Garch

Garch

Martin Ritter

Česko

homepage

9 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

  Formanova oslava osobní svobody člověka. Zbytečno číst recenze a komentáře, To se musí vidět!. Pokaždé si Přelet skvěle užívám. A stejně mám vždycky na konci vlhké oči. A to se mi nestává u 99,7% filmů. ..PS: výborbý film o filmu: "Making of 'One Flew Over the Cuckoo's Nest', The" a také docela povedený "Byl jednou jeden film: Přelet nad kukaččím hnízdem". Howgh

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

  Nejlepší biják devadesátek :-)

 • poster

  Nejistá sezóna (1987)

  U "Nejisté sezóny" jsem si poprvé řekl, že začínají popraskávat ledy. Vynikající ukázka, jak to u "Cimrmanů" chodilo a chodí. Ohromné plus je zachycení cimrmanovských herců, kteří už tu nejsou (RIP Květo) Zajímavost: Možná že první cameo Jana Svěráka v celovečerním filmu ;-) . .. PS "zlatý prciny"

 • poster

  Big Lebowski (1998)

  Moje srdcovka. Dude Forever :-)

 • poster

  Apokalypsa (1979)

  S každým podíváním vidím nové věci. Nejsilnější válečný film, který není až tak válečný film. (VHS a orig.: DVD, 2DVD, 2DVD Redux 194 min., 2BluRay Redux 202 min. )

 • poster

  Počátek (2010)

  INCEPTION 2010: Film o filmu (Počátek Počátku...) si zaslouží vidět před shlédnutím filmu samotného. To, co se dnes řeší počítačově, to Nolanova parta řeší klasicky, filmovými prostředky, za pomoci obrovských houpaček a centrifug, monstrózních válců pro dlouhé hotelové chodby i s pokojem... Některé extrémně náročné postupy jsou použity jen pro krátký záběr, který může divákovi uniknout i když jen koukne, kde má pití..... 03/2015 Vstupování do snů ve snech - káča, abys věděl kdy to není sen - rolování Paříže... Jeden z těch filmů, který kamarádovi neodvyprávíte. .....PS: 10.4. 2015 Blu-Ray: INCEPTION (Počátek či Vnuknutí) Christopher Nolan napsal a natočil opravdu famózně. Troufnu si to napsat až teď, když mám, po kině a videu, nakoukáno pečlivě Blu-Ray. I s úctou k Interstellaru, je Inception pro mě největší z Nolanových filmů. Není možné vše pojmout po jednom shlédnutí. Kdo psal recenze po příchodu z projekce, film nemůže znát nebo má čtyři hlavy. ..PS Celá poslední pasáž, s několika úrovněmi snů a času (zhruba od jízdy v dodávce), uteče tak rychle, že sama o sobě relativizuje čas. ..PPS: bál jsem se vyřešení konce, ale Christopher Nolan je pán. ..PPPS: Hudba je famózní! ..PPPPS: "Chtěl jsem natočit menší film" (Christopher Nolan) ............. 10/2018 Znovu. A znovu nemám pochytáno vše ;-)

 • poster

  Stopy (2013)

  Naprosto famózní film o putování Robyn Davidson: "Tracks". Udělej si čas na každé políčko obrazu, na každý zvuk...Filmový zážitek. herecky, kamerou, scénářem, hudbou... Obrovský respekt před Robyn Davidson i tím, co zde prožila Mia Wasikowska. Asi překvapení a zážitek roku.

 • poster

  Birdman (2014)

  Teprve po druhém zkouknutí jsem schopen dát si většinu souvislostí dohromady. Je to filmařská Pecka, na kterou by měly být zvláštní hvězdičky za Kameru, všechna ta kouzla se zrcadly v hereckých šatnách... a taky za Hudbu - většinou zvukový doprovod, o kterém se nedá psát - to se musí zažít. (i chůze po schodech...) Michael Keaton mě naposledy bavil v "Mnoho povyku pro nic", a to už je doba. V Birdmanovi není jen obsazen do postavy, která mu sedí - Je to absolutní vyrovnání se s krizí středního věku. Riggan Thomson, jako by nebyla jen role, tady je Keaton snad úplně sám sebou... . „Popularity is the slutty little cousin of prestige.“ ..PS: Jedno mi pořád není úplně jasné: OD KTERÉ SCÉNY JE MRTVÝ? . ..PPS: Naomi Watts a Zach Galifianakis hustě nad úrovní minulých výkonů. Krom Edvarda Nortona, ten už může být ještě lepší snad jen ve stáří... ;-)

 • poster

  Jízda (1994)

  Je to JÍZDA :-) - Radek Pastrňák - naprosto přirozený neherec - frontman skupiny BUTY, která film svou muzikou posunula o další dimenzi. - Jakub Špalek - divadelník - člověk s velkým srdcem, věčně hledající a pro nově nalezené ztrácející co už má... ((o jeho začátcích jsem viděl skvělý syrový dokument - Kašpar, 1993 (volně navazuje 1999, obojí Helena Třeštíková - hledání divadla, láska, Potměšil, kterému Špalek, asi, zachránil nejen divadelní kariéru, ale i pozitivní myšlení)). A navíc - FEMME FATALE - Aňa. .......Apendix: o F. Renčovi, představujícimu Filipa Renče je zbytečno mluvit (Měl natočit Requiem pro panenku a zařadit se do "klubu 27" - byl by nesmrtelný! a vyhnul by se akcelerující trapnosti). .....PS "Jsou cesty hlavní a jsou cesty vedlejší"........PPS "Budeme si něco mejt? Dobrou noc"

 • poster

  Nebe nad Berlínem (1987)

  Něco úžasného - i němčina může znít krásně (!) Rozhodně můj nejoblíbenější film od Wima Wenderse. Jediný klad Berlínské Zdi byl vznik "Nebe nad Berlínem". Navíc se dozvíš, kým byl herec Peter Falk, což mnohé vysvětluje. Jako přidaná hodnota: Berlínská hudební scéna, v době kdy v Berlíně tvořili Nick Cave & the Bad Seeds, Crime & The City Solution... .

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace