Svatba upírů (1993)

Opravdu podivuhodný film ... za film 2*, za jako vždy skvělého pana Nárožného přidávám jednu * navíc.

Otec prasátek (2006) (TV film)

Pro Terryho Pratchetta je jeho styl charakteristický asi stejně jako originální styl pro Burtona. Narozdíl ale od Burtona, se nemohu rozhodnout, jestli je svou originalitou dokonalý nebo ne, což mě dost nechává na pochybách, proto volím zlatou střední cestu ... 3*.

Anonym (2011)

Zase jsem udělala tu samou chybu, že jsem se na Anonyma strašně těšila. O to větší přišlo zklamání. Když pominu, že ze Shakespeara udělali troubu, co slíže všechnu smetanu a vyděrače (ne-li příživníka), tak mi ve filmu vadila nepřehlednost mezi postavami, ve kterých jsem se neustále ztrácela a prolínání mezi časovými liniemi. Škoda, čekala jsem víc.

Nae sarang (2007)

"Vzpomínky. Jsou jako vítr. Nikdy nevíte, kdy nebo jak se odvanou pryč." Tak jsem si zase jednou pořádně poplakala. Čekala jsem sice něco ve stylu Sad movie, ale naštěstí ne všechny příběhy skončili špatně. JK film, kde se odehrává více příběhů najednou prostě miluju, jsou to prostě machři v kinematografii. Ani na chviličku jsem se nenudila, k tomu překrásná, dojemná hudba. A nezapomeňte - obejmutí zadarmo - to nic nestojí. Pro mě jeden z nekrásnějších JK filmů!

Delfín Filip (1996)

Jako malá jsem Delfína Filipa neviděla, a proto jsem měla už dlouhou dobu v plánu to napravit. Akorát jsem ho dokoukala a nestačim se divit. Chápu, že to není nějaké extra veledílo, ale 39%? To musí být nějakej error, ne?! Pro mě fajn rodinný film, spíše pro menší diváky, ale takhle nízké hodnocení si podle mě nezaslouží. Pro mě pohoda, klídek a relax. Prostě vypnout mozek a v klidu si užívat krásné prázdninové prostředí :o)

Ztracený svět (1999) (seriál)

Nechápu, co všichni proti tomuhle seriálu máte. Já jsem s ním maximálně spokojená, děj mě vzdycky bavil, i kdyz byl porad na stejne brdo, a hlavne mi hlavni hrdinove hodne prirostli k srdci. Dávám 5*, i kdyz jsem na konci chtela jednu hvězdičku ubrat za ty posledni dily - hlavně mě tam vytáčelo to, jak vzdycky jeden z hlavnich hrdinu na nekolik dilu zmizel a takhle se to tam stridalo, plus odchod Malona mě hodně mrzel, protoze mi tam pak dost chyběl, uz to prostě něbylo ono a jeste navíc nějaká pitomá Finn jako náhrazka ... hodně velká chyba. Co se týče otevřeného konce, tak taky nejsem zrovna dvakrát nadšená. Nejde o ten konec vesmíru, ale o to, ze kazdý zůstal sám a navíc s tak smutným osudem. Taky mohli udělat happy end. Nejoblíbenější postava: Lord John Roxton, nejoblíběnejší dvojce: Roxton a Marguerite - je jsem prostě zrala ;-)

Ať přiletí čáp, královno! (1988) (TV film)

Povedené pokračování ještě povedenější jedničky. Výkon pana Nárožného a paní Bohdalové byl opět super. I když to bylo o maloučko slabší než první díl a pric David na mě působil jako takový ňoumík, tak dávám 4*. Plus chytlavé písničky. Škoda jen, že úroveň "pohádek", co se točí dnes, se těmhle ani zdaleka nevyrovná :-(

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Tak já nevím, některé filmy by se vázně neměly točit. Přijde mi, jakoby to uz bez Keiry a Orlanda nebylo ono, ani Penelope je nenahradí. Johnny Depp opět vynikající, o jeho hláškách nemluvě, ale jinak je to jako vaření z vody. Pro mě bohuzel zbytečně natahovaný průměr, co chce akorát vymámit z lidí prašulky. Škoda, škoda ...

Úsměvem ke štěstí (2007)

Nikdo není tak chudý, aby nemohl darovat úsměv, vzdyť úsměv nebolí a nic nestojí. Pro mě krásný kraťas, který si zaslouzí 5* sám za sebe, jakoz i za neodolatelný úsměv sympaťáka T.J.Thyna :-)