nikolajevic

lev nikolajevic

Slovensko

<< předchozí 1 2
    • 3.1.2019  23:27

prehľad americkej finančnej (resp.hypotekárnej) krízy z roku 2008 s presnými udalosťami v presných dátumoch z pohľadu viacerých dôležitých aktérov. pozitívom je exkluzívne obsadenie, negatívom chýbajúci širší kontext. a tak sa hank paulson niekoľko krát dožaduje uznania za vyriešenie akútnej krízy a záchranu svetového finančného systému, avšak poznámku jedného z bankárov, že práve títo politici veriaci vo voľný trh umožnili rozmach rakoviny, ktorú potom mali liečiť, si už nepripúšťa, a ani dokument ju nijako ďalej nerozvíja.

• 11.8.2014  00:03
    Crash (2004)

prekombinovana miesanina s prebytkom precitlivelych pesniciek. americka mozaika farieb pleti a vzorcov spravania. asi kazda postava vo filme prejde nejakym sokom, a to ju zmeni. niektora dozije zaverecnych titulkov, niektora nie. zial, uveritelnost konania postav je predovsetkym kvoli ich poctu vo filme naozaj slaba, preto dostavame vsetko podane zjednodusene. a ako celok to posobi az prilis nutene. ale mozno rolu zohralo aj to ze som film videl v dabingu, a bez prvych 15 minut.

• 3.8.2014  12:31

tento film sa almodovarovi naozaj nepodaril. sustredil sa viac na prvoplanove skolacke srandicky (mnisky fetuju, chovaju tigre, pisu romanticke novely...) v ktorych hlbsie myslienky celkom zanilki. dopozeral som to dokonca, ale je to jednoznacne najhorsi z asi desiatky pedrovych filmov, ktore som videl.

• 8.6.2014  17:45
    Utopia (TV seriál) (2013)

prve dve alebo tri casti to bolo vyborne, tajomne, napinave... ale ako sa to zacalo cele rozuzlovat a objasnovat akosi to stratilo stavu a napatie, a tak je to len dalsi "zaujimavy" britsky serial.

• 6.6.2014  21:18

trabantova expedicia, kde podstatnejsia ako krajina ktorou prechadzate je pojazdnost auta.

• 6.6.2014  11:06
    Fetiše socializmu (TV seriál) (2014)

ceskoslovenska televizia, studio bratislava uvadza popularno-naucny program - fetise socializmu. v nasledujucich castiach vam ukazeme: preco su nase motorky oblubene doma aj v zahranici; spodna bielizen navrhovana na slovensku vyhrava ceny ako na beziacom pase; povozime vas na oranzovej plastovej tatrovke, ale aj na jej velkej a silnej sestre; a k tomu nam budu hrat a spievat viaceri vitazi bratislavskej lyry. prajeme vam prijemne sledovanie.

• 1.6.2014  18:35
    Rodokmen člověka (TV film) (2009)

dokument popisujuci osidlovanie planety clovekom na zaklade genetickych analyz, pricom bol vyuzity okruh dobrovolnikov z new yorku. vhodnym vyberom jednotlivcov z radov dobrovolnikov do popisu priebehu migracie ludstva autori velmi nazorne ukazali migracne trasy a ozrejmili problematiku neznalemu cloveku. avsak ak mate hoci len zakladne informacie z tejto temy, tak vela novych informacii neziskate, mozno sa budete aj nudit.

• 6.5.2014  21:32
    Amazonský kód (TV film) (2012)

lingvisticka cast je pre neznaleho divaka (mna) trochu malo vysvetlena a odovodnena. ide tam o konkretny spor, ktory ale mam pocit ze tocili trochu jednostranne. a vadilo mi aj stylizovanie lingvistu everetta do pozicie obete, a tejto je vo filme viac ako som potreboval vidiet. necakany bonus som vsak nasiel v zavere filmu, ked filmari prisli ku kmenu po dvoch rokoch a tam ich cakali civilizacne vymozenosti osadene v dedine. podnietilo to k zamysleniu. aj samotny predstavitel nadacie funai nechcel pustat misionarov k domorodcom, v com sa zhodli aj s lingvistom, ze misionari su vlastne "kolonizatori mysle". ale napriek tomu im tam okrem elektriny a vody nainstaluju televiziu. teraz si budu moct pozriet dokument o tom aky je ich jazyk vynimocny...

• 1.5.2014  16:02

prva polovica dokumentu hovori o dovodoch a priebehu genocidy armenov turkami pocas prvej svetovej vojny. je az necakane strucna a mozno nie uplne vyvazena. pomerne velky priestor celej druhej polovice dokumentu dostava popis aktualnej situacie vnimania genocidy v turecku a vo svete. tato cast je svojim sposobom ovela znepokojujucejsia ako samotny historicky popis genocidy.

• 26.4.2014  00:59
    Mistr (2012)

[spoiler] dva svety dvoch ludi. jeden zije na okraji, chlasta vyvojku s toluenom, zaspi na veceri s peknou zenou, otravi kolegu robotnika. druhy sa plavi na paradnej lodi, obklopeny mnozstvom ludi, navstevuje vyberanu spolocnost a hovori im co chcu pocut. tito dvaja sa stretnu a navzajom zacnu ovplyvnovat. jeden taha za kratsi koniec, ten druhy ho skusa, meni, pozoruje.. zaziju kadeco, ale rodina jedneho z nich im do toho trochu keca, hlavne ta manzelka... na konci si obaja uprimne poplacu. a tak jeden ostane uvezneny vo svete ktory sam vymyslel, a druhy moze spokojne sulozit so zenou z piesku... majstrovske!!!!

• 23.4.2014  03:56
    Banderovci (TV film) (2010)

prva cast filmu sa venuje politickemu vyvoju na ukrajine po prvej svetovej vojne a dovodom vzniku ukrajinskej povstaleckej armady. v druhej polovici dominuje prechod oddielov UPA cez ceskoslovensko a reakcii CS armady. cely dokument sa tak javi ako nekonzistentny. dokument zial niektore fakty nespomina (vzhladom k obsiahlosti temy ma pomerne nizku minutaz). na druhej strane dava velky priestor citovo zafarbenym prejavom bojovnikov UPA - teraz uz dochodcov, ktori pri niektorych myslienkach pustia aj nejaku tu slzu... urcite je to svojim sposobom zaujimavy a prinosny dokument, ktory si vsak nasledne vyzaduje dalsie studium problematiky.

• 20.4.2014  19:24
    Želvy Ninja (TV seriál) (1987)

tento serial ma velmi zaujimave postavicky, ich charaktery aj vizualne spracovanie. mne sa pacili hlavne tie negativne, bebop a rocksteady, krang... serial ma vsak vazny nedostatok, a tym je dej. neskutocne prihluple pribehy mnohych casti, pripadne absurdne vymyslene okolnosti, ktore hybu dejom, robia z tohto serialu plytcinu z ameriky 80tych rokov.

• 14.4.2014  00:24

najlepsia desatina je od zuzany liovej - bez vone, zaujimave su aj kratke dokumenty diskoboj a druhy pokus, najvacsim sklamanim je cestny obcan herz. celkovo je to zaujimavy pocin, stoji za videnie.

• 13.4.2014  00:18

posledne dve minuty su paradne. ale k nim sa treba prekopat cez jeden a pol hodiny priemernej americkej rodinno-thrillerovej nudy.

• 6.4.2014  22:15

dojmom velmi silny dokument o genocide v rwande. chronologicky predstavuje sled udalosti ktore jej predchadzali, predovsetkym vo vztahu k osn a ulohe, ktoru NEzohrala.

