The Scribbler (2014) odpad!

Extrémní nuda. To není ani tak debilní, aby to bylo vtipný. Thriller to není, akce za nic nestojí a scifi to potkalo jen mimochodem. Obrovská ztráta času, komiks jsem nečetl, ale věřím, že nemůže být tak špatný jako tato jeho adaptace.

Můj otec je šílenec (2012) odpad!

Tenhle film jsem dost protrpěl. Obecně Adama Sandlera nemám moc v oblibě, ale jeho snaha uzurpovat co nejvíc textu a času na plátně je v tomto případě ještě otravnější než obvykle a už po pár minutách jeho nechutně pitvořivého projevu, kdy mluví jako totální kripl jsem měl tisíc chutí od toho odejít. Jenomže tento přístup nevyznávám a tak jsem to holt dokoukal, proč jenom to muselo být tak dlouhý...?

Chongchuniyo! (1995)

Jedna hvězda za postavu otce rodiny, který bizarně střídá komickou polohu s hlubokou moudrostí, kdy deklaruje jak moc všichni za všechno vděčí velkému vůdci - včetně například toho kaligrafického nápisu na hale pro Taekwondo - a jak ten se povedl.

Klíč (1971) odpad!

Dost utahaná podívaná, kdy se vidina lepších zítřků (no vlastně formou flashbacků) střídá s pohledem na dodělávajícího Vicenu jak koulí očima. Jediný trochu slušný herecký výkon podal Wilhelm Koch-Hooge. A pobaví na vteřinu se mihnuvší Vítězslav Jandák jako jeden z dvojice Gabčík/Kubiš.

Ztratili jsme Stalina (2017)

Steve Buscemi jako Chruščov a Michael Palin jako Molotov? To opravdu nikde jinde nenajdete. Přidejte k tomu Jasona Isaacse jako Žukova a je vymalováno. Hodně dobrá černá komedie, která se moc neodklání od historických reálií. Kéž by takových filmů bylo víc. Zde pro mne akorát škoda, že nedali víc prostoru i ostatním postavám jako Kaganovičovi a Mikojan a klidně bych snesl i dvojnásobnou stopáž nebo rozdělení na dva díly - ale v tomhle názoru budu pravděpodobně ve velké menšině.

Prvotní síla (1990)

Silný podprůměr, kdy jsem prakticky jenom čekal až se film dopajdá do konce. Nakonec pro mne nejzábavnější scéna byla ta s tím větrákem, jak již tady zmiňuje J. Connor, což je dost smutné. Navíc přišla, relativně brzo, takže pak už se nebylo na co těšit.

Skvělé dobrodružství Billa a Teda (1989)

Moje hodnocení berte s rezervou, stejně tak to mohly být i hvězdy dvě. Film je občas dost křečovitý a úroveň silně kolísá, nicméně jsem si docela užil, k čemuž tedy nemálo přispělo to 80. retro včetně hodně mladého a hodně bizarního Keanu Reevese.

Bylo čtvrt a bude půl (1968)

Moc nechápu tak vysoké hodnocení (62%), předpokládám, že mnozí hodnotí ze sentimentu či nějaké nostalgie, ale tenhle (hudební) film opravdu není dobrý. Možná se někomu líbí hudební party, ale i u těch bych řekl, že se jedná většinou o průměr (a horší) a naprosto nejhorší je ta titulní "čtvrt a půlová". A také stejně jako již tu zmiňuje sator, tak naprosto nechápu důvod proč tam vlastně ten Pavlata hrál, když tam stejně tak mohl hrát i ten Neckář - film by to mohlo jenom těžko zhoršit.

Raja 1918 (2007)

Ne úplně špatný film, ale chvílemi jsem si nebyl jist od koho a pro koho byl film vytvořen, má jít o nějakou finskou sebereflexi nebo naopak o klasicky rusky uzurpované téma s jejich výkladem historie. Pravda teorie velkého Finska (Suur-Suomi) v té době měla dost příznivců, ale doklady i z jiných míst ukazují, že prakticky nikde nebylo soužití se sovětskou hranicí obzvlášť příjemné.

Černý prapor (1958) odpad!

Zajímavý film, který i dnes působí dost neobvykle. Ať už se jedná o multikulty přístup, kdy postavy mluví různými jazyky a nejsou otitulkované, až po chvílemi dost nepřesvědčivou "džungli". Nicméně tento film je důkazem, že kdyby k tomu dostal prostor a možnosti, mohla se z Františka Peterky stát domácí hvězda béčkových akčních filmů. Nicméně se jedná o dost křečovité dílo, které samozřejmě také trpí notnou dávkou propagandy.