Garch

Garch

Martin Ritter

Česko

homepage

9 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Narcos (TV seriál) (2015)

  Naprosto vynikající! Druhá série dokonalost ještě umocňuje. José Padilha dokázal pod NETFLIXem vytvořit naprostou přesvědčivost. I sebemenší role působí dokumentárně realisticky. Je to pecka. Druhá série teprve v polovině, ale působí ještě silněji než první řada. PS: Wagner Moura je světový herec. PPS dvacátá epizoda je unikátní, od úletového začátku, přes snivý prostředek, až po fatální konec, který není ještě koncem...

 • poster

  Městečko South Park (TV seriál) (1997)

  Naprostý obdiv, že Trey Parkerovi, Matt Stoneovi & co. nedochází dech a nápady. Čekal jsem, že dají max. 5 sezón. Chytré děti bych na to klidně nechal koukat - hned by věděly, jak nebezpečné je nechávat prkýnko nahoře. Nejlepší animák (krom prvních sérií The Simpsons a Futuramy)

 • poster

  Dexter (TV seriál) (2006)

  Znovu, po pěti letech, všechny série v jednom zátahu. Je to geniální adaptace s vynikajícími představiteli hlavních rolí. ...P.S. "Dexter", spolu s "Breaking Bad" posunul hranici termínu "hlavní hrdina" do úplně nových končin.

 • poster

  Perníkový táta (TV seriál) (2008)

  "Bez peněz do rakoviny nelez" ((i když někdy (S.Jobs etc.) ani to nepomůže)). Nejvíc seriál současnosti. Občas jsem jsem počítal hodiny kdy vyjde další epizoda. ...PS: Zdraví už si dneska za prachy koupíš (W.W....)., ale štěstí, těžko. ...P.P.S.: Razantní proměna charakteru úplně strčí do kapsy i poslední série Dextera

 • poster

  Jistě, pane ministře (TV seriál) (1980)

  Dokonalé, s dokonalým překladem a dokonalým dabingem. Děkuji.

 • poster

  Domek z karet (TV seriál) (2013)

  3/2015: House.of.cards.2013.s01e01. Počáteční skepse z opěvovaného seriálu se postupně rozplývá. Od půlky dílu si už některé dialogy vracím. David Fincher a Kevin Spacey. Opět (Sedm). Tak co se divím? ;-) ... tak, po páté epizodě (kde vyniká především Francisův politický otrok), pořád lepší a lepší! ...6.4. s01e13 "Nad námi ani pod námi žádná útěcha není..k Sobě a za Sebe se modlím" Francis Underwood. 1. série 100%... ... 2. sétie hned v polovině první epizody rozjede velechytrou hru páru dravců. kteří byli pro sebe stvořeni....100%......P.S.: Začátek každé epizody uvedou zrychlené titulky nočního Washingtonu, které obsahují jednu zvláštnost: Na žádném záměru není ani jeden člověk (!) Postprodukce musela dát velkou práci.

 • poster

  Volejte Saulovi (TV seriál) (2015)

  Fuuu. Tak to je síla. Nebýt csfd, ani bych to nepustil. Copak po "Breaking Bad" může přijít nějaké pokračování? Nejaký spin-off, možná prequel, který bude mít nějaký smysl a třeba alespoň třetinovou kvalitu? Vince Gilligan je neskutečný! Po prvních dvou minutách, kde je vměstnána celá bída nové identity Saula Goodmana, bylo jasno. Skvěle vymyšleno a 100% provedeno. Dál už jen sbírám detaily a vychytávky, které nám režisér přichystal. Po první epizodě je hodnocení natolik jasné, že kdyby ostatní stály za prd, tak to stejně vyjde na pět kulí... / ..Druhá epizoda - vyjednání dohody se "soudcem" v pustině by v té situaci bral každý "obžalovaný".../ Spolu s Breaking Bad to je liga sama pro sebe "Na této hoře postavím svůj chrám." ..../1. série: Skvěle napsané, zahrané, natočené + super zvuky a unikátní hudba. // 8/2016: Před první sérií jsem si nemyslel, že Vince Gilligan, Peter Gould a Thomas Schnauz vymáčknou z epizodní postavy Saula víc, než pár dílů prequelu. A ono to vydalo na dvě super série s několika linkami děje a těším se chci víc! P.S.: 07/2018 - Třetí série je ještě lepší - Některé záběry jsou nádherně půspbivé i jako fotografie. Je to síla.

 • poster

  Closer (TV seriál) (2005)

  Trochu trvá najít si cestu, Rozhodně to nejsou sympatie na první pohled. O to lepší je zjištění, že o to tady jde. A stejně nekompromisní je velitelka Brenda Leigh Johnson ve svých, naprosto skvěle připravených výsleších, kdy si jde rafinovaně a často hodně lstivě za pachatelovým přiznámím. Brendin rodinný a citový život je jednou z mála věcí, která by zasloužila (obzvlášť 4. série) trochu upozadit. Na druhou stranu, je protiváhou k tomu, že Brenda využije čehokoli, aby pachatele donutila se přiznat a neunikl co nejpřísnějšímu trestu. Dohody neuznává. Zaměření na výslechové finále Closer odlišuje od "Kriminálky Miami, NY, SCSI, LA... . ...PS: Zajímavá sestava vyšetřovatelského týmu a spol, kdy vše nejprve pěkně drhne a o nějaký ten klacek pod nohama není nouze ani později. Mnohé epizody jsou (příběhově i herecky) klenoty, které lze vidět i opakovaně.

 • poster

  Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

  Velké překvapení. Myšlenka každé z "povídek" o tom, co by, kdyby, mě vtáhla do děje a pěkně se mnou zamávala... Prakticky každá epizoda by mohla být zpracována na silný celovečerák, ve stylu Potomci lidí etc.

 • poster

  Fargo (TV seriál) (2014)

  Po vynikajícím Coenovic Fargu, a při tak vynikajícím výběru herců, jsem se fakt těšil. A zároveň obával, že natáčečům seriálu postačí vzít základ Farga, roztáhnout, rozpliznout a udělat postavy pochopitelné i pro ty hodně pomalejší. To by ale ani „omlazený“ Billy Bob Thornton neutáhl. Je to ale úplně jiné Fargo! A každou epizodou dostává větší grády, příběhově i herecky. Ukazuje se, jak výborné bylo obsazení herců jako: Martin Freeman, prakticky neznámá Allison Tolman, Colin Hanks, Bob Odenkirk nebo překvapivý Joshua Close. Za nezbytnou považuji titulkovanou verzi, dabing je nevyrovnaný. Přiznávám, že tohle Fargo jsem zpočátku hrubě podcenil.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace