Wide Open Spaces (1947)

Krátka rozprávočka o tom, ako sa Donald na dlhej ceste autom nemôže za normálnu cenu nikde v pokoji vyspať.

Chip an' Dale (1947)

Krátka rozprávočka o tom, ako si Donald do horského zrubu prinesie s drevom na podpálenie omylom Chipa & Dalea.

Contrary Condor (1944)

Krátka rozprávočka, kde Káčer Donald ako horský zberač vajec má veľké problémy s kondoriou mamičkou.

Victory Vehicles (1943)

Krátka rozprávočka s Goofym v hlavnej úlohe, o rôznych fantastických vynálezoch a hlavne o vynájdení pogo tyče. V maličkej úlohe si zahral aj pes Pluto.

Donald u jezera Titicaca (1955)

Krátka náučná rozprávočka kde sa káčer Donald ocitne na výlete pri jazere Titicaca v Peru. Mimochodom rád by som ešte poopravil údaj o vzniku filmu. Podľa encyklopédie disneyoviek mal krátky film Lake Titicaca premiéru 6. februára 1943.

Hračičkové (1949)

Krásna krátka rozprávočka o tom, ako Chip & Dale na Vianoce zničia Donaldovi všetky darčeky a vianočný stromček, len aby mu mohli ukradnúť niekoľko orieškov. Chudák Donald.

Kačer Donald a gorila (1944)

Skvelá krátka rozprávočka o tom, ako sa jednej daždivej noci gorila Ajax, ktorá ušla z miestnej ZOO snaží zavraždiť Donalda a jeho troch synovcov Huey, Dewey & Louiea v ich dome.

Nejhorší malíř pokojů (1948)

Krátka rozprávočka o tom, ako sa včielka Spike snaží poštípať tapetujúceho Donalda v jeho vlastnom dome, pretože si zmýlila kvety na tapete so skutočnými.

Bootle Beetle (1947)

Krátka rozprávočka o tom, ako starý chrobáčik Bootle rozpráva príbeh mladému chrobáčikovi Ezraovi o svojom putovaní svetom a o stretnutí so šialeným zberateľom chrobákov Donaldom.

Sea Salts (1949)

Krásna krátka rozprávočka o zvláštnom celoživotnom priateľstve Donalda a chrobáčika Bottle.