BoncheR

Skype: BoncheR
Twitter: nie

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 2.11.2018  21:05

Film bez jedinej technickej chybičky. Príbeh sa rozpráva sám bez akýchkoľvek zbytočných rečí a divák sa sústredí na to, čo je naozaj dôležité - vzťah Wiktora a Zuly, plný ohňa a zimy. Famózny zážitok. 95%

• 27.10.2018  23:33

For me, about me.

• 3.2.2017  22:31
    Chlapectví (2014)

"I thought there would be more..."

• 4.1.2017  19:08

Blowed my mind. Completely.

• 20.11.2016  19:54

Brat proti bratovi, len v červenom. Páči sa mi, keď si režisér drží nejaký vzor vo svojich filmoch. Za to účtovníka kvitujem. A kvitujem ho aj za prekvapivú peripetiu v závere filmu, ktorá osviežila relatívne pomalé tempo celého filmu. Ak chcete strhujúci špionážny film, Účtovník rozhodne nie je pre vás. No ak chcete film relatívne náročný na pozornosť a zároveň s prekvapivým záverom a originálnym protagonistom, Účtovník vás určite nesklame. 75 %

• 18.12.2015  20:34
    Casablanca (1942)

What watch? Ten watch. Such watch?.... Takú geniálnu klasiku som azda ešte nevidel. Vo všetkých smeroch nádherné spojenie multikulturalizmu, francúzštiny, originálneho deja a humoru. Magnifique!

• 21.11.2015  20:48

"There´s like 8 people in Greenland. It´s a good place to find a thumb." Óda na dobrodružstvo plná farby, krásy, čistej prírody a vecí, pre ktoré milujeme život. Plná paľba, vzatý dych, nikdy ti to nezabudnem, Ben Stiller.

• 21.11.2015  20:44

...a tak si štúdio spokojne pomädlilo ruky nad dvojnásobným zárobkom. Quantity over quality.

• 8.11.2015  18:02
    Spectre (2015)

In my opinion jedna z najlepších bondoviek, s ktorými som mal česť. Napriek dlhej stopáži veľmi zábavné, živé, vtipné a šarmantné spracovanie takého dobrodružstva. Vôbec som sa nenudil ani som nebol vytočený, ako bývam pri všetkých Marvelovkách. Thumbs up!

• 7.7.2015  12:17

Vykradnutý Spielberg a americké nápady. Radšej knihu.

• 7.7.2015  12:16

Azda jeden z filmov, na ktoré treba duševne dozrieť a nájsť v nich tú hravosť a skrytú srandu. Ja ju zatiaľ nevidím.

• 17.4.2015  21:47
    Philadelphia (1993)

Jeden z tých filmov, ktoré riešia nezvyčajnú tému americkým spôsobom. Skvelý výkon Toma Hanksa.

• 9.1.2015  18:23

Keď film je radosť pozerať. Asi tak by som to zhrnul. Jednoznačne geniálna kamera a prevedenie, výnimočná originalita a asi jediná vec, ktorú by som azda vytkol je zbytočne veľa smutných momentov plus, nepotrebná prestrelka. Inak veľmi dobre.

• 12.10.2014  15:53

Ktokoľvek kedy spochybňoval originálny talent Edgara Wrighta by sa mal hanbiť. Originálne svojou nekonvenčnosťou, chytľavé každým snímkom a prekvapivo chytľavé. Jeden z tých filmov ktoré by som si rád pozrel znovu prvý raz. Skvelo!

• 20.8.2014  16:31
    Bídníci (2012)

Bedári sú ten príklad filmu, ktorý treba vnímať svojím umeleckým cítením, inak nemá až takú hodnotu. Dej je totiž dosť nudný a nehýbe sa až tak rýchlo. To je neprehliadnuteľný fakt, ktorý môže niekoho doraziť. No ak sa človek zameria na atmosféru, na hudbu (a tá je že fakt dosť dobrá) a na to, ako to celé vyzerá , tak práve našiel svoj obľúbený film. Nie je to však taká sila ako Kráľova reč, to musím uznať.

• 17.3.2014  16:19

Som naozaj príjemne prekvapkaný. Čakal som také trochu klišé, ale na to, že to bol americký film, vôbec nebol taký americký. Dej bol fajn, nebol plytký a vizuál naozaj ušiel. Musím tvorcov pochváliť, že lokácie závodov vyzerali verne a skoro rovnako ako v hre NFSHotPursuit. Príjemné kinder surprise! 78%

• 7.3.2014  15:58

Ako štandartne pri amerických blockbusteroch... parádny vizuál. 80%

• 7.3.2014  13:39

Budem schopný mať rád asi až keď sa dostanem do aspoň približnej situácie ako hlavná hrdinka... :)

• 6.3.2014  22:56
    Gravitace (2013)

Slovami jednej reklamy na kuchyne umiestnenej na diaľnici D1 za odbočkou na Senec: "Brutál vymakané... kuchyne" Nuž, v tomto prípade nie kuchyňa ale každá jedna snímka. 89%

• 6.3.2014  22:53

Vo filmoch nefunguje, keď sa z hlavnej dejovej línie odbieha a riešia sa marginálne veci, ako napríklad vzťahy medzi ženami. Samozrejme, občas presne toto funguje (viď. Cloud atlas) ale nie vždy. Napríklad tento film bol veľmi dobre zahraný s fajn kostýmami, ale ako celok vyznieva dosť... zbytočne. Dopozeráte a ...teraz čo? Trochu useless movie ale ináč to nebola neskonalá nuda. 70%

• 11.1.2014  22:24
    Ben Hur (1959)

Neviem si predstaviť takýto film v kinách dnes. Asi by to ani štúdio nepustilo, lebo by naňho prišli iba najtuhší fajnšmekri. Ben Hur je film neobyčajný stopážou a nezvyčajný príbehom - Ježiš Kristus bol vždy všade hlavná postava, nikdy nie vedľaješia.. až doteraz. Dokonca ani tie nenormálne dlhé scény nevadili až tak. Síce dosť naštve keď vždy keď sa herci stretnú, divák vie že budú minútu na seba pozerať, potom štyridsať sekúnd tláchať o klišoidných blbostiach a až POTOM sa dostanú k niečomu čo posunie dej ďalej. Ale newa. Keď si uvedomím, koľko veľa roboty muselo stáť zorganizovanie všetkých tých komparzistov... Za to si režiséra veľmi vážim. Pre toto bol ten film zaujímavý, ale nerozbilo ma to úplne. 80%

• 20.12.2013  14:50

Na tamojší rok až prekvapivo svieže a moderné. 80%

• 20.12.2013  11:36

Veľmi pekné prostredie je niečo, prečo si divák tento film zapamätá. Inak je zápletka dosť tuctová. No film ako celok sa preto nedá hodnotiť negatívne. 75%

• 20.12.2013  11:34

Takto nejako si predstavujem filmový turizmus. Taliansko bolo zobrazené neskutočne krásne so svojimi mačacími hlavami, skútrami v úzkych uličkách, obchodíkmi s ovocím, s veľkými terasami a modrou oblohou. Stavím sa že určite niekto prišiel pozrieť Taliansko lebo ho tento film inšpiroval. A hoci skutočne niekedy to bolo dlhé, veľmi dobre sa to pozeralo, divák bol v napätí čo sa stane a napokon aj trochu súcitil s Ripleym. Je to ten druh filmu, ktorý si zapamätáte a ktorý si pozriete s kamošom keď k vám príde spať. 84%

• 15.12.2013  13:54

Nevidím rozdiel medzi týmto a jednotkou... 50%

• 15.12.2013  13:53

Presne to isté čo Tangled len s inak peknou pesničkou, inak sympatickou teenage hrdinkou, inak krásnym princom a inak vtipnou vedľajšou postavičkou. Nice. 78%

• 25.11.2013  16:30

"One woman´s opinion."Silné štyri. Do kina som šiel s tým, že čakám "niečo aspoň tak dobré ako jednotka", takže nebudem aspoň sklamaný ak by to nevyšlo....Úplne zbytočne! Skutočne, oproti jednotke veľký posun pred. Najlepšie na tom všetkom bolo to, čo sa pri väčšine adaptácií nevidí: presnosť. Vážne, až na maličké drobnosti (ako to, že Katniss nedostala hodnotenie) sa film úplne držal knihy. Dokonca aj v dialógoch, v tom čo kedy a kde kto povedal... film sa verne držal knihy. To bolo výborné. Mal som pocit že pozerám film. A to sa nestáva často, dokonca ani môj obľúbený Schindler´s list sa tak nedržal. Dosť veľké mínus je ale slabučký soundtrack na konci. Čakal som, že keď vyjdem z kina bude okolo mňa všetko horieť, že budú vybuchovať bomby, uvidím rozpadnutú arénu a všade budú pobehovať Mierotvorcovia. Žiaľ, mal som skôr pocit, že odchádzam z pohrebu. To je jediné a najväčšie mínus. 80%

• 21.10.2013  20:34

Depresiou líznuté, no v celku veľmi pozerateľné a svojím spôsobom poučné. Dávam like. 80%

• 5.10.2013  20:24
    Parchanti (2010)

Recyklovaný Bad boys. What else to say. Dosť funny na 4*, inak reklama na USA. 70%

• 28.9.2013  19:52

dopozeral som..... chcem sa zabiť :D

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29