Galahad

petr watzke

okres Teplice

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 10.8.2020  17:14

Skoro by se dalo říct, že byl rejža tak trochu rasista. Sice tam měl obligátního černocha a muslimku, ale ... Jinak nesouhlasím, že by to byl slabší díl. Vystačilo by si to i na celovečerák, kdyby se Mia domákla, že by policii mohl na její stopu navést i recepční ...

• 24.7.2020  10:19

Jarmusch dokáže překvapit, když už nic jiného. Čekal jsem, že to bude o zombie jenom tak okrajově a on to byl skoro regulérní zombie horor. Za mě to nejvíc nahoru vytáhla jako vždy démonická a éterická Tilda Swinton a pak ke konci geniální rozhovor v autě o scénáři.

• 10.4.2020  14:43

Úžasné bitky a na tento (sub)žánr naprosto standardní zápletka, přičemž si to asiaté natočili přirozeně tendenčně ve svůj prospěch. Chce tu snad někdo tvrdit, že Američané točí podobné filmy objektivně? :-)))

• 2.4.2020  12:55
    Toreador (2007)

Režisér Meyjes by měl za tento film obdržet nějakou zvláštní cenu. Je opravdu umění takhle doprasit film s tak atraktivním námětem a s tak kvalitními herci. Jedna hvězda za dobové záběry a druhá za chudáky herce.

• 1.4.2020  18:14
    Hra z Anglie (TV seriál) (2020)

Je to taková červená knihovna pro fotbalové fanoušky, není ale jen o fotbale, takže nejen pro ně. Jakožto velký fanoušek fotbalu navzdory historickým nepřesnostem tedy trošku nadhodnocuji.

• 13.11.2019  09:56

SPOILER: 17letého chlapce zprzní akademický kolega jeho otce. Načež tento otec mu, mimo jiné, řekne, že mu tuto zkušenost závidí ... Viděl jsem dost filmů s podobnou tématikou a většinou jsem je i nadprůměrně hodnotil, ale už je toho tak nějak moc. Pokud je tato "odchylka" čtyřprocentní, tak by se toho měli držet i filmaři. Neboť tímhle tempem by za deset let byl raritou příběh o trampotách dvou heterosexuálů.

• 28.12.2018  18:05
    Lynč (TV seriál) (2018)

I ta nejzhovadilejší Československá tendenční sračka z 50-tých let se musí pokorně sklonit před tímto veledílem. Jedna hvězda za výkony neherců: Marsella Bendiga a Natálie Topinkové.

• 18.12.2018  22:08

Famózně vykreslená chamtivost, jakoby jen tak mimochodem ...

• 7.12.2018  07:34
    Lítost (TV film) (1970)

Byla to docela odvaha natočit v době normalizace film o tom, jak socialistická mládež nemá jinou zábavu, než si pouštět plyn. Hrušínský byl neskutečně slizký. To bych se snad raději dostal do spárů spalovače mrtvol, než tomuhle tatínkovi.

• 3.8.2017  20:08

Tak tenhle film mi zahrál na tu správnou strunu. Pro toho, kdo se dokáže vcítit do hlavního hrdiny, je film výtečným zážitkem, pro ostatní filmem zbytečným a oničemným.

• 28.4.2017  11:11
    Paterson (2016)

Tak nevím, jestli Jarmusch natočil svůj nejlepší film, nebo jsem spíš konečně přišel Jarmuschovi na chuť, ale tenhle film o všem a o ničem mě fakt dostal. Pro mě osobně v něm nechybělo nic ... a nic nebylo navíc ...

• 10.4.2017  14:57
    Zádušní oběť (TV film) (2017)

Tři hvězdy za stěžejní myšlenku. Jinak, až na pár světlých momentů, veskrze nezvládnuté.

• 25.8.2016  12:54

Tendenční a velice nepovedená selanka na téma sbližování kultur. Když jsem před shlédnutím filmu viděl hodnocení, tak jsem nevěřil, že to bude tak špatné, ale teď vidím, že film je ještě dost nadhodnocený. Jsem velice zklamán.

• 6.9.2015  11:31

Pro mě jako pro vášnivého amatérského běžce to byl úžasný dokument a snesl bych i delší stopáž, hlavně co se týče tréninku a příprav na tak šílený podnik. Každopádně bych nechal dokument v původním znění s titulky, český dabing spíš rušil.

• 5.8.2015  14:28

Emocionální nálož! Taková kupa nesympatických postav se jen tak nevidí ... a Nixon jim vévodí :-)

• 4.8.2015  20:49
    Hisaishi Jō in Budōkan (koncert) (2008)

Pro mě to asi čistých 5 nebylo, ale v rámci žánru zcela určitě. Navíc tomu nechci zrovna já zkazit ranking :-)

• 3.6.2015  15:10
    Pan Klein (1976)

Výborná atmosféra a skvělý Delon. Chyběl tomu otevřený konec, bez jakéhokoliv vysvětlení ...

• 26.2.2015  13:46

Celkem originální forma a celkem nezáživný obsah.

• 25.1.2015  11:37
    Rozchod (2009)

Veskrze podprůměrný snímek, ze kterého vyčnívá pouze herecký výkon hlavní hrdinky, kterou tady uživatelé nazývají vypočítavou mrchou. Já bych spíš řekl, že byla blbá jak necky.

• 14.12.2014  14:41

Problém filmu je v tom, že není typicky Coenovský. Není v něm spousta pitoreskních postav, spousta absurdních situací a nečekaných zvratů. Pokud film přijmete jako minimalistický zážitek, tak nebudete zklamáni.

• 6.12.2014  11:10

Velice solidní Bratwurstwestern ...

• 5.12.2014  10:36

Tady jednoznačně zvítězila forma nad obsahem. Jedna hvězda navíc za skvělou závěrečnou zrcadlovou scénu.

• 2.9.2014  13:39

Bylo to až úsměvně naivní, ale hezky se na to koukalo. Téma bylo celkem neotřelé a už jsem dal *** větším blbostem.

• 14.8.2014  13:03
    Případ Wagner (TV film) (2013)

Na začátku dokumentu mě upřímně vyděsila jeho forma, ale celkem rychle si to sedlo a já mohu dokument vřele doporučit všem, kteří se zajímají o život a dílo Richarda Wagnera. Pokud ho ovšem některá z našich stanic uvede. Já jsem dokument shlédl na německé kanále 3sat. Dokument je hraný moderní formou, proložený animovanými pasážemi a doplňovaný komentáři odborníků a také Wagnerovou pravnučkou.

• 9.8.2014  11:33
    Krásno (2014)

Veliké překvapení! Po všech stránkách skvěle zvládnuté filmové řemeslo, příběh, herci, kamera, hudba ... působilo to na mě jako mix bratří Coenů říznutých skandinávským komediálním dramatem a to vše v českém hávu. Jsem přesvědčený, že zdejší tepatéři všeho českého by tenhle film tapetovali pěti hvězdičkami, kdyby byl pod filmem podepsaný kterýkoliv skandinávský režisér. Souhlasím, že český film v posledních letech za moc nestojí, ale tohle byla hodně světlá výjimka a snad i blýskání na lepší časy.

• 8.7.2014  13:48

Brutálně popisné zpracování Flaubertova románu se strhujícím výkonem Isabelle Huppert. Když už se režisér rozhodl otrocky převést román na plátno, tak nechápu, proč na konci vynechal jeden z jeho klíčových momentů. A sice to, že se pan Bovary po smrti své ženy z nalezených dopisů dozvěděl o všech jejích avantýrách. Přes zmíněné nedostatky je film jistě záslužným počinem a kdybych knihu nečetl, hodnotil bych výše.

• 29.5.2014  21:01
    Volný pád (2013)

Silný kafe! Obdivuji oba hlavní hrdiny, jak tohle dokázali zahrát a nesmím zapomenout na Katharinu Schüttler, její herecký výkon byl 'einfach fabelhaft' a její mimika ... vražedná.

• 17.3.2014  11:33

Pokud by se to sestříhalo tak na 30 minut, tak by se to jako studentský film dalo vzít. Základní myšlenka je dobrá ...

• 2.1.2014  18:47

Je to takový mix Felliniho filmů 'Sladký život' a 'Řím', pro mě osobně natočeno stravitelnější formou. Kouzelný film o lidech, kteří neumějí stárnout a vlastně ani nikdy neuměli žít.

• 29.12.2013  23:07
    Dozvuky (2012)

Na čistých pět to sice není, ale pokud jsem dal **** za "Habermanův mlýn" tak tohle bylo o level výš. Přesně tahle odvaha našim filmařům chybí a proto u nás vznikají jen šablonkovité filmy, byť sebelépe natočené a zahrané.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6