Flagg

Tomáš Pelc

okres Benešov

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 2.4.2018  10:59

Kdyby to šlo, téhle minisérii dám hvězd rovnou deset. Pro fanoušky Foo Fighters povinnost, ale svoje si v tom najde asi každý, kdo má k rockové hudbě nějaký vztah.

• 2.4.2018  10:54

Nečekejte od toho hluboké sociální drama, vypněte mozek, a s velkou pravděpodobností budete (jako já) odcházet z kina spokojeni...

• 21.1.2018  11:27

Dialogy občas trochu drhnou, a zpomalené záběry by si mohl režisér odpustit (větší klišé by ve filmech člověk pohledal)...Ale Gary Oldman je zkrátka špička, a když jako Churchill plamenně řečnil na jednáních vlády nebo před parlamentem, běhal mi mráz po zádech. A na to já vždycky rád slyším.

• 17.12.2017  12:12

Kulervoucí akční spektákl, kterému bohužel naprosto chybí postavy, příběh, a srdce...

• 29.10.2017  15:25

Chybí tomu ten wow! efekt jedničky, chybí tomu nějaký zapamatovatelný moment (jako byla v jedničce scéna v kostele), chybí tomu lepší záporák (Julianne Moore je dobrá, ale Samuel L. Jackson byl pro mě trochu jinde)...vlastně mi toho chybí docela dost...

• 24.6.2017  12:20
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Po naprosto fantastické první sérii, kterou považuji za jeden z vrcholů seriálové tvorby vůbec, jsem jen nevěřícně zíral na pokračování, které jako by bylo špatným vtipem. Nezajímavá zápletka, postavy až na výjimky nudné, a zdlouhavé finále. Tohle se fakt nepovedlo. První série za 5*, druhá stěží za 3*...

• 16.6.2017  20:02

Takový lepší Prometheus...což přeloženo do češtiny znamená, že to není úplný shit, ale rozhodně nic, co by si člověk měl chuť pustit znovu, nebo si na to snad vzpomněl více, než dvě hodiny po shlédnutí. Ridley Scott se pořád ještě nerozhodl, jestli bude točit béčkový slasher, nebo filozofickou sci-fi sondu. Ve finále tak nenatočil ani jedno, a opět tu máme podivný film, který je všechno, jen ne Vetřelec. Ridley, proboha, už se na to vykašli, nestojí to za to ani Tobě, ani divákům.

• 18.3.2017  20:29

Po všech těch připitomělých a přiteplených Kapitánech, Thorech apod. je tu konečně komiksovka podle mého gusta - drsná, brutální (za Rkový rating bych tvůrcům líbal ruce), a zatraceně temná. Rozlučka jak se patří. Pátou hvězdu si schovávám na druhou projekci.

• 10.3.2017  19:00

Pokračování po x-letech se většinou bojím jako kříže, a nejinak tomu bylo i tentokrát. A bohužel jsem se nemýlil. Trainspotting 2 je naprosto prázdný a bez příběhu, těžící vlastně "jen" z herecké sestavy (která je skvělá), režiséra Dannyho Boylea (který je taky skvělý), ale hlavně z nostalgie (která už tak skvělá není). Není to vyloženě špatný film - na partu okolo Rentona se pořád skvěle dívá, chemie je mezi nimi ukázková, a párkrát jsem se fakt zasmál, ale stačí to? Mně tedy rozhodně ne...

• 29.1.2017  14:58

Čekal jsem to horší, jako oddechovka s kamarády na večer to není špatné, a Rogen se na toho vyfetovanýho blba vyloženě hodí. Je to tak akorát sentimentání, vtipný, a výborně obsazený. Scéna v kostele je geniální.

• 6.4.2016  10:31
    Grimsby (2016)

Na tomhle by mělo být zdravotní varování - "Tento film vás může podráždit, zbavit zdravého rozumu a vyvolat poruchy nervového systému a střev." Nic víc jsem ostatně od Sashi ani nečekal. Jo a Mark Strong by si za tenhle film zasloužil metál.

• 26.3.2016  21:56
    John Wick (2014)

Stylová akční jednohubka, kde se nejede na příběh, ale na počet prostřelených hlav a zlámaných rukou - a na rovinu říkám, že v téhle oblasti mohli jít tvůrci určitě trochu víc za hranu. Mít John Wick charismatičtější (nebo spíš charismatické) záporné postavy, šlo by hodnocení určitě výš, takhle je to jen tři a půl hvězdy. Keanu ujde, noční New York elektrizující. Nápad s hotelem pro zabijáky je geniální.

• 25.3.2016  22:03

Němci se zřejmě rozhodli přiučit od Američanů, a tak tu po sympatické a svěží jedničce máme nastavovanou kaši, kde je všeho dvakrát tolik - hlavně nechutností a stupidit. Ale hlavně, že to sype, že?

• 19.2.2016  16:59
    Deadpool (2016)

Takhle to má vypadat! Místo nudných a sterilních komiksů, které teď studia chrlí jako na běžícím pásu (a obávám se, že s příchodem Batman vs Superman to bude jen horší), je tu od prvního dílu Kick-Ass konečně další věc, co má koule! Velký palec nahoru tvůrcům a Ryanu Reynoldsovi. Z toho filmu je cítit, jak se musel celý štáb při natáčení bavit, a na to já vždy rád slyším. U výsledku jsem se bavil i já, a to tak že královsky. "I've never said this, but don't swallow."

• 22.1.2016  23:44

Ani ne tak samotné vyšetřování, které je poměrně rutinní, ale hlavně psychologický rozbor vraha, táhne tenhle snímek. Jakmile se totiž na scéně objeví Tony Curtis, začnou se dít věci. První půlku naštěstí celkem táhnou originální postupy jako rozdělování obrazu stejné scény na několik částí, a tak se člověk nenudí. Druhou půlku pak táhne, jak už bylo řečeno, sám Tony Curtis, který je doslova fenomenální. Zamrzí snad jen vykreslení vyšetřujících policistů (tedy žádné), naopak českého diváka potěší Jiří Voskovec v roli senzibila.

• 18.1.2016  10:45

Celkem solidní dobová atmosféra je snad to jediné, co drží snímek nad vodou. Jinak děs běs. Jo a za ten střih akčních scén bych někomu nejradši urval ruce.

• 16.1.2016  17:44

Doplazí (a doslintá) se Leo konečně pro vytouženého Oscara? Těžko říct. Jeho role je na rozdíl od Hardyho poměrně nevděčná, jeho hrdina se po útoku medvědice skutečně přes půl filmu hlavně plazí a chrčí (tolik zdejším inteligentům, kteří tvrdí, jak Hardy DiCapria "přehrává" o parník, či co...). Revenant vyniká přesným obsazením a velmi syrovou atmosférou, kterou perfektně dokresluje Lubezkiho famózní kamera - palec nahoru hlavně za parádně natočené souboje. Před závěrečným soubojem to sice trochu začne drhnout, a některé scény by snesly trochu prostříhat, jinak ale film pěkně odsýpá, a já toho plešouna asi budu přát oběma hlavním protagonistům.

• 13.1.2016  18:03

První cca hodina mi až nepříjemně připomínala Gaunery (ano, považuji se za fanouška Tarantina, a ne, nemám jeho prvotinu zrovna v oblibě), a až do chvíle, kdy se Samuel L. Jackson vytasí s historkou o jeho černém ...ehm... jsem se celkem nudil. Potom se ale Hateful Eight zvrhne v masakr, který téměř dává vzpomenout na první díl Kill Billa, a je to o něčem jiném. Ale proč to má tři hodiny, to prostě nechápu. Jinak herci fajn (hlavně Samuel L. Jackson, Kurt Russel, a Jennifer Jason Leigh) a Morriconeho hudba skvělá. Kdyby to bylo o nějakých 45 minut kratší, bylo by to za pět hvězd.

• 2.1.2016  16:32

Roztomilá černá komedie z pera Quentina Tarantina, která by byla dokonalá, kdyby jí natočil sám magor z videopůjčovny. Tony Scott ale rozhodně nezklamal, a tak jediné, co mi na tomhle filmu nesedělo, byla Zimmerova hudba.

• 20.12.2015  21:35

Budu SPOILERovat. Po dvou týdnech nemůžu jít výš, než na 3 hvězdy. Nostalgicky to funguje, o tom žádná, když naběhly úvodní titulky, tak jsem se asi jako mnoho lidí začal připitoměle usmívat, a ten úsměv mi naběhl ještě několikrát. Je tam Han Solo, je tam Chewie, je tam Millenium Falcon....ale proboha, vždyť tam není nic jiného. Příběh je doslova obšlehlá Epizoda IV, trochu šmrncnutá Epizodou VI, akorát s novými postavami, navíc jsou nové Star Wars plné hovadin. Záporák mi neseděl, byť chápu, že to, jaký byl, bylo záměrem tvůrců. Abych jen nehanil, Daisy Ridley je herecký objev roku, a BB-8 byl super. Bohužel, snad to byl jen rozjezd a v dalších filmech se konečně dočkáme. PS: Oceňuji marketingovou kampaň, kdy sice byly nové Star Wars naprosto všude, ale do poslední chvíle nebylo o ději známo v podstatě nic. V dnešní době věc nevídaná.

• 16.12.2015  18:39

Spielberg po všech těch Lincolnech a Válečných koních natočil slušný film a dokazuje, že na to stále má. Byť Mostu špionů ke konci už trochu dochází dech, a neuškodila by mu kratší stopáž, celkem slušně jsem se bavil. Hanks je pořád držák, nejvíc ovšem potěší Mark Rylance.

• 11.12.2015  17:49
    Divočina (2014)

Řemeslně zvládnutá nuda s výbornou Reese Witherspoon. Bohužel její příběh je naprosto o ničem, takže jsem si k její hrdince nedokázal najít za celý film absolutně žádný vztah. Žánrově podobné Into the Wild nebo 127 hodin mě strhly o mnoho, mnoho víc.

• 3.12.2015  11:59
    Shameless (TV seriál) (2011)

Takhle by vypadal Krok za krokem, kdyby jeho scénáristi měli koule....

• 3.12.2015  11:56

No, jsem docela rád, že to byl poslední díl, po tomhle už bych na další díl asi nešel. Je to poslední část, kde je sakra nějaká gradace a vyvrcholení?

• 1.12.2015  09:35
    DVTV (TV pořad) (2014)

Co se publicistiky týče, nemá tenhle pořad v našich luzích a hájích konkurenci. Jo a jestli se chcete pobavit, pak doporučuju včerejší rozhovor s Landou, to nemá chybu.

• 11.11.2015  18:16
    Narcos (TV seriál) (2015)

Potenciál skutečného příběhu "Robina Hooda z Medellínu" je využit do mrtě. Narcos je věcný, chladný, místy brutální, natočený skoro až dokumentaristickým stylem. A mě tahle kombinace baví. Stejně jako mě baví ústřední trio Moura - Holbrook - Pascal. Velikou lahůdkou jsou pak dobové fotografie a záběry Escobara a dalších postav, o kterých Narcos vypráví. Sečteno a podtrženo, Netflixu dávám pět a půl pračky Whirlpool (značka vítězů), těším se na druhou sérii, a doufám, že tou seriál taky skončí.

• 10.11.2015  16:45
    Poslední chlap na Zemi (TV seriál) (2015)

Ptákovina na n-tou, ale jako taková oddychovka mě to celkem baví.

• 9.11.2015  22:35
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

Prý nejlepší seriál všech dob. No, tak se zase uklidníme... :) První série je lehký nadprůměr, druhá a třetí jsou skvělé, čtvrtá přehnaná (viz koberec, finále - jedno velké wtf...), pátá je......dokonalá. Celkově se v seriálu najdou vynikající momenty (třeba když se Walt chechtá, že jeho žena dala všechny peníze Tedovi, a on nemá prostředky, na to, jak zmizet), na druhou stranu většina scén, kde je Waltova žena, nebo jeho švagrová, jsou celkem zlo. Co mě ničilo nejvíc, byl díl s mouchou. Breaking Bad obdivuju hlavně kvůli vzestupné kvalitě, to se jen tak nevidí (vlastně se to asi vůbec nevidí), tvůrci věděli kdy skončit, a dopřáli seriálu více než důstojné zakončení...ALE - nemůžu si pomoct, když už to tu tak srovnáváte s Dexterem, u kterého jsem několik sérií napětím ani nedýchal (ačkoliv uznávám, že tvůrci to trošku přehnali s počtem sérií), Breaking Bad z tohohle srovnání pro mě vychází prostě o něco hůře. Je to špička, ale za mě zase takové terno ne. Na 5 hvězd to vlastně vytahuje hlavně ten závěr. PS: Nejlepší postava je Saul Goodman. Jo, a ten dědek na vozíku se zvonkem.

• 7.11.2015  13:56
    Spectre (2015)

Oproti Skyfall tentokrát žádná hitparáda, ale nemluvil bych o zklamání. Laťka byla jednak opravdu hodně vysoko, a hlavně, Spectre je zase trochu jiná bondovka. Více se blíží těm starším, je hodně nahláškovaná (opravdu, oproti předchozím dílům s Craigem budete koukat), a snaží se jít ještě hlouběji. Tak hluboko, že odhaluje nejzásadnějšího záporáka bondovského universa a pozadí organizace Spectre. Chápu, že to spoustu lidí může odradit, nicméně já se bavil. Craig to v sobě pořád má, Léa Seydoux jako bond girl skvělá. V čem mě Spectre potěšil hodně, je fakt, že tentokrát dostal hodně prostoru i Q. Christopher Waltz si záporáka podle očekávání užívá plnými doušky, a z Davea Bautisty jde strach, a to prohlásí za celý film jedno jediné slovo. Sečteno a podtrženo, Spectre mohl být kratší (150 minut je fakt dost), zápletka je možná i na Bonda přepálená, ale za mě slabší 4 hvězdy a celkem spokojenost. PS: Titulní song mi k filmu sedí, ale jinak si ho těžko někdy pustím. I tady byla ale laťka nasazena proklatě vysoko, Adele je zkrátka někde jinde...

• 27.10.2015  10:07

Zábavné trampoty rodiny Connorových. Sarah je od malička chráněna přestárlým Arniem, kterému neřekne jinak, než "taťko" (ne, opravdu to není vtip!), a který zodpovědně dohlíží na její plánovaný zásun s Kylem Reesem. Toho hraje nesympatická držka bez špetky charismatu, ale to nevadí, protože jeho postava je stejně jako všechny ostatní naprosto plochá a nezajímavá. Děj je poslepovaná slátanina, která vlastně ani nedává smysl, ale to už snad po průseru jménem Salvation nikoho nemůže překvapit. Na rozdíl od Genisys ale Salvation působil jako cool letní blockbuster, takže když si člověk odmyslel, že jde o pokračování kultu s velkým K, mohl se celkem obstojně bavit (no, nemohl, ale za pokus to stálo...). Ze všeho nejvíc ale tomuhle filmu chybí atmosféra. Ano, atmosféra. Tísnivá atmosféra, které nešlo uniknout, ta dělala první dva díly tím Terminátorem, kterého milujeme. Tohle si můžou tvůrci strčit někam. Jednu hvězdičku dávám snad z lítosti Arniemu. PS: Jestli tohle Cameron pochválil, tak je blázen.

<< předchozí 1 2 3 4 5