré časti príliš surové (sekanie nôh) a jednak amorálne správanie postáv, a tým nemyslím záporných, ale kladných (nevera). Keďže tam nespieva svoje hity Miley Cyrus ani Zac Efron, tak pubertiakov to tiež moc nezaujme, no a väčšina dospelých nebudú vidieť zmysel tohto filmu. Film sa delí na dve polovice. Prvá polovica je fajn pomotaná rozprávka so šťastným koncom skrátka tak ako to má byť, ktorá by sa hodila na nedeľné popoludnie na ČT 1. Veľmi sa mi páči spracovanie Popoluškinho príbehu, ktoré je tak trochu emo, taktiež obžerná Červená čiapočka je super. Z dobrodružstva Jacka a troch fazúľ si moc neužijeme a taktiež vadí aj nedopracovaná Zlatovláska. No potom prichádza zvrat, na ktorý keď nie ste dopredu pripravený, budete si myslieť, že máte halucinácie alebo skrátka ste pri filme zaspali a sníva sa vám bláznivý sen o tejto bláznivej rozprávke. Druhá polovica filmu je absolútne zbytočná, nedáva zmysel, pýtate sa, čo tým chcel autor povedať. Tvorcovia chceli byť asi originálny a dať nový rozmer rozprávkam, no malo to úplne opačný efekt a keď si ten film niekedy budúcnosti pozriem asi to stopnem pri tom happy ende, lebo tá nezmyselná druhá polovica filmu berie zmysel tej prvej polovici. Herci. Nechápem začo nominovali Streepová na Oscara. Ju už len z princípu nominujú aj keby hrala záchodovú dosku. Ťažko sa mi hodnotí tento film, no nakoniec dávam slabé 4* a jednu veľkú hviezdu strhávam za tú príšernú druhú časť filmu.

• 28.3.2015  23:44

"Nazdááár!" Kto by nechcel takého super cool fotra? Ja by som ho rozhodne bral. Heslom tohto filmu určite bolo "čím perverznejšie tým lepšie", i keď zápletka s incestom mi prišla už fakt za hranicou akéhokoľvek vkusu. Zo začiatku možno budete mať na tvári výraz WTF!, ale potom na to seriete a užívate si túto úchylnú prkotinu.

• 13.2.2015  10:20
    Divocí koně (TV seriál) (2014)

Toto je ten nový seriálový shit? Teda hit? Stratil som drahocennú hodinu vo svojom živote. Dej žiadny, dialógy stupídne, herci úbohí. Výstižnejší názov je Divoká konina.

• 4.2.2015  09:23

Disney dokáže aj z Mlčania jahniat urobiť peknú rozprávku pre deti. Animovaný film som videl ešte ako malé dieťa, no keď som o pár rokov neskôr čítal predlohu až mi zabehlo, aká krutá je románová predloha nehovoriac o konci. Aj napriek tej disneyho infantilnosti sa mi aj tak toto spracovanie páči. Klasicky pekná animácia a piesne sa tiež dobre počúvajú. Pre mňa jedna z tých znesiteľnejších disneyoviek.

• 3.2.2015  16:43
    Herkules (1997)

Tvorcovia od základov prekopali grécku mytológiu, no zostavili z nej zábavný a napínavý animák. Aj samotnou animáciou dokázali navodiť grécku kultúru. Dokonca mi nevadia ani piesne, pretože sú veľmi rytmické a dynamické. Podľa mňa jeden z najlepších animovaných filmov od Disney.

• 10.1.2015  20:53

Po 13 rokoch konečne poriadny animák. Predtým to bol prvý Shrek, ktorý nabúral klasickú koncepciu rozprávok a ukázal ich novú dimenziu, teraz je to Lego movie, ktorý dokázal, že film o detských hračkách nemusí byť len infantilná podívaná pre deti ako bolo Toy story. Toto tu na poli animákov chýbalo. Pre deti je to úžasný interaktívny výlet do Legolandu, dospelí zas ocenia výborný humor. No aby ste ho naozaj ocenili, potrebujete byť v obraze v dnešnej popkultúre, inak mu budete rozumieť asi tak ako 5 ročné deti. No ak by tomu humoru rozumeli deti, nebolo by to zas tak suprovo smiešne pre nás starších. Zo začiatku to môže vyzerať ako blbý mišung všetkého možného, no finálna pointa dáva tomuto filmu zmysel. Možno je to marketing a obrovská reklama na Lego (po tomto filme aj rozmýšľam nad kúpou stavebnice), no na druhej strane prečo nie. Ide predsa o jednu z najkreatívnejších hračiek na svete. A nechcete byť predsa ako ten zlý tato vo filme.

• 3.1.2015  20:36

Western nie je môj žánrový šálok kávy, no mená ako Russell Crowe a Christian Bale u mňa vzbudili záujem dať tomuto filmu šancu. Od kovbojek očakávam samé pif-paf a naháňačky na koňoch a drsných banditov a zase pif-paf. To všetko tam je, len by som to očakával oveľa nápaditejšie spracované, trochu sofistikovanejšie. Boj s indiánmi je dosť odfláknutý, keďže tých indiánov som ani poriadne nevidel, naháňačka cez tunely sa dala ešte viac prepracovať, no a samotné finále je... Viem, že je to film a filmy zväčša neovplývajú veľkou vnútornou logikou, ale aj tak mi počínanie postáv príde dosť absurdné. Nasledujú spoilery: V hotely drží v zajatí Wadea len jeden človek, namiesto toho, aby tam jeho kumpáni vtrhli a oslobodili ho, čakajú vonku, akoby vo vnútri bola celá garda. Celé to vyplnili filozofovaním o ničom. No a záverečná strieľačka, kedy na Evansa a Wadea strieľa celé mesto a nikto ich vôbec netrafí (postrelenie drevenej nohy ani nemôžem brať do úvahy), zatiaľ čo za mušku Evansa by sa nehanbil ani Walker, Texas ranger. No a úplný gól je zmena Wadea. Evans mu trocha zahrá na city a tento nemilosrdný zabijak sa otočí o 180 stupňov a zrazu sa z neho stane dobráčisko, ktorý chce riskovať svoje uväznenie kvôli tomu, aby Evans bol pre svojho syna hrdinom. 10 minút som nechápal, čo sa vlastne udialo. No a namiesto toho, aby vyšiel von a svojim kumpánom povedal:"Serte na to chlapi", nechá po sebe znovu strieľať a bomba je, že nakoniec všetkých svojich kumpánov postrieľa sám. Som jediný, čo mu to príde na hlavu? Celý tento dej zachraňujú práve Russell Crove a Christian Bale svojimi vynikajúcimi hereckými výkonmi.

• 28.12.2014  23:26
    Pod kupolí (TV seriál) (2013)

Kingovu knihu som si chcel prečítať už niekoľkokrát, no nejak doteraz nevydalo, takže keď som sa dozvedel, že budú vysielať 13-dielny seriál na motívy predlohy, tak som sa celkom potešil, o to viac, že šlo len o niekoľko dielný seriál, o ktorom som si myslel, že poskytne dostatok priestoru na prerozprávanie príbehu, než by to bolo pri filme. No potom som sa dozvedel, že s predlohou to má pramálo spoločné a že sa jedná len o prvú sériu. A napriek tomu, že seriál ma zaujal a presedel som pri ňom celé 4 večery, po tých skutočnostiach u mňa seriál prepadol. Predpokladám, že zas pôjde o umelo naťahovaný seriál s neustále sa zamotávajúcejšími a blbšími zápletkami, ktorého kvalita pôjde rapídne dolu ako to bolo pri Prison break. A ak aj to nenatáčali podľa knihy, myslel som, že to bude mať skrátka začiatok a koniec a že seriál ponúkne odpovede na všetky otázky, no on namiesto toho skončil s priblbo otvoreným koncom. Ďakujem, ale ďalšie série neprosím, radšej si idem prečítať knihu.

• 26.12.2014  16:49

Hlavným negatívom filmu je Samuel Spišák. Absolútne bez charizmy a hereckého talentu nepobral čoby sa za necht zmestilo. Jeho "herectvo" možno prirovnať ku školskej besiedke. Celeste Buckingham nemá dokopy čo hrať, nato že má byť jednou z hlavným protagonistov, tam má dosť málo scén a dokopy povie asi 5 viet. Naopak potešili ma starší herci. Som rád, že som ich mohol vidieť aj inde než len v tých slovenských telenovelách. Od filmových rozprávok v súčasnosti veľa neočakávam, takže sklamaný som nebol, dokonca trošku aj príjemne prekvapený. Nato, že film trvá 111 minút je dej dosť uťahaný a prvej polovici filmu sa vlastne ani nič nedeje. Treba však pochváliť prepracované krásne kostýmy, rovnako aj interiéry a výber prostredia (potešil ma Drážovský kostolík, Nitriansky hrad) a celkovo výpravu. Záverečné rozuzlenie bolo inak odfláknuté (zradu hvezdára Matejovi pošepli stromy?!). Nie je to síce zlé natočená rozprávka, ale žeby som si k nej sadal rok čo rok na Vianoce, tak to zase nie.

• 12.12.2014  13:44

Tak a Hobit nám (konečne) skončil. úvodná scéna ničenia mesta Smaugom je naozaj fenomenálna a u mňa vzbudzovala fakt strach, no každý bude súhlasiť, že by sa to hodilo skôr do finále 2. filmu. Celá táto scéna však bola "zabitá" spôsobom zabitia draka, a to keď Bard urobil zo svojho syna luk. Jackson fakt asi na niečom fičí, lebo neviem koho by takáto blbosť napadla. Nasleduje Gandalfova misia. Aj keď súboj so Sauronom bol celkom zaujímavý a efektný, predsa len to vyriešili nejak moc rýchlo ak uvážime, že celú túto líniu naťahovali cez tri filmy. Samotná bitka piatich armád bola skrátka WAU! Jackson to skrátka vie a masívne bojové scény sú naozaj veľkolepé. Až pokým sa nezačnú duelantské zápasy. Tu sa zas Jackson hrá na malého chlapca, ktorého bujarosť nepozná hraníc. Popravde nebavili ma. Boli dlhé a umelo naťahované. Najmä niekoľko minút dlhý boj Legolasa s Bolgom už len preto, že každý vie, že Legolas prežije. Pri pozeraní DVD tú scénu asi budem pretáčať dopredu. Na úkor týchto zbytočných bojových scén sa nabok odsunuli oveľa zaujímavejšie boje, ako boj orlov a Medveďa so škratmi. Vôbec to nebolo tak grandiózne ako v Návrate kráľa. Tá scéna bola tak krátka a blbo vsunutá, že to vyzeralo, že tam tá scéna je len preto, aby tam bola, aby sa nepovedalo. A to Bilbove "Orly prilietajú" bolo úplne odveci, keďže skôr ku konci bitky odlietali. Aspoň ten koniec nebol tak naťahovaný ako u PP. Suma sumárum aj tretí Hobit potvrdil, žeby 2 filmy stačili. Každopádne je to dobre natočený snímok plný všetkého možného, no niekedy je menej viac a u Hobita to platí dvojnásobne. Mimochodom, Aragorn v tej dobe už žil, keďže Tranduil poslal Legolasa za ním? To mal koľko rokov potom v PP?

• 20.11.2014  17:00
    Máša a medvěd (TV seriál) (2009)

Ak by som to videl ako dieťa, tak v dospelosti by to bola pre mňa už kultovka aj na 5 hviezdičiek. Je to milý seriál, taký hravý, zábavný, deti určite nadchne, dospelý sa tiež pousmejú, no sám od seba by som si to nepozrel a viac ako tri časti za sebou by som ani nezvládol.

• 9.11.2014  11:13

Stále nechápem univerzu tejto ságy. Neviem či je to chyba filmu alebo proste predloha je taká blbá. V našom svete plnom násilia predkladáme dnešným deťom ešte aj takéto surovosti. V každom príbehu je boj dobra a zla, no ak sa jedná o literatúru pre mládež, mala by mať podoba zla aj svoje medze. 1 hviezdu zato, že sa tam už nemordujú deti.

• 2.11.2014  17:57
    Kameňák 4 (2013)

Také podprahové reklamy na svoje filmy nerobí ani Disney. Narážam na ten billboard na film Babovresky. Niektoré vtipy som nepochopil (ak to teda boli vôbec vtipy), niektoré som pochopil, no nezasmial som sa, iba som sa párkrát pousmial popod fúzy, takže 1 hviezda im postačí. A chýba tomu poriadna zápletka.