harycek

harycek

Ladislav Koštejn

okres Hradec Králové
technik/inv. důchodce

2 body

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Pátý element (1997)

  Taková sestava špičkových herců, pod vedením bezva rejži , přeci nemůže udělat špatný film ! Je to náhoda??? dvě jména- Vito Corleone /Vito Corlénius , že by náhoda????????????????????????A ještě ;ve filmu zní hodně arabské hudby , že by Luc Besson předpověděl jak dopadne civilizace za několik desítek let díky invazi muslimských uprchlíků!?!?!?!

 • poster

  Hlava 22 (1970)

  Když jsem tenhle film viděl poprvé jako kluk v Kolíně tak jsem si říkal jaký je to divný scénář samá retrospektiva a skákání dějové linky!? Přesto se mi jako fanouškovi letectví velmi líbil!Poté jsme jeli v deváté třídě v roce 1973 na Slovensko a tam jsem kupodivu sehnal výtisk knihy ve Slovenštině tehdy jsem ještě netušil co znamená slovo "pečeň", ale zjistil jsem , že film je natočen přesně podle knižní předlohy!Slovenský překlad má nevýhodu že tam nebyl velký výběr slov pro vulgarismy !?To čeština má bohatší slovník jak jsem později zjistil v české verzi! Film jsem plně pochopil ale až v dospělém věku a také si ho patřičně vychutnal!!

 • poster

  Osvobození III - Směr hlavního úderu (1971)

  Válka v bažinách byla úchvatná!

 • poster

  Sexmise (1983)

  Komedie mého mládí, takovéto dílo bylo nejenže objevné svou satirou, ale svým novátorským přístupem k problematice vztahů mužů a žen!!!

 • poster

  Pravdivé lži (1994)

  Koukám na TO!!!!!! každou chvíli , tak to hovoří o všem!!!!

 • poster

  Bláznova kronika (1964)

  Tady se mě líbil úžasný pan Holub!!

 • poster

  Stíhači, na start! (1976)

  Jediný a jedinečný film o stihačích ve velké válce, až za ním je "Modrý max", "Red baron" a "Rytíři nebes". Tento film je prostě vynikající popisem morálky , pocitů a i strachu vojenských pilotů z nichž někteří nemají šanci zestárnout!?

 • poster

  Letci z Tuskegee (TV film) (1995)

  Promne jako milovníka letectví je tento film srdeční záležitost a je to i dosti drsné zobrazení vztahů k černým pilotům!!

 • poster

  Zachraňte vojína Ryana (1998)

  Jeden z nejlepších (možná nejlepší) válečných filmů, ale pro mne nejlepší, něco tak "silného" jsem ještě neviděl!!!! A to po stránce obsahové, technické a v neposlední řadě herecké!!!

 • poster

  Šestý smysl (1999)

  To je suprová záležitost , když jsem to shlédnul poprvé tak mne malinko obcházelo tajemno!!!Dá se nato dívat vícekrát, ale překvapení ze závěru při prvním shlédnutí je nenahraditelné a neopakovatelné!!!!!