korect

okres Praha

4 body

<< předchozí 1 2 3
    • 17.1.2017  21:23

Dokážu si představit ještě o mnoho horší formy českého humoru. Na tohle se dalo dívat, jenom to je ubíjející nuda

• 12.12.2016  16:26
    Pustina - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2016)

Pilotní díl připomene zápletkou snad nejvíc seriál Killing nebo Twin Peaks, atmosféra je tady ale mnohem syrovější. Zajímá mě, jak se příběh dokáže rozestřít do osmi dílů, zatím dávám napjatých 70%

• 24.10.2016  08:08

Nápad to je zajímavý, příběh má potenciál a úvodní díl celkem splnil požadavky na dobrý pilot. Vtipy občas prostodušší, než by se na kvalitní satiru slušelo, některé naopak geniální. Zatím opatrné ***, uvidíme, co dál.

• 4.9.2016  10:24
    Volejte Saulovi (TV seriál) (2015)

Jimmy McGill je archetypem právnického Jeckylla & Hydea, člověka, který chce dosáhnout uznání, ale hledá cestu skrze podvody, pečuje o svého bratra a zároveň se mu staví na odpor. Vedle několika známých postav má tak tento seriál s Breaking Bad společné i tématické jádro, totiž charakterový přerod postavy, která přechází z té dobré strany na tu odvrácenou, nemálo i díky hříchům minulosti. Přesto, budu-li hodnotit BCS nezávisle na Breaking Bad, musím dát plný počet, protože tak dobrý seriál jen těžko pohledat

• 23.8.2016  18:07

Bylo to velkolepé, zábavné a nebylo to nikterak banální, čehož jsem se zpočátku obával. Přesto mi chyběl nekompromisní a ryze Kiplingovský střet Mauglího s lidmi, ač uznávám, že obraz oboustranného vyhnance by byl pro dětského diváka, zejména pak ve 3D, silně zdrcující. Přesto s napětím očekávám vydání druhého dílu, kde se mi v tomto směru dostane zadostiučinění, a v očekávání dávám čtyři hvězdy.

• 17.8.2016  20:43
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Už vzhledem k tomu, jaký si dokáže série držet standard už téměř deset let, se jedná o jeden z nejlepších sitcomů současnosti.

• 6.1.2016  10:24
    Death Note - Zápisník smrti (TV seriál) (2006)

doktor Faust ála japonský teenager. *****

• 28.12.2015  15:05

Pro mě zdaleka nejhorší Potter - zejména kvůli mnoha prázdným dialogům, celkové nekonzistentnosti díla (nelogické skoky ve fabuli tvořící ze syžetu nesourodou směsici scén, která provázanost takřka vaří z vody, ač ji má v knižní předloze poměrně jasně danou) a naprostému nepochopení Brumbálovy osobnosti. Obsazení Michaela Gambona jsem hodnotil hned zpočátku poměrně záporně, s odstupem zjišťuji, že to byl až čtvrtý díl, který z Brumbála udělal ustrašeného podivína pronášejícího prázdné poučky často poměrně v rozporu s knižní předlohou. Komparz ve srovnání s minulými díly otřesný, mnohé přimyšlené prvky vůbec nezapadají do kontextu příběhu. Vůbec celý film se vydává z hlediska příběhu do slepé uličky, kterou musí následně žehlit pátý díl série, v rámci návaznosti s ostatními díly vůbec nefunguje. Pokud měl být některý z filmů dělen na dva díly, měl to být právě tento.

• 15.10.2015  21:27
    ČTTV (TV pořad) (2015)

Jednotlivé díly jsou kvalitou mírně evyrovnané, možná proto zatím čtyři hvězdičky... Jinak ale zábava je to skvělá, važme si Petra Čtvrtníčka!

• 8.9.2015  12:39
    Semafor má 40 (TV pořad) (1999)

představení, které spíš než zábavnou revue je důstojnou vzpomínkou a přehlídkou přímých nebo nepřímých odchovanců Semaforu. Jsem si ale jistý, že by si Semafor ke čtyřicetinám zasloužil mnohem lepší režii, pořad měl konzistenci nesouvislého zábavného pořadu. Interpretace některých starších písní mi též nesedla. Forma špatná, obsah brilantní. EDIT: lépe to šlo - padesáté výročí už glanc a jiskru mělo :)

• 11.8.2015  23:42

Odkoukáno 13:00 minut. Hvězdička za všechny moje oblíbené herce (Bohdalovou vyjímaje).

• 21.7.2015  13:39
    Hodinový manžel (TV pořad) (2015)

Zajímavé kompendium pro naprosté laiky, při kterém se ale zkušený táborník plácá přes čelo (zatloukání fiškou, osekávání bez podložení apod.)

