KafuR

D. V.

okres Zlín

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 6.4.2017  15:11

3,5*. Takové klasicky americké oblíbené téma plné patosu a bezbřehé snahy pomoci celému světu a hlavně sami sobě. Filmu navíc chybí pořádné vyvrcholení, a proto hlavně ke konci ty občas až monotónní bojové sekvence působí zdlouhavě. Na druhou stranu však zajímavé exotické exteriéry jako zběžný exkurz do takové nestabilní africké země, příjemní a neokoukaní herci a akce a dynamika z toho také sálá na sto honů. Vypůjčení dějové kostry od skutečného příběhu je v současnosti velice oblíbené a i Bay je jedním z těch, co toho využili ve svůj prospěch.

• 13.1.2014  20:22
    2012 (2009)

Pokud po skončení tohoto filmu nechcete vytahovat dálkový ovladač z televizní obrazovky, tak musíte doufat, že všechno to, co zde bylo ve více než dvou hodinách zprostředkováno, mělo za úkol pouze pobavit a názorně ukázat, jak nemá vypadat film zachycující realitu všedního dne. Dělat si starosti o hlavní postavy není v podstatě možné, jelikož ty jsou asi školeny matrixem a vědí, že opravdový svět vypadá jinak, což jim umožňuje projíždět mrakodrapy limuzínou, bez újmy prolétávat sopečným popelem a ještě se přitom tvářit tak, že to vypadá, že se snad (??) strachují o svou budoucnost. Megalomanské zpracování je nicméně úchvatné, pohledy na kontinenty mizející v hlubinách vod skvělé a stejně skvělé je i trefné zpracování charakterů jednotlivých postav zastupující etnika celého světa, přičemž je chvályhodné, že se režisér nezaleknul rýpat i do smetánky lidstva.

• 1.3.2017  15:38
    3 idiyats (2009)

Vražednou stopáží orámovaná, přesto však svěží komedie jakoby vystřižená z nějaké indické pohádky. Mimo větší či menší idealizaci ale film docela trefně naráží na (nejenom) místní společenské nešvary, vysokoškolský systém nevyjímaje, a nezřídka je tak komediální schéma přerušeno scénou, která má do úsměvu daleko. K tomu pár skvělých vtípků, i když nespočet věcí bylo možno vidět už i jinde, a slaďoučký konec, u kterého se rejža inspiroval nespočtem podobně laděných dojáků ála Hollywood.

• 15.8.2015  09:46
    96 hodin (2008)

O tom, co všechno dokáže Neeson se svou speciální sadou dovedností, se člověk přesvědčí až v průběhu tohoto filmu a nejednou se mu také při tom chce kroutit hlavou, protože mu to občas připomíná i Bourneovy vychytávky, se kterým bych ale tohoto dědulu přece jen ještě nerad srovnával. Klasická kostra příběhu osamělý taťulda na cestě za pomstou a záchranou dcerušky je naštěstí obalena poměrně syrovou polevou a se záporáky se moc nemazlí, takže až na ten protivný a nutný happyend by jeden konečně jednou usínal i s příjemným pocitem zadostiučinění, že stále existují čerství důchodci, kteří se nebojí nakopat do zádele třeba takové obchodníky s bílým masem. Jen škoda, že si tu rozmazlenou dcerušku neuhlídal!

• 3.5.2015  13:37

Špičkový akčňák, který se obejde bez zástupů zabijáků v tratolišti krve, siláckých keců a bezduchých výbuchů, ale který spíš sází na povedený scénář, civilní herce a rejžy bez potřeby se zbytečně ukazovat. Damon sice ze začátku vypadá jak vyjukaný chlapec, který ke svým schopnostem přišel během nehody v laboratoři, ovšem záhy i tento jeho výraz dostává svůj smysl a člověk na konci může jenom s potěšením konstatovat, že stále existují filmaři, kteří dokážou známou látku obalit tak, že člověka ani nenapadne to s něčím srovnávat. Protože Bourne je kapitola sama pro sebe.

• 24.9.2014  23:55

Jedna veliká nuuuuda.. Ne že bych očekával nějaké extra originální inovace typu sympatické hlavní hrdinky, ale scénář míchající prvky Godzilly, Spider-Skatemana a nad tím vším bdících jeřábníků na správném místě mi ke spokojenosti stačil asi tak jako vidina dalších nudných pokračování, takže nezbývá než rejžovi poblahopřát za to, že se mu podařilo vytvořit z tisíckrát otřepaného klišé verzi ještě o pár melounů otřepanější.

• 23.12.2013  23:10

Nejlepší by bylo vzít to pěkně po kousku a zvlášť ohodnotit každou sekci, která dala dohromady tuto pohádku. Dialogy vtipné a nápadité a hlavní protagonisti sympatičtí, jenomže to celé je zaobalené do všedního kabátu, který prostě ničím nezaujme a na pohádku působí občas až nepatřičně. Hlavní dějová linie přímočará a předvídatelná (vím, že je tak to v pohádkách bývá) a konec působí dojmem pouze laciného dovětku, který dostal za úkol celý příběh pouze orámcovat.

• 2.1.2019  10:37

Přesně jak Jiří Strach avizoval: co fungovalo i v předchozím díle (nebeský humor), to bylo přidáno, a co potřebovalo vylepšit (výprava), zlepšeno bylo. Proto je s podivem, že se také s druhým dílem nezlepšil příběh. Dějová linie tentokrát vyznívá do ztracena snad ještě více než v díle původním a celému tomu vlastně chybí pořádná zápletka. Duo Trojan-Dvořák to sice celé odběhají a odskákají poctivě, bez pořádného scénáře ale ta jejich snaha vyznívá dost naprázdno. A navíc, to finální zatočení s Košťálem popírá až doposud budovanou nebeskou filozofii o bezzásahovosti do života lidí, to bylo dost laciné.

• 12.11.2015  19:52
    Ant-Man (2015)

Slabší trojec. Je sice chvályhodné, že se Marvel nesnaží každým filmem vytasit s protivníkem ohrožujícím když ne celý svět, tak aspoň Ameriku, už méně chvályhodné je však to, že se kromě navaření jakž takž vtipné kaše jede podle posté z koše vytáhnutého scénáře od předchozího filmu, který se kromě názvu liší jenom rokem uvedení do kin. Žádné překvapení se tedy nekoná, na druhou stranu ale potěší příjemné herecké obsazení a vcelku organická návaznost na zatím poslední Avengerovskou taškařici s neposedným Ultronem.

• 21.11.2013  12:54
    Atlas mraků (2012)

Už zdejší poměrně protichůdné komentáře by neměly nechat nikoho na pochybách, že tento film není zdaleka pro všechny a také zdaleka to není film na jedno shlédnutí. Mohl bych teď jednoduše napsat kritický (nebo oslavný) komentář, ale myslím si, že ani jeden způsob by nevystihoval samotnou podstatu filmu. Film hýří tolika obrazy, obsahuje tolik myšlenek a nálad, že i přesto, že v zásadě pochopím všechny hlavní pilíře filmu, nebudu schopen tu záplavu obrazů celistvě vstřebat a budu hodnotit hlavně pocity, které ve mně ty obrazy vyvolaly, což nemusí být sice úplně chyba, ale emoce jsou zavádějícím hodnotitelem kvality. Jedná se určitě o novátorské (a odvážné) dílo, a přestože se s některými postoji filmu neztotožňuji, rozhodně má svoji myšlenkovou hloubku. Kladně hodnotím krásný soundtrack a v neposlední řadě také to, že některé pasáže mi velmi silně připomínaly román Tulák po hvězdách od Londona.

• 11.5.2015  21:19
    Avengers (2012)

Whedon si byl určitě vědom očekávání, které něj padalo ze všech stran, a to také asi může za to, že film je sice klasicky americky zábavný popcorňák s kupou povedených hlášek, ale na druhou stranu v něm kromě grupáče superhrdinů jakožto splněný sen všech geeků chybí jakákoli režijní invence, která by stála nejen za zapamatování, ale i za druhé zhlédnutí. První zhlédnutí na čtyří hvězdičky stačí, ovšem další zhlédnutí už se neobejdou bez otázky, jestli by si takový film nezasloužil vizitku, která nevybledne dřív, než skončí poslední potitulková scéna.

