• Romantický

Tanečnice (2000)

Nebylo to spatne. Z dnesniho pohledu nemoderni, totalne nerealisticke, misty lehce pokulhavajici az nudne, jindy naopak roztomile. Konec zcela neoriginalni, ale neurazilo.

Slib věčné lásky (2004) (TV film)

Prijemne navozeni tehdejsi atmosfery, hezka Katherine… Tim ovsem me plusove body konci. Pripravte se na jedno velke mega cliche! Kdyz zu si clovek mysli, ze vic to ani nejde, scenar sklouzne do jeste vetsi sladarny, hudba priostri kompletne nedramatickou scenu a hrdinove provedou uplne nejpredvidatelnejsi vec. Jak jsem si v komentarich precetla, take doporucuji dospivajicim devcatum plus laskou zhrzenym duchodkynim. Nikdo jiny nema pravo dobrovolne takhle trpet.

Tandoori Love (2008)

To snad ani nemohl nikdo myslet vazne. Neskutecny ulet! Nemam rada Bollywood, ale tato svycarska -parodie?- verze me docela bavila. Necekejte nic jineho, nez neskutecnou slataninu vseho mozneho i nemozneho,ale… sakra, na co ti svycari neprijdou!:-D

Modrý stát (2007)

Az tak me prekvapilo zdejsi negativni hodnoceni,ze jsem se i ze zcela vycepranou halvou rozhodla napsat komentar. Velmi prijemna originalni! romanticka komedie s pro me velmi moc prijemnou davkou komedie (nejen politicke,prestoze ta me bavila asi nejvic), navic velmi,velmi dobre zahrana. A aby tech velmi nebylo malo,pres relativne jednoduchou zapletku jsem se ani chvili nenudila. Dobre zahrane,dobre napsane,chytre a vtipne. Co vic si prat? Na posledni hvezdicku by to chtelo jiny konec,tento me bohuzel nenadchl.

Soumrak dne (1993)

Na film jsem se doopravdy tesila. A bez muceni uznam, ze zklamani ma hlavni zasluhu na pouze trech hvezdickach. Porusila jsem zasadu a podivala se na film podle knihy, kterou jsem byla unesena. Nadchl me jazyk, prostredi a hlavne pan Stevens. Hopkins a Thompson jsou moji oblibeni herci- co se muze pokazit? Bohuzel hodne. Pan Stevens na platne nemel (zcela logicky) sanci tolik zaujmout, me ja nezklamalo a vsude hledalo rozdily a nevychytavky... Ano, vim. Film je film a kniha je kniha. Jsem vsak toho nazoru, ze i filmari by meli znat sve hranice. A v tomhle pripade bohuzel opet kniha prevalcovala i jinak vyborne herce.

Emma (1996) (TV film)

Snaha se jim musi nechat. Snaha a odvaha: kdo dnes cituje podobne napsana dila? U snahy to ovsem i konci. Uprimny respekt pro vsechny, co to vydrzeli az do konce.

Slečna Emma (2009) (seriál)

Nejsympatictejsi zpracovani Emmy vubec. Moderne sesazeny scenar, hezke herecke podani (at zije ma draha Romola!), scena autenticka. I Jane Austen se tedy da natocit zajimave! Priznam se: vsechny 4 dily jsem zvladla za jedno odpoledne.

Emma (1996)

Nejhorsi zpracovani Emmy vubec. A to rikam s vedomim, ze kostymy byly krasne a Gwyneth roztomila.

Vzpomínky Casanovy (2005) (seriál)

Musim se priznat, ze se za ten promarneny cas trosku stydim. Ano, videla jsem oba dily. V obou byl lehce (kdyz uz ne doslova asexualni) nepritazlivy Casanova, zajimave ale ujete kostymy (pripomnelo mi to snahu 90 let v CR tocit "moderni" pohadky), dej pritazeny za vlasy, povrchni dialogy, scena o nicem... Ano, melo to napad. Ano nasla jsem i prijemne herecke vykony (paradoxne pak u stareho Casanovy a a mladicke sluzebne). Ale o cem ze to bylo? O nicem- mnoho povyku pro nic.

Hideous Kinky (1998)

Katina hrdinka se hleda. A hleda a hleda... Zanechava za sebou pritom nejen zdravy rozum, srdce, a sve deti. A najde? To jsem si sama nebyl jista. Pribeh jako takovy me rozhodne nenadchl. Krajina ovsem ano. Tudiz jsem to brala jako exkurs do zeme, kde jsem nikdy nebyla, k mentalite, kterou nechapu. Bylo to barevne a vonelo to korenim.