• 20.1.2015  23:32
    Máte slovo (TV pořad) (2008)

Co je to za pořad, kde rozumní a kultivovaní lidé nemohou ani promluvit, aniž by je nepřehlušil křik fanatických (ponejvíce) komunistů?

• 20.1.2015  23:28
    Kotel (TV pořad) (1998)

Je humorné sledovat, jak vrcholní politici podléhají křiku nespokojeného davu. Popravdě, nikdy bych si nepřál ani je, ani ten dav. Jako odstrašující příklad dokonalé.

• 1.6.2014  21:02

Asi nejkrásnější western, na první pohled bezstarostný, prodchnutý spoustou scén, ve kterých se člověk více či méně svíjí pod stolem smíchy, ale všechno tohle veselí s sebou nese jedno z nejzávažnějších poselství, které film kdy film nesl - o jaké poselství se jedná zjistí člověk patrně až po skončení filmu. 100%

• 14.3.2014  16:15
    Duna (1984)

65%

• 5.9.2013  19:27
    Leon (1994)

Nádherný film

• 23.8.2013  13:05

Velmi roztomilý a vůbec milý western, který se drží tradic klasického westernu, ale přitom je svým způsobem velmi moderní - a to ani ne kvůli hudbě nebo bicyklu :)

• 15.7.2013  20:45

Jejky, německý pokus o holywoodský průměr ve stylu Indiana Jonese. To i český Maharal je o dvě třídy výš - co se vtipu, příběhu a námětu týče

• 24.6.2013  15:53

takhle jsem se u žádnýho animáku nesmál už hodně dlouho. Neotřelý závěr, úžasný obsah. Alma mater příšerek si mě získala a to včetně skvělého českého dabingu! *****

• 9.4.2013  21:06
    Godzilla (1998)

Jean Reno pobíhající po Newyorku a vydávající se za Američana, protože žvýká žvejkačku, vydá nejméně za dvě hvězdy... jinak fakt odpad :)

• 25.3.2013  15:13
    Český lev 2011 (TV pořad) (2012)

Hvězdička za Somra

• 23.3.2013  13:45
    Botostroj (1954)

Propaganda

• 22.3.2013  13:32
    Útok žraloka (TV film) (2009)

Hezky se na to koukalo, ale bez neustálého doplňujícího komentáře ze strany diváků a myšlenkového přiřazování hereckých osobností jednotlivým postavám ve filmu by byl snímek nestravitelný, Hvězdička za Orlanda Blooma/Brada Pitta, Hugh Jackmana, Emily Watson a Miroslava Táborského/Buda Spencera :)

• 4.2.2013  08:51
    The Amputee (1974)

Zajímavý kraťas pohybující se na hraně šílenosti a beznaděje, asi jsem pochopil, co tím chtěl básník říci

• 4.2.2013  08:39
    Moulin Rouge (2001)

Nechápu to. Je to pravda originální, oba aktéři zpívají nádherně, pěkná choreografie, ale ten příběh a hlavně ta kankánová šlehačka, do které je film ponořen, mě přesvědčili o tom, že všeho moc škodí, a ačkoli ona kýčovitost byla jistě jasným záměrem, tak na mě zapůsobila negativně a dojem z výše uvedených předností filmu mi zkazila, což je mi líto. Navíc co se příběhu týče, tak o žádnou převratnou novinku nejde...

• 28.1.2013  21:25
    Dva a půl chlapa (TV seriál) (2003)

ne že bych neměl rád sitcomy nebo Charlieho Sheena, ale tohle mě nějak nesedlo... Možná je to způsobeno tím, že v místech, kde bych se i zasmál panuje v řadách "diváků" hrobové ticho

• 28.1.2013  09:57

Moc pěkný western, natolik kvalitní, že nezůstává pozadu za žánrovými legendami a to jak hereckými výkony (které jsou v mnohém možná i lepší), tak hudbou a kamerou. Takhle nějak by se měly dnes točit filmy!

• 20.1.2013  23:58
    Don Giovanni (TV film) (2000)

Výtečné provedení Dona Giovanniho, pozoruhodné je herectví všech postav a vynalézavá výprava. Jinak opravdu mimořádný zážitek 5*

• 5.1.2013  16:55

Dokument pěkný, nejprve nastíní konspirační teorie a pak je vysvětlí, čímž však neubere člověku možnost rozhodnout se, kde je formální vysvětlení více, či méně pravděpodobné. A navíc jsem se dozvěděl zase něco nového o dějinách USA.

<< předchozí 1 2 3