Ďáblův advokát (1997)

Bravůrní výkon Keanu Reevese a Al Pacina - ten jeho ďábelský pohled byl opravdu fenomenální. A to jsem ho měl jen za mafiána. Celý film se nesl v poměrně dost napínavém duchu, který postupně gradoval až do toho ďábelského finiše. Ještě když k tomu přičteme brilantní hudbu, tak si odneseme skvělý zážitek. 4,5*

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Tak dojemný okamžik, když zemře mistr Yoda není snad v žádném jiném filmu. Dokonalý chlapík to byl, ať ho provází síla. Sice to byl asi nejslabší díl z původní trilogie (4-6díl), ale stále to patří na vrchol i po xtém shlédnutí a 30let od doby vzniku!

Jump street 21 (2012)

Co se týká komediální stránky, tak se vyskytovaly fakt vtipný scénky, které bohužel byly doplněny scénkami debilními. Ale furt převažovala ta humornější stránka. No a akční/krimi by mělo být vynecháno, protože ve filmu není kriminálního nic, možná tak nějaká ta základní myšlenka, že budeme velcí detektivové, ale moc se to režisérům nepovedlo. A ta akce taky nic extra. Celkově to sice nepůsobí špatně a možná by se to hodnocení mohlo vyšplhat ke 4*, ale ten konec mě odradil.

Sedm samurajů (1954)

Nikdy jsem nečetl tak vystihující komentář mého názoru, jak napsal Matty k tomuto filmu. Takže všechny "chyby", které mi brání dát 5, najdete u něj v komentáři.

Brutal Relax (2010)

Myšlenka byla dobrá, ale já fakt nemám rád ten styl trhání lidských končetin a podobný stupidity. I když je to někdy lehce vtipný, tak mě to moc neoslovilo.

Matrix (1999)

Naprosto geniální. Člověk nevěří, že někdo může něco takového vymyslet a natočit. Neuvěřitelná propracovanost principu Matrixu a světa strojů. Famózní hudba i herecké výkony, hlavně výkon Keanu Reevese. Pobodně jako Star Wars, se Matrix zapíše na vrchol Sci-Fi filmů!

Agenti dementi (2003) odpad!

Tohle mělo být jako co? Tolik sraček v jednom filmu se často nevidí.

Avengers (2012)

Šel jsem na film s obrovským očekáváním a má očekávání se naplnila. První půlka byla taková pomalejší, ale ten konec byl fenomenální. Snad největší akce, kterou jsem měl možnost vidět. Kéž by jí bylo ještě o půl hodiny víc. Největší zásluhu na mém nadšení z filmu má Hulk a Iron Man, nejvíc nabouchaní a přitom nejvíc vtipní. "Jsi slabý bůh". Viděl jsem to ve 3D verzi a řekl bych, že tomu moc nepřidala. Ale to je asi Cinestarem, v IMAXU by to bylo určitě lepší. Těším se na pokračování.

Lidice (2011)

Film, který se zabývá jednou z nejtragičtějších událostí na našem území, by měl být z větší části poutavý a nějakým způsobem zajímavý. Bohužel tento film byl spíš tragicky nudný, především první hodinka, to už sem musel dělat i jiný věci, jak mě to strašně nebavilo. Pak se vyskytlo pár "zajímavých" scén, které mě přinutili se dodívat až do konce. Ale celkový dojem byl spíše negativní, když pominu smutné příběhy lidí, kteří v Lidicích žili.. 2,5*