LordMysti

LordMysti

Roman Bláha

okres Strakonice
IT consultant

homepage

7 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho (1983)

  Toto byla první episoda kterou jsem z Hvězdných válek viděl a je to jednoznačně ta nejlepší, která kdy byla natočena. Dechberoucí vražedné tempo postupně graduje, střídá lokace na lesním měsící kde se těžce bojuje v pralese, ve vesmíru, kde se odehrává asi nejepochálnější a nejlepší vesmírná bitva všech dob co kdy byla natočena a na hvězdě smrti, kde svádí svůj poslední velkolepý souborj otec se synem... Po shlédnutí nových prvních tří episod je tato scéna pro mě ještě více dojemná a současně hrůzostrašná. Jestli mě někdy opravdu nějaký film dokázal totálně pohltit, pak právě Návrat Jediho je u mě asi nejvýše!

 • poster

  Matrix (1999)

  Jako dlouholetý fanoušek Shadowrunu byl pro mě modlou již Johnny Mnemonic. Matrix přidal dokonalou vizuální stránku a na můj vkus zbytečně překombinovaný děj (mám raději filmy kdy se zrovna nezachraňuje svět, ale řeší jen lokální problémy), ale ve výsledku je toto čistokrevný kultovní film který nemá obdoby.

 • poster

  Horizont události (1997)

  Pro mě parádní překvapení, toto je to nejideálnější spojení žánrů, které mám nejraději. Vesmírné sci-fi s cestování časem, hororové prvky, napětí, temná atmosféra, neznámo, zvraty a překvapení. Mě to prostě dostalo jako máloco jiného. A Laurence Fishburne a Sam Neill tenhle film také hodně zvednuli.

 • poster

  Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

  Myslím, že v této episodě pustil Lucas své fantasii hodně opratě a alespoň pro mě byly tyto vizuální orgie to pravé. Film postrádal ducha předchozích dílů, ale vynahradil to velkolepými scénami bojujících strojů a hlavně celých armád rytířů Jedy.

 • poster

  Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

  Pokud byla jednička kultovní záležitost, dvojka je ještě kultovnější. James Cameron spolu s Arnoldem dokázali vytáhnout tento druhý díl ještě výše, než je pomyslný kult, protože kultem byl Terminátor již po prvním díle. A toto se vidí opravdu málokdy, snad mě napadá srovnání jen s Vetřelci.

 • poster

  Transformers (2007)

  Čekal jsem opravdu těžkou popcornovou klipařskou zábavu a těšil se na ní, bohužel to byla až moc přehnaná klipařina, ve které se ztrácelo vše podstatné hlavně v závěru :(. Film si u mě max. hodnocení projel především v druhé polovině filmu. Ano, je to klasické sci-fi, ale nečekaně brutálně naivní. Navíc se mi chtělo zase zvracet, když jsem viděl ty nechutné vlastenecké americké scény na které jsem v poslední době už totálně alergický! Mít film trošku vážnější pojetí hereckých rolí a méně detailních záběrů při akčních scénách, bylo by to opravdu dílo řadící se do mé TOP 3. I přes všechnu kritiku to byl ale absolutně parádní film, který si opravdu zaslouží poklonu, za solidní rozpočet 150 melounů opravdu dokonalá vizuální stránka.

 • poster

  Vetřelci (1986)

  Mám rád akční filmy, miluji sci-fi, nejlépe to odehrávající se ve vesmíru. Po prvním díle je dvojka úplně něco jiného - temnou komorní atmosféru vystřídala ještě temnější, ale o to "divočejší" atmosféra. Perfektní akce, špičkové mimozemské potvory, bezvýchodná situace hlavních hrdinů, perfektní výkony herců a v neposlední řadě jedno z nejpovedenějších děl Jamese Camerona. Hustá atmosféra vás tváhne do děje i po třicáté, kdy na film budete koukat!

 • poster

  Příchozí (2016)

  Za mě slabé 4*. Sice jsem obrovský fanda klasických sci-fi, ale asi v tom nevidím to co jiní, asi se mi to nezdála úplně až tak strhující a až tak promyšlené, spíš hodně položené do citové stránky. Ale jen houšť podobných filmů, stojí za to se nad nimi zamyslet...

 • poster

  Ready Player One: Hra začíná (2018)

  Počkal jsem si 14 dní po premiéře, počkal jsem si na DOLBY ATMOS - docela fajn zvuk :). Ale udělal jsem dobře. Hned na začátku musím říct, že období Halliday zasáhlo i mě, přesně ty první krůčky s osmibity, dračí doupě dlouhé hodiny a celá popkultura přelomu 80/90 let. A když vyšla kniha, hltal jsem jí tak, jako nic jiného hodně dlouho! A pak přišel film, nejprve obrovské očekávání, pak dle recenzí a hodnocení obrovské zklamání hlavně po dějové stránce. Proto jsem si dal načas a smířil se s tím, že jdu na zhovadilou slátaninu která se lehce inspiruje knihou. Díky tomu jsem byl schopen poměrně hodně oddělit knihu a film a byl jsem příjemně překvapený - parádní film, emoce, efekty, dynamika - bez hluchých míst. Nečíst ale knihu, mnoho věcí by nedávalo smysl a po zhlédnutí filmu jsem i pochopil, že narvat všechny emoce a pohnutky proč postavy dělali to co dělali by se prostě do filmu nevešlo. I tak pokud hodnotím film tak za mě velké překvapení. Plný počet bych dal jedině že by film kopíroval dějově knihu, protože kniha je nepřekonatelná!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace