Wolfvater

okres Pardubice

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4
    • 16.6.2019  22:41

Zvláštní, když jsem film viděl před lety, tak se dost líbil. A po letech? Vůbec mě ty absurdní situace nezaujaly, bylo jich příliš mnoho. Nechci říct, že to je špatný film. Jen prostě mě nějak vyčichnul. Určitě se mnohým bude líbit.

• 10.6.2019  00:19

Moc příjemné na shlédnutí. A nebojte se, žádná slaďárna. Ono to téma je ve skutečnosti velmi vážné. Jen lidi, kteří zapomněli, jaké je to být dítětem, to nepochopí. Je jich hodně. Někdy zapomínají, že nemají dost síly toto vědomí unést ani v dospělosti. Právě pro ně tento film asi není.

• 27.11.2018  21:49
    Coco (2017)

Nedat 5 hvězd něčemu takovému, to bych musel bejt blbej! Fakt paráda. A když si to pustíte ještě navíc na dušičky...

• 21.9.2016  20:25
    Marťan (2015)

Marťan velmi potěšil. A to v poslední době u žánru sci-fi moc často napsat nemohu. Způsob zpracování filmu velmi slušel, nešlo to nikde až na krev... K plnému hodnocení něco málo schází, ale stejně se na film kouknu rád zase.

• 26.6.2016  00:09
    Teorie tygra (2016)

Pravdou je, že Teorii tygra by více slušely 4 hvězdičky. Ale když si člověk přečte některé bláboly zde hodnotících, kterým film asi šlápnul na kuří oko, nebo kritizují jen proto, že je to z naší produkce (můj praděda měl hezkou hlášku na takové: "Špatný pták, který do svého hnízda sere!"), zvednu to na plný počet. Protože nasrat blbce, to za tu jednu hvězdu navíc stojí. :))

• 8.5.2016  22:30

Rozporuplný film. Atmosféra úžasně vykreslená naráží na naprosto nelogické uvažování hrdinů... A čím více se blížil film ke konci, padala na mne únava, protože se vytrácel náboj (alespoň pro mne) a přestávalo mě to bavit. A pointa? Tu snad střihač raději vystřihl. Takže sečteno a podtrženo z počátečního nadšení se vyklubalo konečné nasrání (se nedá říct jinak) - za 3 hvězdy, ale nadržuju!

• 14.4.2016  00:22
    Smrtihlav (1998)

Síla! Jen škoda, že některé věci a myšlenky zůstaly jakoby (pro mne) nedotažené. Pak bych musel dát plnohodnotných 100% a některé novější filmy by nikdy nevznikly, protože myšlenka by již byla vytěžena. Atmosféra filmu se však povedla vykreslit naprosto dokonale. To doopravdy máte pocit, že vše na vás padá... A ono ne...

• 13.4.2016  22:19
    Constantine (2005)

Ne, tohle na mně nefunguje. Ale neberu to těm, kteří právě toto mají rádi.

• 10.4.2016  23:09
    Dobrodružství šesti trampů (TV seriál) (1969)

Kvalit knihy to nedosahuje ani zdaleka, protože kniha je prokládána tak úžasnými historkami, která by v této sérii naopak rušily. Přesto jako svědectví dobové musím hodnotit minimálně za 3 hvězdy. A jelikož seriálu Proč bychom se netopili jsem dal jednu hvězdu, třebas si ji nezasloužil, musím i tady přitlačit a zvednout na konečné 4. Ale kniha je kniha... U té by bylo i 5 hvězd málo.

• 13.3.2016  23:07

Tento film je vybroušený klenot, na který mi nesahejte!!! Skvost, který má (na mně) magickou moc. Po dvou hodinách sledování filmu jsem se podíval, kolik času ještě zbývá do konce. A ke svému velkému údivu jsem zjistil, že ty dvě hodiny trvaly pouhou jednu hodinu. Zkrátka mě to tak vtáhlo do děje, že se hroutil čas, ale přitom se to nevleklo, ani náznak nudy! Další div byl ten, když jsem již v polovině filmu odhadl konec, přesto mi nijak nevadilo, že jsem se trefil, jak se ukázalo v závěrečné části, protože zvláště od Geoffreyho Rushe to byl takový herecký koncert, že jsem nemusel tolik sledovat zápletku, nýbrž jeho výkon. Snad jsem měl štěstí, že jsem od tohoto filmu tolik neočekával, o to větší potěšení mi přinesl. Zaryl se hluboko pod kůži.

• 7.3.2016  18:09

Skoro před pěti lety jsem si tento film hodil do notebooku, že se na to kouknu. Ale nějak jsem se ne a ne k tomu dostat, moc mě nelákalo téma mladého transvestity. A pak jsem pořídil nový notebook a na ten film zapomněl. Až nyní jsem něco hledal a na ten film tak znovu narazil. A byl to šok. Šok v tom smyslu, že mi něco tak skvělého uteklo. Cillian Murphy exceluje ve své roli a film už od poloviny začíná gradovat. Konec filmu jsem byl naprosto povznesen úžasným dílem, které možná není pro každého, ale jsem rád, že patřím mezi ty, jimž je film potěchou pro mysl. Humor filmu byl úžasný, ne takový primitivní prvoplánový humor, který 10 minut dopředu prozrazuje, že přijde vtip. Zde naopak je to nabušeno i skrytým humorem, který si musí člověk pozvat k sobě. Děl plyne a nekulhá, za poslední měsíce je to nejlepší, co jsem viděl. I po několika dnech hřeje vzpomínka na film. Ale pozor, fakt to asi nebude pro každého, protože v tom filmu je více, než se zdá.

• 4.3.2016  01:49
    Fontána (2006)

Jsem z toho filmu tak rozerván, že bych dal od jedné do pěti hvězd. Líbilo a nelíbilo zároveň. Ovšem mělo to tendenci jednoznačně klesající, proto se musím přiklonit k nižšímu hodnocení. Na konci bych už ocenil více než jednou hvězdou pouze vizuální efekty a hudbu. Ano, kdyby ten film byl beze slov, pouze hudba a obrazy, dal bych snad i plný počet. Ale o tom to není a čím více si to hrálo na filozofii, (a že ji mám rád,) tím více jsem si říkal: "Co to kurva je?" Když jsem se v závěru koukal na hodinky, kdy to už skončí, bylo jasné, že já a tento film jsme k sobě cestu nenašli a asi ani nenajdeme. Než toto, to si raději přečtu Malého prince.

• 25.1.2016  00:18
    Pan Nikdo (2009)

S touto filozofií se moje filozofie míjela. Film natočen hezky (snad), myšlenka (snad) taky dobrá, ale 156 minut plkání v řeči, které jsem zkrátka nerozuměl. Tak 3 hvězdy asi jen za obrázky. Zatím nemám náladu na další shlédnutí. Jestli někdy k tomu dojde, tak je možné, že hodnocení zvednu. Ale taky že film úplně zatratím. Budu muset počkat do roku 2092 a pak se uvidí.

• 17.1.2016  23:32
    Stuart: Život pozpátku (TV film) (2007)

Líbilo, moc. Skládání střípků jedné rozbité lidské duše... Škoda, že mi tento film nějak v minulosti unikal a já ho viděl poprvé až nyní. Vůbec nevylučuji, že po příštím shlédnutí hodnocení zvednu, rozhodně však nepůjdu níže.

• 18.10.2015  23:31
    Mlha (2007)

Zpracování Mlhy není zcela špatné, avšak našel jsem ve filmu některé nedostatky, které mi hodně vadily. Asi bylo "chybou" to, že jsem četl dávno před tím knižní předlohu. A nedostatky jsem nacházel právě v těch místech, kde se film lišil od knihy. Když už je něco dokonalé, nemá cenu to vylepšovat, zpravidla se to nepovede a celkový dojem to zkazí, jak se stalo i v případě filmového zpracování Mlhy.

• 18.10.2015  23:19

Když to byla novinka, viděl jsem to dvakrát za sebou. A teď potřetí, protože se na to nedá zapomenout - tímto chci oponovat těm, kteří tvrdí ve svých komentářích, že se to z hlavy za chvilku vykouří. Nevykouřilo! Je to totiž mnohem lepší film, než si myslí. S vynikající hudebním podkresem. Film, co chytí u srdce, ale přitom vás neždímá. Tady těch 5 hvězd bylo naprosto zasloužených hned napoprvé a vysoké umístění v žebříčku naprosto odpovídá realitě.

