KafuR

KafuR

D. V.

okres Zlín

8 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
  • 7.5.2019  09:50

  Šlo by rozebrat každou ze tří částí filmu, od zkratkovitého úvodu ála a bylo po všem, po druhou část ve stylu paralelní vesmírné a časové road movie, až po závěrečnou část, která nabízí opravdu velkolepou bitvu se všemi, na koho si vzpomenete. Škoda jen toho, že ačkoli šlo v závěru hlavně o osud Země a lidstva samotného, v bitvě samotné po normálním člověku a jeho zbraních nebylo ani vidu ani slechu. Jako by se už jednalo o čistokrevnou fantasy, ve které už pro normálního člověka není místo. A to přesto, že se odehrává na jeho domovské planetě.

  • 21.3.2019  09:30

  3,5*. Má to tempo, má to vtip a klasická tisíckrát prošlapaná cestička za stvořením dalšího superhrdiny je v tomto případě přece jen dostatečně klikatá na to, aby tu dvouhodinovou stopáž zvádla. Škoda jen, že má divák na konci pocit, že na očekávaného Thanose stačí postavit tady toto monstrum a ostatní Avengers budou tak maximálně hrát křoví. Ale kdoví, možná, že se u ní nějaká slabina ještě objeví. A navíc, scénky s Furym a Flerkenem opravdu nečekaná zábava.

  • 13.2.2019  16:33

  Prvoplánovitý a sexistický humor je bohužel u českých komedií standardem, a na této sázce na jistotu se málokterý český tvůrce odváží nestavět. Druhou sázkou na jistotu byly šablonovité charaktery hlavních postav, největší jejich škodou je ale to, že se jim nikdo nepokusil přidat nový rozměr čímkoliv originálním či neotřelým a v tomto provedení představují pouze vyčpělé stereotypy lidí, které se celý život (film) honí pouze za jedním snem a řeší furt ten samý (a jediný) problém. Je to tak trochu škoda, protože herecké obsazení je příjemné a sportovní nádech dává celému filmu potenciál probudit zájem u poměrně širokého publika.

  • 16.5.2018  17:52

  Jednou to příjit muselo a Thanos přišel. Bez nějakého vysvětlování, bez příkras, za to s padáním hlav hned od začátku. Parádní úvod, který se s ničím a nikým nemazlí a uvádí do chaosu, který potrvá praktický celý film. Vzhledem k množství postav je děj dost zasekaný a rozkouskovaný, tu dialogy, tu seznamováním a jednotlivé epizodky jsou nevyrovnané v závislosti na postavách. Závěr nezávěr účel ale splnil, na druhou část navnadil a všechny ty neporazitelné superhrdiny dostal tam, kde jsme je ještě neviděli.

  • 22.2.2018  10:18

  Aneb Marvel meets Africa. Chválit je možno ledaco - exotické exteriéry, které filmu dodávají punc originality a marveláckým filmům tak zase dále rozšiřují obzory, stylové a kulisám odpovídající hudební motivy nebo neokoukané herecké tváře, které ale zároveň nebudí dojem, že se u filmu ocitly pouze díky barvě pleti. A k tomu navíc záporák, jehož pohnutky je možno pochopit, protože to není nikdo jiný než (ne)obyčejný člověk a ne nějaká obluda z vesmíru. Proto škoda kolísavého tempa, nenápaditého finále a scénáře, který na některých místech mohl z filmu vytlačit mnohem víc emocí.

  • 17.12.2018  09:56

  Nemusíte se v jejich hudbě nějak orientovat, ale ona se k vám stejně dostala, ať už jste chtěli nebo ne. Životopisné snímky frčí, a zvlášť, když se jedná o hudební ikonu, která je v podvědomí uhnízděna víceméně každého, je situace dost usnadněná. Stačí si z životopisu vzít to, co se hodí do krámu, něco poupravit a na pozadí hodit některé z jejich legendárních hitů. Vyhajpované hodnocení nepřekvapuje, takový film bude spíše přitahovat příznivce Queenů než jejich odpůrce a těm pak také nabídne energickou, pěveckou ódu na Jejich Výsost, podepřenou navíc skvělými hereckými výkony. Ale finále na Live Aid bombastické.

  • 19.3.2019  10:01

  Potřebovalo by to zkrátit stopáž, protože tempo je unylé a příběh bez výraznější zápletky nedokáže strhnout tak, aby to dokázalo udržet nepřetržitě pozornost. Vzhledem k pikantnímu tématu se také jedná o příliš středněproudý a nekontroverzní snímek, který nedokáže plně využít rebelského charakteru hlavní postavy.

  • 19.11.2018  21:39

  U katastrofických bijáků se asi tak nějak podvědomě předpokládá, že budou přiměřeně tupé, ovšem nikdy by neměly být tak blbé, aby zároveň i přestaly bavit. Tento přírustek cílený pro asijské publikum má navíc ještě jeden problém, a to je absolutní nedostatek kolosálnosti. Film 2012 byl také blbý, ale byl dost kolosální na to, aby mu člověk spoustu věcí odpustil, zatímco v tomto případě se jedná o bezpohlavní, krve se štítící epizodku Jakuba Wágnera lovící místo přerostlé štiky vyhynulou parybu. A nejvtipnější scénka filmu je Stathamova narážka na Hledá se Nemo.

  • 27.3.2019  09:40
  Máš ji! (2018)
  ***

  Námět rozhodně potenciál má a herecké obsazení také dost zdařilé, ale ačkoliv se nejedná o typickou trapnou americkou komedii, rozhodně jí škodí to, že je po americku zpracovaná. Po některých držkopádech by některé z těch kámošů odnesli ne na nosítkách, ale rovnou na márách, a to, že z Jerryho udělali ultrageniálního neporazitelného bojovníka, působí dost nevyváženě vzhledem ke zbytku party. A právě ten stylový konec dokazuje to, že pokud by se z toho posledního neporaženého stal na chvíli normální člověk, mohla by to být teprve zábava hodna skvělého námětu.

  • 15.10.2018  10:31

  3,5*. Civilní sonda do hlouby astronautovy duše aneb co vše předcházelo slavné větě o malém kroku pro člověka atd.. Film se chvályhodně na míle daleko vyhýbá jakémukoli patosu a americká vlajka na pozadí vlaje jenom proto, že tak to opravdu bylo a nic víc. Při úspěšném přistání by se dalo střihnout na oslavující lidi z NASA anebo radující se americký národ, ale proč? Není opravdu lepší vychutnat si to v tichu a pomalými krůčky při vzpomínkách na svou rodinu jako ten První člověk? Trochu prostříhat ke konci už vražednou stopáž, méně konverzačních chvilek a rychlejší konec a bylo by to bez výhrad.

  • 20.4.2018  20:54

  Celkově vzato, nepříliš optimistický pohled do blízké budoucnosti, kdy lidem nebude stačit již být pouze nepřetržitě připojený na síť, ale budou chtít být této sítě i součástí. Přepálené délkou a ke konci klasicky spielbergovsky patetické, přesto natočeno natolik chytlavě, že to chytne i lidi s jiným vkusem. Minimálně alespoň v nějakých momentech. Neokoukané herecké tváře a tak trochu patrný přesah do současné doby, kdy všechno pomalu směřuje k nějakému podobnému virtuálnímu pozlátku.

  • 31.1.2019  12:27
  Složka 64 (2018)
  ****

  Zajímavé, vtahující a s několika silnými scénami, to vše již v klasickém schématu oddělení Q, kdy nějaký starý případ dostává výrazný (tentokrát sociální) přesah do současnosti. Na hlavním detektivním duu se naštěstí nic nezměnilo, pozadí případu má příjemně znepokojivý nádech, takže možná jenom škoda toho až příliš jednoduchého rozbití skupiny v závěru a zbytečně sentimentálního konce, který mohl kratší a údernější.

