Janega

Janega

okres Nitra

• 28.9.2012  13:31
    Senzační Spider-Man (TV seriál) (2008)

Pavúči večerníček.

• 9.9.2012  10:42
    Bruno (2009)

Neviem či ide o napodobeninu Borata alebo o jeho paródiu. Tak či onak nie je to zrovna vydarené. Celý humor filmu si zakladá na perverznosti všetkého druhu. Niekedy to padne na úrodnú pôdu a človek sa zasmeje, inokedy je to už prehnané.

• 28.8.2012  22:03
    Freshman Father (TV film) (2010)

Ako skutočný príbeh obdivuhodné, ako film slabé. Keď chcem natočiť takýto film, tak aspoň by som chcel divákov citovo vydierať a dohnať k slzám, aby prežívali tie strasti s tým ockom. Pri tomto spracovaní akurát len tak držíte ockovi palce, i keď už dopredu viete, že to bude mať šťastný koniec, takže čakáte už len na záverečný doják.

• 26.8.2012  17:54

Z celého filmu som dokopy videl megaenergický tanec Helenky Ružičkovej, ktorý je aj za 10 hviezdičiek.

• 24.8.2012  10:16
    Pod povrchem (TV seriál) (2012)

NOVÝ SERIÁL ANDYHO KRAUSA!!! Takto to zvelebovali, ako keby bol Kraus nejaký uznávananý a vynikajúci tvorca seriálov. Avšak tie jeho seriály (Panelák, Kutyil, Keby bolo keby) stoja za veľké HOVNO!!! Nehodnotím, lebo som to nevidel, ale ani neviem či sa donútim niekedy si pozrieť nejakú epizódu.

• 21.8.2012  22:09
    Horúca krv (TV seriál) (2012)

Slovenský Dallas. Začnem hereckým obsadením. Čo by to bol za seriál keby tam nehrala Studenková, Vajda a... Počkať chýba tam Kramár, ale ten sa určite v niektorej epizóde objaví. Dej seriálu nie je tak telenovelový, ako sa sprvoti ukazovalo, no nie je to ani nič extra. Na občasné pozretie fajn.

• 17.8.2012  16:49

Svadba, medové týždne, rizikové tehotenstvo. Svadba jak zo zlej telenovely. Medové týždne alá béčkové porno. Chválabohu, že aspoň to tehotenstvo netrvalo 9 mesiacov, lebo inak by asi fakt človek skapal od nudy.

• 14.8.2012  20:16

NIkdy som tú hru nepochopil. A tak nechápem ani tento film.

• 14.8.2012  10:05
    Dracula (1992)

Prvá polovica mi prišla skôr zábavná než hororová, ale to bude asi tým, že som najprv videl komédiu Drakuloviny a asi aj samotným starým Drakulom a jeho bizardným účesom. Druhá polovica mi pripadala ako nechutná romanca, ale to asi preto, že som skôr videl Twilight. Takže v podstate som sa ani nebál. Musím však vyzdvihnúť skvelého Garyho Oldmana, kvôli ktorému dávam hviezdičku navyše.

• 12.8.2012  21:04
    Méďa (2012)

Je to originálne, je to šialené, úchylné, uletené a je to super. Toto tu na poli filmových komédií chýbalo.

• 11.8.2012  17:27
    Batman (1966)

My, čo sme vyrastali na Burtonovkách a Nolanovkách berieme tento film s véééééééľkym nadhľadom, lebo inak pre tento Batfilm (alebo skôr Badfilm?) ani neexistuje dostačujúce hodnotenie. Pozeráme sa na to ako na nešťastnú paródiu, no až mám zimomriavky, keď´si pomyslím, že toto mohli v tom čase brať aj vážne, keďže nemali možnosť porovnáť s inými filmami o Batmanovi. Tomuto filmu nič nie je (ako hovorí Robin) "sväté".

