K zemi hleď! (2021)

Toto nie je recenzia na film, toto je recenzia na svet (tak ako aj tento film). Za mňa film minulého roka. Prečo? Lebo myšlienka. Predstavte si, že žijete vo svete, kde napriek matematickej presnosti výpočtov vedcov im ľudia neveria, že zomrú o šesť mesiacov pri zásahu kométou. Aj keď vďaka rovnakej matematickej presnosti nás takéto múdre hlavy dokázali dostať na mesiac a späť, dokázali pristáť na kométe alebo objaviť neviditeľnú čiernu dieru. Povedali by ste, že tí ľudia sú hlupáci nie? A teraz si vymeňte kométu za klimatické zmeny, šesť mesiacov za storočie, excentrického milionára (ktorý svoje prostriedky namiesto záchrany sveta pred kométou míňa na vlastný egoboost) vymeňte napríklad za Elona a Meryl Streep za Trumpa (čav pa parížska dohoda). V 2015 sme mali zem prvýkrát teplejšiu o 1 °C ako v predpriemyselnom období, Keelingova krivka stúpa, Grónsko omodrieva, Amoc kolabuje, svet horí alebo sa potápa. A ľudia stále neveria. PS: Vonku prší a na Silvestra sme mali 20 °C.

Ovečka Shaun ve filmu (2015)

Beeeee :) Ovecke Shaun, ktora je vlastne baran a nie ovca davam 5* bez debaty. Smialo sa cele kino od najmensich po najstarsich ( za mnou sedeli tri damy po 60-tke, bez deti, a smiali sa jak najate :D ) Z kina som odchadzal v takej dobrej nalade ako davno nie. PS: Kolko z vas zaregistrovalo skryty joke na blackberry ? :D

Interview (2014)

Nečakal som, že na Vianoce 2014 budem pozerať film, okolo ktorého bolo také haló, že som sa naňho vrhol hneď ako sa dalo. Film sám o sebe je priemerná komédia v ktorej Franco aj Rogen hrajú tie isté postavy už stý krát. Ide však o ten rozruch okolo filmu, vôbec o tú myšlienku natočiť niečo takéto a hlavne o hlavnú úlohu- zabiť Kima xD. Dal by som 5* ale ten film nie je až taký dobrý. Filmu dávam 3* plus jedna naviac za nápad, odvahu a buzz okolo filmu.

Evropské zámky a paláce (2012) (seriál)

Pekné zábery obohatené o zaujímavý a nevtieravý komentár ohľadom ich histórie , majiteľov a historických udalostí. Ak nič iné tak je to aspoň video-tip na výlet po Európe :)

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Rozprávka môjho detstva, ktorá zabaví aj dnes. No niekedy za detských čias bol Tom zlý kocúr a postupne ako starneme zisťujeme že Jerry je malý bastard, ktorý mu nedá pokoja :D

Zhubni, nebo přiber! (2008) (pořad) odpad!

Sorry ale čo je normálne na tom ak nanútime zdravo sa stravujúcej žene nezdravý jedálniček nejakého tlustoprda ? Kde je nejaký odborník na výživu ? Podľa mňa nie je nič zdravé na tom ak má začať jesť a piť sladké a iné hlúposti. Ako fajn , myšlienka je celkom originálna ale taká myšlienka zákonite nemusí byť dobrá a rozumná. Veď takou myšlienkou je aj hrať tenis na chodúľoch bez istenia na krídlach letiaceho lietadla :) .

Vegas, Baby! (2011)

Labutia časť pre Roberta Sheenana a jeho nezabudnuteľného Nathana. Pre pochopenie a plné vychutnanie je nutnosťou pozrieť prvé dve série Misfits a až potom tento mini dielik. Keby to bolo dlhšie bolo by to za 5*

The Road from Karakol (2013)

Inšpiratívne a v niektorých scénach aj dosť uletené za čo sú len body plus. Celým road trip dokumentom sa nesie fest chill hudba. Týpek si to dáva na tom bicykli až máte chuť sa vybrať a skúsiť niečo podobné tiež :)

Plán útěku (2013)

Prison break -dôchodcovská verzia

Babovřesky (2013) odpad!

Trošku z Trošku. Nedokázal som to dopozerať, ono sa to ani nedá dopozerať, vlastne pochybujem o inteligencii nielen zúčastnených ľudí, ktorí dokázali hrať v tomto skvoste českej filmovej tvorby (vlastne aj o samom Troškovi pochybujem ) Najviac ma však štve, že človek natočí takúto vec, na ktorú bola škoda času a ešte na tom zarobí. Dajte Troškovi po papuli, list na vyhostenie z krajiny a dekrét o nesvojprávnosti.