Sade - Bring Me Home (2011) (koncert)

Orgasmus. Ale takový ten TOP! Úžasné BR, žádná barová záležitost, Sade to rozbalila, že jeden neví, co sám se sebou. V době hladu po live koncertech si člověk váží každého kvalitního záznamu, tento je hotovým pokladem.

Michael Jackson Live in Bucharest: The Dangerous Tour (1992) (koncert)

Z pohledu hudebního fanouška, který se rád baví, jde bokem všechno vedlejší, tento záznam koncertu, je mega, bomba, totální show. Pokud zohledníme i fakt, že se udál v roce 1992 v Bukurešti, musel to být pro sedmdesát tisíc diváku strhující, dost možná i životní zážitek, který (přes mírně pomalejší rozjezd) dokáže pobavit i dnešního diváka u blbé telky. A nemusí to být ani Michaelův skalní fanda. Tady je ve vrcholné formě, jede bomby, v čem zrovna fičel těžko říct, každopádně je jeho výkon z jiné galaxie. Rádo se na něj plive a ne, nepatřím k jeho nekritickým obdivovatelům, ale příčí se mi, jakým způsobem ho osobní, ne zcela úplně vyjasněné prohřešky (?) smetly, po jeho smrti, z hudebního nebe. Podle mého, dokázal ohromit muzikanty napříč veškerým hudebním spektrem a to se prostě počítá. ...král je mrtev, ať žije král!

Luca (2021)

Krásná, přímá, italská pixarovka, kdy jindy než v "Italském týdnu"! Promakaná animace, výborná hudba, vtipné, milé, zábavné, perfektní letní záležitost pro děti i děti dospělé a Santa Mozzarella! .. tu červenou Vespu si objednám! "Silenzio, Bruno!" ;)

Black Widow (2021)

Jedna za Budapešť. Co k tomu dodat? Předně nepatřím k zapáleným fandům či odpůrcům Marvelu, tuhle tvorbu vnímám jako ryze zábavnou/ odpočinkovou, pokud se vydaří, jásám, nepídím se po komiksových předlohách, jsem v tomto směru hodně latentní fanda, ovšem i já, v podstatě laskavá divačka zvesela označím tento počin za Festival projebaného času a to je na okurku co říct. Prdelačka Scarlett sice zhubla i kosti s kůží, zadnici má ale širokou pořád a možná zrovna proto ji často kamera zabírá na celé plátno, nicméně výrazný úbytek na váze provází viditelná zdecimovanost, únava, nemastnost, neslanost, však ta je aspoň velmi milá a s ojedinělým úsměvem sympatická. Ta druhá, byť hezká, ale v roli nesympatická, protivná jak osina kdesi, vypasená prdel  bez pasu, s krčiskem, jak můj kámoš hlavohruď Jarda, s prasečíma kytárama, tož tak to je morda do komiksu jak hrom s bleskem zároveň. Debilní scénář, nudný, bez humoru, špetky nadhledu, samozřejmě tematicky levotočivá, emancipační úderka, které chybí švih a oko zkušeného chlapa. Ploché, uondané, poplatné době, zbytečné a zapadnutelné. A rozhodně tomu nevyčítám detaily, jako že třeba scéna v budapešťském metru se v každém střihu odehrávala v jiné stanici, kdy se ani nesnažili vyretušovat názvy na cedulích. ...brďo, předevčírem jsme si dali první Avengers, to vám je jízda snů, zábava, biják!!! Nu što? Nu govno!

Joe Cocker: Fire It Up Live (2013) (koncert)

Neznám superlativa, která by vystihla takovou parádu! Spička! Perfektní záznam dokonalého koncertu! Už velmi nemocný Joe do toho dal vše, vždycky zpíval báječně, ale tentokrát bylo cítit, že to je téměř naposledy. A že to ví. Vokály překrásných černošských DIV, které by se ani vedle Tiny neztratily, uhrančivé, zralé sexy šelmy, které sametovými hlasy provázejí v nádherných skladbách, všichni špičkoví muzikanti, varhany, saxík, dokonalý repertoár, nádhera!!!!! A ty slzy? Ty mě dostanou vždy..... To si dejte. Jestli máte rádi hudbu, neváhejte. Toto je TOP.

Stručné dějiny vyhlazování (2021) (seriál) odpad!

