KM Phoenix

okres Kladno

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 5.11.2018  12:26

Větší spoiler v obsahu už je jen těžko možný.

• 1.11.2018  16:19
    Ayla (2017)

Snímek o působení tureckých vojáků za války v Koreji. Dobrá výprava, slušná akce (i když se film na ni primárně nesoustředí) a celkem solidní herecké výkony. Dal bych i o hvězdu víc, nebýt té poslední třetiny, která byla nechutně násilně citově vyděračská (asi podle hesla, když už je to podle skutečných událostí a dokonce ještě máme i ty pamětníky tak to musíme vytěžit až na dřeň).

• 30.10.2018  18:49
    Kainan 1890 (2015)

Hodně divná záležitost kdy první část je podivná nacionálně patetická osmanská agitka, která plynule přejde do "dojemných" scén v Japonsku, aby vše bylo uzavřeno v Teheránu během Írácko - Íránské války. Zčásti utahané, zčásti nudné a zčásti hodně špatně ztvárněné. Obzvlášť hrozná byla scéna ve strojovně, těsně před potopením kdy slzící posádka v kotlích pálí všechny japonské suvenýry. Téma mělo slušný potenciál, bylo vidět, že i nějaké peníze se našly a navíc to bylo inspirováno skutečnými událostmi. Škoda, že to dopadlo tak jak to dopadlo. Jo ještě jsem zapomněl zmínit jednu bizaritu, kdy japonský doktor ze zapadlého ostrova, zachraňuje osmany CPR stylem o 60 let dřív, než byl vynalezen.

• 17.10.2018  11:34

Až na tu přemíru ilustračních záběrů ve slo-mo to bylo slušný.

• 30.9.2018  20:47

Velmi působivý film. Hlavní představitelka mi připadala jako fůze mezi Lunou Lovegood z Harryho Pottera a Sagou Norén z Bron/Broen.

• 24.9.2018  10:01

Naprosto zásadní role Jeffreyho Deana Morgana ...

• 24.9.2018  09:56

Fidel Castro k Jeffersonovi : "Ty sis vzal kluka z domácího zlepšení?"

• 10.9.2018  13:34

Naprosto souhlasím s komentářem DocBrowna.

• 10.9.2018  12:52

Jedna hvězda navíc za Andrease Katsulase.

• 31.8.2018  08:12

Oproti Aguirre o hodně slabší. Chvílemi až nepříjemně maniakální projev Klause Kinského doplněný o spoustu folklórních scén. Občas jsou tam vysloveně nesmyslné situace, např. ta s praporkovým semaforem - proč proboha stojí 2 metry od sebe? Dorazila mne závěrečná zpívající černoška, která dělá grimasy jako Ondřej Brzobohatý.

• 25.8.2018  09:02

Výborná hudba, Jean Rochefort a Robert Hossein (se solidním dabingem od Langmillera) to jsou prvky, které tento film pozvedají nad průměr. Také musím říct, že co jsem to opětovně nedávno viděl, tak jsem se bavil u dost šílených dialogů ("pukla mu hlava a zrůžověl", apod.).

• 25.8.2018  08:41

Obrovské zklamání, po hodně dobré a napínavé první sérii je divákovi naservírováno toto. To co bylo špatně v první sérii je v této ještě umocněno, to co bylo dobré je prakticky vynecháno. Všechno je to naprosto šíleně utahané, každá scéna trvá minimálně dvakrát tak déle než by musela. Chvílemi jsem až obrůstal mechem, zatímco jsem čekal na konec dlouhatánského close-up záběru ve slo-mo na Elisabeth Moss. Musím říct, že přestože si tvůrci až příliš v této sérii vypomáhali flashbacky, tak některé díly to zachránilo od naprosté bídy. Závěr série mne chvílemi až přiváděl k zuřivosti, kdy člověk čekal věky jako na milost na každé drobné posunutí v ději (které navíc v naprosté většině případů bylo předvídatelné a k tomu ještě debilní). A ty close-upy na Elisabeth Moss, kdy hýbe hlavou ve stylu slípky co hledá zrno, tak na ty už jsem byl úplně alergickej. Pozitivní dojem jsem měl z postav Emily a také trochu z Nicka, zklamání bylo naopak ze Sereny a komandéra, obzvlášť u Sereny to beru jako hodně promarněnou šanci. Nebudu se tady ani zmiňovat o nelogičnostech či totálních lapsech v ději a zpracování, jelikož to všechno jsou drobnosti oproti výtkám výše zmíněným. Bylo to hodně vyčerpávající a musím říct, že dlouho mne žádný seriál tak nenaštval jako tahle ta série.

• 25.8.2018  07:40

Ani opětovné zjevení Rene Auberjonoise v další startrekovské inkarnaci nemohlo zachránit tenhle dost nudný díl.

• 15.8.2018  19:32

Od odpadu to zachránili jenom Andoriané a komandér Shran.

• 15.8.2018  18:46
    The 100 - Damocles: Part 2 (S05E13) (epizoda) (2018)

Tenhle díl měl naprosto všechno. Od dalšího (už tradičního) doomsday momentu s psychopatickými parametry času po naprosto šílené pasáže plné patosu a ultimátního dojímání se. Výborná také byla ta čarostřelecká scéna. Skvěle jsem se bavil a jen doufám, že tvůrci budou pokračovat ve skvěle započaté práci. V této sérii jsem se již několikrát obával, že sklouzli jenom k nudné vatě, ale tento závěr ukázal, že ještě je pár žolíků, které se nebojí zahrát.

• 28.7.2018  07:20

Nebýt Sharlta Copleyho tak to bylo rovnou na odpad...

• 20.7.2018  23:29

Posledních 20 minut, bylo čirým utrpením. Ať už šlo o skákání na Mardi Gras nebo o rodinné záležitosti, zkrátka závěr dodělal již tak dost mdlý film.

• 20.7.2018  12:03
    The Expanse - Série 3 (série) (2018)

Třetí série je srovnatelná, ne li v některých ohledech i lepší než ta druhá. Sjel jsem ji prakticky jedním dechem a musím říct, že jsem si ji i hodně užil. I ty výhrady, které jsem měl v druhé řadě v mnohém odpadly. Sice se párkrát objevil zbytečný patos (ale ve srovnání s jinými seriály s ním zde šetřili) či nějaké nelogičnosti a deus ex machina, ale vše v množství, které nenarušilo celkový dojem.

• 9.7.2018  22:01

Imaginární uzly možná byly rozetnuty, ale i tak je tento další díl důkazem demence celkového seriálu.Tentokrát se v dílu nestalo prakticky nic (resp. nic závažného), kromě nástupu Murphyo, aby byt připraven pro další cliffhangerový showdown. Ale i tak bych řekl, že se jedná zatím o nejzdařilejší počin této série.

• 9.7.2018  21:12

Chvílemi hodně nezáživný díl, doplněný debatami o humanismu z úst masových vrahů. Opakuje se stále stejný leitmotiv, kolik koho zabít, případně zachránit. Člověk by si myslel, že stejné schéma lze bez provaření použít jednou, dvakrát maximálně třikrát, v tomto případě se repetice neštítí nikdo. Už jenom čekám na naklonování či mystickou resurekci Jaha, či on se snad objeví jako další forma AI, zde je možné všechno... a stále jsme v červeném.

• 1.7.2018  22:46

Relativně důstojné zakončení celého seriálu.

• 29.6.2018  10:54

Přestože se jedná o 9 let starý díl, některé věci se nezměnily - Putin je furt premiérem a rusové jsou medvědi na jednokolkách.

• 21.6.2018  21:15

Zásadní díl s jednou náboženskou a s jednou startrekovskou linkou. Hodně mne dostal Geordiho visor :-D

• 16.6.2018  16:34
    The 100 - Exit Wounds (S05E06) (epizoda) (2018)

V posledních dvou dílech se dalo sem tam najít i drobné zlepšení, což beru jako obrovské pozitivum, jelikož třetí a čtvrtý díl byly i přes úpornou vnější snahu vypadat jako nabité dějem, beznadějně prázdné a nudné. Na druhou stranu jakýkoliv i jen letmý náznak kvality je ihned zahuben hromadou klišé či třeba milostnou scénou, která slouží jen jako výplň. Takže stará dobrá úroveň tak jak ji známe prakticky od začátku seriálu. Po delší době jsem byl i v pokušení dát i jednu hvězdu, ale vydrželo mi to tak 15 minut stopáže.

• 16.6.2018  06:14

Celý film provázela strašlivá koženost a násilný pokus o vtip. Nebýt přítomnosti finančně dražších jmen, tak bych si myslel, že se jedná o nepovedenou parodii.

• 9.6.2018  18:21

Většinou jsem k pilotním dílům celkem shovívavý, ale tady se to jen lehce přehouplo z odpadu do jedné hvězdy. Chápu, že má jít relativně o lehčí podívanou a také pro děti, ale tohle bylo dost hrozné a celá část se zamrznutím mě nepřestávala fascinovat svojí špatností.

• 17.5.2018  09:58

Od chvíle kdy skončil Ed Quinn, se seriál hledal a do konce série se mu to nepodařilo.

• 11.5.2018  10:58

Protože mám slabost pro italskou druhoválečnou techniku, byl jsem zklamán, že zrovna tohle bylo vynecháno v původním seriálu. Tahle prodloužená epizoda to bohatě nahradila. Rej CV33 a Semovente byl neskutečně zábavný. Akorát možná označování velitelky Anzia (Anchovy) jako "Duce" je lehce za čárou.

• 11.5.2018  10:38
    Girls und Panzer (TV seriál) (2012)

Jedná se o velkou bizarnost, na kterou jsem narazil náhodou, přes související zajímavost s filmem Kelly´s Heroes. Navzdory bizaritě se jedná o docela humornou záležitost, která má rozumnou stopáž i počet dílů. Tankové bitvy jsou dělané s vtipnou nadsázkou a humor osádek je občas velice trefný. Oblíbil jsem si posádku StuG III, postavu Mako a neskutečné hlášky od Darjeeling. První díl mne tolik nezaujal, ale od druhého dílu jsem to sjel najednou a dost sem se bavil.

• 3.5.2018  08:16
    The 100 - Red Queen (S05E02) (epizoda) (2018)

Díl se drží vysoko nastavené laťky toho předchozího. Takže jako obvykle máme trochu té akce, která má zakrýt opětovně použité postupy a Jaha je použit jako Deus Ex Machina (už zase). A netušil jsem, že postava superhyper nindži Octavie se může stát ještě větší karikaturou než byla v předchozí sérii.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13