• 17.9.2015  18:43

Viuzálně krásná akční bejkovina, u které naštěstí ani ten digitální bordel nedělá větší peklo, než je nezbytně nutné. Hloubavý záporák sice moc strachu nenažene, ale situační humor mezi hlavními postavami funguje dobře, nové postavy jsou zajímavé a tempo filmu navíc také nedává moc možností soustředit se na něco jiného. Scénář sice už nemá čím překvapit a o hrdiny se také nelze skutečně obávat, ale jako prďácká nabušená přehlídka marvelovských dětiček to funguje dokonale.

• 7.5.2019  09:50

Šlo by rozebrat každou ze tří částí filmu, od zkratkovitého úvodu ála a bylo po všem, po druhou část ve stylu paralelní vesmírné a časové road movie, až po závěrečnou část, která nabízí opravdu velkolepou bitvu se všemi, na koho si vzpomenete. Škoda jen toho, že ačkoli šlo v závěru hlavně o osud Země a lidstva samotného, v bitvě samotné po normálním člověku a jeho zbraních nebylo ani vidu ani slechu. Jako by se už jednalo o čistokrevnou fantasy, ve které už pro normálního člověka není místo. A to přesto, že se odehrává na jeho domovské planetě.

• 16.5.2018  17:52

Jednou to příjit muselo a Thanos přišel. Bez nějakého vysvětlování, bez příkras, za to s padáním hlav hned od začátku. Parádní úvod, který se s ničím a nikým nemazlí a uvádí do chaosu, který potrvá praktický celý film. Vzhledem k množství postav je děj dost zasekaný a rozkouskovaný, tu dialogy, tu seznamováním a jednotlivé epizodky jsou nevyrovnané v závislosti na postavách. Závěr nezávěr účel ale splnil, na druhou část navnadil a všechny ty neporazitelné superhrdiny dostal tam, kde jsme je ještě neviděli.

• 11.11.2014  23:30
    Barbar Conan (2011)

Věčně odhalený svalovec z chladného severu klátící nepřátele a ženštiny svým jedním anebo druhým mečem, - skoro by to vypadalo, že o zábavu bude postaráno.. Jeenomže film má skoro dvě hoďky, takže pokud si scénaristi opravdu vystačili jenom s tímto nápadem, není pak divu, že po zhlédnutí vám v mysli zůstane pouze otázka, jestli tu bakanou gothičku na konci omylem nepropíchl trochu jinak než mu radily hormony.

• 13.11.2014  19:30
    Barbar Conan (1982)

Mno, klasika to asi je, ale já jsem se jenom dočkal klasicky na nápady chudého scénáře a naopak velmi bohatého obrazového materiálu na téma Arnieho svalstvo ze všech úhlů a ve všech polohách, takže vzhledem k nějakému tomu očekávání jsem byl na konci spokojen asi tak jako malý Conan po prvotním setkání s králem Hadem.

• 3.3.2016  18:11
    Batman (1989)

Vykreslení Gothamu nezapře klasické vize svého režijního tvůrce, který se nezaobírá minulostí, ale hned bez okolků zavádí do města zločinu, kde začal řádit neznámý maskovaný fantom. Nicholson v roli hlavního padoucha skvělý, stejně jako ústřední hudební motiv. Kdo je ovšem nevýrazný, tak to Keaton, kterému by člověk byl ještě schopen uvěřit postavu plachého milionáře, ale už ne roli neporazitelného ochránce Gothamu. Škoda že film nejde do hloubky, mnoho situací a scén posouvá příběh dál jenom za cenu logických relapsů a spoléhání na náhody, což v celkovém dojmu ubírá filmu na uvěřitelnosti a atraktivitě.

• 9.3.2016  21:15

Keaton nám trochu zestárl a s tím jeho vyzrálejším vzhledem i jeho Batman získal věrohodnější masku. Druhý Batman už také tolik nespoléhána náhody, ale hodně toho svěřil do rukou hlavních herců, což se koneckonců vyplatilo. Hlavního záporáka je sice člověku spíš líto a Walkenovo zosobnění bezpáteřního obchodníka budí občas spíše sympatie než hrůzu, ale Pfeiffer splnila svou dvojroli téměř bez výhrad. Do toho všeho pak mistr Burton pouští do ulic svou depkoidní symfonii plnou zmaru a špinavosti, která zamořuje mysl, a náladu směřuje do hlubokých kanálových vod Tučňákovy říše.

• 27.6.2016  20:53

Aneb jak to dopadne, když řádí dva kohouti v jednom kurníku. Tedy ještě větší bordel než bez nich. Půlka filmu se snaží podchytit motivace obou stran, vnitřní pohnutky, odlišné názory i vnější nátlak, který je nakonec dostal do jedné velké mely. O dostatečně hluboce vykreslené motivaci lze úspěšně pochybovat, je jasné, že šlo jen o to je nějak dostat do sebe a nebát se to celé zaobalit do další záchrany lidstva a celého světa. Proto bude zajímavé čekat, jestli tato jejich přetahovaná bude mít nějakou dohru v dalším dílu, výdělky byly spíš zklamáním.

• 14.1.2016  17:31

Nechybí dostatečně zevrubný popis všeho, co předcházelo zrodu ochránce Gothamu, Waynovy pohnutky a jeho cesta za hledáním sebe sama, na jejímž konci stojí Batman, Gotham City jako město hříchu a soundtrack, který vyjadřuje rozpolcenost jak hlavního hrdiny, tak i celého flmu. To vše je obaleno do temnějšího hávu a bez jekéhokoli náznaku lepších zítřků. Ideálně přichystaná půda pro nastupujícího Temného Rytíře.

• 30.7.2015  21:26
    Black Books (TV seriál) (2000)

Tato trojčlenná partička s Bernardem v čele má na jednu stranu v zásobě geniální fórky, které byste v jiných sitkomech hledali jen těžko, na druhou stranu ovšem seriál působí nesčetněkrát lacině a jaksi bez nápadu. Dylan Moran jako Bernard Black a jeho chování k zákazníkům je geniální kapitola sama pro sebe a celý seriál je na této interakci také postaven. Jenže v dílech, kde to Dylan sám neutáhne, má člověk nutkání se několikrát podívat na hodinky, a to přesto, že jeden díl má dvacet minut.

• 22.2.2018  10:18

Aneb Marvel meets Africa. Chválit je možno ledaco - exotické exteriéry, které filmu dodávají punc originality a marveláckým filmům tak zase dále rozšiřují obzory, stylové a kulisám odpovídající hudební motivy nebo neokoukané herecké tváře, které ale zároveň nebudí dojem, že se u filmu ocitly pouze díky barvě pleti. A k tomu navíc záporák, jehož pohnutky je možno pochopit, protože to není nikdo jiný než (ne)obyčejný člověk a ne nějaká obluda z vesmíru. Proto škoda kolísavého tempa, nenápaditého finále a scénáře, který na některých místech mohl z filmu vytlačit mnohem víc emocí.

• 18.1.2018  16:10

3,5*. Dost ujetá a ztřeštěná komedie, které začíná navíc trochu škodit i zub času, přesto však neodolatelně sympatická a velice hravá a nápaditá v jednotlivých momentech. Některé bláznivé gagy již právem zkultovněly, protože této hrstce Bažantů a jejich filmovému štábu nebylo nic svaté a nebáli se udělat si legraci jak ze sebe, tak ze všeho, co jim přišlo pod ruku. Jako sympatická letní oddychovka ideální, ovšem za inteligentnějším humorem se musí jinam. A to hodně daleko.

• 12.5.2014  18:56

Natočit kvalitní parodii není nic jednoduchého, o čemž nás rok co rok ujišťují pokusománie snažící se točit podle scénáře, který konkuruje svým rozsahem jednomu večerníčku a který by mnohem více splnil svůj účel omotaný kolem rourky na záchodě. Bláznivá střela sice už létá po světě nějaký ten čas, ovšem komu to vadí, když ani po letech neztrácí nic z toho, co ji dělalo vtipnou už před dvaceti lety?

• 17.12.2018  09:56

Nemusíte se v jejich hudbě nějak orientovat, ale ona se k vám stejně dostala, ať už jste chtěli nebo ne. Životopisné snímky frčí, a zvlášť, když se jedná o hudební ikonu, která je v podvědomí uhnízděna víceméně každého, je situace dost usnadněná. Stačí si z životopisu vzít to, co se hodí do krámu, něco poupravit a na pozadí hodit některé z jejich legendárních hitů. Vyhajpované hodnocení nepřekvapuje, takový film bude spíše přitahovat příznivce Queenů než jejich odpůrce a těm pak také nabídne energickou, pěveckou ódu na Jejich Výsost, podepřenou navíc skvělými hereckými výkony. Ale finále na Live Aid bombastické.

• 20.5.2015  19:51

Greengrass dokázal, že umí balancovat na ostré hraně a ve třetím Bourneovi se mu podařilo zachovat toho "námi" oblíbeného agenta a navíc ho bez vytáček pěkně od začátku ponořit do jedné nepřetržité salvy akcí počínající výbornou pasáží na berlínském nádru a končící.. kde vlastně? Asi až u jména rejžy při závěrečných titulkách. Zběsilý střih a rychlá kamera jsou tady už plně oddány akci, takže o přehlednost tady nejde a samotný závěr je takové toužebné vyvrcholení, pro všechny, kterým se tento agent stihl pořádně zadřít pod kůži. Přesto nezbývá než doufat, že Bourneho jeho minulost už nedostihne. V nejlepším se má totiž přestat, aby bylo na co vzpomínat.

• 22.4.2017  00:19

Cestiček, narážek a oslích můstků směrem k původní trilogii je zde více než dost, a proto je s podivem, že si Gilroy scénář více nepohlídal a nedokázal se zbavit nálepky příživníka na původní trilogii. Film ve své střední části šlape pěkně, jenomže k ní vede pomalý rozjezd, ve které je člověk nucen ke sledování více či méně uvěřitelných pohnutek vedoucích ke zkáze Outcomu, a k tomu navíc nehorázně useknutý konec, který neřeší vůbec nic a do původně ucelené trilogie vnáší jenom další otazníky. Zřejmě připravovaná půda pro další sequely.

• 15.5.2015  00:04

Dva roky žil Bourne v klidu, než ho jeho minulost znovu dostihla a naservírovala nám první pokračování příběhu agenta, který ze všeho nejvíce bojuje s vlastní identitou. Změna režie je znát hlavně na kameře, její krátké a dynamické stopáže umocňují dravost filmu i tam, kde se to zrovna dvakrát nehodí, kvůli čemuž se film zdá chvílemi nepřehledný, i když je pravdou, že opačným stylem by žánr tak trochu popíral sám sebe. Akční scény jsou povinností pro všechny studenty dynamiky a vzrůstající entropie, finální naháněčka v ulicích Moskvy představuje jeden táhlý a strhující zážitek konkurující projížďce na horské dráze. No nic, už se těším na třetí setkání.

• 26.3.2015  14:20
    Brněnský masakr zubařskou vrtačkou (amatérský film) (2004)

Na dobré videjko je to příliš dlouhé, na amatérský film příliš nudné a pointa prakticky žádná, takže příště bych vážně popřemýšlel o tom, jestli místo takového počinu radši nezajít k tomu zubaři, jelikož já už toho svého mám odzkoušeného a ztráty jsou zatím minimální na obou frontách.

• 23.12.2016  22:20

Bizarní a sprostý slepenec událostí ze života potravin, které se mluvou inspirovaly patrně ve spodině společnosti. Nechybí tomu jednotící linie, příběh zaměřený na několik postav a velice zajímavě naznačená paralela mezi společností a kritika její náboženského a sociálního výrazu. Přesto se však kromě oplzlosti a nekorektnosti nejedná o nic originálního, příběhová linie je banální a má funkci jen poskládat tu kupu dvojsmyslných a úchylných scén do jednoho balení. Rozhodně ne film pro všechny, nejvíce se asi pobaví pubertálové, kteří o zde naznačených scénách zatím pouze neúspěšně sní.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14