• 8.8.2012  18:58

Tragikomédia o tom, čo (ne)dokážu peniaze urobiť s človekom. Cudzinec by povedal, že je to paródia, no našinec vie, že vykreslenie postáv a deja je až príliš realistické. Scénar je tak do detailov spracovaný, že občas má človek pocit, akoby niektoré gagy vznikali spontánne počas nakrúcania. Nepoviem, že herecké výkony sú skvelé, oni sú totiž úplne prirodzené, a tým uveriteľnejšie. Kultový film, ktorý svojich priaznivcov nemôže omrzieť.

• 8.8.2012  18:42

Keby tam nebola ani jedna postava, bol by ten film o tom istom. Proste sa tam absolútne nič nedeje. Naozaj niekoho baví pozerať sa 2 hodiny na pošahanú depresívnu pubertiačku so sebevražednými sklonmi, ako sedí celé mesiace v kresle? Celý ten dej by sa vošiel do 5 minút ako večerníček na dobrú noc.

• 7.8.2012  16:18

Od vizuálnej stránky cez výpravu až po herectvo, skrátka zo všetkého sála monumentálnosť. Avšak svojim spôsobom dokážem pochopiť aj fanúšikov PP, ktorý dali nízke hodnotenie (dokonca aj odpad). Ak by som mal niečo predsa len vytknúť, tak by to bol prílišný patetizmus, ktorý síce je v takýchto filmoch nutný, no tu ho bolo až moc a občas to pôsobilo trápne.

• 7.8.2012  16:13

Krásne vyčančaná ilustrácia knihy. Ktovie či si to takto predstavoval aj Tolkien.

• 3.8.2012  13:45
    Hlava 22 (1970)

Pre mňa nie príliš vydarená adaptácia. Hlava 22 patrí medzi knihy, ktoré by nemali byť sfilmované, lebo sa vo filme vytráca všetko to, čo v knihe naprosto funguje, v tomto prípade je to rozmanitý humor. Jednotlivé scénky a flashbacky pôsobia mätúco a človek neznalý predlohy sa bude v deji strácať, čím mu bude unikať podstata príbehu.

• 31.7.2012  22:08
    Catwoman (2004)

Catwoman bola určená na neúspech z týchto zásadných dôvodov: 1. Nebola presne určená divácka kategória, pre ktorú by mal byť film určený. Pre komiksákov asi ťažko, kedže s pôvodnou komiksovou postavou má spoločné len prezývku "Catwoman". Pre deti je to neoriginálne, pre mužov málo sexuálne atraktívne, takže mi zostáva skupina zakomplexovaných žien, ktorých je síce vo svete veľa, ale nie dosť na to, aby spravili dostačujúce zisky. 2. Catwoman bola vytrhnutá zo zaujímavého miesta zvané Gotham a hodená do reálneho nudného sveta Lake city. 3. Nesexi Berry s jej nesexi kostýmom. 4. Zápletka o krému, ktorý má omladzovať, no namiesto toho znetvoruje, je hodná akurát tak céčkového hororu. 5. Hlavná záporáčka Stone je rovnako "silná" ako Catwoman pričom ju neoživovali mačky ani nijak inak neprišla k nejakým superschopnostiam, takže ich záverečná bitka vyzerá ako boj dievčat v bahne. 6. Celkovo sa pokladá Catwoman skôr za prívesok k Batmanovi, pretože samotná postava neoplýva nejak zásadnou osobnosťou, ktorá by mohla byť zaujímavá.

• 31.7.2012  10:52

V kategórii priblblých amerických komédii je to priemer. Zopár dobrých gagov, ale nič, za čo by ste sa chytali za brucho. Rolu antisexi džigola bolo treba zveriť škaredému, blbému a netalentovanému hercovi. Rob Sneider tieto podmienky spĺňa.

• 29.7.2012  13:56
    Digimon (TV seriál) (1999)

Skupinka detí plahočiacich sa po krajine zázrakov, doprevádzané dobrými príšerkami, ktoré ich majú uchrániť pred zlými príšerkami. Porovnávané s komerčne úspejšnejšími Pokémonmi, avšak kvalitou sú viac-menej vyrovnané.

• 26.7.2012  08:44

Chcel som napísať dlhú recenziu, no tento film vo mne zanechal taký zážitok, že vlastne ani neviem, ako to riadne vyjadriť. Monumentálne epické finále so všetkým, čo k tomu patrí, zmysluplný dej, dych berúca akcia, prekvapivé zvraty, skvelé herecké výkony, pompézna hudba, technická stránka dokonalá, ale i odpustiteľné nedostatky a nakoniec neočakávaný záver, ktorý asi nik nečakal. Áno, Temný rytier povstal v plnej sile (hlavne na konci filmu). Toto nie je koniec, toto je začiatok. A ak si myslíte, že na základe môjho komentáru som nenáročný divák, tak nech. Aspoň som si film riadne užil.

• 18.7.2012  09:56
    Amerika (1994)

Príbeh o tajtrlíkovi, ktorý sa vydal do nového sveta, aby si splnil tzv. americký sen. Dej filmu nemá nejakú súvislú líniu, jedná sa skôr o miniepizódky z pobytu v Amerike hlavného hrdinu. Michálek zobrazil Ameriku inom (horšom) svetle, kde vládne sebectvo, pokrytectvo, egoizmus a neľútostné charaktery. K tomu prispôsobil aj kulisy exteriéru Ameriky, ktoré sú dosť ponurné. Herci ma príliš nepresvedčili o svojom hraní.

• 9.7.2012  12:13

Priemerný komiksfilm, s klasickou komiksovou koncepciou a so všetkými typickými hrdinskými klišé. Celé to je vsadené do toho primitívneho teenegerovského amerického prostredia. Marc Webb sa ani nesnažil vsadiť do filmu niečo inovatívne, čím by oživil tento žáner alebo aspoň ho odlíšil od predchádzajúcich filmoch o Spidermanovi. Asi nechcel riskovať, a tak radšej stavil na istotu a urobil z toho len ďalšiu popcornovú komikszábavku pre nenáročného diváka. Dej filmu je približne rovnaký ako u predchádzajúceho Spiderfilmu sTobeym. Peter Parker je outsider, ktorého kusne nejaký zvláštny pavúk, získa pavúčie schopnosti, a po smrti svojho strýka (ktorú čiastočne zavinil) sa rozhodol, že svoje superschonosti využije v boji proti zločinu. Film je rovnako ako skoro každý komiksfilm rozdelený na jednotlivé etapy. V prvej pozorujeme obvyklý život superhrdinu a po získaní schopností zase, ako sa s nimi vyrovnáva. Práve tu sa vyskytuje najviac vtipných scénok, takže divák sa aj občas zasmeje. Potom nasleduje zoznámenie sa s hlavným záporákom a tu je práve kameň úrazu celého filmu. Vôbec nevyužili potenciál osobnosti doktora Connorsa a jeho alter-ega Lizarda. Mohli sa viac pohrať s psychikou a zvýrazniť rozdvojenú osobnosť tejto postavy. Rovnako ani zápletka príbehu či motív jeho zloby mi neprišiel dobre spracovaný a ani výzorovo nebol strašidelný. Akčné scény medzi Spidermanom a Lizardom boli skvelo zvládnuté a občas to aj 3D efekt zvýraznil. Čo sa týka hereckého obsadenia, tak Garfield ako nový Spiderman je celkom sympaťák, i keď herecky nejak neexeloval. Ostatné herecké obsadenie nebolo zlé, ale ani oni neboli nejak výrazní, čo je škoda hlavne pri hercovi Ifansovi, ktorí stvárnil dorktora Connorsa, lebo ako som spomenul, tam sa dalo pohrať s tou rozdvojenou osobnosťou. 3D. Tak tu na nás urobili filmári menší podvod, kedže vo filme boli konvertované len niektoré scény (zväčša, kde Spiderman lietal). Takže polovicu filmu sme mali my diváci ako blbci zbytočne na sebe 3D okuiare. Už keď z nás ťahajú viac peňazí kvôli 3D, tak by si mohli dať tú námahu a spracovať film celý v 3D a nerobiť z divákov debilov. Ale aby som bol objektívny, tak zas 3D sekvencie sa dali rozoznať, teda hlavne na konci, kedy skoro Spiderman vyletel z plátna. :D Amazing Spiderman je trochu slabší začiatok novej Spidersezóny, ale je to na dobrej ceste a teším sa na pokračovanie. Ak by som mal na záver ešte porovnať nového Spidermana so starým, tak predošlý prvý film mal prepracovanejší dej.

• 10.6.2012  15:42
    Avengers (2012)

Zhrnul by som to jedným súvetím. Po mnohých stránkach vynikajúci komiksový filmtrhák, ktorému však chýba myšlienka či posolstvo, čo by dávala istú pointu tomuto filmu. Komiksáci budú nadšení, no tí, ktorí hľadajú vo filmoch tohto typu niečo hlbšie (Temný rytier) sa nedočkajú.

• 6.6.2012  17:30
    Včelka Mája (TV seriál) (1975)

Mája je výtvorom Japoncov??? To je pre mňa úplná novinka. Pre detské časy minulého storočia celkom milá povinná jazda, ktorá u dnešný detí asi moc nezaboduje. K veľkej popularie určite prispela najmä úvodná pieseň.

• 20.5.2012  18:17
    Norbit (2007)

Chcel som dať viac, ale potom som si uvedomil, že jediné, čo je na tomto filme zábavné, je len Raspuša.

• 18.5.2012  17:28

Schumacher týmto filmom zobral Batmanovi aj ten kúsok dôstojnosti, ktorá mu zostala po tiež nemotorne natočenom Batman navždy. To všetko, čo Burton vybudoval, Schumacher bez mihnutia oka a s úsmevom na tvári zničil. Ale ako rodinná komiksová oddychovka pre deti do 5 rokov sa to dá pozerať, samozrejme ak nie ste Batmanovským fanúšikom, lebo tých asi trafil šľak. Je to komediálna komisková fraška. Clooney ako Batman? Nikdy. Schwarzenegger alias Mr. Freeze? Na smiech. Thurman v roli Poison Ivy? Nesexi mrcha, ktorá často prehráva. A postava Batgirl úplne zbytočná. Nedá mi nespomenúť ešte také prkotinky ako vystrelovacie zimné korčule či batmnanovská kreditka, ktoré hádam predčia aj batmanovské vynálezy z filmu Batman 1966. Schumacher uspal šípkového Batmana na dlhé roky až raz prišiel krásny princ menom Nolan a... Ale to už je iný príbeh.

• 9.5.2012  15:35

Nedokázal som to dopozerať do konca, lebo už len začiatok mi stačil na to, aby som zistil že je to infantilná, klišé kravina, ktorá je blbá aj na Disneyho.

• 7.5.2012  21:53

Po technickej a vizuálnej stránke je film dokonale zvládnutý a napriek tomu, že nemám príliš rád sci-fi, sa mi celé fiktívne prostredie páčilo. Ľudské postavy boli dobre zahraté, rovnako ako i výber hercov. Počítačových postáv tam je pestrá paleta, takže je z čoho vyberať, osobne sa mi najviac páčil toľko nenávidený Jar Jar. Skvelo spracované akčné scény, od pretekov tryskáčov až po záverečný súboj. V podstate je to slušne zvládnutý sci-fi blockbuster.

• 6.5.2012  10:13

Ďalšia z n-tých amerických teen komedii o krasoňoch a lúzroch (to to fakt chodí takto na amerických školách?) s hlbokým morálnym posolstvom, že nie je dôležité ako vyzeráš, ale aký si. Takýchto filmov je ešte viac než juhoamerických telenoviel a postupom času sa stali veľkým klišé. Napriek tomu sa na tom dá zabaviť a je to fajn oddychovka na vypnutie.

• 4.5.2012  19:15
    Rebelové (2001)

Muzikály nikdy nie sú o nejakom zložitom príbehu, vždy ide skôr piesne- hity, ktoré majú za úlohu chytiť diváka buď za srdce, alebo ho roztancovať. A Rebelové takéto hity obsahujú. Ako som napísal muzikály nie sú o príbehoch a aj dej Rebelov je len obyčajná klišovitá lovestory. Celkovo je však film dobre spracovaný. Je to príjemná oddychovka s peknými pesničkami.