KM Phoenix

okres Kladno

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 6.5.2020  11:45

Celá situace se slepicí (a chování všech postav ve vztahu k této drůbeži) mne spíš vytáčela než cokoliv jiného. Otravná fanatička s DYI křížem, mne také nijak extra nenadchla. V tomto díle bylo jenom velmi málo toho, co bych označil za pozitivní a "mytická" a "legendární" slepice to poslala ke dnu.

• 21.4.2020  17:40
    Roman Empire (TV seriál) (2016)

Musím souhlasit s uživatelem kukkik. Historické nepřesnosti, bizarní dialogy a repliky (císař Marcus Aurelius s kamennou tváří tvrdí, že bude někde za minutu). Nejhorší je však sledování bandy ochotníků, kteří se ke všemu ani moc nesnaží prakticky o nic. Ta část s Commodem byla zdaleka ještě nejkvalitnější z celého cyklu, v Césarovi a Caligulovi jsou ještě o třídu horší "herci". Kromě toho je toto dílo docela divný hybrid pokusu o dokument s pokusem o dramatické ztvárnění popisovaného. No řekněme na rovinu nevyšla ani jedna část, zatímco mluvící hlavy (o jejichž výběru rozhodla nejspíš loterie) jsou ještě chvílemi snesitelné tak ta hraná část opravdu stojí za to. Když řeknu, že je to přehlídka nejhorších košťat která soutěží o to kdo bude největší z tragédů, tak stále plně nevystihuji jejich agónii. Tohle nemohu doporučit ani jako guilty pleasure.

• 2.4.2020  09:04

Nebýt toho množství recyklovaného materiálu mohlo to být lepší.

• 30.3.2020  19:55

A nakonec došlo i na hezkou písničku...

• 26.3.2020  16:25
    Živí mrtví - Squeeze (S10E09) (epizoda) (2020)

Takže walkeři už jsou jenom zbytečná stafáž, resp. spíš jen plátno na pozadí "děje". Celé to bylo nádherně vidět v první jeskynní polovině, kdy tam jen máchali rukama ve vzduchu jako na průměrném koncertě v obecním kulturáku. Oproti nasazení a nadšení, které walkeři projevovali na začátku seriálu je to opravdu hodně slabý čaj, no asi i mrtváci se časem unaví (a ještě furt se nerozpadli ani po těch deseti letech co byli vystaveni povětrnostním vlivům).

• 20.3.2020  10:49

O poznání slabší než první série, ale zato se tu objevilo několik z mých nejoblíbenějších dílů jako Paprsek a Modus operandi.

• 20.3.2020  10:45
    Z místa činu (TV pořad) (2020)

Asi nejbarandovštější pořad co Prima má.

• 18.3.2020  19:25

Tenhle díl byl hodně špatný i jako průměrná detektivka. To že tam byla Zedova matka (resp. její hrob) a jeho bratr, je jen bizarní třešnička na dortu.

• 11.3.2020  09:12

Ještě horší než první díl. Bylo až děsivé sledovat Vašíčka nad rukopisem bezstarostně hlásat, jak to všechno je přece naprosto jasné. Jinak naprosto souhlasím s komentářem uživatele tehol. Jen bych ještě dodal, že členové akademické sféry, kteří prezentují těch pár faktů, které se tu dají najít, tak slouží jako užiteční idioti, jelikož příspěvky jsou v tomto pořadu dávány na stejnou rovinu jako bludy a vyslovené lži ostatních účinkujících v čele s Arnoštem Vašíčkem.

• 11.3.2020  09:04
    The Cuba Libre Story (TV seriál) (2016)

Nakonec jsou z toho slabší čtyři hvězdy a to hlavně kvůli tomu, že chvílemi člověk neví, čí zájmy jsou vlastně sledovány. Někdy je to proti-americké někdy to kritizuje bratry Castrovi (a někdy zas až tak ne), ale tak nějak nesystematicky, na dokument je to možná příliš chvílemi zaujaté. Proto bych i řekl, že první polovina je o něco lepší než druhá, ve které se poměrně často obludně projevuje mimořádně obludný Egon Krenz.

• 4.3.2020  08:50
    Sanitka 2 (TV seriál) (2013)

Nenechte se zmást tento Renčův počin je naprostá zrůdnost. Všechny hvězdy co jsem rozdal jednotlivým dílům, nebyly za kvalitu, ale čistě za nechtěný humor a mimořádnou absurditu. Renč zúročil své těžce nabyté zkušenosti z reklam pro BESIP, takže všechny záběry jsou "ultra cool" a přetékají akcí, rotující kamerou a jsou ze všech možných i nemožných úhlů. Do toho šílená hudba, která má asi ještě víc zvyšovat dynamičnost, stejně jako rádoby akční sledování děje ve více oknech. Všechny postavy jsou mimořádně nesympatické a často není jasné proč jednají jak jednají (jako idioti) a je jedno jestli už byly v původní Sanitce nebo ne. Jandera senior i Mádr senior tu působí mimořádně nevěrohodně a navázání na jejich předlistopadovou interakci bylo trestuhodně promrháno. Nasazení Veškrnové bylo mimořádně obludné, stejně jako Srstky, kterého i se psy vytáhli z pořadu "Chcete mě?" a ani slovo textu mu nemuseli měnit (pokud to mělo být vtipné odlehčení, tak to moc nefungovalo - naopak to působilo smutně až trapně). Jinak seriál se bere tak vážně až to působí mimořádně komicky. Zároveň je většina akcí brutálně přehnaná a vyhnaná až ad absurdum, ať už se jedná o díl s cikány, Nelibova (Vašut) syna či Mádr juniora (Budař) či mnoho jiných. Musím říct, že jsem čekal, že to bude hodně krušné, ale nakonec jsem byl překvapen (nejen šíleností díla) i tím, že jsem se u toho nenudil jako např. u obou pokračování Nemocnice na kraji města (po 20-ti letech a Nové osudy).

• 4.3.2020  08:20

Jeden z naprosto nejzásadnějších dílů Otce Teda, svým způsobem možná i ten nejlepší. Společně s předchozím "fotbalovým" dílem patří k vrcholům tohoto seriálu.

• 29.2.2020  16:13

Ta úvodní scéna s morbidně obézní pacientkou, podbarvená Bachem byla až geniálně zvrhlá (či zvrhle geniální) a za to dávám jednu hvězdu.

• 27.2.2020  07:47
    Zločin v Polné (TV film) (2016)

Je to trochu jako delší díl z pozdějších sérií cyklu Dobrodružství kriminalistiky.

• 19.2.2020  18:38

Scénka s fuseklí byla hodně haluz i na tenhle seriál.

• 13.2.2020  08:59

Jedná se o jeden z filmů, kde mi skoro nevadil Cillian Murphy. Film celkem bez okras zobrazuje Irskou válku o nezávislost na jedné lokální úrovni. Z některých komentářů co jsou zde k přečtení mám pocit, že se někteří uživatelé v problematice a historickém kontextu vůbec neorientují a pojmy jako Black and Tans či Auxies (Auxilliaries) jim nic neříkají a jejich představy i o Irské republikánské armádě (té do roku 1922) jsou přinejmenším úsměvné. Následně se člověk nemůže divit, že je tento film docela podhodnocen. Moje výhrady se týkají více než dvouhodinové délky, s tím co chtěl Ken Loach říct, na to by mu stačilo i o 20 minut méně. Místní obsah je lehce zjednodušující a zavádějící. Korunu tomu dává český název, který likviduje jakoukoliv spojitost s Robertem Dwyer Joycem a jeho písni ze začátku filmu.

• 11.2.2020  20:30

Přes divný komentář (ten byl ostatně už v prvním díle a navzdory předlouhým záběrům "operace" filipínským "doktorem" se jedná o zajímavý dokument, který ale spíše vypovídá o raných 90.letech (a tehdejšímu pohledu na svět) než o projetých místech.

• 4.2.2020  08:35
    The Expanse - Season 4 (série) (2019)

Pro mne zatím nejslabší řada a ty čtyři hvězdy dávám s velkou výhradou. Burn Gorman si tu prakticky zreprízoval svoji roli ze seriálu TURN, akorát červenokabátníky vyměnil za RCE a už nemastí bílý američany, ale přistěhovalý Beltery. Kdo to neviděl tak mohl být třeba i příjemně překvapen, ale pro mne to zas až takový šlágr nebyl.

• 29.1.2020  08:32

Škoda, že detailně nezobrazili i proces tvorby návrhu Bjørna Nørgaarda, mohli potom vynechat tu poněkud otravnou "hudební" složku a dokument by byl i o to zajímavější (a s mezinárodním potenciálem) a za plný počet hvězd.

• 24.1.2020  16:38

Ten gladiátorskej večírek na závěr byl fakt příšernej.

• 24.1.2020  15:56

Řekl bych, že je to o něco slabší než předchozí série, ale o to více drží pohromadě a je v ní o něco méně epizodičnosti. V každém díle jsem našel něco co bylo skvělé i něco co mne dost štvalo, proto nakonec jenom tři hvězdy, i když sí myslím, že to docela stojí za to to vidět.

• 24.1.2020  15:52
    This Time with Alan Partridge (TV seriál) (2019)

Chvílemi hodně šílené a chvílemi možná až příliš. Ale ta scénka s Irama ve čtvrtém díle byla naprosto skvělá.

• 24.1.2020  15:51

Sice jsem se stále chvílemi docela bavil, ale této sérii něco chybělo. Kido a další se snažili, ale Tagomiho to bohužel nenahradilo. Smith mne také už nebavil tolik jako předtím (možná je to tou celou paralelní linkou). Škoda doufal jsem ve víc.

• 15.1.2020  09:22

Dženájové a Colm Meaney to vytáhli na tři hvězdy.

• 14.1.2020  22:42
    Tajemství Pravdy - Denna (S01E08) (epizoda) (2009)

Možná jsem příliš naivní, ale čekal jsem možnost, že vše se v dobré obrátí, resp. že to nebude taková tragédie jako obvykle. Nicméně, potenciálně jeden ze nejlepších dílů, byl totálně zprasen a už se nedá čekat, že by to Mord-Sithé nějak dokázali zvrátit. Takhle odepsat jednu z podstatných složek příběhu, to už chce odvahu. Není nad to když do děje nacpou spoustu nepůvodních a nelogických nesmyslů a následně odfláknou podstatnou část původního děje jako se to stalo v tomto případě.

• 14.1.2020  21:46

Jedna hvězda za neúprosnou a mimořádnou bizaritu dílu.

• 14.1.2020  21:44
    Tajemství Pravdy - Elixer (S01E06) (epizoda) (2008)

Slo-mo opět v nejvyšší kvalitě. Porcování melounu bylo epické. Nicméně takto vsunout do děje Rada´Han a Quillion to je slušnej výkon.

• 9.1.2020  13:41

Viktor Preiss jako kouč New York Rangers? Opravdu?! :-D

• 6.1.2020  22:13

Sisters of the Light (už tady a takhle?) a příběh Kahlanina otce (wtf?) a trocha zpěvu, neskutečnej maglajz. Jinak další generický díl. A ten malej harant, to už mne ani nepřekvapilo.

• 6.1.2020  09:13
    Přejděte na druhou stranu (TV seriál) (1988)

Komedií bych tohle rozhodně nenazval, jelikož pokusy o humor jsou buď křečovité jako u Dlouhého nebo vyloženě mimo jako u Bohdalové. Každý díl začíná a končí zoufalým monologem J. Bohdalové, kdy se člověk dozví třeba, že si po práci koupí okurku. Střečkování V. Dlouhého je po celý seriál extrémně otravné a nevtipné. Kromě velké dávky nereálných bizarit, jako např. náhradní bydlení v hotelu Šroubek nebo Jandák v plavkách na schůzi ve vodě v komunitním bazénu, je seriál dost nudný a řekl bych, že i pro spoustu lidí dnes nesrozumitelný. Kdybych měl tento seriál vyjádřit barevně, tak bych volil šeď a vyblitou hnědou.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19