Hmmm, tak tímto se teď bude vyplachovat mozek soudružské mládeži? Další továrna na výrobu lucidních rasistů? Cestička do pekel. Numera vycucaná z palce, iracionální hovadiny, obíhající reálná historická fakta vzdáleností. kterou Země obíhá kolem Slunce, vytrhávání informací z kontextu, překrucování a ohýbání historie, kdy průměrný znalec dějin a vzniku otroctví nestačí mrkat na drát. Inu, tohle může zaujmout či ohromit konzumenta ryze populistických sólo kaprů, fakt nestačím zírat, že tenhle blábol někdo nekriticky adoruje, ale nevadí a nemusíme rozvádět, že historie světa vygenerovala nehoráznou spoustu bezpráví. ovšem toto??? Ale...  Co už taky v době, kdy LGBT zaniklo a ze dne na den vzniklo LGBTQIA, kdy pokud chceš mít přehled, koho všechno tam naládovali, zaguglíš a vypadne ti, že to A jsou Asexuálové, čímž zájmy veskrze mně sympatické původní komunity, dostávají docela zahulit, neboť jim kdosi do jejich řad, oprávněně bojujících osob odlišné sexuální orientace, nasadil i výlupka Asexuála, který fuckt nevím, za co bojuje, jaká práva a na co chce, s ohledem, že takovéto vyhranění nelze vnímat jako orientaci, nýbrž sexuální preferenci a tudíž se v tento krásný den dostáváme do vcelku zajímavé situace, kterou bych ale z úhlu sexuálních menšin vnímala spíše jako tenký led. Protože toto už ani ta sice mírně nepružná, ale docela vstřícná heterosexuální většina nemusí přejít uctivě, natož mlčky. Čili vyhlížejme odevzdaně, co přinese v tomto směru další týden, překontrolujme si všechna písmena abecedy, a trénujme si správné pořadí. Mezitím pohlédněme na demonstrující, vypasené, vyvoňané týpky, kteří za basové kérky nedali příliš, a do ulic je nevyhnal každodenní rituál, ale mírumilovná smažka, dělající bordel naštěstí na kamery, čili ještě že tak a pak si přečtěme, kterak pitbul pokousal dvouleté dítě v dětem vyhrazeném dětském koutku, majitelka ho neměla na vodítku, protože držela opici s numerem přes dvě promile a pokud chceme být moderní, zabředněme do unisono, předlouhé diskuze, v níž partička nejchytřejších rozjímá, jak je vůbec možné (!!!), že matka dítě nehlídala a co asi to odporné, nevychované dítě tomu pejsánkovi takového udělalo, že on musel, chudáček ubohý, perfektně vychovaný, kousat. A pokud někdo mrká taky jako zjara, co že se to děje, klíííd! Vítejte ve dvacátých letech jednadvacátého století. Až někomu cáknou nervy a neunese výše uvedené kontraproduktivně osnované vyrábění rasistů, homofobů a zastánců dítěte na nižším postu, nežli čokl nebo smradlavý přenašeč parazitů a toxoplasmozy, divit se nebudu. Vpravo míří i lidé velmi mírní, tolerantní, laskaví, zodpovědní pejskaři, racionální homosexuálové i kultivovaní Rómové. Jo, jo.  Dítěti brzké uzdravení, rodičům hodně sil, pomateným zastáncům extrémních blbin viz. tento dokument špetku mozkových buněk, čoklům zapnuté vodítko, jejich majitelům maximálně birell a zbytku příčetných hodně sil. Tohle bude ještě jízda, přátelé…

Tiché místo: Část II (2020)

Mně obsazení Kyliána sedlo! A mohla bych ho vidět častěji otrhaného, zarostlého, smradlavého... Jednohubka, ale vydařená, která podle mě jedničce výrazně neuškodila. Skok do loďky byl sice úsměvný, tady se nabízí popis reálné scénky, kterak jsme jednou na přehradě pomáhali nastoupit z vody na bárku kamarádovi, který o to stál a kterého jsme nalití svorně několik desítek minut tahali za plavky, on řval jak eunuch, ale nakonec se to podařilo a i s vlnou provázející labilní rovinu žuchnul do kocábky, odřel si do krve bok, hlavou narazil do protější stěny, chvíli zůstal ležet a než jsme se začali třískat smíchy, skočil zpátky do vody. Čili to, co předvedla mladá se starým s lanem kolem krku, byl úlet nehodný tohoto bijáku, nicméně Emily je stále podmanivě okouzlující, dokonalá a jako máma přesvědčivá, slečna v hlavní roli to do krásy a sympatie nevybere nikdy, v rámci trendy posilňování ženských pozic ve filmu pochopitelně musela být ona tou, která všech zachrání, ale budiž.  Tahle dvojka má potenciál diváky oslovit a důstojně pobavit. Pokud do toho půjdou dál, vadit mi to nebude. Téma je perfektní, vyrazit se z toho dá pořád mnohé, bude se trochu špekulovat, to jo, ale proč ne? Kdo má doma dětský pokoj, se u toho pobaví vždycky.

