Zootropolis: Město zvířat (2016)

Zootopia síce stavia na tradičnej pointe, no spracovaná je skvelým spôsobom. Zabalená nie je len do pekného vizuálu nádherného mesta Zootropolis, ale taktiež do príbehu, ktorý je na animované rozprávky na úrovni. Tvorcovia od prvej ukážky lákali na vtipné scénky, z čoho tak trochu plynuli obavy, že viac kvalitných vtipov v rozprávke nenájdeme. Opak je ale našťastie pravdou. Príbeh je navyše rozprávaný v príjemnom tempe, v ktorom sa striedajú vážne dialógy s dobrodružnými či vtipnými scénkami. No a ako tu už bolo spomínané, veľa z vás sa v tomto odvážnom animáku o odvážnej, roztomilej, zajačici určite nájde. 5* /Kino, 2D verzia

Přátelé (1994) (seriál)

Jedna otázka: Prečo som to nezačal pozerať skôr?

Chuck (2007) (seriál)

Ten moment, keď si pustíte nový seriál, žiadnu z postáv nepoznáte, neviete o ich charakteroch absolútne nič a aj napriek tomu tušíte, že čoskoro sa vám sakramentsky vryjú do hlavy. Tak presne toto som si povedal počas pozerania prvej časti tohto seriálu. Od toho momentu však ubehli už takmer štyri mesiace a momentálne mám za sebou prvé tri série, ktoré som si bez žmurknutia oka užíval. Počas tých niekoľkých desiatok častí síce kvalita občas poklesla, zachytil som aj zopár chýb, no celkovo som sa skutočne výborne bavil. Dobrý scenár ťahajú do výšin jednotlivé postavy. Zachary Levi sa očividne v Chuckovi našiel a táto postava mu naozaj sedí. Chuckov najlepší kamarát - Morgan (Joshua Gomez) hrá svoju rolu taktiež výborne a k našej poľskej susedke Yvonne Strahovski, v roli CIA agentky Sarah Walker, snáď ani netreba nič dodávať. Mierne výkyvy v kvalite ma mrzia, no oveľa viac ma mrzí to, že už mi do konca seriálu zostávajú iba dve série... 5* / Štvrtá séria občas prešľapovala na mieste, no po dopozeraní piatej série známku nemením. / "Chuck 6th Season". Did you just flash?

Ona (2013)

Výborný, no zároveň depresívny film, ktorý celkom výstižne ukazuje, v akých s*ačkách môžeme byť o pár rokov... 4*

Láska nebeská (2003)

Po tom, čo som videl na videacesky.cz úprimný trailer, som si povedal, že sa do toho pustím. Hlavným ťahákom bolo to "hviezdne" obsadenie, a teda, chcel som tak nejak prísť na to, ako sakra dokázali natrepať toľko známych hercov do jedného filmu. To predsa musí byť zákonite poriadny trhák! A ejha, neprišiel som na to. Asi by bolo lepšie, keby som mal pred kliknutím na tlačidlo "play" vždy o niečo menšie očakávania. Bohužiaľ, nie-príliš nadšené 4*.

Hvězdy nám nepřály (2014)