  • 17.11.2018  20:29
  Coco (2017)
  ****

  Posledních pár let již Pixar, kromě dokonalé animace, proráží spíše na poli (melo)dramatického dojáku než zábavné komedie a CoCo je toho zářným důkazem. Chvíli trvá, než se člověk chytne a než zjistí, na jakou notu se tady hraje. I když to se vlastně zjistí až v posledních patnácti minutách. A to je také síla tohoto animáku. To, že se člověk prostě nestihne na ten závěr dostatečně připravit, a tak přerod z průměrně zábavné (i když originální) filmařiny do silného drtiče emocí může být pro slzné kanálky slabších povah překvapivě likvidační.

  • 10.11.2017  20:00
  John Wick 2 (2017)
  ****

  Dost odosobněný film, s příběhem jedoucím si podle vlastních pravidel, ve kterých není na emoce moc místo. A nikam se ani nijak násilně necpou. Přesto si ale hlavní hrdina dokáže sympatie získat jak málokdo. Akce přehledná a nápaditá, brilantní prostředí (zrcadlové bludiště!) a zabiják, u kterého nemáte pocit, že se konce dožil jenom náhodou. A ten silný konec.. ten navnadí. Čekají tě těžké časy, Johne Wicku, snad se ukážeš i potřetí.

  • 25.2.2019  14:49

  Další verze legendy o Kongovi, které ale dělá čest to, že se od svých předchozích filmových variant dost odbře odlišuje. Příběh je sice přímočarý, ale mytologie kolem Konga a jeho neotřelé role v rámci udržení křehké rovnováhy na misce vah mezi dvěma světy je zajímavá, stejně jako rozdělení skupiny a jejich cesta za záchranou z této divočiny. Závěr jasný a předvídatelný, ale působí přirozeně jako opona za divadlem, které se už otvírat nebude.

  • 27.2.2019  10:37

  V žádném případě ne vyloženě špatné, ale takové nemastné neslané. A navíc něco podobného už tu je nějakou tu dobu zahnízděno v sousedním Marvelu, takže srovnávání se člověk těžko ubrání. Obsazení protagonistů povedené tu více (Aquaman), tu méně (Batman), a hlavní záporák dost plochý a nepropracovaný. Každopádně ale jako nenáročná týmovka na jedno zhlédnutí ani o píď horší, než co je k mání u podobných bezpohlavních klišoidních monstrozit.

  • 30.3.2017  00:24

  Pryč s infantilností, toto je existenciální depkou prosáklé drama o konci jedné éry bez jakýchkoli vyhlídek na lepší zítřek. Skomírající hlavní hrdina, jehož jediným snem je vše v poklidu dožít, starý Profesor, jehož sen už dávno vzal za své, a jedna malá holčina, která ukáže, že ti dva mají navíc. Škoda příliš dlouhé stopáže, a tudíž i množství některých konverzačních chvilek, ale i tak se jedná o vyspělou a celkem brutální etudu, která nehledí na sebe, na hrdiny, ani na lidi kolem nich. Výtečný záporák, scénář s neotřelým námětem a rejža, který věděl, že to chce jinak. A to je velmi dobrá kombinace.

  • 30.10.2017  20:29
  Mumie (2017)
  ***

  Lehce zábavná a lehce ujetá bejkovina, která více či méně zdařile balancuje na hraně několika žánrů. Cruise si lehce narcistického zloděje střihl s gustem jemu vlastním, do toho pár lehkých pomrknutí do temnějších/hororových vod a kolem toho všeho mumifikovaná princezna, které krásy po pár tisících let zrovna moc nezůstalo, což ovšem neznamená, že ztratila chuť si hrát. Nečekat nic osudového ani geniálního, ale pouze natvrdlou hollywoodskou zábavu a člověk bude spokojený. Víceméně.

  • 17.3.2019  23:03

  Snímek jako samostatný článek neobstojí, protože i z celkového vyznění příběhu a toho, že spousta věcí zůstala spíš otevřena než co jiného, je jasné, že se pojede dál. Konkrétně tady v podobě seriálu. Animace průměrná, stejně jako příběh, který nenabízí nic vyložené strhujícího a komediální stránka je cílena přednostně pro nejmenší. Dílo má tak tendenci zapadnout do šedivých hlubin průměru a zajímavý bude pouze pro diváky zmíněného seriálu.

  • 2.10.2017  16:54

  V Karibském moři již opět není bezpečno, a proto se na scénu vrací již lehce okoukaný kapitán Jack Sparrow a se zbytky svého renomé a rozpadlou kocábkou se vydává hledat další mystický artefakt pohádkového Karibiku. O fórky a vtipy nouze není, Sparrow ale už nemá čím překvapit a jede si jenom svůj standard. Možná i proto díl působí vážnějším dojmem a spolu s přibývajícími vráskami ve tvářích známých hrdinů člověk nabývá dojmu, že bezstarostné plavby za sluncem jsou již pryč a nyní nastupují časy jiné. Scénáristicky občas geniální v jednotlivých scénách, ale jako celek příběh žádným převratem nepřekvapí.

  • 12.10.2017  15:38

  3,5*. Rychle a zběsile začíná pomalu ale jistě atakovat žánr sci-fi a jakékoli odpoutání od reality bere pouze jako další výzvu a možnost naservírovat divákům opět něco o vlas ujetějšího (doslova). Akce, rychlá auta a dynamika z toho sálá na sto honů, to je pro tuto sérii již klasika, přesto ale k nejlepším pasážím patří chemie mezi Johnsonem a Stathamem, jelikož to vypadá, že ti dva si sedli líp, než kdokoli čekal. Akční finále je brutální výplach, který rozhodně neurazí a dokáže překvapit propojením s předchozími díly.

  • 20.10.2017  23:41
  Sněhulák (2017)
  **

  Ze začátku se o žádný průser nejedná a dá se říct, že první půlka severskou krimi nezapře jak depresivní krajinou, pomalými záběry, tak patřičnou bezútěšností. S blížícím se koncem se však celý děj sesypává jak domeček z karet, až z filmu na konci nezůstane nic kromě slepence chaotických scén a absolutně neoriginálního klišoidního závěru. Nepotěší ani nedořešení dalších načrtnutých dějových linií, stejně jako až příliš nedůvěryhodná proměna notorického alkoholika ve spořádaného detektiva soustředícího se jen a jen na případ.

  • 23.12.2017  22:03

  Film tak urputně se snažící být cool a vtipný aby jeden pohledal. Cílení Marvelu na věkovou kategorii typu hlavního hrdiny není možno mít za zlé, ale zároveň by to mělo být natočeno tak, aby si u toho starší člověk nepřipadal trapně. Tyto eskapády nedorostlého puberťáka a jeho divného kámoše není možno brát vážně a člověk je schopen pochopit spíše pohnutky hlavního záporáka než toho spidercvoka, který si chce akorát pohonit ego.

  • 16.12.2017  13:10

  Scénáristicky nebývale nápadité a odvážné, vůbec se to nebojí dostat hrdiny až na samý pokraj jejich sil (a existence), což však ale ještě neznamená, že by se jednalo o špinavější či temnější dobrodružství. Naopak, na pozadí pokusů zachránit to, co zbylo z Odboje a samotného odkazů Jediů, se hláškuje a Žvejkalovi doprovod dělají kreatury jakoby vystřihlé z animovaného Madagaskaru. Divácky určitě vděčné, ale taky dost laciné. Nechybí osudovost, parádní scény a několik dějových otoček, které často naznačenou příběhovou cestičku zametají pod koberec.

  • 25.10.2017  10:02

  Půlku filmu člověk hledá zápletku, prostě cokoliv, co by mu umožnilo odhadnout, kam to jenom směřuje, protože to všechno vypadá pouze jako rutinní slepenec scén ze života postav známých z prvního dílu. A když se konečně něco jako zápletka na scéně objeví, jakýkoliv zájem a starost o postavy se utopí v digibordelu a vcelku fádním řešením problému v podobě nebeského Egozáporáka. Vtípky se taky často násilně vkládaly, kam to jen šlo, a vůbec ne málo jich vyšlo dost na prázdno. Nejspíš film, na který musíte mít vkus a náladu, jinak vás bude nudit.

  • 2.2.2018  14:45

  3,5*. Chemie mezi Thorem a Lokim funguje velmi dobře a hlavně Hiddleston dělá z filmu zábavu v pravém slova smyslu, protože ten si roli očividně užívá s gustem jemu vlastním. Zfilmováno, jako již dvojka, klasicky v odlehčeném tónu s pevně vyhrazeným prostorem pro zábavu a hlášky a přístupem "hlavně se nebrát moc vážně". Blanchettka je v roli záporáka k nakousnutí, čímž celé té již ohrané další zkáze světa přináší alespoň punc neobyčejnosti. Prostě zábava především a scény s Hulkem jakbysmet.

  • 9.3.2019  16:45
  Tvář vody (2017)
  ***

  Skvěle zahrané, poetické a povedená výprava, která dýchá atmosférou 60. let se vším všudy. Jednoduchý, dá se říct až prosťounký, příběh o lehce bizarní romanci, jejíž neortodoxní sledování nemusí ale být také každému po chuti. Právě díky přímočarosti příběhu by neškodilo zkrátit stopáž, protože pomalé tempo umožňuje kochat se Del Torovým rukopisem, ale na dvě hodiny je to trochu málo.

  • 11.11.2017  23:51

  Vetřelcům vždycky slušela temná atmosféra, strach z nepoznaného a napětí jeho obětí, Scott se ale oběma nedávnými vetřelčími počiny snaží posunout někam dál a nabídnout určitý přesah. Otázkou ovšem zůstává, jestli zrovna vetřelci tohle potřebují. Lidi je milují pro jejich schopnost navodit strach a strhnout příběhem a ne na pozadí jejich hrátek pátrat po stvoření sebe sama. Covenant není děsivý. Je místy akční, místy krvavý, pouze však na pozadí filozofických dýchánků dvou androidů. A vše, co bylo na vetřelcích monstrózní a zároveň přitažlivé, je tatam.

  • 8.3.2018  10:00

  Poirot tak trochu po hollywoodsku. Jak předchozí filmová verze tohoto případu (2010) stavěla na mrazivé atmosféře, napětí a zlomeném detektivovi, tak zde se nám servíruje Poirot, který vše vyšetřuje s nadhledem, nebojí se utrousit ironickou poznámku a dokonce se nebojí honit (?!) podezřelého. Jedná se tedy o dost svébytnou adaptaci, která nepoužívá pozlátek předchozích filmů, přesto by si ale tak závažný případ zasloužil trochu vážnější tón, včetně konce.

  • 6.4.2017  15:11

  3,5*. Takové klasicky americké oblíbené téma plné patosu a bezbřehé snahy pomoci celému světu a hlavně sami sobě. Filmu navíc chybí pořádné vyvrcholení, a proto hlavně ke konci ty občas až monotónní bojové sekvence působí zdlouhavě. Na druhou stranu však zajímavé exotické exteriéry jako zběžný exkurz do takové nestabilní africké země, příjemní a neokoukaní herci a akce a dynamika z toho také sálá na sto honů. Vypůjčení dějové kostry od skutečného příběhu je v současnosti velice oblíbené a i Bay je jedním z těch, co toho využili ve svůj prospěch.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14