KM Phoenix

okres Kladno

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 4.5.2021  12:21

Poměrně odfláknutý závěrečný díl druhé série. Značnou část tvoří recyklace scén z předchozích dvou sérií a to že to dělají formou vizualizace vzpomínek jednotlivých aktérů není plus naopak to situaci ještě zhoršuje tím, že si postavy "vzpomínají" na věci, které nemohli vědět či vidět (např. jelikož je viděl pouze divák). Chápu, byli líní to zeditovat, ale i tak je to dost do očí bijící. A to že je to z roku 1999 není omluvou a to i včetně faktu, že v té době to byl fungující systém jedné epizody týdně. Slušný potenciál hodně shozený celkovým provedením.

• 1.4.2021  08:36
    Sláva (1989)

Nikdy jsem si nemyslel, že by byl M. Broderick nějak zvlášť dobrý herec, ale v tomto filmu podává nadprůměrný výkon a rozhodně je to to nejlepší co jsem od něj kdy viděl. Patos je přítomný a bohužel v některých momentech trochu zbytečně rušivý i když si myslím, že asi Edward Zwick dělal co mohl, aby ho udržel na uzdě, jelikož velmi snadno by se u tohoto filmu dalo sklouznout k nekončícímu gejzíru patetických hovadin. Výběr herců se dost povedl, kromě již zmíněného Brodericka (díky němuž jsem nakonec dal i tu pátou hvězdu, i když jen tak tak) mne bavil Andre Braugher a Cary Elwes. A také musím zmínit, že vizuál filmu nevypadá na konec 80. let, já bych mu tipoval minimálně o deset let méně. Pro mne to bylo příjemné překvapení.

• 21.3.2021  07:53
    Leading Lady (2014)

Děj je prostý a to kam se vše bude ubírat je každému jasné prakticky hned od začátku. Hlavní ženská postava je dost otravná a nemyslím si, že by byla nějak dobře zahraná. Provedení mne však docela bavilo a i přes všemožná klišé chvílemi působilo i neotřele. Craig Palm jako Petrus Engelbreght byl zábavný, zato role Johana Willemseho (ztvárněná Eduanem van Jaarsveldtem) mi přišla jako kdyby jí tvůrci zamýšleli pro Robbieho Wesselse (ostatně Eduan vypadá jako jeho levnější verze), ale na jeho obsazení bohužel nedošlo. Na závěr ještě musím zmínit herecký výkon Boka van Blerka, který celé dílo dotáhl do lehkého nadprůměru.

• 10.3.2021  11:15
    Vraždy ve Valhalle (TV seriál) (2020)

To že něco má severské kulisy, tak to z toho ještě nedělá dobrou detektivku. Zarážela mne zde jedna věc, to opravdu policie na Islandu pracuje v sólo režimu? Když postavy něco zkoumají/vyšetřují, tak zásadně vždy po jednom a bez jištění a často i bez toho aby někdo vůbec věděl kde pořádně jsou. Celkově se děj seriálu většinu dílů dost táhnul a i když ke konci nabral jisté tempo, tak na víc než slabší tři hvězdy to není.

• 3.3.2021  10:11

Jako absurdní komedie docela dobré, jinak to ale působí jako úvodní video z prvního školení pro nové zaměstnance spol. LEGO.

• 1.3.2021  15:46

Jedna hvězda navíc za zlý klon Martin Myšička (nar. 1970) (zde Billy Crudup (nar. 1968)) v roli doktora Philip Zimbardo (nar. 1933).

• 12.2.2021  07:59

Vzhledem k tomu, že celý dokument byl o dražbě předmětů jichž se zbavovalo studio Paramount tak mi tam scházelo několik údajů. Např. kolik předmětů se tedy prodalo, kolik to celkem vyneslo a v neposledním případě na co se ty peníze použily?

• 9.2.2021  13:15

Dokument, který je v mnohém o hodně lepší než většina jednotlivých dílů seriálu o němž pojednává. Slušně jsem se bavil a vstupy jednotlivých aktérů byly docela vtipné. Jediné co mi scházelo byla nějaká sebereflexe (alespoň) od I.S.Behra, kdy by místo neustálého poplácávání se po ramenou (o tom jak skvělý kus práce udělali), přiznal i to co se (dost) nepovedlo.

• 9.2.2021  12:45

DocBrown a sirien to dost trefně shrnuli. Takže já jenom za sebe dodám, že tvůrci trestuhodně nevyužili válku s Dominionem a to nemluvím o nějakém navýšení počtu akčních scén. I když se některé díly tvářili, že jsou o tom konfliktu, tak nakonec to vždycky dopadlo nějakou nezáživnou patlaninou mezi postavami. Také celá ta linie s Kai Winn a Dukatem byla naprosto hrozná a vůbec by se nic nestalo kdyby se vyškrtla. Škoda že postava Dukata byla takto zmrvena. A to co udělali Ferengiům to je trestuhodné. Naprosto nejhorší série ST vůbec.

• 3.2.2021  08:45

Ten lobotomistický blázinec byl zajímavý, ostatně to i ta albánská vesnice. Akorát tu mi hodně znechutil mimořádně otravný a nevěrohodný medik od mariňáků (tady asi budou mít výhodu ti, co to uvidí v jakémkoliv dabingu). A to natolik, že nemůžu s hodnocením výš, to proto že i ten třetí příběh, s báchorkama o okultním podzemí s B. Franklinem, taky za moc nestál.

• 27.1.2021  09:10

Falešní archeologové, detektoráři, rádoby archeologové a nějaký pseudoexpert na mince. Ty kecy k těm mincím mne fakt ničily.

• 6.1.2021  17:43

Nakonec i trochu s výhradou jsem dal čtyři hvězdy. Vzhledem k tomu, že na mne ani jeden z hlavních protagonistů nepůsobil vůbec sympaticky, měl jsem trochu problém někomu fandit nebo nějak hlouběji se o něj zajímat. Naopak několik postav mne mimořádně iritovalo a to především postava matky (Carla Gugino). Dům jako takový docela zajímavý (a rozhodně nebyl na kopci jak se překladatelé snaží tvrdit) a jeho atmosféra byla slušná. S jinou partou herců by mne to asi bavilo víc.

• 3.1.2021  15:48
    Jedinečná zvířata (TV seriál) (2015)

Zajímavé o co všechno se zajímá NASA a kolik školních autobusů váží jeden vyhynulý nosorožec.

• 5.12.2020  17:54

Jediné co mne zaujalo byla ta žvýkačka s příchutí skotské.

• 26.11.2020  10:27
    Opuštěné stavební projekty (TV seriál) (2017)

Nevím přesně jak to funguje v českém dabingu, ale v původním znění jim poměrně brzy došla slovní zásoba. Často jsou popisované objekty: "middle of nowhere, ominous, sinister, strange, weird, creepy, eerie, haunted, desolate či forgotten." případně se tam stalo "something bad". Kromě omezené slovní zásoby se tam objevují různé banální fráze, z nichž "The more you look, the more you´ll see." je jedna z těch lepších. Jinak se jedná o takovou nenáročnou oddechovku se slušnými záběry na někdy zajímavé někdy vcelku obvyklé objekty. Jinak jenom poznámka pro uživatele čenda, ono to nemohlo sklouznout od stavebních projektů k něčemu jinému, jelikož se série zabývá "Abandoned Engineering" což je mnohem širší termín (klidně by to mohlo znamenat i zapomenutý motor od sekačky v zahrádkářské kolonii), než ten co byl zvolen v českém překladu.

• 26.11.2020  09:50

Už ani nemusím zmiňovat, že se jedná v případě tohoto seriálu o klasickou splácaninu různých kusů různých knih od Terryho Goodkinda doplněné o asi nejspíš "zlepšováky" co tam propašovala nějaká chorá osoba (či osoby) předstírající profesi průměrného filmaře. Chudák Giller, kladná postava knihy je zde přetvořena v zrůdu (částečně přebírající agendu Nicholase z 8. knihy TG) co bydlí ve Washingtonově památníků a mimo jiné by rád vytvořil Confessory či případně dal jejich schopnost Darkenu Rahlovi. D´Haranští vojáci vesele plánují atentát na Darkena Rahla. Hlavní parta si hraje na Guy Fawkese. Kahlan si jako vedlejšák střihne jeden Bloodrage a Darken Rahl se teleportuje líp než ve Star Treku. Pecka. Ani nebudu zmiňovat tragické herectví, kulisy či nějakou logiku... vše je na stejné úrovni jako v předchozích 14 dílech.

• 24.11.2020  11:17

V původním znění Tomu Wardovi poněkud nešla výslovnost a vyšel mu z toho "mešršmit".

• 24.11.2020  11:15

Tak jako obvykle je tu maglajz, který prakticky nesplňuje žádný účel. Objevují se zde jakési koncentráky (D´Haran Labour Camps), cestování mezi Midlands a Hartlandem je easy díky progresivním dveřím, Kahlan se převlékne za štětku, z Nadine je bůhví proč Anna, Michal si švihne hrdinnou a pozitivní smrt už tady (a kompletně jinak než v předloze) a zároveň nám kultura dosáhla střelného prachu (v tomto případě Dragon Breath). Celé to doplňují obvyklé papundeklové kulisy a je domalováno.

• 24.11.2020  11:03

Výrazný propad v kvalitě oproti předchozím dvěma dílům a ani stále skvělý Jeffrey Combs to moc nezachránil, také mi místy vadil až trochu levný a nátlakový humor.

• 24.11.2020  10:59

To UFO a konspirace ohledně TGV tenhle díl odeslali do odpadu.

• 24.11.2020  10:49
    Marťanská kronika (TV seriál) (1980)

Nízký rozpočet tu kouká prakticky z každého záběru a herecké výkony také nejsou nijak oslňující. Celé to vypadá jako by to bylo minimálně o 10 let starší než ve skutečnosti, i některé díly Star Trek TOS vypadají lépe. Nicméně i tak jsem si tuto skoro 5 hodinovou minisérii docela užil (i když se to chvílemi, přece jenom trochu táhlo), ale víc než slabší tři dát nemohu.

• 24.11.2020  10:40

Konečně jsme viděli i detailnější zobrazení soubojů ostatních škol a přehnané souboje byly opět dost zábavné. A nechyběla ani kulturní vložka, v tomto případě v podobě písně o cibuli.

• 24.11.2020  10:34

Vizuálně opulentní, ale dějově přece jenom dost pokulhávající. Navíc my přišlo, že dost zredukovali a zjednodušili problémy počátků kolonie a neschopnosti jejího vedení, tak i konflikty s hidalgy a také o tom jak velkou roli u Kolumba hráli nějaké ideály o ideální společnosti. Depardieu my v roli Kolumba moc neseděl a v původním znění nebylo moc rozumět jeho angličtině se silným francouzským přízvukem.

• 24.11.2020  10:23
    Plod noci (1990)

Skvělé masky, výborný Cronenberg a vtipná hudba. Děj byl sice poněkud zmatený některé akce dost přepálené, ale celkově to bylo dost zábavné film jsem si užil.

• 23.11.2020  15:46
    Stalingrad (1993)

Hodně syrové a působivé. Drsná atmosféra a solidní herecké výkony. Potěšily mne záběry z Poldovky (to ještě na té visuté trati byly koleje) a Otto Ševčík ve své obvyklé roli německého důstojníka a který na rozdíl od jiných nemusel být dabován.

• 23.11.2020  09:48

Po zhlédnutí traileru jsem měl velké obavy, ale výsledek mne příjemně překvapil. Kenneth Branagh a jeho interpretace Poirota rozhodně stojí za to i když je mi úplně jasné, že nemůže sednout každému. Mne jeho podání celý film hodně bavilo, a to i přesto, že se mi úplně nedařilo zvyknout si na jeho monstrózní interpretaci detektivova kníru. Herecké výkony byly obstojné a většinou mne i potěšili (no asi kromě Daisy Ridley). Trošku přehnaný mi přišel úvod v Jeruzalémě a klidně mohli seškrtat tu akční scénu na dřevěném mostě. Ale i takhle rozhodně nevynechám pokračování v podobě Smrti na Nilu.

• 17.11.2020  20:48

"Enchiladas baby!" Jedna hvězda za nechtěný humor.

• 13.11.2020  08:54

Dějově hodně chabé a chování postav přepjaté, ale jako nechtěná komedie to docela fungovalo.

• 12.11.2020  15:45
    Láska (1973)

Vcelku průměrné rodinné drama, které se za každou cenu snaží působit jako něco víc, možná proto je tu zmíněna i kategorie "poetický". To však znamená náhodné střídání barevnosti obrazu a pak záběry na polní aktivity, což asi mají být snad až snové výjevy, ale ve skutečnosti jsou to záběry na partu teenagerů (včetně Krause a jeho bandy ze Saxány) co různě skotačí po strništi za přítomnosti různých rekvizit. Někdy jsou to elpíčka, jindy dechovka, bicykly a také až absurdní hopsání na skákacích míčích.

• 9.11.2020  11:23
    Donšajni (2013)

Film který prakticky nemá děj, který by stál za zmínku a který je posouván "kupředu" monology hodně otravného do kamery se dívajícího tragéda (v tomto případě v podání Jana Hartla). Přes její všudypřítomnost je zde ukázán naprostý despekt k opeře. Stvořit v roce 2013 film plný operních árií, ale všechny v českém překladu, tak to je slušný minimálně 50-ti letý anachronismus a obrovský plivanec do obličeje originálům. Hlavně, že je to prostopášná komedie s nadsázkou a humorem, to tedy tvrdí distributor, já jsem tam ani jedno nenašel.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21