Mistr (2012)

[spoiler] dva svety dvoch ludi. jeden zije na okraji, chlasta vyvojku s toluenom, zaspi na veceri s peknou zenou, otravi kolegu robotnika. druhy sa plavi na paradnej lodi, obklopeny mnozstvom ludi, navstevuje vyberanu spolocnost a hovori im co chcu pocut. tito dvaja sa stretnu a navzajom zacnu ovplyvnovat. jeden taha za kratsi koniec, ten druhy ho skusa, meni, pozoruje.. zaziju kadeco, ale rodina jedneho z nich im do toho trochu keca, hlavne ta manzelka... na konci si obaja uprimne poplacu. a tak jeden ostane uvezneny vo svete ktory sam vymyslel, a druhy moze spokojne sulozit so zenou z piesku... majstrovske!!!!

Banderovci (2010) (TV film)

prva cast filmu sa venuje politickemu vyvoju na ukrajine po prvej svetovej vojne a dovodom vzniku ukrajinskej povstaleckej armady. v druhej polovici dominuje prechod oddielov UPA cez ceskoslovensko a reakcii CS armady. cely dokument sa tak javi ako nekonzistentny. dokument zial niektore fakty nespomina (vzhladom k obsiahlosti temy ma pomerne nizku minutaz). na druhej strane dava velky priestor citovo zafarbenym prejavom bojovnikov UPA - teraz uz dochodcov, ktori pri niektorych myslienkach pustia aj nejaku tu slzu... urcite je to svojim sposobom zaujimavy a prinosny dokument, ktory si vsak nasledne vyzaduje dalsie studium problematiky.

Želvy Ninja (1987) (seriál)

tento serial ma velmi zaujimave postavicky, ich charaktery aj vizualne spracovanie. mne sa pacili hlavne tie negativne, bebop a rocksteady, krang... serial ma vsak vazny nedostatok, a tym je dej. neskutocne prihluple pribehy mnohych casti, pripadne absurdne vymyslene okolnosti, ktore hybu dejom, robia z tohto serialu plytcinu z ameriky 80tych rokov.

Slovensko 2.0 (2014)

najlepsia desatina je od zuzany liovej - bez vone, zaujimave su aj kratke dokumenty diskoboj a druhy pokus, najvacsim sklamanim je cestny obcan herz. celkovo je to zaujimavy pocin, stoji za videnie.

Dějiny násilí (2005)

posledne dve minuty su paradne. ale k nim sa treba prekopat cez jeden a pol hodiny priemernej americkej rodinno-thrillerovej nudy.

Poslední spravedlivý (2002)

dojmom velmi silny dokument o genocide v rwande. chronologicky predstavuje sled udalosti ktore jej predchadzali, predovsetkym vo vztahu k osn a ulohe, ktoru NEzohrala.

Germinal (1993)

sonda do socialnych pomerov v banickej kolonii vo francuzsku v 19. storoci. filmarsky nic vynimocne.

eXistenZ (1999) odpad!

uplne sklamanie. vsetko zle, fakt neviem najst jedine pozitivum. znasilneny pribeh, zli herci, trapna pointa... mozno zhruba tusim co tym tvorca chcel povedat, ale vobec mu to nevyslo.

Špioni ve službách scientologie (2012) (TV film)

scientologicka cirkev ma okrem blaha ludi aj svoje zaujmy, to mi je z toho mala co o nej viem viacmenej jasne. ale zial tento dokument aj ked mu niekto hovori investigativny nic vazne neobjavil. ano je tu nejaka OSA, ktora ma praktiky tajnych sluzieb, ale aky realny dopad ma tato sekta na beznych ludi? a v com uz ohrozila spolocnost? pride mi to akoby sa snazivi nemecki novinari len dostavali do temy. mozno o rok-dva-tri prinesu nieco zaujimavejsie.

96 hodin (2008)

ked ten absurdny pribeh a niekedy naozaj trapne dialogy vezmem s nadhladom, tak sa na filme da celkom dobre pobavit.