• 6.4.2014  03:49
    Germinal (1993)

sonda do socialnych pomerov v banickej kolonii vo francuzsku v 19. storoci. filmarsky nic vynimocne.

• 30.3.2014  00:53
    eXistenZ (1999)

uplne sklamanie. vsetko zle, fakt neviem najst jedine pozitivum. znasilneny pribeh, zli herci, trapna pointa... mozno zhruba tusim co tym tvorca chcel povedat, ale vobec mu to nevyslo.

• 25.3.2014  21:07

scientologicka cirkev ma okrem blaha ludi aj svoje zaujmy, to mi je z toho mala co o nej viem viacmenej jasne. ale zial tento dokument aj ked mu niekto hovori investigativny nic vazne neobjavil. ano je tu nejaka OSA, ktora ma praktiky tajnych sluzieb, ale aky realny dopad ma tato sekta na beznych ludi? a v com uz ohrozila spolocnost? pride mi to akoby sa snazivi nemecki novinari len dostavali do temy. mozno o rok-dva-tri prinesu nieco zaujimavejsie.

• 21.3.2014  23:54
    96 hodin (2008)

ked ten absurdny pribeh a niekedy naozaj trapne dialogy vezmem s nadhladom, tak sa na filme da celkom dobre pobavit.

• 19.3.2014  23:24

trochu absurdne, trochu viac trapne. najslabsi herci v celom filme boli prave v dvoch hlavnych ulohach. nebyt asi troch-styroch dobrych scenok (hledej šmudlo) tak to nedostane ani tu jednu hviezdocku.

• 12.3.2014  23:36
    Baščovanský a zať (TV film) (1994)

neznamy a nedoceneny film. jeden z najlepsich slovenskych filmov vobec. a pritom staci tak malo. vyborny scenar, neznami herci a jeden dom s neupratanym dvorom.

• 8.3.2014  00:50
    Hanna (2011)

prekvapujuco dobry film. ma to akcne sceny, je tam trochu road movie aj parafrazy na rozpravky. a ma to hlbku. toto som necakal od rezisera co toci historicke romance.

• 28.2.2014  00:44
    8 MM (1999)

uplne priemerna americka thrillerova vec. vobec nechapem nadpriemerne hodnotenia mojich oblubenych uzivatelov. mozno ten scenar mal na viac, ale to by nemohol rezirovat šumacher.

• 11.2.2014  02:33
    Millennium (TV seriál) (2010)

velmi dobra seria, kazdy diel je spracovany v dvoch 90minutovych castiach. v jednotke spozname hlavne postavy ktore sa snazia objasnit zahadu zmiznutia mladej zeny z bohatej rodiny; dvojka je o lisbeth a jej minulosti; trojka o podivnej tajnej skupine a obhajobe lisbeth pred sudom. postavy su sympaticke a tak nieje problem zhltnut tych 9 hodin za den ci dva. velka skoda ze larsson nestihol napisat aj dalsie planovane diely.

• 10.2.2014  01:34
    Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

kultovy serial, vysoko navykova zalezitost.

• 25.1.2014  02:25
    Gravitace (2013)

tento film nema vela co povedat. ale hovori to uzasne!

• 8.1.2014  01:13

atmosfera a obrazozvukova stranka filmu je za 5*****, namet za 3***, pribeh a zvlast niektore dejove zvraty za 0,5* skoda, nato ze to pisali styria tak sa mohli viac posnazit....

• 7.1.2014  01:31
    Most (TV seriál) (2011)

skvostne vyskladany pribeh, s vybornym vizualom i hercami. a saga je mašina, nie človek.

• 27.12.2013  20:10
    Mimi a Líza (TV seriál) (2011)

rozprávka podarená výtvarne aj príbehmi a pointami. potešenie pozerať.

• 23.12.2013  14:01
    Predátor (1987)

gule ma hlavne cast arnold vs. predator, zbytok je typicka americka gebuzina ake sa tocili v 80tych rokoch

<< předchozí 1 2