Na tento film som počul iba dva názory - 1. je super, 2. klišé, že by sa s ním dal zoškrabovať asfalt z rakúskych ciest (z tých našich netreba, dole ide aj sám). Predsa len, dievča s rakovinou narazí úplne náhodne na 18-ročného mladíka, ktorý si už rakovinou prešiel. Skutočne, o čo v to filme ide je jasné už z jeho názvu, takže bližšie detaily, si myslím, naozaj nie je potrebné rozoberať. A že, tá prvá možnosť by sa mi do zápisníka predsa len hodila viac. Začiatok filmu je brutálny. Po komentároch ostatných som čakal, že po zapnutí sa na mňa vysype taška ( z Tesca), plná citových vydieračiek. No nestalo sa tak. Žiadny nátlak, plač zdrvených postáv, depresie či podivné myšlienky smrteľnej chorých, ktorí by po hodine v podpornej skupine skočili najradšej pod najbližšie auto. Všetko šlo hladko, dokonale zosynchronizované. Sem tam vtip, štipka cukru a čierneho korenia. Josh Boone (a John Green) uvarili skvelých, prvých, 85 minút filmu, pričom ako hlavný stavebný kameň to celé držali na svojich pleciach obe hlavné postavy so svojimi hereckými výkonmi. Posledná tretina filmu však už nabrala na sile a do harmónie sa nemilosrdne natlačili ďalšie minúty emotívnejších scén, ktoré nakoniec zakončili celý film. V posledných 40 minútach tak autori zatlačili na pílu, no našťastie iba mierne, takže pri troche nadhľadu to bolo ako-tak v poriadku a osobne som s tým nemal nejaký problém. 8/10 - 4*

Gravitace (2013)

4*, nie že by to nebolo dobré, ale proste klasických "filmových" príhôd, ktoré by v skutočnosti dopadli inak tam je požehnane. Čo sa ale spracovania týka, tak je to naozaj dosť dobré, holt v 3D by to bolo asi ešte o stupeň lepšie, ale ja za to nemôžem, že si to momentálne doma v 3D pozrieť nemôžem a s tým sa proste muselo počítať.

Rivalové (2013)

TOPka. Úžasne spracovaný životopisný film dvoch jazdcov, James Hunt a Niki Lauda. S peknou pointou, kde sa dvaja rivali veľmi dobre dopĺňajú. Každý s iným pohľadom na život a každý s trochou pravdy. Ak by som chcel, tak by som tých chýb na tomto filme našiel naozaj len veľmi málo, ak vôbec. 5*

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Takže How I Met Your Mother, Ted, Lily, Marshall, Robin, Barney a... The Mother. Myslel som si to, mysleli si to ľudia, veľa ľudí, no aj napriek tomu, že to vyzeralo ako najreálnejší koniec, vzhľadom na to, čo sa posledných pár sérií dialo, nemyslel som si, že sa tak naozaj skončí. Nie veru, nechystám sa tu povedať ako to skončilo, aj keď pre tých čo HIMYM pozerávajú/li, je koniec po prvých slovách očividný. Napriek tomu, že veľa ľudom sa koniec zdá ako podraz fanúšikov, mne sa veľmi páčil. K veciam, ktoré sa odohrali v poslednej epizóde musím jednoducho povedať, že si dávam dole pomyselný klobúk pred tvorcami, za ten neskutočne do detailov rozobraný príbeh, za jeho kvalitu, za to, že od samého začiatku vedeli, ako to celé skončí a držali sa toho. How I Met Your Mother je skvelý seriál, plný krásnych a aj smutných scén, detinskosti a dospievania, ukazuje tiež to, ako sa za tie roky človek zmení a že je to naozaj často o zmene priorít, ktorá býva väčšinou dosť smutná. HIMYM bohužiaľ nie je ukážkou toho, ako to dnes chodí v živote či medzi ľuďmi, no je podľa mňa ukážkou toho, AKO BY TO DNES MEDZI ĽUĎMI CHODIŤ MALO. 5* a určite si to pozriem celé znova :) Bye...

Lásky čas (2013)

OH MY GOD, to bolo zase rozsypaného cukru, sakra. Ale nie, to len tá prvá polovica, z pekných, ťažkých začiatkov, či omylu alebo nie... sype na hlavu trochu toho sladkého "crystal methamphetamine". A veru len začiatok, kde aj ten československý preklad názvu stráca zmysel, no pri konci ho znova nájde... K trochu cukru pridáme aj štipku sci-fi korenia a zrazu to má celé úplne iný nádych, sem tam sa urodí aj z toho semienka humoru kdejaký ten vtip, pričom ani neviete ako a spoza horizontu vykúka nenápadný koniec na ktorý cez slzu v oku len sotva vidíte. 5*