KafuR

okres Zlín

1 4 8 11 12 13 14 následující >>
    • 5.12.2014  21:09
    Černá smrt (2010)

S hororem se to potkalo, jenom když pan distributor nevěděl, co má pod snímek připsat, aby na to šlo víc lidí, jelikož se patrně obával, že Sám Bean na to stačit nebude, ale pokud jste ochotni skousnout, že žádné bububu se konat nebude a chcete se jenom podívat, jak se vyučovalo náboženství ve středověku, není lepší možnost, než si pustit tento bažinou nasáklý depkoidní dokument o díře, která zná mor stejně jako křesťanství pouze z pohádek bratří Grimmů.

• 28.6.2015  16:32

Další film, který doplácí na zbytečné a přehnané adorování nějakého jiného filmu, v tomto případě Mlčení jehňátek. Červený drak je scénáristicky vymakanou a atmosféricky povedenou reklamou na nějaké to klidné bydlení s velkým pozemkem, nejsilnější momenty filmu představuje křehký vztah mezi slepou kráskou a běsnící zrůdou a fenomenální Hopkins dokazuje, že role Hannibala byla napsána jen a jen pro něj. Proto je opravdu škoda, že se asi nikdy nezbaví nálepky komerčního pokračování přeceňovaných Jehňátek.

• 19.6.2016  17:03
    Četnické humoresky (TV seriál) (1997)

Sympatický dobový seriál s příjemným hereckým obsazením a povedenou výpravou. Scénáristicky sice ne vždy nadprůměrné, některým dílům je hoďka a půl příliš dlouho a některé motivy zápletky se opakují nezávisle ve více dílech, přesto však pan Moskalyk tímto počinem přinesl svěží vítr do českých seriálových vod a dokázal skloubením vážných kriminálních příběhů a příhod s nádechem nadsázky vytvořit seriál, který neurazí ani při opakovaných zhlédnutích. A navíc skvělá úvodní znělka.

• 11.10.2018  10:09
    Ďábel (2010)

Mysteriózní film s mystickým poselstvím a tomu je podřízeno úplně vše. Postavy, jejich chování, závěr, prostě vše. Hororová linie je zde omezena pouze na to, aby napětí budovala, ale zároveň aby sloužila jen a jen myšlence filmu a nestrašila víc, než je třeba. Což o to, napětí ve výtahu by se dalo krájet a tvůrci rádi několikrát zkomplikovali rozhodnutí, který z nich je ten "bubák", ale závěrečná pointa měla být víc sofistikovaná, a ne na konci filmu s jakž takž reálným dějem jít cestou nejmenšího odporu i za cenu toho, že se najednou realita pošle k šípku.

• 28.7.2014  19:10
    Šerifové (1998)

Mám trochu obavy, aby se u chudáka Sama Gerarda teď někdy vůbec zastavil telefon, protože si dovedu úplně přesně představit, jak žádoucím zbožím musí být tenhle šerif pro všechny zabijáky, kteří jsou skálopevně přesvědčeni o svojí nevině, obzvlášť po tom, z čeho všeho dokázal vysekat Kimbla a tady i Robertse. No úplný zázrak! Sice tentokrát to měl s trochu tvrdším dopadem, přičemž nepochybuju, že po tomhle do letadla sedne už jenom poté, co nejdřív pečlivě prohledá WC a osobně pohlídá všechny Číňany putující se během letu vylulat..

• 2.2.2017  19:38

Skvěle obsazený hlavní dětský hrdina a skvělý Willis. Film, ve kterém se objeví spousta lidí, přesto však je z něj cítit izolovanost a osamocení jako z máločeho. Ponuré prostředí, motiv odcizení a pointa, která neznalého musí nutně položit. To je ale také možná zádrhel filmu - na první zhlédnutí určitě silný zážitek, ovšem se znalostí závěru film ztrácí i kus svého puncu dokonalosti. A v souvislosti s takovou pointou není ani scénář úplně domyšlený. Třeba jen jedna otázka za všechny (SPOILER): Vážně by si toho z pohledu hlavní postavy bylo možno tak dlouho nevšimnout, to se s nikým nebavil?

• 11.4.2014  01:03
    Švestka (divadelní záznam) (2001)

Stařecké neduhy stokrát jinak. Tak tady opravdu Smoljak exceluje, jeho sklerotické výjevy nemají daleko k dokonalosti, což ovšem platí také o hereckých etudách ostatních česačů ovoce. U této hry si také více než u jiných všímám toho umění vytvořit zábavu tam, kde vlastně chybí děj. Nicméně, jeho nepřítomnost jsem však přece jen občas pociťoval.

• 16.9.2015  16:25

Špinavý, bezútěšný začátek a konec, který nic neřeší, no není tohle válka? Rejžovi bohužel utekl závěr, takže amerického hrdinského patriotismu jsme ušetřeni nebyli, ale převážná většina filmu patří do kategorie drsná a nelidská válečná vřava, která navíc nabízí ne tak obvyklý pohled z kokpitu tanku. Herecky nejlepší Pitt, i když ostatní osazenstvo té železné plechovky také není k zahození, takže nebýt toho zbytečně klišoidního závěru, byla by to až neočekávaná spokojenost.

• 8.8.2016  21:56

3,5*. Seversky neučesaná ale seriálově přímočará žánrovka, která na základě dvou paralelních linií dává tušit, že řešit odložené případy je občas nutné i hodně rychle. Dokud pak zůstaval pachatel ukryt hluboko v mysli nemocného chlapce, kriminálka byla zajímavá, měla spád a dokázala držet pozornost. Od odhalení správné fotografie, což je nejsilnější moment filmu, se ale film zbytečně zahazuje s až zbytečnou doslovností a snahou, aby to co nejlépe zapadlo do sebe, až se z diváka stane pouze nemyslící loutka, které je vlastně fuk, co pro něj konec přichystá.

• 20.11.2014  21:09

Taková anglická víska před sto lety, to je díra k popukání! Věří se tam na bubáky stejně jako na právníky, přičemž není zřejmé, který z nich tam budí větší hrůzu, mlhy nad blaty jsou tam takové, že každé zaštěkání kdejakého Alíka zní jako pes Baskervillský, a k tom barabizna se soukromým hřbitovem s otvírací dobou závislou na fázi Měsíce, co víc si přát? Snad jenom lepší scénář, protože film nenabízí víc než zjištění, že zhrzená matka je horší než anglické počasí.

• 13.2.2019  16:33

Prvoplánovitý a sexistický humor je bohužel u českých komedií standardem, a na této sázce na jistotu se málokterý český tvůrce odváží nestavět. Druhou sázkou na jistotu byly šablonovité charaktery hlavních postav, největší jejich škodou je ale to, že se jim nikdo nepokusil přidat nový rozměr čímkoliv originálním či neotřelým a v tomto provedení představují pouze vyčpělé stereotypy lidí, které se celý život (film) honí pouze za jedním snem a řeší furt ten samý (a jediný) problém. Je to tak trochu škoda, protože herecké obsazení je příjemné a sportovní nádech dává celému filmu potenciál probudit zájem u poměrně širokého publika.

• 20.12.2015  01:15

Některé vtípky jsou vážnými adepty na kyselý úsměv roku a konec vyšumí na prázdno jako špatně nafouknutý balónek, ale hlavně první půlka je nabita gagy nejhrubšího kalibru, která se dá s kamenou tváří přestát jen těžko. Takže tak na půl. Montyho absurdní humor není určitě pro každého, jako neortodoxní plivanec konzervativní straně světa to však stále funguje dokonale. Jak říká můj známý: S tímto filmem mám dogmatický problém;)

• 23.7.2015  19:51
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

Měl to být seriál, který roztrhá sitkomovou nadvládu a přinese do seriálových vod žánr, kterému tam zatím pšenka nekvetla. Co se týče komerčního a diváckého ohlasu, myslím, že tvůrci můžou být spokojení, ale na druhou stranu, tak upadající kvalitu v průběhu rostoucích řad aby člověk pohledal. První série se skvělým pilotem byla ještě zábavná a v rámci možností nedávala tolik prostoru remcat nad minimem skutečně originálních scén a strachem pustit se do nějakých odvážnějších inovací. S dalšími sériemi už to ale jde se seriálem z kopce. Přibývají díly, kde se jenom otravně kecá, občas některá postava zemře, aby byla zanedlouho nahrazena do počtu nějakým dalším přeživším nováčkem a hlavně veškeré zápletky se točí kolem zombií anebo nějakých "zlých" lidí. A to je na sedm řad příšerně málo. Jsem zvědavý, kdy někdo střízlivý konečně pošle tento seroš do kytek, ale chápu, že komerční úspěch tomu zatím bohužel brání.

1 4 8 11 12 13 14 následující >>