• 5.10.2015  19:53

Bohužel musím souhlasit s ostatními, že tento zajímavý film hudba naprosto pokazila. Jinak by to bylo bez diskuze hodnoceno výše.

• 21.9.2015  00:40

Dalo se na to koukat, pobavilo, neurazilo, ale přesto se nemohu zbavit dojmu, že tomu špetka nějakého koření chyběla. Nebo tam bylo naopak o špetku více?

• 13.9.2015  11:04
    Náš vůdce (2008)

Nějak mám pocit, že tento film je dnes mnohem aktuálnější, než "včera".

• 12.9.2015  23:29

Film mého srdce. Tedy alespoň jeden z nich. Asi proto, že můj život byl občas taky jako pes. Ale krásný a milý pes, protože psí duše už je holt taková... "Myslím na toho kluka, co jsem o něm čet'. Jak to chtěl vzít zkratkou přes atletický stadion. Trefili ho oštěpem do prsou. Přímo do prsou... Musel bejt pěkně vykulenej."

• 12.9.2015  20:48
    Iluzionista (2006)

Na filmu mě dráždily zejména záběry z nádraží, kdy se nepokoušeli tvůrci vůbec řešit trolejové vedení nad parními lokomotivami. A časem jsem našel další takové podstatné detaily, které mě utvrzují v tom, že si s filmem moc nepohráli. Škoda, protože jinak by se mi to líbilo více.

• 12.9.2015  20:40

Film to není snad špatný, ale když jsem se zamyslel, jestli bych si jej pustil znova, musel jsem uznat, že asi ne. Nezaujal tolik moc. Vlastně ani nevím důvod. Něco tomu prostě chybělo.

• 2.8.2015  20:12
    Interstellar (2014)

Dvě hvězdy - sežerte si mě! Tohle se Nolanovi dle mého názoru nepovedlo! Fascinuje mně optimismus tvůrců, kteří se domnívají, že co divák, to blb! První část filmu mě velmi zaujala, proto mě zklamalo, kam se to nakonec svezlo!!! To se nedokážou tvůrci sebekriticky zamyslet nad realitou, třebas jde o sci-fi? Pokud putují lidé raketou (kosmickou lodí, nebo si to nazývejme jak libo) k Saturnu tak dlouho, že se musí hibernovat, využít k urychlení gravitačního praku u Marsu, dokázal by tento "dopravní prostředek" se svým pohonem odolávat gravitaci černé díry v takové blízkosti, kde hodina znamená 7 let? To je fantasmagorie jako hrom. A podobných velmi zásadních přehmatů bych našel více. Neustálé přepínání příběhu mezi Zemí a vesmírem mi brzy začalo lézt na nervy, zvláště když pro kontinuitu příběhu nemělo valného významu. Nu možná to někdo naopak ocení, já pro to pochopení nemám. Zvláštní efekty mne nějak nezaujaly, resp. jsem je asi moc nezaznamenal. Pokud mám popsat svoji náladu při sledování filmu, tak počáteční nadšení se změnilo v údiv, co si tvůrci troufnou propašovat za smyšlenky do filmu, následovalo zklamání, pak už výsměch (dalším nesmyslům) a nakonec očekávání, co ještě mě do konce váznoucího příběhu čeká. A největší plus tohoto filmu pro mne? Že jsem jej neviděl v kině. Bylo by mi líto peněz. P.S.: Když chci točit např. film z prostředí nemocnice a nechci se ztrapnit nějakými nesmysly, tak vše asi prokonzultuji s odborníky, no ne? Tak proč si zde tvůrci nepřizvali na konzultace nějakého odborníka na vesmír? Opravdu jim bylo těch nesmyslů zapotřebí?