Clarksonova farma (2021) (seriál)

Jeremy má farmu. A ne ledajakou. Významný kus země, k němuž náleží 42 velkých polí, lesy, prameny, potoky a tradiční, klasicky anglické hraniční zídky, celkově nic pro začínajícího čučkaře. Že si ukousl většího sousta, než by zvládl, je divákovi záhy jasné a nejde jen o pořizování nebo obsluhu zemědělských strojů, či učení se všemu za pochodu. Docela příjemný formát lehce přifintěné reality show si diváka dokáže získat, protože cílovkou není ostřílený hnoják, ten nemá čas koukat na bednu, ale každý, kdo o zemědělství ví kulové, traktor zná jen z kolony na cestě a kombajn z hračkářství, když ho pořizuje v mini verzi znuděné ratolesti. Však chleba viděl každý, pivo taky i olej pod flákotu v trojobale nalije rád kde kdo. Že se to nevyčarovalo samo na polici v krámě, se ale poněkud zapomíná, čili Jeremyho projekt oceňuji a neřeším, co vše kolem toho bylo. Chválím aktivitu, při níž využil svého jména pro dobrou věc a ukázal lidem, o čem to celé je. A pal to čert, že konkrétně v jeho případě investovaný kapitál nehrál roli. Každý díl přinesl dost zajímavého, řekla bych, že obočí zvedla větší část publika. Perfektní byla postava manažera- poradce, který farmáře usměrňoval v duchu byrokratických předpisů, včetně statistických rad a osvědčených realistických plánů. Zúčtování v závěru bylo třešinkou, která dala celému pořadu jiný rozměr. Rázem bylo jasné, že se nebavíme o výzvě vrtošivého, nešikovného stárnoucího chlapa... Mladý, ale zkušený makač Kaleb, který pobavil svou jednoduchostí, snadno diváka přesvědčí, že je to borec na správném místě, učit by se od něj mohl každý začínající odvážný optimista. Práci kolem ovcí nemá smysl rozebírat, kapitola sama pro sebe. Pro mě tedy interesantní celé a až mě bude zase na silnici brzdit traktor, přejdu to bez keců. Minimálně na tohle tento pořad dobrý byl. Může za to i excelentně natočená závěrečná pasáž s kombajnem, která byla absolutní TOP a seriál povýšila z roviny zábavné na post ryze edukativní. Ráda se podívám na další Clarksonův rok. Pátá hvězda je od mě za důležité prořezávání lesa, kdy si Jeremy s chutí a zcela právem kopnul do internetových envirodementalistů, kteří princip obnovy lesa a jeho potřeby nejen že absolutně nechápou a nepřijímají, ale často do něj od avokádového prudce bioveganského latté ještě ani nedojeli. Protože tam nejede metro a nalískané kýty v úzkých galatách kule na výlet pěšky nepustí...

Pěreval Ďatlova (2020) (seriál)

Z mé strany stoprocentní záležitost. Uralská retro krimi zmrzlina, vhodná zejména do aktuálních veder,  ochucená mystériem, napětím, parádními válečnými flashbacky, které obvykle kladně nekvituji, tady mi padly přesně, to samé platí o všelijakých filtrech na obrazech, zde nemám výhrad k ničemu. Jako celek to absolutně předčilo má očekávání,  černobílé pasáže z výpravy byly nádherné, věrné době nejen technicky, ale i výběrem herců, jejich chováním, mluvou- perfektní. Užila jsem si každý jeden díl, tento počin hravě strčí do kapsy většinu současné světové seriálové i filmové tvorby. Perfektní scénář, pojetí, tip-ťop moroženoje a ačkoli mnozí víme, že pořádně nevíme, seriálové rozuzlení přijímám.