• 1.7.2015  02:08

"Protože vím, že existujou lidi, kteří říkají, že takové věci se nedějou. Jsou tu lidi kteří zapomenou, jaké to je bejt šestnáctiletý, jakmile je jim sedmnáct." Protože je mi šestatřicet, ale nikdy jsem nezapomněl na to, jaké to bylo, když mi bylo šestnáct, když mi bylo dvacet, když mi bylo třicet... Protože paměť je omezená a pro vzpomínky na doby dávno minulé neumím se upamatovat na to, co je právě teď a bude za chvíli, co mám vykonat, zařídit a říkat, díky čemuž musím neustále improvizovat... Protože improvizuji rád, jelikož nerad se řídím tím, jak by to snad prý mělo být jedině správně dle někoho... Protože mi je neustále šestnáct, dvacet i třicet, stačí jen vzpomenout a jsem tady i tam... Protože někteří mně označí za snílka, čímž mne ve své mysli odsuzují, aniž by tušili, jak jsem šťastný oproti nim... Proto za plný počet, protože mi nikdy nebylo lépe, než je právě teď a protože to bude jen a jen lepší. A o tom to je. I v tomto filmu.

• 9.6.2015  00:46
    Ptačí klec (1996)

Chvíle skvělé zábavy se střídaly s okamžiky, kdy komedii zcela došel dech a já si říkal, ať už přestanou plkat o ničem a přeskočí k něčemu, kde se bude něco dít. To by se přece v dobré komedii stát nemělo a ne tolikrát. Ke konci mi přišlo, že již tvůrci nevěděli, jak z toho ven, tak to prostě ukončili a hotovo. Dobře, bavil jsem se, tak tomu 3 hvězdy dám. Ale jen díky hercům. Tvůrce moc nechválím.

• 4.6.2015  22:35

Oceňuji zejména civilnost snímku, který si na nic nehraje (ne v porovnání s tím, co by se z podobného příběhu taky dalo udělat a leckdy dělá). Zase jednou je vidět, že méně je někdy více. Film plyne, aniž tlačí na pilu, nedrhne a vyústí celkem logicky. Žádný patos a leckdo si v tom může najít nějaké své vlastní démony ze dna duše.

• 4.6.2015  22:28
    Pád nebes (2002)

Jak mám severské filmy rád, tak toto mi pod vousy moc nešlo. Dobře, beru, že to je o bláznech a proto to nemůže být standardizováno, ale babka tahající mrtvého psa na vodítku bylo už na mne opravdu moc. Ten pes byl jediný, koho mi ve filmu bylo líto (mně starému empatikovi, který se snadno nechá postavami filmu pohltit až příliš). Ne, ne a znovu ne. Ani komedie, ani rodinný film, ani drama, jak se zde někdo snaží zařadit. V závěru už to začínalo opravdově nudit. Jen pár hlášek se povedlo, ale to na dobré hodnocení přeci nemůže stačit.

• 19.5.2015  02:53

Pro Norskou kinematografii mám prostě slabost. Oni to zkrátka umí nějak lépe. A vůbec mi je jejich humor blízky, takový podobný našemu. Humor přeci nemusí být nutně k popukání, člověk má být rád za každý úsměv, který mu běhá po tváři. Nemusí pršet, stačí, když kape, ale ať kape dlouho.

• 2.5.2015  03:13
    Otevři oči (1997)

Toto se mi líbilo a moc. A nebudu se bát dát 5 hvězd tím spíš, že se toho báli mnozí jiní. Protože tento film si je skutečně zaslouží, za emoce, za nápad, za herecké výkony i za skvělou hudbu. A nakonec i za pointu, která mi dala zabrat. Na rozdíl od mnohých jiných jsem se během filmu moc neztrácel v tom, co je sen a co realita. Myslím, že je to odděleno dobře a vždy včas odhaleno. Sny zde mají své místo pro dokreslení atmosféry. Jestli mi někoho během celého filmu bylo líto, byl to paradoxně doktor v samém závěru.

• 12.4.2015  23:16

Někdo musí slepé uličky kinematografie ohledat a říct: Tudy ne, přátelé! Tarantino umí skvěle přehánět, ale tady to přehnal. Hlavně ty zbytečné dialogy o ničem. To je tak vše, co k tomu ze svého pohledu mohu říct. Váhal jsem mezi dvě a tři. Nakonec jsem si položil otázku: Chci to vidět ještě jednou? Ani náhodou!

<< předchozí 1 2 3 4